pito11
16.11.10,08:31
Áno, kokosová doska sa využíva na vytvrdenie matraca. Okrem toho zabezpečuje aj veľmi dobrú ventiláciu a ak je impregnovaná latexom tak disponuje aj antialergickými vlastnosťami. Avšak aj tu si treba pri výbere všímať kvalitu týchto dosiek. Najlepšie je si v predajni materiály pozrieť a porovnať. Je to z toho dôvodu, pretože kokosové dosky sú buď len lisované, alebo striekané latexom, alebo celé impregnované latexom (10%, 20%, alebo až 50%). Od toho sa samozrejme odvíja cena a aj kvalita. Kvalitné kokosové dosky sa nedrobia, nelámu a ich životnosť je veľmi vysoká. Pri lacnejších verziách sa doska časom rozláme a povolí, takže sa rýchlo vyleží. Ale to samozrejme zistíš až po 2 rokoch, kedy končí záruka :).
tuces
16.11.10,20:33
Nazdar Pito,
dnes som bola vyskúšať V20, ale zároveň ma pani predavačka previedla po predajni a ukázala všetky taštičkové. Zaujal ma tam matrac aj od M...texu, na ktorom sa mi tiež veľmi príjemne ležalo. Z informačného letáku som sa však veľa nedočítala - počet taštičiek, výška jadra, hrúbka kokosovej dosky a jej impregnácia atď. Vieš mi prosím poradiť, či sa uberať aj smerom k Ma...texu, alebo radšej ostať pri V.gas? ďakujem
pito11
17.11.10,08:26
V prvom rade si vyber ten, na ktorom sa cítiš príjemnejšie. Ty budeš na ňom spať, nie ja ani nikto iný (no možno tvoj partner :D). Matrac od V...su, ktorý si si vybrala sa však nedá porovnať so žiadnym matracom od M....texu, pretože majú iné jadrá. Čo sa dá porovnať je kolekcia komfort od V. a taštičkové matrace od M. (M. má len jeden typ taštičkového jadra). Je však mnoho faktorov, ktoré určujú kvalitu a cenu (vrstvy, poťah,...). Na stránke M....texu som veľa informácii takisto nenašiel. Údaj, že v matracoch sa používa latex s hustotou 55-85kg/m3 je dosť nepresný. Riziko v tomto prípade je, že lacné materiály, ktoré na začiatku vyzerajú veľmi dobre sa časom opotrebujú a namiesto krásneho spánku máme ťažkosti a starosti. U V...su sú informácie viac než presné, vieš presne aký je použitý poťah, aký latex, aký kokos. Myslím si, že firma, ktorá takéto informácie zverejňuje naozaj nemá problém s kvalitou svojich produktov. Pre V...s hovorí ešte fakt, že práve m20 dostal cenu na výstave Moddom (majú to na stránke ako certifikáty), takže by to mal byť dobrý matrac.
ErikaDP
17.11.10,10:41
Možem potvrdiť, že rozsah a spôsob podania informácií o zložení matracov bol aj u nás jedným z podstatných kritérií výberu. Na základe teoreetických rád tu z porady sme sa snažili najprv u predajcov a potom priamo u renomovaného Slovenského výrobcu zistiť podrobnejšie info o hustote latexu, gramáži poťahov ... Chceli sme zákupiť matrace od tohto známeho Slovenského výrobcu jednak z presvedčenia a jednak aj z pozitívnych reakcií od rodiny kotrá používa tieto matrace. Ale práve to, že sa nám napriek snahe nepodarilo získať podstatnejšie info, nás zneistilo a začali sme viiac pokukovať po V..... a teraz neľutujeme, po 3/4 roku používania 13-ky latex sme maximálne spokojní.
Je ťažké nepodľahnúť a nedať sa zmiatnuť marketingovými ťahmi a nálepkami BIO, ECO a podobne. Ako píše pito11 treba zapojiť sedliacky rozum. My sme v obchodoch otvorili poťah matracov a už na pohľad bol zrejmý rozdiel v hustote, v materiale.
ErikaDP
17.11.10,10:47
Pito11, ak je to možné, prosím o krátky popis,ako narábať s lamelovým roštom ?
Na uvod poviem že so spaním na V...13 sme spokojní. T.j. chcem sa len uistiť, že všetko je ako má byť, lebo laicky som si myslela že lamelový rošt ma nejako pružiť, t.j. že budem mať pociť miernej poddajnosti. Ale matrac je pevný , hrubý, v ráme postele je osadený nafest, napevno, a ja necítim nič, t.j. ako keby bol matrac položený na pevnej doske. Lamelový rošt sme nechali v takom nastavení ako prišlo od výrobcu. Neviem, či je to tak správne a teda ani nemáme cítiť mierne poddavanie sa matraca na predpätých lameĺách, alebo sú lamely nastavené príliš napevno a treba ich povoliť. Upresním že mi nechýba ten pocit pruženia, len sa chcem uistiť že to tak má byť . Respektíve sa opýtam inak: na čo by mal slúžiť mechanizmus nastavovania predpätia lamiel ?
tuces
17.11.10,17:46
V prvom rade si vyber ten, na ktorom sa cítiš príjemnejšie. Ty budeš na ňom spať, nie ja ani nikto iný (no možno tvoj partner :D). Matrac od V...su, ktorý si si vybrala sa však nedá porovnať so žiadnym matracom od M....texu, pretože majú iné jadrá. Čo sa dá porovnať je kolekcia komfort od V. a taštičkové matrace od M. (M. má len jeden typ taštičkového jadra)...
Pito11,
ďakujem za radu, postačilo mi to, aj ErikeDP ďakujem, vrátili ste ma opäť k V.. Radšej si priplatím, ale aspoň budem vedieť, čo v tom matraci vlastne mám.
Ešte možno jedna otázka: vnútorný rozmer šírky postele je 171 cm, chcem si kúpiť 2x85cm, čiže mi bude chýbať 1cm. Nebude to pri taštičkovom matraci robiť nejaký problém?
pito11
17.11.10,19:38
Pito11, ak je to možné, prosím o krátky popis,ako narábať s lamelovým roštom ?
Na uvod poviem že so spaním na V...13 sme spokojní. T.j. chcem sa len uistiť, že všetko je ako má byť, lebo laicky som si myslela že lamelový rošt ma nejako pružiť, t.j. že budem mať pociť miernej poddajnosti. Ale matrac je pevný , hrubý, v ráme postele je osadený nafest, napevno, a ja necítim nič, t.j. ako keby bol matrac položený na pevnej doske. Lamelový rošt sme nechali v takom nastavení ako prišlo od výrobcu. Neviem, či je to tak správne a teda ani nemáme cítiť mierne poddavanie sa matraca na predpätých lameĺách, alebo sú lamely nastavené príliš napevno a treba ich povoliť. Upresním že mi nechýba ten pocit pruženia, len sa chcem uistiť že to tak má byť . Respektíve sa opýtam inak: na čo by mal slúžiť mechanizmus nastavovania predpätia lamiel ?

Myslím si, že nemusíš mať obavy. Výber lamelového roštu je dôležitý v prípade, ak si niekto zaobstará lacný 10 centimetrový penový matrac. Vtedy musí lamelový rošt nahradiť chýbajúce kvality matraca. Ak máš 20cm vysoký a ešte latexový matrac, potom je lamelový rošt len mierny doplnok.Samozrejme je dôležitý, pretože pružný rošt prenáša časť energie (tlaku) na seba a tým predlžuje životnosť matraca, ktorý sa pod tlakom tak neopotrebuváva. Avšak človek necíti výrazný rozdiel v ležaní. Skús si dať matrac na rovnú zem, uvidíš rozdiel medzi pevnou podložkou a roštom.

Ak máte v posteli štandardné rošty, potom by ste mali mať na stredových zdvojených lamelách plastové pohyblivé úchytky. Ak sú tieto úchytky v strede, potom je tvrdosť nastavená na "mäkký", ak sú na kraji je tvrdosť nastavená na "tvrdý". Ak chceš, aby bol matrac poddajný nastav si všetky úchytky do stredu, avšak dávaj pozor, aby sa ti počas ležania tvoja pánvová časť príliš neponorila do matraca. Tým bude chrbtica trpieť a nebude to dobré. Vyskúšaj "príliš mäkké" a "príliš tvrdé" nastavenie roštu a uvidíš, ktoré ti bude lepšie vyhovovať. Cez 20cm hrubý matrac by si však príliš veľký rodziel cítiť nemala. Ak to mám zhrnúť, tak pri vysokých a drahých matracoch má lamelový rošt len funkciu predĺženia životnosti matraca. Mäkké, tvrdé zóny veľmi nevyužiješ (len v prípade lacných matracov).
pito11
17.11.10,19:47
Pito11,
ďakujem za radu, postačilo mi to, aj ErikeDP ďakujem, vrátili ste ma opäť k V.. Radšej si priplatím, ale aspoň budem vedieť, čo v tom matraci vlastne mám.
Ešte možno jedna otázka: vnútorný rozmer šírky postele je 171 cm, chcem si kúpiť 2x85cm, čiže mi bude chýbať 1cm. Nebude to pri taštičkovom matraci robiť nejaký problém?

Ohľadne rozmerov sa spýtaj priamo výrobcu, pretože niekto udáva rozmery s poťahom, niekto bez. Ak sú rozmery udané bez poťahu a ty chceš 2 matrace, tým pádom budeš mať na šírku v matraci +4x hrúbku poťahu (na každom matraci dve strany). Kedže poťahy sú väčšinou prešívané, majú hrúbku 1cm, takže spolu sú to 4cm plus mínus. Ak si teda dáš dva matrace 85x200cm do postele so šírkou 171cm, matrace sa k sebe pritlačia a ten 1cm ani nepocítiš. Ale naozaj sa radšej opýtaj predajcu ako to vlastne s rozmermi konkrétneho matraca je.
ErikaDP
18.11.10,13:55
Myslím si, že nemusíš mať obavy. Výber lamelového roštu je dôležitý v prípade, ak si niekto zaobstará lacný 10 centimetrový penový matrac. Vtedy musí lamelový rošt nahradiť chýbajúce kvality matraca. Ak máš 20cm vysoký a ešte latexový matrac, potom je lamelový rošt len mierny doplnok.Samozrejme je dôležitý, pretože pružný rošt prenáša časť energie (tlaku) na seba a tým predlžuje životnosť matraca, ktorý sa pod tlakom tak neopotrebuváva. Avšak človek necíti výrazný rozdiel v ležaní. Skús si dať matrac na rovnú zem, uvidíš rozdiel medzi pevnou podložkou a roštom.

Ak máte v posteli štandardné rošty, potom by ste mali mať na stredových zdvojených lamelách plastové pohyblivé úchytky. Ak sú tieto úchytky v strede, potom je tvrdosť nastavená na "mäkký", ak sú na kraji je tvrdosť nastavená na "tvrdý". Ak chceš, aby bol matrac poddajný nastav si všetky úchytky do stredu, avšak dávaj pozor, aby sa ti počas ležania tvoja pánvová časť príliš neponorila do matraca. Tým bude chrbtica trpieť a nebude to dobré. Vyskúšaj "príliš mäkké" a "príliš tvrdé" nastavenie roštu a uvidíš, ktoré ti bude lepšie vyhovovať. Cez 20cm hrubý matrac by si však príliš veľký rodziel cítiť nemala. Ak to mám zhrnúť, tak pri vysokých a drahých matracoch má lamelový rošt len funkciu predĺženia životnosti matraca. Mäkké, tvrdé zóny veľmi nevyužiješ (len v prípade lacných matracov).
Pito11, ďakujem za podrobnú odpoveď k lamelám, a za zrozumiteľný výklad, zorientoval si ma.
pito11
19.11.10,09:53
Ahojte priatelia,

ak máte záujem o kúpu matracov odporúčam si kúpiť dnešné vydanie denníku SME (z dňa 19.11.2010). Je tam uverejnený článok o matracoch a roštoch. Kompletné a objektívne informácie aj pre laika, názory niekoľkých odborníkov, informácie o zložení matracov, minimálne a odporúčane ceny, proste všetko. Nenájdete tám síce presné informácie o konkrétnych materiáloch, ako v tejto diskusii (to by musela výjsť asi celá kniha:)), ale je to naozaj veľký pomocník. Príjemne čítanie.
maria73
19.11.10,12:30
Pito11, nemám sancu kúpiť SME, mám vyhliadnutý matrac DREAMZONE GOLD S30 z JY..ku. Taštičkové pružiny254ks/m2, jedna strana 20 mm latexu, 65kg/m3, druhá strana 3cm hrubá kokosová doska , krytá 20mm silnou vrstvou studenej peny. S antibakteriálnym elastickým poťahom Medicott z polyesteru ktorý možno prať na 60C. Rozmer 90x200, cenna v akcii 200EUR.
Išlo by to na pennú dosku. Čo na to povieš?Dík
maria73
19.11.10,12:45
Ešte som zabudla dodať ja mám 50kg/160cm, manžel 62/170 cm.
pito11
19.11.10,15:08
Pito11, nemám sancu kúpiť SME, mám vyhliadnutý matrac DREAMZONE GOLD S30 z JY..ku. Taštičkové pružiny254ks/m2, jedna strana 20 mm latexu, 65kg/m3, druhá strana 3cm hrubá kokosová doska , krytá 20mm silnou vrstvou studenej peny. S antibakteriálnym elastickým poťahom Medicott z polyesteru ktorý možno prať na 60C. Rozmer 90x200, cenna v akcii 200EUR.
Išlo by to na pennú dosku. Čo na to povieš?Dík

Taštičkové matrace môžu ísť kľudne na pevnú dosku. Majú dobrú vzdušnosť, len na pevnej doske sú o niečo tvrdšie. Kvalita matraca je primeraná cene, ale na nete sa dá zohnať aj lacnejšie o nejakých 20-30€. Podľa tvojich a manželových rozmerov by ste potrebovali skôr mäkší matrac. Podľa zloženia by mal vyhovovať, ale treba ho ísť radšej vyskúšať, aby ste doma neboli po pár nociach prekvapení.
maria73
22.11.10,04:37
Ďakujem za odpoveď a mohol by si odporučiť nejaké konkrétne?Aj súkromnou správou keď sa tu to nedá.
Romcok
26.11.10,22:56
Srdecne zdravim,
precital som si temu, ale mam z toho nejaky mis-mas.
Potreboval by som radu o kupe matracov pre synov. Jeden ma 12 rokov 152cm, 44kg a druhy 10 rokov 143cm , 40kg. Jeden ma alergiu na roztoce, tak nam doporucili pruzinovy.
Uvazovali sme teda nad pruzinovym Vegas 2. Ale zacali mi to vyhovarat, ze po case budu vrzgat, ... Teraz mame moznost z jysku tastickovy PLUS S15 Dreamzone za velmi dobru cenu. Pripadne by ste vedeli doporucit konkretny model, pripadne aj rost?

Budem vam vdacny za skore odpovede, je to pre nas vysostne aktualne.
pito11
27.11.10,15:02
Srdecne zdravim,
precital som si temu, ale mam z toho nejaky mis-mas.
Potreboval by som radu o kupe matracov pre synov. Jeden ma 12 rokov 152cm, 44kg a druhy 10 rokov 143cm , 40kg. Jeden ma alergiu na roztoce, tak nam doporucili pruzinovy.
Uvazovali sme teda nad pruzinovym Vegas 2. Ale zacali mi to vyhovarat, ze po case budu vrzgat, ... Teraz mame moznost z jysku tastickovy PLUS S15 Dreamzone za velmi dobru cenu. Pripadne by ste vedeli doporucit konkretny model, pripadne aj rost?

Budem vam vdacny za skore odpovede, je to pre nas vysostne aktualne.

Deťom sa doporučujú tvrdšie matrace a samozrejme vzdušné a suché, aby sa tam nemnožili roztoče a baktérie. Neviem koľko chcete do matracov investovať, ale ten matrac z j..ku nemá veľa spoločného s kvalitou a 85€ za matrac je žalostne málo. Odporúčam si prečítať príspevky Donpepponeho, hlavne na 3. alebo 4. strane tejto diskusie. Veľmi dobre tam shrnul všetky dôležité informácie pri výbere dobrých a hlavne kvalitných matracov. Matrac S15 obsahuje menej ako 200 pružín na m2 a 2cm riedkého molitánu. Tento matrac za 2 roky vyhodíte, lebo sa na ňom nebude dať spať. Už ten matrac č.2 od V...su je lepší aj keď je len klasicky pružinový, pretože má na oboch stranách latexovo kokosovú dosku, ktorá nedovolí pružinám pretlačiť sa von (vŕzganie pružín pri kvalitných pružinových matracoch je nezmysel). Pre deti chceme to najlepšie a matrac je pre ich zdravie veľmi dôležitý. Osobne by som doporučil nejaký taštičkový matrac aspoň v hodnote 150-200€, ak sa rozhodnete pre pružinový tak v cene minimálne 100€, aj keď nie vždy cena povie všetko o kvalite. V prvom rade si dajte pozor na hustotu pružín (v taštičkovom matraci minimálne 250, v pružinovom 110ks/m2) a na to, ako su pružiny oddelené od ostatnej časti matraca. Mala by tam byť aspoň nejaká vrstva kokosovej vrstvy, alebo keď je tam len pena tak určite hustejšia ako 22kg/m3 (pre dlhodobé použitie sa doporučuje aspoň dvojnásobná hustota). Taštičkové jadro je drahý materiál, preto pri porovnaní klasického pružinového a taštičkového matraca by taštičkovy mal byť podstatne drahší (pomerne podobnej kvalite ďalších vrstiev asi o 100%).
Romcok
27.11.10,15:42
Dakujem,
dnes sme boli v j..ku a tie tastickove su absolutne nevhodne, zdali sa nam prilis makke, extremne sa prehybali v mieste sedenia. Ani jeden nemal kokosovu vrstvu, alebo penu, ktora by zabezpecovala tu spravnu pevnost.
Uvedomili sme si, ze chalani na nich sedavaju, hraju sa, ..... jednoducho potrebuju nieco pevne a tie tastickove sa vsetky velmi prehybali (ako trampolina). V pripade spalne, kde si clovek ide "pospat" je to uplne ine, ked si clovek na ne lahne a vtedy sa rozlozi aj vaha celeho tele.
Ale je fakt, ze tam chybala pevna kokosova vrstva,..... z v...su sa nam najviac paci 5a i 10a
Potom mali penove, ziaden latex, tie uz boli o nieco lepsie, ale len tie drahsie.
Na zaklade tejto skusenosti, sme zacali pozerat nejake "penove" resp. latexove, v...s 13, ale ta cena. :(
PeTe62
28.11.10,16:33
Zhruba pred pol rokom (na str.20) som sa rozhodoval, ktory matrac kupit. Nakoniec som kupil V...s 20. Som velmi spokojny. Velmi mi pomohlo, zorientovat sa v tejto problematike, toto forum. Kazdy, kto chce nieco napisat, mal by si precitat od zaciatku toto vlakno. Urcite by potom nemalo uz 27 stran, ale minimalne o polovicu menej. Je neuveritelne ako su niektori ludia lenivi. Na jednoduchu otazku nemusi byt jednoducha odpoved a ti, ktori ju chcu mat, nech si kupia molitan s uloznym priestorom za 100,- Kto cita, mysli a skusa, asi nemoze kupit zle. Tak ako som spokojny so svojim matracom, urcite by som bol spokojny aj s latexovym alebo pruzinovym (hupavy efekt mi nevadi). Treba dbat na kvalitne materialy, doplnit vhodnym rostom a skusanim doladit tvrdost (da sa uz aj tabulkovo dobre odhadnut, vaha-trdost). Drzim vsetkym palce pri vybere toho spravneho matraca.
Miika2
08.01.11,16:14
Ahojte, tiez som niekolko hodin citala celu diskusiu a hlavne prispevky od Donpepponeho. Vybrali sme sa s muzom do predajne v Atriume, ktora ako jedina ma na odskusanie matrace firmy V...s v ramci Bratislavy. Je to velmi nekomfortne, maju tam jedinu postel, na ktorej sa vymienaju matrace, ktore maju polozene na kope. Rozhodli sme sa vyskusat latexovu 13ku a tastickovu 20ku. Uz sme si mysleli ze tu 13ku objedname, ale rozhodli sme sa ist porovnat este do firmy S...m v Albere, ktora tu bola tiez odporucana. A hoci mali chabejsie informacie k produktom, vybrali sme si nakoniec matrac tam - konkretne Dynamic Vario. Proste bol tvrdsi ako V...s Ekolatex 13ka. A kedze V...s ma v ponuke uz len super tvrdy matrac Ekolatex 8, proste sme nemali na vyber...ak sa nam 13ka zdala moc makka. Dynamic Vario ma 17cm celkom, cize ma mensiu latexovu vrstvu ako 13ka, ktora ma celkom 20cm, ale kedze pocitovo nam viac vyhovoval, nespekulovali sme...
Super na tejto diskusii je to, ze sme prisli do obchodu, vyziadali sme si presne to, co sme vedeli ze je najkvalitnejsie, neskusali sme ziadne studene peny, ziadne talalay peny a neviem co ine, tastickove matrace su nam moc makke, takze sme vzdy zamierili rovno k cisto latexovym matracom, ktore su kombinovane s kokosovou doskou a skusali sme max. 3 druhy, co nam velmi zrychlilo vyber a mohli sme sa plne venovat tomu aky matrac nam najviac vyhovuje a nestracali sme cas.
Martin-
11.01.11,20:49
Dobrý deň. Ideme kupovať matrace a po prečítaní vzácnych info a rád z tejto porady sme zúžili okruh matracov na taštičkové alebo latexové. Po prezretí odporúčaných výrobcov a hľadaní sme narazili na matrac od Fa. PU..EX- Ester natur. Celkom sa nám pozdáva a cena je tiež slušná. cca 200,- Alebo nám niečo odporučte v dobrej cene. Ja 178/85 a manželka 173/63. Veľmi pekne Vám vopred Ďakujeme.
gregyy
13.02.11,15:47
Zdravim

My so zenou mame matrace 10A a sme spokojni. Dcera ma latex cca za 200Eur a rozdiel je neporovnatelny. Potrebujeme kupit teraz novy matrac. Vie mi niekto poradit, ci rozdiel medzi 10A a 20 je hodny toho cenoveho rozdielu? Resp ci je nejaky matrac do 500 Eur, ktory je markantne lepsi ako 10A a je hodny tych penazi?

Vdaka za odpoved ak ma niekto skusenost. Kludne mi napiste ss.
makovnik2011
20.02.11,14:13
Ahoj donpeppone.
tvoje vedomosti su fakt vazne co sa tyka matracov,tak by som ta chcel tiez poprosit o radu,kedze sa chystame kupovat nove matrace..rozhodujeme sa nad tastickovymi matracami bud od m....o vzor DIPLOMAT , alebo od V...s model 20 , alebo model 11...postel uz je kupena,tak robime prieskum ohladom matracov..kedze sme v zahranici,tak zatial len teoreticky vyberame favoritov,doma ich samozrejme chceme najprv vyskusat... zatial pekne dakujeme....
evelyna30
05.03.11,21:59
Zdravim

My so zenou mame matrace 10A a sme spokojni. Dcera ma latex cca za 200Eur a rozdiel je neporovnatelny. Potrebujeme kupit teraz novy matrac. Vie mi niekto poradit, ci rozdiel medzi 10A a 20 je hodny toho cenoveho rozdielu? Resp ci je nejaky matrac do 500 Eur, ktory je markantne lepsi ako 10A a je hodny tych penazi?

Vdaka za odpoved ak ma niekto skusenost. Kludne mi napiste ss.
gregyy je tam rozdiel v pružnosti 10a je pružnejší a pri 20 nemáš taký "húpajúci" pocit,takže vyberaj podľa pocitu :)
Matej Bucko
11.03.11,19:39
Zdravim všetkych , potreboval by som poradit bol som dnes v nitre na vystave a po odskušani všetkych matracov ma zaujal tento matrac nazov je DUOFREEZE od talianskej firmi MAGNIF....., Ak s nimi ma niekdo skusenosti pište , maju dost velku zlavu a to 50% potrebujeme dva a vyhovuje mne aj mojej kočke , ale zlava je iba počas vystavy a to do nedele. zaujma ma čo od neho možem očakavat po dlhej dobe kedže ma zaruku 10 rokov.
pito11
14.03.11,08:35
Zdravim všetkych , potreboval by som poradit bol som dnes v nitre na vystave a po odskušani všetkych matracov ma zaujal tento matrac nazov je DUOFREEZE od talianskej firmi MAGNIF....., Ak s nimi ma niekdo skusenosti pište , maju dost velku zlavu a to 50% potrebujeme dva a vyhovuje mne aj mojej kočke , ale zlava je iba počas vystavy a to do nedele. zaujma ma čo od neho možem očakavat po dlhej dobe kedže ma zaruku 10 rokov.

Matrac osobne nepoznám (nepsal som na ňom), chcem však upozorniť na spomínanú akciu 50%. Matrac "Duofreeze" nenájdeš nikde v oficiálnych katalógoch spoločnosti ani na internetovej stránke. Bežne sa robí pri akciách, že sa "vytvorí" nový matrac, ktorý sa nedá s ničím porovnať, ocení sa povedzme na 600€ a potom sa predáva s veľmi lákavou zľavou. Ak sa ti na ňom spalo dobre a ak zloženie zodpovedá aspoň cene, za ktorú sa predáva po zľave, potom je to OK. Nečakaj však vlastnosti, kvalitu a životnosť ako pri kúpe matraca v hodnote toho duofreeze pred zľavou. Bol som v utorok v Nitre, prešiel som si všetkých výrobcov (nič moc sa od minulého roku nezmenilo) a každý ponúkal nejaké tie akcie. Treba však vedieť porovnať, že ten daný produkt v zľave stál pred tým naozaj toľko ako výrobca uvádza, a že to nie je len chyták.
Matej Bucko
14.03.11,18:18
takže ako hovoriš bol to chytak, zistil som si zloženie a porovnal ho s inymi , hustotu, vahu a rozmeri peny a našiel som na nete od ineho vyrobcu ten isty a lacnejšy , tak som vybehol na vystavu znova a mali ho tam a ešte mi dali aj nan 30% zlavu,dokopi som namiesto 500eur zaplatil 350eur uvidim aky bude ale už tam sa mi pačil lebo ma možnost pretočenia na tvrdu a mekšiu stranu. zaruka desat rokov a potah hruby až moc. napišem ked ho dodaju a ako sa spi na nom . dakujem
Matej Bucko
14.03.11,18:29
inak dovod prečo som vybral zrovna tento je nasledovny. v piatok sme boli na spominanej vystave a 3 hodiny sme chodili skušat len matrace , už som bol dost unaveny zo skušania a na niektorych taštyčkovych alebo pružinovych sa mi až hlava zatočila od nepohodlia a pocitu plavania a nestability,a potom ma zaujal tento penovy lepšie povedane jeho najtvrdšy model aky tam mali , lahol som si na drzaka a za dve minuty už ma skoro pani budila , jednoducho som od unavy skoro zaspal kedže som do nitri letel hned z prace , ale išlo aj o priatelku a ta chcela trochu mekši a tak sme zvolili druhu možnost a to je pena z dvomi tvrdostami, hadam sme vybrali spravne . problem je len že sme kupili dva kusi matraca a jeden potah na ktory si musime počkat, jednoducho sme to chceli mat na posteli ucelene ale z možnostou variability tvrdosti
wewe8811
18.03.11,21:32
Prajem prijemny vikendovy vecer. Som velmi rada, ze som natrafila na tuto stranku. Prave sa rozhodujeme o kupe matraca pre nasu 2 rocnu dcerku do velkej postele. Kedze ma postel pevnu dosku, do uvahy pripadaju pruzinove/tastickove matrace. Vdaka donpepponemu /super infosky, ktore mi aspon trosku osvetlili, co ocakavat od matraca/. Rozhodujeme sa medzi v....m model 2 a matracom PAOLA NATUR od spolocnosti zdravotne-matrace.sk. Zistovala som dodatocne info, kedze na ich stranke toho vela popisaneho nemaju a odpoved je nasledovna: kokosova doska je impregnovana latexom, PUR pena je 2 cm, hustotu pruzin sa dozviem v pondelok :), potah by bol strecovy s gramazou 250g/m2 a da sa prat na 60 stupnov. Viete mi poradit, pre ktory matrac sa rozhodnut? Mate niekto skusenosti s touto spolocnostou? Vopred dakujem za radu. Uz to potrebujem uzavriet a cim dalej nad tym vsetkym rozmyslam, tym som viac stratena :)
bfbisau
18.03.11,22:10
Podobne ako Miika2 idem kupovat pre svojho syna 2,5 r. (96cm, 16kg) matrac. Nemame zatial ani postel ale bude zrejme bez ulozneho priestoru (po precitani vasich cennych prispevkov). Precitala som si celu diskusiu a vsetky rady ale mam trosku misung a pochybnosti ohladne strunovych /tastickovych matracoch ktore odporucate viaceri pre dieta.
Mam velmi zlu skusenost z UK kde sme mali len pruzinovy matrac, zrejme bol potiahnuty iba nejakou latkou takze kazdu pruzinu a pohyb bol citit. Asi preto moja povodna averzia proti tomuto typu.
Nevyradujem ich uplne z hry kym nenabehneme do obchodu a neskusim, kvalita sa neda zrejem porovnat s tymi najlacnejsimi z anglickeho podnajmu.

Ale predsa by som xcela poprosit o radu aky matrac pre dieta(ktore bude zvacsovat svoju telesnu hmotnost, dufajuc ze jeho alergia sa nebude dalej zhorsovat). Zo vsetkych prispevkov sa mi pozdaval latexovy+kokos (aj odporucane paranetre mam zapisane) ale ake ine vrstvy by tam mali byt ak vobec.
Hlavne aby sa tam nehromadili zvieratka a plesne. Na pripadne detske nehody mame podlozku tak snad bude v aj matrac v suchu.
Rada by som bola ak by bol aj nejak ekologickejsi, co najmenej chemie ak je to mozne (bez nejakych dodanych green efektov). Ak mate niektori rodicia overeny tip, budem vdacna podobne aj za vsetky odpovede
dakujem

PS: dufam ze po precitani vsetkych 28 stran som nezopakovala niekoho otazku!
dana66
28.03.11,13:08
Zdravím všetkých účastnikov tejto porady. Chcem poprosiť o info tých ktorí si kúpili matrac V...s model 20 či sa im s odstupom času osvedčil, alebo nie. Zvažujem nad jeho kúpou a preto ma zaujíma Váš názor. Budem rada ak mi napíšete aj názor na tzv. trampolínovy efekt, ako ho vnímate vy, tvrdosť matraca, či nie je veľmi tvrdý, atď.
Dakujem za každú odpoveď
monok
29.03.11,10:09
Deti by mali mat tvrdsie matrace, takze mne osobne sa latex pre deti zda nevhodny, aspon mne sa zdal dost makky a mala som pri nom pocit spania na vodnej posteli. My sme deckam kupili matrac 3 alebo 3k (nepamatam presne :) ) a sme spokojni, ani decka sa nestazuju. Zatial maju matrace rok a nejake to skakanie po posteli za sebou a vsetko je v poriadku.
Matej Bucko
05.04.11,19:47
takže matrace dorazili tak ako v zmluve a mali sme jednu zvlašt požiadavku a to dva matrace v jednom potahu kedže je možnost volby dvoch stran a to tvrdej a mäkšej, a hned sme to aj využili . priatelka spi na tej mäkšej a neni vôbec citit prechod v strede postele spanok dobry aj ked ja som nespavec a tam matrace nič nezmenia. . su z peny ktoru tu dost krityzovali ale ak by som chcel taštičkove tak tam bola cena za podobnu kvalitu dvojnasobna a tam ma penaženka nepusti.
katka_1
11.04.11,07:15
Prajem prijemny vikendovy vecer. Som velmi rada, ze som natrafila na tuto stranku. Prave sa rozhodujeme o kupe matraca pre nasu 2 rocnu dcerku do velkej postele. Kedze ma postel pevnu dosku, do uvahy pripadaju pruzinove/tastickove matrace. Vdaka donpepponemu /super infosky, ktore mi aspon trosku osvetlili, co ocakavat od matraca/. Rozhodujeme sa medzi v....m model 2 a matracom PAOLA NATUR od spolocnosti zdravotne-matrace.sk. Zistovala som dodatocne info, kedze na ich stranke toho vela popisaneho nemaju a odpoved je nasledovna: kokosova doska je impregnovana latexom, PUR pena je 2 cm, hustotu pruzin sa dozviem v pondelok :), potah by bol strecovy s gramazou 250g/m2 a da sa prat na 60 stupnov. Viete mi poradit, pre ktory matrac sa rozhodnut? Mate niekto skusenosti s touto spolocnostou? Vopred dakujem za radu. Uz to potrebujem uzavriet a cim dalej nad tym vsetkym rozmyslam, tym som viac stratena :)

Ahoj Wewe ako si sa nakoniec rozhodla? Ja tiez riesim kupu matraca pre moju 2 rocnu dcerku.. Pozerala som v... m20 a dost vysoka cena,keby bolo nieco v takej kvalite ale lacnejsie..
tomy_m
26.04.11,13:16
Mate niekto skusenosti s matracmi znacky Saffron?
(rozmyslam medzi modelom Horse alebo Model 13 od Vegas)
Skusal som obe, vyhovuju mi, ale o Saffron matracoch som nenasiel ziadne ine referencie okrem oficialneho webu.
gardenia
30.04.11,14:04
Dobrý deň, ideme kupovať matrace, lenže sa nevieme rozhodnúť - už týždeň čítam diskusie o matracoch a mám v tom čoraz väčší zmätok. Je to veľmi ťažké rozhodovanie, fakt. Vlastne čoraz viac sa prikláňam k matracu Natur biogreen kokos a Premier Duo zo Segum. Lenže čo som zisťovala, tak Segum tu u nás v PO nie je a objednávať cez net by som nechcela, najprv si to chcem vyskúšať.
Nie je tu niekto z PO čo by mi poradil, kde je v našom meste dobrý výber matracov?
lujza.j
30.04.11,15:47
Dobrý deň, ideme kupovať matrace, lenže sa nevieme rozhodnúť - už týždeň čítam diskusie o matracoch a mám v tom čoraz väčší zmätok. Je to veľmi ťažké rozhodovanie, fakt. Vlastne čoraz viac sa prikláňam k matracu Natur biogreen kokos a Premier Duo zo Segum. Lenže čo som zisťovala, tak Segum tu u nás v PO nie je a objednávať cez net by som nechcela, najprv si to chcem vyskúšať.
Nie je tu niekto z PO čo by mi poradil, kde je v našom meste dobrý výber matracov?

ja ti môžem napísať len toľko, že máme matrace+.rošty od f. segum myslím, že už to bude 5r čo na nich spíme.neľutujem tie peniaze spí sa nich super, vyležané nie su a to ja miesto vegetenia v obyvke vegetím v posteli.
gardenia
30.04.11,16:21
Lujza a tie matrace ste kde kúpili? Ja by som najradšej chcela tie od f.Segum.
gardenia
30.04.11,16:23
Lujza a nepamätáš sa na názov?
lujza.j
30.04.11,17:21
Lujza a tie matrace ste kde kúpili? Ja by som najradšej chcela tie od f.Segum.

v BA, pre teba asi ďaleko, nepozerala si pobočku u vás? alebo možno niekto u vás predáva ich tovar:) viem, že sme chceli a mali doporučený/lekárom/ s kokosovým vláknom, ale či to je ten tak to ti nepoviem. papiere neviem či by som už našla. rošty sú polohovateľné aj pri hlave aj pri nohách, pri tých nohách je to super keď máš po celom dni boľavé nohy a v oblasti krížov si môžeš nastaviť tvrdosť-pevnosť roštu.
gardenia
30.04.11,18:21
v BA, pre teba asi ďaleko, nepozerala si pobočku u vás? alebo možno niekto u vás predáva ich tovar:) viem, že sme chceli a mali doporučený/lekárom/ s kokosovým vláknom, ale či to je ten tak to ti nepoviem. papiere neviem či by som už našla. rošty sú polohovateľné aj pri hlave aj pri nohách, pri tých nohách je to super keď máš po celom dni boľavé nohy a v oblasti krížov si môžeš nastaviť tvrdosť-pevnosť roštu.
Lujza, u nás táto firma nie je, už som hľadala, zrejme sa vyberieme do KE, to je najbližšie do ich pobočky. Ďakujem ti veľmi pekne za rady.
L-M
30.04.11,20:06
Dobrý večer, rozhodujeme sa aký matrac kúpiť 5 ročnému synovi. Chceme už taký, čo mu vydržal- my osobne máme od firmy matratex- ja , manžel aj dcéra, sú trochu tvrdšie a sme spokojní, ale tie názvy sa menia, a už ich máme 5 rokov, tak teraz som pozerala a pozdáva sa mi QUEEN grandis od matratexu s vrchnou vrstvou ergolatex. Poznáte ho niekto?
Vopred dakujem za radu
gardenia
03.05.11,09:22
Prosím vás, má niekto matrac od Materasso - SUlTÁN latex extra lux? My sme si dnes tieto objednali, tento druh sa mi videl celkom dobrý, tak by ma zaujímalo, aké máte skúsenosti. Dúfam, že sme to nepohnojili.
gardenia
03.05.11,18:08
Už mi nemusíte písať, znovu som si prečítala diskusiu a našla som príspevky od Vierca7, ktorá si kúpila taký istý matrac a som nadšená z toho, ako dobre som vybrala. Tie naše nám prídu až o 2 týždne, ale už sa veľmi teším, ako sa na nich dobre bude spať. Ďakujem za túto diskusiu a aj celkovo za Poradu, človek tu nájde všetko, čo potrebuje.
marek8
15.05.11,15:55
Zdravím, rád by som vedel, či má niekto skúsenosť s matracmi mattino. Neviem, či je predajca spoľahlivý a či sú matrace naozaj tak kvalitné ako píšu. Konkrétne ma zaujal model Bravo (taštičkové pružiny, kokosové vlákno a na vrchu aj latexová doska, aj keď má akúsi "bledú" farbu).
Sú to lacnejšie verzie matracov od firmy V...s, ale aby aj niečo vydržali...
igorred
20.09.11,18:02
Mozte mi niekto poradit aky je matrac ZAREN 3D Orthopedic ci sa oplati kupit?
vdaka
pito11
12.10.11,06:55
RE 294 Marek8: Rozdiel bude určite v kvalite použitých materiálov. Ak sa pozrieš na V...s nájdeš všetky údaje, ktoré sú dôležité pre stanovenie kvality. To pravdepodobne znamená, že výrobca nemá problém uverejniť čokoľvek a teda, že použité materiály sú v poriadku. Matrace M.....o majú popis veľmi strohý, takže určite sa nebude jednať o top kvalitu. Dostal som sa do styku s mnohými materiálmi a predpokladám, že v týchto matracoch je použitá klasická lisovaná kokosová vrstva len s bodovou impregnáciou (čo znamená životnosť max. 2 roky) a latex pravdepodobne s hustotou 50kg/m3, čo tiež nie je nič extra. Ak sa ti podarí skús tieto informácie u výrobcu zistiť a budeš môcť matrace lepšie porovnať. Koniec koncov už v cene je značný rozdiel, dokonca V...s dáva záruku na pružiny 20 rokov, takže rozdiel v kvalite sa dá určite očakávať.
pito11
12.10.11,07:41
Mozte mi niekto poradit aky je matrac ZAREN 3D Orthopedic ci sa oplati kupit?
vdaka

Žiaľ nie som schopný zistiť z čoho je vyrobené jadro matraca, snáď páni na domácich prezentáciach povedia pravdu :). Je to však relatívne podozrivý počin, pretože jadro je minimálne zo 70-80% zodpovedné za celkovú kvalitu matraca a aj jeho cenu. 3D sieťka, ktorá je v popise produktu spomenutá je veľmi dobrý vynález, pretože takmer dokonale odvádza vlhkosť, čím sa odstraňuje riziko plesní po okrajoch matraca. 3D sieťka je cca. 1cm vysoká vrstva zo syntetických vlákien, ktorá sa používa zo spodnej časti penových matracov, kde sa udržiava najviac vlhkosti (podobne ako pri hubke na riad). Avšak pozor ak je táto sieťka v strede matraca - tam nemá absolútne žiadny význam (maximálne ten, že o niečo zlacňuje výrobu, keďže výrobca použije o 1cm menej iného kvalitného materiálu). Takisto nemôžem súhlasiť s informáciou, že poťah so strieborným vláknom bojuje proti baktériam. Striebro je antiabkteriálne, na to sú dôkazy a testy, avšak ak by mal byť aj poťah antiabkteriálny, tak by v ňom muselo byť minimálne 100kg striebra a nie pár vlákien. Strieborný lesk poťahov sa vo výrobe dosahuje použitím polyesterových vlákien, ktoré sú lesklé a dávaju poťahu strieborný nádych a zákazník má pocit, že kupuje strieborný poťah (mimotemy skús takýto poťah ponúknuť na komoditnej burze, koľko ti za ňho ponúknu). Materiály ako bavlna či ovčia vlna sú prírodné materiály a zdravotne nezávadné, v tomto prípade je ich použitie výhodné. Ak matrac neobsahuje vzduchové vaky, ktoré sa pravidelne nafukujú a vyfukujú nie je to aktívny antidekubitný matrac. Klasické matrace môžu byť maximálne pasívne antidekubitne, čo znamená, že znižujú tlak a rozkldajú ho rovnomerne pri dlhodobom ležaní pacienta. Takéto matrace sú však takmer všetky (ak sa samozrejme bavíme o vyššej kvalite a o výške jadra minimálne 14cm). Ak budeš mať možnosť si vypočuť domácu prezentáciu (ktorej nie som v žiadnom prípade zastáncom, pretože je to nátlaková akcia bez verejnej kritiky) skús zistiť práve zloženie jadra (PUR pena, hydrolatex, studená pena, visko pena, latex, taštičková pružina, pružina bonnel - to sú všetky materiály, ktoré sa dnes pri výrobe matracov vo svete používajú), jeho hustotu, pomer prírodných látok. Takto si vieš porovnať iné produkty na internete, alebo v predajniach a rozhodnuť sa správne.
Tronco
03.11.11,21:35
Zdravim, prosim Vas, ma niekto skusenosti s matracmi S.gum ? Su kvalitne?
A vedel by mi niekto poradit ohladom matraca AllIN1 sendvicovy - je to kombinacia latexu, bio a visco peny. Zda sa byt az podozrivo dobry vzhladom na relativne nizku cenu. je udajne ortopedicky, 5 zon, atd atd.. vedel by niekto v com je tam hacik?
Dakujem ;)
lujza.j
03.11.11,21:50
Zdravim, prosim Vas, ma niekto skusenosti s matracmi S.gum ? Su kvalitne?
A vedel by mi niekto poradit ohladom matraca AllIN1 sendvicovy - je to kombinacia latexu, bio a visco peny. Zda sa byt az podozrivo dobry vzhladom na relativne nizku cenu. je udajne ortopedicky, 5 zon, atd atd.. vedel by niekto v com je tam hacik?
Dakujem ;)
myslím že siedmi :rolleyes:rok spíme na matracoch segum+rošty-polohovateľné. spokojnosť:)
Tronco
03.11.11,21:54
myslím že siedmi :rolleyes:rok spíme na matracoch segum+rošty-polohovateľné. spokojnosť:)
dakujem. v tu odpoved som tajne dufal, lebo ten s.gum uz mam objednany :) na horne lozko poschodovej postele.
Avsak este sa rozhodujem o matraci (ALLin1 sendvicovy) na dolne lozko. Je asi dost novy, snad s nim bude mat niekto uz skusenosti. Resp. ma niekto skusenosti apson s kupou matraca z portalu raj mtrcov?
pito11
04.11.11,08:27
Zdravim, prosim Vas, ma niekto skusenosti s matracmi S.gum ? Su kvalitne?
A vedel by mi niekto poradit ohladom matraca AllIN1 sendvicovy - je to kombinacia latexu, bio a visco peny. Zda sa byt az podozrivo dobry vzhladom na relativne nizku cenu. je udajne ortopedicky, 5 zon, atd atd.. vedel by niekto v com je tam hacik?
Dakujem ;)

Značka S.gum patrí v SR medzi tie najkvalitnejšie. Čo sa týka výberu matracov tak ponúka ako kvalitné luxusné matrace, tak aj štandardné. Jednotlivé matrace sa samozrejme nedajú porovnávať, pretože na každom sa leží ináč a každý je vyrobený z iných materiálov. Kvalita určite je pri tejto značke aj priamo úmerná cene. Vlastnosti ako "ortopedický", či počet zon v matraci nie sú podstatné, pretože aj obyčajný molitánový matrac sa môže predávať ako ortopedický (veď predsa sa prispôsobuje tlaku). Tieto "marketingové slovíčka" sa dnes používajú z iných dôvodov a nie ako vyjadrenie kvality. Na matraci budete spať predpokladám dlhé roky a každý deň, preto vyberajte pozorne :).
charonme
13.06.12,14:03
okrem ikei som zatial nevidel ziadneho predajcu ktory umozni matrac naozaj vyskusat sory za resurrect, ale akurat planujem skusat nove matrace a teraz uz skusanie umoznuje okrem ykeje aj dormeo a na niektore drahsie matrace (seria "gold") aj jysk.
staf
26.07.12,17:11
mne ressurect neprekaza, prave naopak. vyberam matrac a samozrejme som to tu cital, lenze tie prispevky su uz dost stare. neviem ci uz vyberane matrace nie su kvalitnejsie ako tie co sa tu hodnotili. konkretne som mal v plane kupit s65 z jysku, len po tych par zlych skusenostiach co su tu spomenute, neviem neviem ci radsej nebudem hladat inde. ked sa chcem drzat priblizne v cenovej relacii 200e za kus, tak inym posudzovanym kandidatom je meteor punktoflex od segumu (ten vsak aby som na rozdiel od toho dreamzone isiel kupovat 70km daleko). vie mi tu niekto zodnotit tu s65ku? na prvy pohlad ma odradza mozno len kokos iba na jednej strane. okrem toho v porovnani s konkurenciou velky rozdiel nevidim. neviem posudit ci je vyrobena z nekvalitnych materialov, ktorym sa treba vyhnut. PS do tretice mozno este matratex bioflex HR?
pito11
27.07.12,17:34
Matrace a výroba matracov je dosť špecifická problematika. Materiály nie je možné na 100% porovnať, keďže väčšina výrobcov nezverejňuje citlivé informácie. Z vybraných matracov je z tohto pohľadu určite najlepšie hodnotený model od výrobcu S.gum. Výrobca má presné informácie, čo minimalizuje riziko výberu. Matrac od spoločnosti Jy.k vyzerá na obrázku síce podobne, avšak nie je možné určiť akú hustotu má napríklad poťah, či je kokosová doska impregnovaná latexom v celom objeme, alebo len čiastočne, atď. To sú položky, ktoré výrazne vplývaju na kvalitu. Keďže sa v oblasti výroby matracov pohybujem už vyše 10 rokov môžem potvrdiť, že najviac sa dá ušetriť práve na poťahu a na vrstvách nad pružinovým jadrom. Správne si podotkol, že ak nie je na taštičkovom jadre latexová doska, tak kokosová doska určite nesmie chýbať. Výrobca M.tratex má veľmi podobný matrac ako S.gum, ale tiež nie je možné povedať o materiáloch nič konkrétne. Skús ešte pozrieť na výrobcu V.gas. Osobne by som volil medzi značkou S.gum a V.gas, ktorí o svojich matracoch zverejňujú maximum informácií. Matrac určite kupuješ na dlhé obdobie, preto výber netreba podceniť :)
marta222
16.10.12,09:40
Dobrý deň, mám otázku pre donpeppone-ho alebo pito11 alebo niekoho, kto sa vyzná v problematike matracov: Máme záujem kúpiť s manželom matrace firmy M....x - série Queen.... . Na týchto matracoch sa dá vybrať top o hrúbke 6 cm z niekoľkých variantov (napr. LATEX, MEF PENA, MDI PANTERA, BYGREEN HARD, BYGREEN SOFT, ERGOLATTEX, HR PENA, MALVA&). Po prelúskaní celej tejto diskusie sme rozhodnutí samozrejme pre Latex. V katalógu tejto firmy je uvedené, že na variabilný top sa používa Latex o hustote 75 kg/m3 (čo je myslím celkom slušné, či?) a perforáciou latexu sa zabezpečuje lepšie rozloženie váhy tela - systém PHYSIO 7 zón tvrdosti (čo je teda, ak som správne pochopila, celkom zbytočné) a takisto zlepšuje prevzdušnenie matraca... Chcela by som vedieť, aký máte názor na tieto matrace, či sa to oplatí za tú cenu kúpiť, nakoľko teraz sa dá kúpiť v akcii do 30.11. so zľavou 10 %. Za odpoveď vopred ďakujem :)...
Letko
16.10.12,10:11
Tiež riešime tento týždeň matrace. Zatiaľ sme počuli len o Jysku a Materasso. Čo vy na to? Idem prelúskať túto tému.
Letko
16.10.12,10:16
Už viem, čím menej toho o matracoch prečítam, tým budem šťastnejší a kúpim si rovno taký, aký bude v obchode :)
Valcake
17.10.12,18:54
...už si kúpil matrace? ...a aké, ...tiež chceme meniť, ale som z toho na nervy :mad:
Letko
18.10.12,03:33
deane7
18.10.12,06:23
My sme mávali problémy s chrbticou a kúpili sme v akcii Dormeo orthopedic a sú super, už dlhšie ma chrbtica nebolí.
marta222
19.10.12,07:54
No, keďže mi nikto znalý problematiky neodpovedal (asi tu už nechodia :()... tak my sme kúpili tieto matrace: http://www.matrace.itr.sk/nabytok/matrac-queen-grandis-matratex/ - vrchný top sme zvolili LATEX... Mali by nám ich dodať cca do 2 týždňov, tak uvidím ako sa nám bude na nich spať, prídem sa sem pochváliť alebo posťažovať :D ;)...
Valcake
19.10.12,23:18
..díky, želám na nich pekné sny...
Jaan129
19.11.12,03:32
Dostal som odporučenie od lekára kúpiť si nový matrac a poradil aby som hľadal ortopedický matrac, že tie sú tvrdšie a to potrebujem. Pozdáva sa mi ponuka http://www.zdravotne-matrace.sk - máte niekto skúsenosť? Je tam v ponuke viacero tvrdších s kokosom...
janamirka2
02.12.12,10:05
Ahojte, čítala som tu príspevky o matracoch, ale ja by som chcela iba vrchný matrac, alebo molitán. A neviem sa rozhodnuť.
Myslela som, že kupim iba molitán, ale nevyznám sa. Môžte mi niekto povedat, aký je molitán N 25?
enja
21.01.13,09:20
mám odkúšaný tvrdší matrac Sultán hydrolatex plus T3 od materassa...dá sa vyrobiť aj ešte tvrdší od neho na vyššiu váhu a je označený ako T4
mlaco
03.02.13,19:16
Ahojte,

co je zo zdravotneho hladiska lepsie riesenie pre detsky matrac?

a) kupit obycajny penovy

b) pouzit ako zaklad 5cm kokosovu dosku z 30-rocneho detskeho matracu a na vrch matracovy chranic, resp. tenky molitanovy. Ten stary matrac je este po mne, mali sme ho skladovany zabaleny v igelite na povale (v zime mraz v lete hic). Z oboch stan bola 2cm monitanova vrstva, tu som teraz ztrhol. Kokosova doska vyzera ok, latexova (?) impregnacia je len povrchova.


Je ta kokosova doska vhodna do smetiaka, alebo naopak je to stale vhodny (vzdusny a pevny) podklad?


dakujem za radu...
gardenia
03.02.13,19:33
My máme matrace zn. Sultán, T4 od f. Materasso- môžem vrelo doporučiť.
lujza.j
03.02.13,19:40
wirgi
03.02.13,19:50
Ja mám od nich matrace DUO VISCO a so spokojná
LenuskaB
20.02.13,09:48
UPOZORNENIE :


LenuskaB, pises uz 6.prispevok a vsade ta ista, nepovolena reklama !!!
Preto su ,aj budu tvoje prispevky vymazane.

Neustavne porusujes pravidla Porady,koledujes si o vylucenie.

mimotemy
LenuskaB
20.02.13,10:16
Ok polepším sa - som s tými matracami naozaj spokojná. :)
arizona
20.02.13,12:57
Ja som s mojimi tiez velmi spokojna,aj ked su z inej znacky a frmy .-)
tyrkysová
08.03.13,23:59
ahojte,
mala by som otázku po prečítaní všetkého matracoch a prehliadnutí možností je jasné, že potrebujem pružinový matrac (taštičky) kedže mám pevnu dosku..
peny som v tejto kombinácii vypustila ako možnosť už len preto že sa pri mojej hmostnosti 120kg domnievam, že ich zležím veľmi skoro a to by mi bolo ľuto investície..
po lovení možností kde kade, mi vyšiel matrac v...s 10a, kde ma zaujala možnosť urobiť ho vo verzii vysokého, takže je navýšenie o 6cm .
a to z dôvodu, že by hrubšie monolity latexu mali dlhšie vydržať , usudzujem?? :)
bolo by mi ľuto ho za 6r vyhodiť ak pružiny budu v pohode, alebo sa mýlim a navýšenie materialu je hluposť?


Ďakujem za názor, posteh, radu
LenuskaB
11.03.13,13:41
Určite by som Ti poradila mrknúť na firmu se....m. Taštičkový matrac majú v kombinácii kokos/latex t.z. že je variabilný a môžeš si ho otáčať (t.z. že s jednej sttrany je mäkší a s druhej strany tvrdší).
Mrkni a uvidíš - je to Slovenský výrobca :)
Ja77
31.03.13,01:19
Zdravím vás, možte aj mne niekto poradiť ohľadom matraca. Mám bolesti ramena, konkrétne zapalenu šlachu, ale žiadn liečby nezaberajú, preto si chcem kupiť nový matrac. No mám dilemu či taštičkový alebo z memory peny. Bol som si vyskušať matrace v Jysku a osobne sa lepšie ležalo na penovom:
http://www.jysk.sk/4/5/3314823/a/catalog
ale poradte, radšej zainvestujem do zdravia a páčia sa mi aj z materassa, konkrétne:
http://www.matracentrum.sk/biogreen-penove-matrace/40-biogreen-t3-t4.html
tak poradte, ktorý jedobrý na šlachy a svalstvo, chrbticu?
​Ďakujem vopred
220870
13.04.13,04:53
Bolesti ramena spôsobjú vyskočené stavce medzi lopatkami.Žiadne lieky vám nepomôžu.Dajte si ponaprávať chrbticu.Treba si diskusiu prečítať od začiatku je tam všetko o matracoch..
kezeso
13.04.13,06:32
Zdravím vás, možte aj mne niekto poradiť ohľadom matraca. Mám bolesti ramena, konkrétne zapalenu šlachu, ale žiadn liečby nezaberajú, preto si chcem kupiť nový matrac. No mám dilemu či taštičkový alebo z memory peny. Bol som si vyskušať matrace v Jysku a osobne sa lepšie ležalo na penovom:
http://www.jysk.sk/4/5/3314823/a/catalog
ale poradte, radšej zainvestujem do zdravia a páčia sa mi aj z materassa, konkrétne:
http://www.matracentrum.sk/biogreen-penove-matrace/40-biogreen-t3-t4.html
tak poradte, ktorý jedobrý na šlachy a svalstvo, chrbticu?
​Ďakujem vopred
Skôr ako matrac, pomôže ti cvičenie. Máme kvalitné matrace, ale manželke pomohlo až pravidelné cvičenie. Pozri si túto tému: http://www.porada.sk/t191875-bolest-hlavy-platnicky-krcnej-chrbtice.html
smilesko
14.04.13,13:54
Ahojte a dobry den prajm vsetkym.

Nakolko som nad problematikou matraca stravil uz nejaky ten piatok,tak som pochopil,ze TOP na trhu su dva modely a to Tempur Royal 25 a Vegas Exkluziv 12..
Ako ste uz mozno viaceri zaregistrovali,tak tieto matrace su cez 1000€ ks a tak som si povedal,ze este pockam:),nakolko vsetci hladame co najlepsiu cenu kvalitu a hlavne VYSLEDOK.

No spat zdravo treba a tie lacne ortopedicke nahrady su vtip:/ Zo vsetkyh zisteni som pochopil,ze v pripade,ze sa clovek v noci poti a nie len v noci;),tak treba prievzdusny matrac a teda ideal tastickovy.
Po citani x blogov som pochopil,ze kedze mam polohovatelne rosty s motorom,cize ich clovek pouziva castejsie ako klasicke polohovatelne,tak musi mat matrac viac ako 550 ks tasticiek na m2 a k tomu jadro ked je kokosove,tak musi byt napustene latexom,aby sa dalo bezproblemovo ohybat a neposkodilo sa..

Po vsetkych tychto zisteniach som nasiel tri modely a fakt neviem ktory,zaujal ma ten neznamy,no fakt neviem co to je vobec za vyrobcu,abo detailnejsie info.. Tam ma akurat znepokojil ten pevny rost a jadro tam nie je detailne popisane,takze asi preto..

Vegas Exkluziv 11 alebo 27
Materasso DIPLOMAT
alebo zahadny,radsej davam link nakolko je tazko najditelny:)))
http://www.postele-online.cz/matrace-premium/

Pravda je taka,ze mam pocit,ze iba Vegas sa da ohybat..

Vie mi prosim niekto poradit co dal?:)
Dakujem,aj vlastny nazor pozesi:)

Krasny a uspesny den prajem.
11obi
24.04.13,19:45
Dobrý deň,

s manželkou si práve vyberáme nové matrace a rozhodujeme sa medzi viacerými značkami. Na výstave v Nitre nám minulý týždeň predajca z firmy EUROTEST ponúkol matrac, ktorý je trochu iný ako bežné matrace ponúkané na trhu. Je zložený akoby z dvoch roštov, medzi ktorými je pena len po okrajoch - asi 10 cm a v strede. Na internete sme veľa nezávislých informácií o tomto systéme nenašli, a preto by sme boli radi, ak by nám niekto vedel poradiť. matrac je na stránke www.eurotest.sk

Dík
arizona
24.04.13,19:56
11 obi, nezakladaj duplicity!!!
11obi
25.04.13,19:18
Re -Vige
Nie je pre mňa jednoduché vyjadriť sa, pretože mi podobne ako to uvádzate aj Vy chýbajú potrebné informácie o zložení Vami zvoleného modelu matraca.


Otázka na vajda65
chcem sa opýtať, či ste skúšali matrac hneď po zakúpení vrátiť, keď Vám nevyhovoval. Myslím, že pre spomínanú firmu, a ani jej podobným by nemal byť problém vymeniť matrac krátko po kúpe.

RE-roaldo
Na adresu Vami spomínanej firmy som sa tu vyjadril už niekoľkokrát. Nerád by som sa dotkol Vás osobne alebo niekoho z Vašich blízkych no zhrnul by som to asi nasledovne: Nedá sa porovnávať neporovnateľné !!!! Zloženie, ktoré popisujete sa týka iba poťahu, ktorý sa samozrejme nedá odzipsovať. Na moju osobnú otázku na výstave teraz v Nitre "prečo sa nedá poťah odzipsovať" mi predajca spomínanej firmy podal nasledovný argument: "poťah sa nedá odzipsovať preto, lebo v matraci je vzduch, a keď si ho objednáte teraz, môžete získať cestu do Turecka". Myslím, že viac ani netreba dodávať. Pravdou je, že ani samotní predajcovia danej firmy nevedia presne čo predávajú. Sú naučení iba argumentovať na podnety od potencionálnych zákazníkov. Často krát ani za to nemôžu, je to chyba vedenia spoločnosti, ktorá má , a to treba uznať, špičkovo zvládnutú psychológiu predaja. Jadro matraca je penové a jeho pravé zloženie nevedia často ani ich podomoví predajcovia, no kvalitou je porovnateľné s ktorýmkoľvek matracom na trhu v hodnote cca do 100 €.

Donpepone, prosim Vas, mozete nam poradit?
s manželkou si práve vyberáme nové matrace a rozhodujeme sa medzi viacerými značkami. Na výstave v Nitre nám minulý týždeň predajca z firmy EUROTEST ponúkol matrac, ktorý je trochu iný ako bežné matrace ponúkané na trhu. Je zložený akoby z dvoch roštov, medzi ktorými je pena len po okrajoch - asi 10 cm a v strede. Na internete sme veľa nezávislých informácií o tomto systéme nenašli, a preto by sme boli radi, ak by nám niekto vedel poradiť. matrac je na stránke www.eurotest.sk
Halli
30.04.13,15:56
Nedá mi, no po tom všetkom, čo som si tu prečítal o matracoch by som radšej žiaden kúpiť nešiel. Ako je možné že administrátor dovolí vypisovať priamo tel. čísla na predajcov viď. Medivit resp dormeo a podobne. Ako si môže nechať obyčajný radový človek OBJEKTíIVNE poradiť, keď za drvivou väčšinou príspevkov je nehanebná skrytá reklama a dovolím si tvrdiť, že tu píšu aj samotní obchodníci zastupujúci niektoré firmy ako Dormeo, či bože zavaruj Medivit !!!!! , ktorí si takto lákajú svojich zákazníkov. Proste podľa môjho názoru je to dosť úbohé. Sám som človek od fachu, no aby som takto propagoval produkty našej spoločnosti, tak to by som na tom musel byť naozaj zle. Ale pekne poporiadku. Na otázku "aký matrac je najlepší(najvhodnejší) a pod. existuje veľmi jenoduchá odpoveď. Proste ten, na ktorom sa dobre vyspíte a je jedno z čoho je vyrobený. Niekto sa vyspí aj na doske, niekto zas musí byť ako v páperí - a tu sa začína problém. V dnešnom trhovom hospodárstve Vám len máloktorý predajca dokáže objektívne poradiť pri výbere matraca, veď koniec koncov si každý chváli len to svoje a drvivá väčšina predajcov hlavne v obrovských nábytkoch vie o vlastnostiach nimi ponúkaných matracov nenej ako Vy. Spýtať sa Ortopéda je asi tá najlepšia možnosť, no asi len dovtedy, pokiaľ neuvidíte tony letákov a katalógov pred jeho ambulanciou. Je to potom podobné ako s liekmi-lekár Vám poradí matrac od toho výrobcu, od ktorého má on sám profit. Preto by som Vám chcel ozrejmiť na čo si dať pri kúpe pozor a ako kontrovať "bulíky" predajcov, ktorí, a to si treba zapamätať žijú zo ZISKU !!!! tažke môj osobný názor je: ak mám dať niekomu zarobiť kúpou matraca, tak za to chcem kvalitu a hlavne, aby matrac splnil na 100% moje očakávania UPOZORNUJEM počas celej svojej životnosti. Po prvé: Názor "len pre boha nie pružinové" je v dnešnej dobe u kvalitných matracov NEOPODSTATNENý. Naschvál si všimnite, že nikto kto uviedol podobý výrok nenapísal PREČO nechce pružinový!!!. Matrace z bonellovej pružiny sú vhodné na chaty, do ubytovacích zariadení, ale aj na vyblbnutie pre deti, lebo sú cenovo nenáročné, ľahko si poradia s prípadnou mokrou nehodou a dá sa po nich dobre skákať, čo deti zákonite ocenia :). Ortopedický efekt je minimálny a podľa môjho názoru nulový(mám ho odskúšaný) Dôležitá pri skladbe takého to matraca je poistná medzivrstva medzi pružinou a polyuretánom, či inými penami. NESMIE sa stať, aby na pružinách bola penová doska, vtedy, ani nie po polroku budete cítiť pružiny na celom tele, nehovoriac o miestach kde je Vaše telo najťažšie. Obaliť pružinové jadro "filcom" (netkanou textíliou)je tiež nerozumné, ale to nech si spytujú svedomie samotní výrobcovia takýchto matracov.Kvalitné pružinové jadro musí mať dlhú záruku cca 15 a viac rokov a nehrdzavie. Penové matrace": Z PUR peny, HR peny, lenivej peny, molitánu majú spoločné to, že si nedokážu udržať po celý čas ich užívania ortopedický efekt. Áno, výrobcovia Vám na ne dajú záruku aj 12 rokov, no aj pri tých najkvalitnejších penových matracoch sa ortopedický efekt vytráca už po troch - štyroch rokoch. Preto sa pýtajte, či záruka je na materiál matraca alebo na ortopedické vlastnosti, lebo je to diametrálne odlišná záležitosť. Latexové matrace, sú zo všetkých penových matracov najtrvácnejšie. Pri všetkých penových matracoch si ale dávajte pozor na hustotu materiálu, z ktorého je jadro matraca vyrobené. Platí, že čím vyššia je hustota peny, tým trvácnejší je ortopedický efekt matraca. Pre orientáciu sa hustoty pien pohybujú od 25kg/m3 pri Pur pene až po 85kg/m3 pri latexe. Pritom už rozdiel 5kg/m3 spôsobí markantný rozdiel v trvácnoti ortop.efektu , ale aj ceny. Výhoda penových matracov:cena, hmotnosť, Nevýhoda:neprievzdušné(môžu mať aj "miliardy" vzdušných kanálikov, ako to uvádza napr.medivit), ale aj tak, sú všetky neprievzdušné a každou nocou nassakujú s potom. Taštičkové matrace sú aj odbornou verejnosťou považované za najvhodnejšie, čo sa týka ortopedického efektu, ale aj tu platí, že je treba dávať pozor na zloženie. Napr.minimálna vrstva penovej (latecovej) dosky na taštičkovom jadre by mala byť 3 cm. Taštičkové jadro musí byť oddelené od ostatných vrstiev poistnou medzivrstvou napr. vynilovou sieťkou. S hustotou taštičiek je to podobné ako s hustotou pien. čím vyššia hustota(viac taštičiek) tým vyšší ortopedický efekt. Pozor pri údaji o hustote taštičiek, vždy tam musí byť uvedený počet taštičiek na 1m2 a nie celkový počet taštičiek ako to niektorí predajcovia zvyknú šikovne uvádzať. Pár rád na záver: každý matrac musí byť vybavený odzipsovateľným poťahom, radšej uprednostnite kúpu dvoch menších matracov do manželskej postele ako jedného veľkého(čirto z praktického hľadiska). Ak sú rozmery spávne vymerané a matrac je kvalitne zhotovený, nebudete mať medzi nimi "neznesiteľnú medzeru. Počkať si na kvalitný matrac cca.2 týždne nie je strašné, ak si uvedomíme, že bude slúžiť nášmu zdraviu niekoľko rokov. Osobne neverím niektorým predajcom a výrobcom na Slovenskom a českom trhu a preto sledujem trendy v celosvetovom meradle a je zaujímavé sledovať, že stredná a časť západnej európy je zaťažená na penové matrace, kým zvyšok sveta valcujú matrace pružinové či taštičkové. A ešte jedna pikoška na záver, pokiaľ ste jazykovo zdatní, skúste si vyhľadať testy matracov, ktoré robili nezávislé inštitúcie v nemecku , anglicku ,amerike, japonsku či rusku a prídete na to, že dať aj 150 euro za matrac z akejkoľvek peny s výnimkou latexu je vyhadzovanie peňazí a na zdravie má časom kontraproduktívny účinok. PS: Cena musí zodpovedať aj kvalite a hlavne u lacných matracov, pretože spojitosť slov čo "najlacnejší kvalitný matrac" je utópia a možno prežitok z minulých čias. Nikdy sa neuspokojte so slovíčkom, to mi "stačí" a už vôbec nie keď niečo kupujete svojim deťom !!!!!!!!!!!!!!!


Skôr než sa Ti pokúsim poradiť vo výbere Tebou zvolených matracov, by som Ti chcel poradiť, aby si v žiadnom prípade neuvažoval o kúpe jedného veľkého matraca, ale radšej o dvoch malých matracoch a ak je to možné, tak radšej aj rozdielnych čo sa týka tvrdosti, resp zloženia ako pre Tvojho pána otca, tak aj pre Tvoju pani Mamku. O modeloch, ktoré si tu uviedol sa dá povedať, že sú bežným štandardom z pohľadu kúpy zákazníka. Ak by sme sa ale pozreli na ich zloženie detailnejšie, možno by sme mohli hovoriť o miernom podpriemere a to hlavne v použitých materiáloch a ceny, ktorá im zodpovedá. Nechcem, aby to z mojej strany vyznelo, že túto Tvoju voľbu haním, alebo že sa Ťa nebodaj snažím zosmiešniť. To naozaj nie. No nedá mi napísať pár riadkov o ich zložení a praktikách, ktoré výrobcovia týchto matracov používajú, aby vyvolali u zákazníkov dojem, že kupujú kvalitný matrac. Ak si vezmeme na mušku Tebou vymenované matrace LAtex***Physio, tak si hneď na začiatku všimni v ich popise údaj o 7 zónach latexu. Nechcem, nikoho uraziť, ale oháňanie sa 7 zónami tvrdosti u matracov je v globále absolútna blbosť a čisto číri MARKETINGOVý ťah. A prečo??? Ľudské telo dokáže rozpoznať 5 zón tvrdosti, no aj tie sú v matraci na nič ak človek spí na boku a s nohami pokrčenými v kolenách. Preto majú najväčší význam 3 zóny rozloženia hmotnosti ale iba pri matracoch zhotovených z latexu, resp peny ktorá má určitú hrúbku min. cca 12 cm. Napísať o 3cm vysokých vrstvách latexu resp. peny, že vôbec má nejaké zóny tvrdosti je s prepáčením BLUD. Prečo to všetko spomínam??? Pokiaľ sa vyrobí pena resp latex o určitej hmotnosti, tak ju možno zmäkčiť iba perforáciou (výrobca ju prevŕta dierami s róznym priemerom) proste čím je viac dier v určitej časti latexového monolitu, tým je táto prevŕtaná časť mäkšia. To je dôležité preto, lebo ľudské telo má merovnomerne rozloženú hmotnosť a teda je najťažšie v bedrách a ramenách. Perforáciou matraca sa dosiahne želaný ortopedický efekt. Ramená a bedrá musia byť na tvrdšej časti matraca aby sa nezaborlili príliš hlboko, a aby zostala chrbtica v rovine.
Na Sultánoch, ktoré spomínaš si prosím Ťa všimni hrúbku latexovej vrstvy. Neviem, možno som naivný ale nazvať matrac latexovým, resp spomenúť latex v mázve matraca, kde je hrúbka latexovej dosky cca 2 cm a zvyšok je obyčajný polyuretán sa mi zdá byť zavádzanie zákazníka, a môžem Ti garantovať, že takáto skladba matraca nemá nič spoločné s ortopedickými vlastnosťami a už vôbec nie v dlhšom časovom horizonte, pretože cca 90% objemu matraca tvorí obyčajný polyuretán s nízkou hustotou, ktorý sa vyleží ani nie behom roka až roka a pol. Viem že si uviedol aj cenu, za ktorú si ochotný kúpiť matrace, no ak Ti môžem naozaj poradiť popozeraj sa na internete po nejakých iných "kúskoch" som pevne presvedčený o tom, že nájdeš v tejto cenovej kategórii niečo lepšie. Možno by stálo za zmienku povedať (resp napísať), že by nebolo na škodu veci pouvažovať o matraci, ktorý je asymetrický a teda má dve rozličné tvrdosti, možno aj inej skladby či z iných materiálov, možno taštičky, možno čistý latex. Je možné, že sú o niečo drahšie (nutnosť porovnať), no myslím si , že rodičia si zaslúžia to najlepšie (samozrejme že v rámci možností) To že si im kúpil správne matrace zistíš veľmi jednoducho. prvé 4 dni Ti ich s prepáčením budú chcieť "otrepať" o hlavu, lebo ich bude všetko bolieť , ale po týždni si ho nebudú vedieť vynachváliť :)))


Súhlasím s Tebou, spať na tvrdom matraci nie je žiadna výhra a môže to skôr spôsobiť problémy a to hlavne ľudom, ktorí už majú svoje roky, alebo si ich "kostra" už čo to odskákala. Tvrdé matrace sa doporučujú skôr deťom, aby sa ich chrbtica prispôsobovala matracu a nie naopak (platí ale iba v prípade ortopedického matraca) Mäkšie matrace sú vhodnejšie pre ľudí, ktorých som už spomínal v úvode. samozrejme, že pocit spánku na matraci je vždy subjektívny a nemožno ho paušalizovať.

Čo sa týka požičiavania matracov, ako si spomínal, okrem ikei to nie je možné a hneď Ti aj vysvetlím prečo. Po prvé: nákupná cena matracov, ktoré ponúka ikea je natoľko nízka, že si to ikea môže dovoliť a matrac, ktorý sa im vráti od zákazníka, ktorý si ho zapožičal, bezostychu predajú ďalej. Po druhé: Matrac je produkt, ktorý je často v najintímnejšom kontakte s ľudksým telom. Ak si ho zákazník zapožičia iba na pár dní, existuje reálny predpoklad, že už po prvej noci strávenej na matraci prejde do matraca jeho pot, čiastočky odumretej kože, chlpy, vlasy a podobne. Skrátka ide o hygienickú stránku veci. Ak by sme sa vcítili do role poctivého obchodníka, tak by nám asi nebolo jedno, či vrátený(požičaný) matrac predáme ďalej alebo nie. A ešte je tu faktor zákazníckeho správania, kedy Vám zákazník oznámi, že mu vami požičaný matrac nevyhovuje a na druhý deň ho vidíte na parkovisku nákupného centra ako si nakladá do auta ten istý model matraca, ktorý ste mu zapožičali, no kúpil si ho inde o 3 EUR lacnejší. Proste "SLOVAč"


Vidím, že Ty si s tých mála ľudí, ktorí pri výbere matraca nevidia iba cenu, ale sa zaujímajú aj o to, aké matrace kupujú, čo v dnešnej dobe "marketingu" veľmi uznávam no zároveň musím dodať, že mi je velmi ľúto toho že takých ľudí je pramálo.
Tak najskôr k spoločnostiam, ktoré si vymenovala. O matracoch, ktoré ponúkajú v "pysku" nechcem polemizovať, lebo drvivá väčšina ľudí, ktorí sa zaoberajú predajom matracov nad ich matracmi iba kývnu rukou. Nechcem sa nijako vysmievať žiadnemu predajcovi za to , čo predáva, ale v tomto prípade sa dá kvalita matracov v "pysku" zhrnúť do pár , ak nie do jedného riadku v tomto príspevku.(mne sa to nepodarí tak to radšej rozpíšem :) ) Kokosová doska, ktorá sa v nich používa, je vyrábaná najlacnejším spôsobom a teda nie je napustená latexom. inými slovami sa kvalita takejto dosky dá porovnat so suchým senom a to doslova. materiály ako pur peny, "latex" a pamätové peny, ktoré sa používajú na vrstvenie matraca sú jednak veľmi riedke a jednak hrubé max 2 cm, čo v žiadnom, zopakujem, v žiadnom prípade nedokáže vytvarovať kontúry tela a navyše ich "tenkosť" spôsobuje po cca 2-3 mesiacoch používania, že človek začne pri taštičkovom matraci cítiť pružinky a pri penových matracoch sa matrac vyleží(a čo potom po rokoch používania?????!!!) Toto platí pre každý a jeden typ a model, ktorý majú zahrnutý vo svojom portfóliu a triky, že predtým stál napr. 16000 a teraz stojí o 50% menej sú pre ľudí, ktorí nepatria do skupiny, ktorú som spomínal v úvode. Kvalitný matrac má aj svoju cenu, a pokiaľ Ti predajca nevie do detailu povedať info o matraci, ktorý predáva, tak tam radšej ani matrac nekupuj. Každý solídny výrobca musí mať uverejnené info o materiáloch, ktoré sú v matraci použité. To znamená Hlavne hustoty materiálov a zloženie materiálu, či ide o prírodný alebo syntetický produkt. Neuspokoj sa s odpovedou na margo hustoty, že materál má hustotu napr. OD 55 kg/m3 do 85kg/ m3. Intervaly v tomto prípade NEEXISTUJÚ, takže pozor na sprepáčením bulíky predacov a výrobcov. Druhý výrobca, ktorého spomínaš je ok, aj ked osobne preferujem inú skladnu a materiály ako používajú oni. U mna často ľudia spomínajú matrace las"Vegas" (názov nič moc-môj názor! )možno že tam niečo nájdeš čo ťa zaujme.


Co sa týka polohovateľných rosťov, tak to je trošku dilema. Záleží od toho čo všetko sa chystáš na posteli robiť. (bez urážky) Mám tým namysli to, či v posteli iba spíš, alebo aj čítaš, resp. ješ, či pozeráš telku. (telka by aj tak nemala byť v spálni ale čo už). Pri ostaných činnostiach je úplne jedno či má človek polohovateľný alebo nepolohovateľný rošt:) . Pri polohovateľnom rošte je ale človek obmedzený výberom matraca, pretože sa nedoporučuje polohovať matrac, kde je použitá kokosová doska. Moje skúsenosti sú ale také že kvalitná kokosová doska znesie pri dlhodobom ohybe aj 25-30 stupňový uhol. Ale pozor na kvalitu kokosovej dosky, musí byť úplne napustená (impregnovaná) latexom, nie potiahnutá latexovým filmom z oboch strán. Taštičkové matrace sa tiež nedoporučuje polohovať, ale ak máš taštičkový matrac bez kokosovej dosky a hustota taštičiek presahuje hustotu 550 ks/m2, tak sa to dá zvládnuť bez toho , aby sa matrac nepoškodil.
Ludia samotní, v tejto problematike tiež veľmi jasno nemajú, a kupujú čo sa im pozdáva, aj ked zo spätnej väzby zákazníkov viem, že často nepolohujú polohovateľný rošt, a nechávajú ho vždy v rovine, max. si nadvihnú hlavovú časť. Voľba je len na tebe. keby bola otázocka tak kludne napíš

Tohto poraďáka je fakt škoda, že už tu neprispieva, tak aspoň takto zopár dobrých rád...aspoň si myslím, že toto som potrebovala ....dík donpeppone
pito11
24.05.13,19:12
Dobrý deň,

s manželkou si práve vyberáme nové matrace a rozhodujeme sa medzi viacerými značkami. Na výstave v Nitre nám minulý týždeň predajca z firmy EUROTEST ponúkol matrac, ktorý je trochu iný ako bežné matrace ponúkané na trhu. Je zložený akoby z dvoch roštov, medzi ktorými je pena len po okrajoch - asi 10 cm a v strede. Na internete sme veľa nezávislých informácií o tomto systéme nenašli, a preto by sme boli radi, ak by nám niekto vedel poradiť. matrac je na stránke www.eurotest.sk

Dík

Matrac má v podstate jedinú hlavnú funkciu - ortopedičnosť. To znamená, aby držal chrbticu v prirodzenej polohe (pri ležaní na chrbte v tvare S, na boku vodorovne). V tomto prípade sa obávam, že akypický prístup k stavbe matraca práve tento bod trochu zanedbáva. Ide totiž o to, že lamely sa prispôsobujú tlaku len do dvoch strán (dopredu a dozadu), avšak už sa nedokážu ohnúť do stredu, resp. do strán. To môže časom spôsobovať problémy. Navyše pena ako syntetický materiál je statický, časom sa zanáša nečistotami a životnosť je max. do 3 rokov. Určite na trhu existujú lepšie matracové systémy, ktoré sú ortopedickejšie a zdravšie
pito11
25.05.13,07:20
Ahojte a dobry den prajm vsetkym.

Nakolko som nad problematikou matraca stravil uz nejaky ten piatok,tak som pochopil,ze TOP na trhu su dva modely a to Tempur Royal 25 a Vegas Exkluziv 12..
Ako ste uz mozno viaceri zaregistrovali,tak tieto matrace su cez 1000€ ks a tak som si povedal,ze este pockam:),nakolko vsetci hladame co najlepsiu cenu kvalitu a hlavne VYSLEDOK.

No spat zdravo treba a tie lacne ortopedicke nahrady su vtip:/ Zo vsetkyh zisteni som pochopil,ze v pripade,ze sa clovek v noci poti a nie len v noci;),tak treba prievzdusny matrac a teda ideal tastickovy.
Po citani x blogov som pochopil,ze kedze mam polohovatelne rosty s motorom,cize ich clovek pouziva castejsie ako klasicke polohovatelne,tak musi mat matrac viac ako 550 ks tasticiek na m2 a k tomu jadro ked je kokosove,tak musi byt napustene latexom,aby sa dalo bezproblemovo ohybat a neposkodilo sa..

Po vsetkych tychto zisteniach som nasiel tri modely a fakt neviem ktory,zaujal ma ten neznamy,no fakt neviem co to je vobec za vyrobcu,abo detailnejsie info.. Tam ma akurat znepokojil ten pevny rost a jadro tam nie je detailne popisane,takze asi preto..

Vegas Exkluziv 11 alebo 27
Materasso DIPLOMAT
alebo zahadny,radsej davam link nakolko je tazko najditelny:)))
http://www.postele-online.cz/matrace-premium/

Pravda je taka,ze mam pocit,ze iba Vegas sa da ohybat..

Vie mi prosim niekto poradit co dal?:)
Dakujem,aj vlastny nazor pozesi:)

Krasny a uspesny den prajem.

Čo sa týka ohýbania, myslím si, že všetky spomenuté matrace to zvládnu. Otázkou však je, aké jadro a aké ďalšie vrstvy sú v matraci použité. Ak je použitý lacnejší materiál je možné, že sa pri ohýbaní časom znehodnotí a poškodí. V podstate iba V.... deklaruje kvalitu a pôvod materiálov a to, že matrac je možné polohovať. Ak tvojou hlavnou požiadavkou je polohovanie, veľký význam má aj výška matraca. Čím je matrac vyšší, tak logicky bude väčší problém ho ohnúť.
donpeppone
08.10.13,13:22
Ahojte poradaci :) Po dlhsej (teda riadne dlhej odmlke :) ) som spat. Za ten cas sa toho v mojom zivote odohralo strasne vela ci uz v sukromi alebo v profesijnej sfere. Konecne mam rodinku :) a co sa tyka profesijneho zivota, tak tu je to asi najpestrejsie :). Jednou zo zasadnych zmien ci rozhodnuti bolo pustit sa vlastnou cestou, a tak mam dnes eshop na matrace. Link tu ale nebudem uvadzat kedze je to proti pravidlam, ale hlavne proti mojmu presvedceniu ze porada ma sluzit na rady a nie na reklamy ! Kazdopadne som spat pripraveny vam poradakom poradit ci pomoct co sa tyka tejto problematiky. takze kludne sa pytajte ci uz priamo na fore alebo cez sukromne spravy. :)
ErikaDP
08.10.13,13:30
donpeppone, to je výborná správa, mám radosť že si sa tu znovu objavil. Tvoj prístup k ponímaniu porady sa mi páči. v minuliosti nam Tvoje rady pomohli zorientopvať sa a maš zasluhu na tom, že už 3 roky spime na matracoch V......s, a sme naozaj spokojní.
donpeppone
08.10.13,13:43
Re:ErikaDP,
to ma velmi tesi :) aj ked mi mnohi pisali spravy co z toho mam, co za tym je a pod. tak toto je presne odpoved na ich otazky. Proste ma naplna ked niekomu pomozem a je spokojny. Dakujem ErikaDP :)
c87
30.10.13,19:50
Pred nedavnom som si kupil matrac od Perdormire NEW MEMORY. Matrac som si pozorne otestoval v jednom obchode, objednal a za 3 tyzdne prisiel. Na moje pocudovanie kvalita matraca v predajni a kusu ktory som mal doma bol rozdielny! Ide hlavne o vrstvu lenivej peny a pravdepodobne jej hustotu.V predajni som krasne citil ako sa v matraci stracam, kdezto v kupovanom to ani zdaleka tak nefungovalo. Pravdepodobne matrac ktory som dostal nemal taku hustotu lenivej peny ako matrac v obchode. Tolko moja skusenost z matracmi od Perdormire.
pito11
03.11.13,14:17
Pred nedavnom som si kupil matrac od Perdormire NEW MEMORY. Matrac som si pozorne otestoval v jednom obchode, objednal a za 3 tyzdne prisiel. Na moje pocudovanie kvalita matraca v predajni a kusu ktory som mal doma bol rozdielny! Ide hlavne o vrstvu lenivej peny a pravdepodobne jej hustotu.V predajni som krasne citil ako sa v matraci stracam, kdezto v kupovanom to ani zdaleka tak nefungovalo. Pravdepodobne matrac ktory som dostal nemal taku hustotu lenivej peny ako matrac v obchode. Tolko moja skusenost z matracmi od Perdormire.

Ešte skús porovnať rošt, či náhodou v predajni si matrac netestoval na inom podklade ako máš doma. To je častá príčina, prečo sa matrac správa pocitovo ináč na predajni a doma. Dobrý predajca by mal na to upozorniť, keďže podklad pod matracom (lamelový rošt, pevný rošt, pevná doska,...) výrazne ovplyvňuje vlastnosti matraca. Na druhej strane, ak je naozaj použitá iná pena, tak to potom už je na obchodnú inšpekciu :(
c87
03.11.13,20:06
Mam aj bol tam lamelovy rost, nad takouto vecou som sa vobec nezamyslal, preto mi to hned udrelo do oci ze rozdiel je citelny... mozno je to len ojedinely pripad ale urcite cenna skusenost pre mna a rada pre vas naco si davat pozor.
herkulo
21.11.13,16:44
Moja osobná skúsenosť s matracmi je rozpačitá. Najprv som mal klasickú celočalúnenú posteľ, ktorá mi vydržala 10 rokov a ako sa vraví, že po 10 rokoch treba vymeniť posteľ alebo ženu, tak ja som sa rozhodol meniť posteľ aj matrace. Však načo si zvykať na novú ženu. Kúpil som posteľ z Dec..... model Cassanova a matrace od SK firmy z Oravy Herbalfoam. Matrace stali cez 500€ a v letákoch a katalógoch uvádzali 5 rokov záruky. Po 2,5 roku sa mi jednotlivé vrstvy začali rozliepať, tak som ho reklamoval. Z firmy mi volali, že na toto je záruka 2 roky a 5 je na preležanie. Vraj, ale k spokojnosti zákazníka mi ho opravia. Obalili ho do akejsi textilnej sieťky a troska frcli aj lepidla. Po piatich rokoch som stával z postele nevyspatý a dolámaný. Spal som ako vo vani, alebo v koryte. Posteľ začala vŕzgať ako keby bola vo verejnom dome !!! Potom buďte verný SK výrobkom !!! Teraz uz mesiac spím na super posteli z masívu ( http://uloz.to/x6RmHxKw/postel-rar , heslo: denis ) a matracoch V.... model 20 a som zatiaľ maximálne spokojný. Konečne som sa poriadne vyspal. Takže žiadna pena pokiaľ nemá hustotu ako písal donpeppone. Potom, ale za tú cenu kúpite kvalitný taštičkový matrac. Čas ukáže ako je to s kvalitou.
elgiganto
26.11.13,11:17
My sme rok dozadu kupili tento http://www.segum.sk/sendvicove-matrace/latexgumokokos/dynamic . Zatial super, ale určite si treba matrac dopredu vyskusat, mne osobne vyhovuje takyto maksi ale manzelka by sa na nom asi nevyspala. Matrace sme dlho vyberali a nic nema na to vyskusat si v obchode ako Vam sedi.
herkulo
26.11.13,13:23
presne ako píšeš, lenže skúsiť si matrac v obchode je jedná vec a byť s ním spokojný napr. 10 rokov druhá. Keď budeš skúšať nový matrac, tak každý v určitej tvrdosti bude dobrý. Všetko ukáže čas a ako tu už veľakrát písali kvalitu značky zistíš podľa informácii predajcu. Iba málo predajcov ti poskytne presné info bez prikrášľovania a zahmlievania. Skúste sa opýtať v pysku alebo drbmeo a uvidíte, že nemajú ani potuchy aké parametre majú. Vedia iba všeobecné údaje, aby mohli zahmlievať pravdu. Kvalitné matrace majú svoju cenu. Rozmýšľal som kúpiť matrac Diplomat, ale predošla skúsenosť s touto značkou ma odradila.
Maxinka
26.11.13,13:37
lujza.j
26.11.13,13:49
http://www.matrace-gumotex.sk/zbozi/akcna-ponuka-O70/matrac-palermo-Z453.html...ja som s týmto spokojná...zatiaľ :)
ja mám odkaz nefunkčný...a koľko rokov si spokojná?
Maxinka
26.11.13,14:16
http://www.matrace-gumotex.sk/zbozi/akcna-ponuka-O70/matrac-palermo-Z453.html...ja som s týmto spokojná...zatiaľ :)
ja mám odkaz nefunkčný...a koľko rokov si spokojná?
:) zatiaľ!!!...to jest 3 mesiace :)...ale chválil ho aj jeden lekár u nás...aj on ho má
http://www.kostrej.sk/eshop/e-1003726-matrac-palermo?ref=60263...je to český výrobca tak ako materasso slovenský
herkulo
26.11.13,14:43
uvidíte dokedy. Lekár bude chváliť to, z čoho má provízie. O tom svedčia aj množstva reklamných letákov v ich čakárňach. Tá cena sa musí odraziť aj na kvalite. Preto neuvádzajú hustotu peny a podrobné zloženie. Podľa môjho názoru je to matrac vhodný do hosťovskej izby. Napíš o spokojnosti po 2 rokoch. Moji rodičia majú Dormeo, lebo si nedali poradiť a otec už po roku nadáva, že sa potí ako somár v kufri a spokojnosť, ktorá bola 1 rok po zakúpení sa akosi vytráca. Ešte som si všimol na stránke gumotexu napr. pri drahom matraci Olympia, že v popise píšu ,,HD PUR peny s vysokou objemovou hmotnosťou". To je aká ta vysoká ? Prečo neuvádzajú číslom? Prečo zas zahmlievajú ?
herkulo
26.11.13,14:53
donpeppone napísal toto a myslím si, že na 99,9% má pravdu, lebo som mal s takým matracom skusenosť.

