MartinaNe
14.05.08,20:17
Dobrý večer,

chcela by som sa opýtať, do ktorých koloniek je potrebné v peňažnom denníku uviesť nasledovné položky:
1. vrátenie odvodov nemocenské z dôvodu, že bol v roku 2007 SZČO PN 2 mesiace?
2. Vrátenie dane z dodatočného daňového priznania za rok 2006(opravené v roku 2008)?

Ďakujem veľmi pekne za pomoc.
Zdraví:)
Martina
Muška
14.05.08,18:21
Dobrý večer,

chcela by som sa opýtať, do ktorých koloniek je potrebné v peňažnom denníku uviesť nasledovné položky:
1. vrátenie odvodov nemocenské z dôvodu, že bol v roku 2007 SZČO PN 2 mesiace? výdaj VOZD - platby do poisťovní, ale mínusovým znamienkom
2. Vrátenie dane z dodatočného daňového priznania za rok 2006(opravené v roku 2008)? výdaj VNZD - daň z príjmu - taktiež mínusovým znamienkom

Ďakujem veľmi pekne za pomoc.
Zdraví:)
Martina

.....v texte
marta
14.05.08,18:21
Medzi príjmy, ktoré nie sú predmetom dane z príjmov.
Muška
14.05.08,18:23
Medzi príjmy, ktoré nie sú predmetom dane z príjmov.
Marti,
vrátenie poistného je predmetom dane.......znižuje VOZD
marta
14.05.08,18:25
Áno poistné je predmetom dane, avšak ak ide o vyplatenie PN, tá je oslobodená podľa § 9 a nie je predmetom dane. Treba rozlíšiť, o aký príjem ide.
Muška
14.05.08,18:28
Martina, píše, že je to vrátenie odvodov..., tak predpokladám, že tým nemyslela vyplatenie nemocenských dávok.

Takže, Martinka ako je to???
marta
16.05.08,16:59
Nevidím dôvodov vrátenia odvodov, určite pôjde o nemocenské dávky....
Melnick
16.05.08,17:31
Dobrý večer,

chcela by som sa opýtať, do ktorých koloniek je potrebné v peňažnom denníku uviesť nasledovné položky:
1. vrátenie odvodov nemocenské z dôvodu, že bol v roku 2007 SZČO PN 2 mesiace?Chápem to tak ako Muška, že počas PN boli odvody do poisťovne riadne odvedené , no nakoľko bola PN-ka vznikol preplatok z odvedených odvodov ,ktoré boli odvádzané aj počas PN a preto postup ako uvádza Muška. Bude tam ešte jeden zápis a to vyplatená PN , ktorá bude zaúčtovaná medzi príjmy od dane oslobodené, tak ako uvádza marta.:)
2. Vrátenie dane z dodatočného daňového priznania za rok 2006(opravené v roku 2008)? Stotožňujem sa s odpoveďou Mušky - VNZD .....mínusové znamienko.:)
Ďakujem veľmi pekne za pomoc.
Zdraví:)
Martina
...............................:)
MartinaNe
19.05.08,09:48
Áno, ide o nemocenské dávky, uviedla som to nesprávne. ďakujem Vám všetkým za pomoc.
Martina