cepeva
15.05.08,06:51
Dobry den,
mam jeden problem. V mesiaci april som mala zamestnanca, ktory mal cely mesiac absenciu. Na konci mesiaca mu uplynula vypovedna doba a odhlasila som ho, ale mal precerpanu dovolenku.. tak mu nahradu na dovolenku stiahlo (cize isiel v tom mesiaci do minusu).. aj vymeriavacie zaklady do socialnej poistovne mal minusove (okrem VZ na UP, ktory mal 0).. podla SP nemoze mat minusove VZ a mam dat opravny vykaz a poistne doplatit.. co si o tom myslite? Neviem nikde najst, ze by nemohli byt VZ minusove,pokial sme mu vplatili nieco naviac a potom stiahli.. dakujem za kazde voditko, ktore by mi pomohlo vyriesit tuto situaciu..
Fali
15.05.08,05:28
Prečo ste čakali na koniec výpovednej doby, keď mal celý mesiac absenciu ? Mali ste zaslať do SP prerušenie poistenia.
cepeva
15.05.08,07:54
prerušenie SP bolo zadane.. nerozumiem otazke.. preco sme cakali so strhnutim nahrady za dovolenku? Lebo som nevedela, ci sa nahodou nevrati do prace.. a instrukcie od nadriadeneho boli jasne - cakat do konca vypovednej doby, napisat mu potom list, ze nedodrzal vypovednu dobu a nech nam posle pokutu za nedodrzanie vypovednej doby, ktoru podpisal pri nastupe.. nechceme, aby nam ludia zacali robit z podniku holubnik..
mkatka
15.05.08,08:08
Mala som už taký prípad pred vyše rokom.
Treba zadať kód na výnimku podľa usmernení na www.stránke SP.
cepeva
15.05.08,08:35
Vsak ja som to tiez tak robila, ale teraz mi bolo povedane na SP, ze je to nove od 1.1.2008 a nemoze byt VZ minusovy.. nema s tym este niekto skusenost? Dakujem velmi pekne..
cepeva
15.05.08,11:45
dovolala som sa do BA na SP a nejaky hlavny vyberu poistneho mi povedal, ze minusovy VZ nemoze byt, tak mam to opravit a doplatit :)
vladan
15.05.08,11:54
dovolala som sa do BA na SP a nejaky hlavny vyberu poistneho mi povedal, ze minusovy VZ nemoze byt, tak mam to opravit a doplatit :)

mala som rovnaký prípad, kde aj na SP, aj na ZP boli z toho úplne mimo :D ... keďže v čase absencie má zamestnanec prerušené poistenie, tak všetky VZ, ktoré mu vzniknú nezaujímajú SP, lebo vlastne nebol poistencom ... ja som sa s tým hrala asi mesiac, kde som obvolávala a mailovala cez celú republiku a nakoniec som to nechala tak, lebo nikto mi nevedel dať normálnu odpoveď ako postupovať ... na toto sa v zákone nemyslí :confused:

... ešte v ZP mi povedal, aby som opravila mesačné výkazy v tých mesiacoch, kedy zamestnanec čerpal dovolenku, ale mne to vychádzala na asi 6 opráv výkazov, no proste des, a ak som si spočítala koľko roboty by som s tým mala, tak mi to nestálo zato, aby som tých pár korún žiadala naspäť ... len problém je zamestnanec, jemu vlastne poisťovne dlžia peniaze tiež, pretože zaplatil odvody za niečo, čo mu potom bolo krátené ... no je to začarovaný kruh, ak to vyriešiš máš u mňa pivo :D ... daj vedieť, či to malo koniec alebo nie ;)