Monka
07.04.05,16:14
Ahojte,

potrebujem poradiť. Sme malá firma s dvomi zamestnancami.
Zistila som, že v roku 2004 som zle vypočítala čistú mesačnú mzdu jednému zamestnancovi, rozdiel je asi 240,- Sk, o ktoré som ho ukrátila.Výpočet mzdy robím zastaralým spôsobom, na mzdovom liste, ktorý som si kúpila v obchode. Chcem sa spýtať, ako mám tento rozdiel zapísať v tom pôvodnom mzdovom liste tak, aby som to vyrovnala? Tomu zamestnancovi ten rozdiel nevadí (som to ja :) ) ale chcem aby mi to sedelo. Nemôžem už prerábať čistú mzdu, nakoľko mám v účtovníctve v roku 2004 výdavkový pokl.blok na tú zle vypočítanú sumu. Môžem ten rozdiel 240,- Sk dať napr. do "zrážky zo mzdy-ostatné" v tom mzdovom liste? Alebo to mám nechať tak?

Ďakujem, odpíšte pjosíííím
anka1
07.04.05,14:18
Ahojte,

potrebujem poradiť. Sme malá firma s dvomi zamestnancami.
Zistila som, že v roku 2004 som zle vypočítala čistú mesačnú mzdu jednému zamestnancovi, rozdiel je asi 240,- Sk, o ktoré som ho ukrátila.Výpočet mzdy robím zastaralým spôsobom, na mzdovom liste, ktorý som si kúpila v obchode. Chcem sa spýtať, ako mám tento rozdiel zapísať v tom pôvodnom mzdovom liste tak, aby som to vyrovnala? Tomu zamestnancovi ten rozdiel nevadí (som to ja :) ) ale chcem aby mi to sedelo. Nemôžem už prerábať čistú mzdu, nakoľko mám v účtovníctve v roku 2004 výdavkový pokl.blok na tú zle vypočítanú sumu. Môžem ten rozdiel 240,- Sk dať napr. do "zrážky zo mzdy-ostatné" v tom mzdovom liste? Alebo to mám nechať tak?

Ďakujem, odpíšte pjosíííím
Neviem ako vyzerá mzdový list na ktorom sa robia výplaty, ale nie je mi jasné prečo chceš robiť zrážku, keď si toho zamestnanca ukrátila. Predpokladám že si mu vyplatila menej. Tým pádom si asi odviedla aj vyššie odvody či nie? Skús napísať konkrétne čísla.
Ľuba
07.04.05,14:28
Ja by som v mzdovom liste opravila čistú mzdu (muselo Ti po úhrade ostať visieť tých 240,- Sk na účte 331) a doplatila by som to teraz v r. 2005 pokladňou 331/211.
Monka
07.04.05,14:28
Čistá mzda mala byť napr. 5.400 a ja som vyplatila 5.160,- Sk. Odvody som robila zo sumy ako som aj mala robiť (Hrubá mzda je uvedená v správnej výške). Ale keď som odrátala od HM poistné a preddavok na daň niečo som tam zarátala navyše alebo čo a ČM mi vyšla menej ako mala. Takže som zamestnanca ukrátila a vyplatila mu menej. Ja by som s tým najradšej nerobila nič ale nemali sme ešte kontrolu a ani neviem aká kontrola toto kontroluje, takže neviem či to niekomu bude vadiť. Odvody sú v poriadku, iba samotný výpočet ČM je zle.
Monka
07.04.05,14:30
Ľubka mne nič nevisí, lebo účtujeme v JÚ a v peňažnom denníku má jednodu VPD na sumu, ktorá mi vyšla aj na mzdovom liste, čiže tú zlú. Aj tak s tým mám niečo robiť?
Ľuba
07.04.05,14:35
Ja by som to prepočítala ešte raz a opravila tak ako som písala vyššie - doplatila VPD z pokladne. Ak toho nie je veľa, napíš konkrétne HM, odvody, daň iné zrážky, iné dávky a prepočítame.
pyton
07.04.05,15:20
Ak sa trápiš len kvôli kontrole, tak každých zaujíma len to "jeho" napr. DÚ daň zo závislej a tak. Toto ti môže vytknúť akurát ten zamestnanec. Ja by som ceruzkou dopísala na mzdový list +240,-dopl.7.4.05 ale daň. priz., výkazy a účtovníctvo by som už neopravovala /je to zanedbateľná čiastka aj z hľ. výslednej dane z príjmov/ a v tomto roku môžeš urobiť výdavkový na 240,- a dať do nákladov a nazvať to doplatok mzdy napr. za 03/04. Ja by som to asi takto. Ahoj.