Tinina
14.05.08,13:52
Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o radu. Akou zmluvou je potrebné, resp. najlepšie možné riešenie, ošetriť odmenu likvidátora? Teda vzťah medzi PO a FO. V blízkej budúcnosti podávame návrh na vyhlásenie konkurzu a pred týmto krokom by som chcela vyplatiť odmenu likvidátora, ktorá bola určená na základe mimoriadneho valného zhromaždenia pri vstupe spoločnosti do likvidácie. Veľmi pekne ďakujem za info.
Denda
14.05.08,15:21
Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o radu. Akou zmluvou je potrebné, resp. najlepšie možné riešenie, ošetriť odmenu likvidátora? Teda vzťah medzi PO a FO. V blízkej budúcnosti podávame návrh na vyhlásenie konkurzu a pred týmto krokom by som chcela vyplatiť odmenu likvidátora, ktorá bola určená na základe mimoriadneho valného zhromaždenia pri vstupe spoločnosti do likvidácie. Veľmi pekne ďakujem za info.
Likvidáciu spoločnosti, povinnosti likvidátora ako aj odmenu riešia §70 až §75 Obchodného zákonníka. V otázke ste napísali, že bola určená na základe valného zhromaždenia, akú zmluvu ešte potrebujete?
Tinina
15.05.08,19:58
Mala som na mysli pracovno-právny vzťah medzi spoločnosťou v likvidácii a likvidátorom.
KEJKA
15.05.08,22:17
Mala som na mysli pracovno-právny vzťah medzi spoločnosťou v likvidácii a likvidátorom.
nejde o uvedený vzťah. Odmena sa vypláca likvidátorovi z majetku spoločnosti.
Vo vyhľadávači nájdeš podrobnejšie - zadaj "likvidátor"
Tinina
22.05.08,07:52
ďakujem
pešková
24.02.09,15:31
Dobrý deň,

vie mi niekto poradiť ak ide o odmenu likvidátora ( bude sa mu vyplácať mesačne), majú sa odvádzať odvody do ZP a daň ako pri odmene konateľa? SpoLočnosť sa ruší s likvidáciou ale bez vyhlásenia konkurzu. Firma nie je nikomu dlžná a má peniaze. Ak v čase likvidácie bude konateľ odvolaný ale tá istá osoba bude vymenovaná za likvidátora treba konateľa a zamestnávateľa odhlásiť zo ZP?