Pri všetkých penových matracoch si ale dávajte pozor na hustotu materiálu, z ktorého je jadro matraca vyrobené. Platí, že čím vyššia je hustota peny, tým trvácnejší je ortopedický efekt matraca. Pre orientáciu sa hustoty pien pohybujú od 25kg/m3 pri Pur pene až po 85kg/m3 pri latexe. Pritom už rozdiel 5kg/m3 spôsobí markantný rozdiel v trvácnoti ortop.efektu , ale aj ceny. Výhoda penových matracov:cena, hmotnosť, Nevýhoda:neprievzdušné(môžu mať aj "miliardy" vzdušných kanálikov, ako to uvádza napr.medivit), ale aj tak, sú všetky neprievzdušné a každou nocou nassakujú s potom.
lujza.j
26.11.13,15:00
myslím, že v roku 2006 sme kupovali v segume aj matrace aj rošty......spokojnosť...a to v "posteli" trávim všetok relax .....kedže v obyvke "nefungujem"...:)
mucula
27.11.13,20:11
Donpeppone, dovol mi, prosim, vyuzit tvoje poradenstvo. S manzelom nakupujeme postele, vybrali sme si postel v Segum, nakolko nas trochu tlacia financie. Vybrali sme si tam aj matrace. Po precitani roznych rad sme sa rozhodli pre pevne rosty a matrac Komfort multipocket. Velmi rada by som pocula nazor na tento matrac, pretoze toto je viac-menej cenovy strop, v ktorom sme schopni sa pohybovat. Chcela by som sa tiez spytat, ze ci je nejaky velmi velky rozdiel v druhu potahu, nakolko v podstate vsetky sa daju odzipsovat a prat, len cenovy rozdiel je viac ako 50 eur. Dakujem velmi pekne za odpoved a to nie len za mna, ale za vsetkych, ktorym si pomohol sa lepsie vyspat
lujza.j
27.11.13,20:34
nemám pevné rošty a neľutujem....polohovatelné aj pri hlave aj pri nohách....nik mi neradil išla som do predajne a kupila a som spoko.
donpeppone
02.12.13,11:30
RE:mucula
Zdravim, co sa tyka matraca takto mi je tazko zhodnotit ci matrac bude pre Vas vhodny kedze k tomu je treba poznat viacero parametrov samotnej postavy cloveka ako aj jeho zvyky/navyky podla toho ci clovek spi na boku, bruchu, chrbte a pod. Matrac sam o sebe je vyrobeny z kvalitnych materialov. Co sa tyka potahov, tu rozdiely su, a to ako v samotnej potahovej latke tak aj v sposobe zositia potahu. Ak si vsimnete konkretne pri tomto modely je ten najlacnejsi potah sity takym sposobom,, ktory vytvara po obvode matraca hruby sev/lem. tento fakt moze znizovat komfort, kedze clovek pri nasadani/schadzani z matraca ale aj pri samotnom lezani moze tento lem vnimat ako tvrdy okraj matraca a pri spani moze otlacat ako ruky tak aj lytka.
mucula
03.12.13,18:34
Dakujem krasne za odpoved donpeppone. Matrac sme skusali, zdal sa nam pohodlny. Manzel najcastejsie spava na chrbte, ja naopak na bruchu. Osobne preferujem tvrdy matrac (rok som spavala priamo na drevenej doske pokrytej iba dekou), avsak prave preto ze spim na bruchu zvolili sme nieco trochu makksie. Ja som na svoju vysku celkom musia vaha, mam 54 kg, manzel je priemernej postavy (do vysky aj do sirky :) ) Co sa tyka potahov, pozerala som si hustotu latky, ta je asi dolezita. Skor ma zaujimal rozdiel medzi potahom top a fit. Cena je rovnaka, predajca tvrdi, ze potah top je lepsi, ale potah fit sa da prat na vyssiu teplotu a tiez ma vyssiu gramaz latky. Velmi ocenim tvoj nazor. Prajem pekny vecer
erika2009
03.12.13,21:06
s priateľom sme si kúpili matrace cez e-shop. Po necelom mesiaci nám boli matrace dodané. Boli sme strašne radi, že sa konečne dobre vyspíme, keďže sme spali na prechodných starých matracoch. Spalo sa nám celkom dobre. Po troch týždňoch sme museli dať prať poťah, keďže sme mali návštevu a počas obednej siesty nám moja mala neter pocikala matrac. Až vtedy sme zistili, že sme dostali niečo iné ako bolo prezentované na stránke. Hneď sme volali predajcovi, ktorý nám odvrkol, že je to presne to čo je na internete a tým to haslo, aj keď očividne nie. Tovar sme chceli vrátiť ale podľa zákona sme na to mali 7 dni, ktoré sme už prešvihli. Známa nám poradila aby sme tento e-shop dali na obchodnú inšpekciu. Samozrejme, počúvli sme jej radu a boli sme zhrozený čo nám bolo povedané: Keďže sa jedna o e-shop, kde neviete čo kupujete máte 7 dni na vrátenie tovaru bez udania dôvodu práve z toho dôvodu, že nemáte záruku, že vám príde to čo ste si naozaj objednali. Pani nám ešte povedala, že sme si to mali kúpiť v predajni alebo aj cez e-shop ale len cez ten ktorý my aj vlastne predajne kde to môžeme vidieť a vyskúšať. Obchodná inšpekcia nemá žiadne páky na e-shopy. Malo by to byť trošku inak ošetrené. Takže teraz máme doma ani neviem čo za 600 €. Samozrejme, teraz sa nám dobre nespáva, keďže sme boli oklamaní. Najradšej by sme matrace vyhodili ale nemáme momentálne financie navyše. Pri kúpe nových matracov sa tejto problematike budeme poriadne venovať a navštívime aj túto poradňu. Škoda, že sme ju nenašli skôr :-(, sú tu fakt dobre rady Čo povedať na záver...NEKUPUJTE MATRACE CEZ E-SHOP o ktorom nič neviete alebo nemá ani žiadne recenzie na nete.. Dúfam, že aj moja nemila skusenosť niekomu pômože
pito11
04.12.13,13:08
Erika môžem len súhlasiť. Štátna obchoodná inšpekcia vníma e-shopy ako sprostredkovateľov, ktorí nakúpia tovar niekde vo veľkoobchode a prepošlú ho pomocou prepravnej služby zákazníkovi. Často tieto e-shopy sú 1osoboví živnostníci, ktorí tovar ani nevidia. Preto je zákonom daná doba na vrátenie takéhoto tovaru späť bez udania dôvodu 7 dní, počas ktorých môžete tovar prekontrolovať. Žiaľ u tovaru ako je matrac je to nesmierne ťažké. Nielenže ako laik neviem rozoznať kvalitu použitých materiálov, ale ešte sa ani nedostanem k jadru, pokiaľ matrac neroztrhám, či nerozrežem. Preto ako odborník jednoznačne odporúčam navštíviť e-shopy s nejakou tradíciou a hlavne tie, ktoré majú aj kamenné predajne, kde tovar môžem vidieť a vyskúšať.


s priateľom sme si kúpili matrace cez e-shop. Po necelom mesiaci nám boli matrace dodané. Boli sme strašne radi, že sa konečne dobre vyspíme, keďže sme spali na prechodných starých matracoch. Spalo sa nám celkom dobre. Po troch týždňoch sme museli dať prať poťah, keďže sme mali návštevu a počas obednej siesty nám moja mala neter pocikala matrac. Až vtedy sme zistili, že sme dostali niečo iné ako bolo prezentované na stránke. Hneď sme volali predajcovi, ktorý nám odvrkol, že je to presne to čo je na internete a tým to haslo, aj keď očividne nie. Tovar sme chceli vrátiť ale podľa zákona sme na to mali 7 dni, ktoré sme už prešvihli. Známa nám poradila aby sme tento e-shop dali na obchodnú inšpekciu. Samozrejme, počúvli sme jej radu a boli sme zhrozený čo nám bolo povedané: Keďže sa jedna o e-shop, kde neviete čo kupujete máte 7 dni na vrátenie tovaru bez udania dôvodu práve z toho dôvodu, že nemáte záruku, že vám príde to čo ste si naozaj objednali. Pani nám ešte povedala, že sme si to mali kúpiť v predajni alebo aj cez e-shop ale len cez ten ktorý my aj vlastne predajne kde to môžeme vidieť a vyskúšať. Obchodná inšpekcia nemá žiadne páky na e-shopy. Malo by to byť trošku inak ošetrené. Takže teraz máme doma ani neviem čo za 600 €. Samozrejme, teraz sa nám dobre nespáva, keďže sme boli oklamaní. Najradšej by sme matrace vyhodili ale nemáme momentálne financie navyše. Pri kúpe nových matracov sa tejto problematike budeme poriadne venovať a navštívime aj túto poradňu. Škoda, že sme ju nenašli skôr :-(, sú tu fakt dobre rady Čo povedať na záver...NEKUPUJTE MATRACE CEZ E-SHOP o ktorom nič neviete alebo nemá ani žiadne recenzie na nete.. Dúfam, že aj moja nemila skusenosť niekomu pômože
macomh
10.12.13,06:38
Zdravím don peppone. Mal by som otázku ohľadom matracov. Potreboval by som poradiť aký matrac si zaobstarať, nakoľko v poslednom čase vstávam s bolesťami chrbta a unavený. Doteraz som spal na 7 ročnej manželskej posteli s lacnou pružinovou matracou, ktorá je vlastne očalúnená a prichetená o vyklápaciu dosku. Chcem dať vrch /poťah a pružiny preč/ a na pevnú dosku, by som potreboval poradiť nejaký matrac, na ktorom by som sa konečne vyspal, bez bolestí chrbta. Mám 180 cm a 95 kg. Veľa sa otáčam, ale najviac spím na bruchu a na boku. Dám tu odkazy matracov, ktoré po 3 týždňovom sondovaní a zisťovaní vlastností a parametrov mi padli do oka, že by to mohlo byť dobré, ale neviem sa stále medzi nimi rozhodnúť, ktoré by bolo lepšie.
Takže:
1. http://www.jysk.sk/4/5/3334723/a/catalog
2. http://www.jysk.sk/4/5/12/540/3313023/a/catalog
3. http://www.jysk.sk/4/5/16/538/3205323/a/catalog

Musím ešte povedať, že nemám rád tvrdú podložku - matrac, na ktorej spím.
herkulo
10.12.13,18:03
neviem ci si dobre sondoval, ale jysk by som asi ako riesenie ............. Hned na 2 strane tohto vlakna presne popisuje kvalitu a sposob predaja matracov z pysku. