jancsi
15.05.08,00:03
Prosím poraďte,

Zamestnanec bol vyslaný na školenie do Prahy vlastným motorovým vozidlom, firma mu poskytla preddavok 10.000,- Sk, pričom v ten deň si zamenil 4000,- SK/5.240,- Kč. Školenie trvalo od 5.4.2008 do 7.4.2008. Stravu nemal zabezpečenú. Ubehol: 1380 km.

Výdavky:
Dialničné známky: 445,- SK
Bločky PHM: 3.920,-SK
Noclažné: 1.700,-Kč

Ako mu mám počítať stravné? Na deň : 600,- Kč
Vreckové: 240,- Kč?

Ako mu mám počítať sadzbu základnej náhrady: 1380 km x 6,2= 8.556,- ?
A náhradu za spotrebované PL mu mám počítať? , keď natankoval z firemných?
Aké je skutočné vyúčtovanie prac.cesty?
Stina
15.05.08,03:36
Duplicitne zadaná téma !

PHM preplácate podľa spotreby uvedenej v TP vozidla a ceny PHM platnej v čase vykonania pracovnej cesty. K vypočítanej náhrade za PHM za 1 km pripočítate 6,20 a máte celkovú náhradu. Najlepšie je si pozrieť postup uvedený v zákone o cestovných náhradách č 283/2002 Z.z. ods 7. Dokladať bloky za benzín nie je nevyhnutne nutné.
Vzorec: spotreba uvedená podľa technického preukazu x cena PHM x 0,01 + 6,20 = hodnota za 1km. Potom hodnota za 1km x počet km. Bločky nemusíš mať, ale v tom prípade sa riadiš cenou platnou v danom termíne. Ceny PHM si nájdeš na www.slovnaft.sk, alebo www.natankuj.sk .
listuj :
http://www.porada.sk/t5532-cestovne-nahrady.html
zlatica76
16.05.08,18:28
Toto vyúčtovanie má dve časti - nárok na KČ a SKK

České korunky:
- diéty - 600,- KČ x 3 dni (ak v tých krajných dnoch bol mimo SR viac ako 12 hodín - potrebné vedieť prechody hraníc)
- vreckové - 5-40 % z vypočítaných diét v KČ
- náhrada za spotrebované PHM (a to bez ohľadu na to, že PHM čerpal na Slovensku) = (počet km najazdených v zahraničí - 350) x priem.spotreba na 100 km x cena PHM v zahraničí - v KČ
- preukázané výdavky v KČ - účet za hotel, resp. iné ubytovanie

Slovenské korunky
- základná náhrada za použitie os. auta = 6,20 x počet km
- náhrada za spotrebované PHM = (počet km najazdených na Slovensku + 350) x priem.spotreba na 100 km x cena PHM v zahraničí

České koruny (ak mu ich nechcete vyplácať, resp. nemáte valutovú pokladňu) mu môžete prepočítať kurzom (NBS, resp. podľa výmeny) na slovenské koruny a porovnať s poskytnutým preddavkom.

Pozn. na okraj:
Stretla som sa na porade aj s takým názorom, že ak ide zamestnanec na zahraničnú pracovnú cestu, je potrebné mu dať ako preddavok zahraničnú menu (nemusí to byť nutne mena krajiny do ktorej ide) - toto si prosím pozri ešte v zákone.

Na úplné a správne zodpovedanie otázky je potrebné vedieť:
- prechody hraníc v jednotlivých dňoch
- počet km ktoré najazdil na Slovensku a v zahraničí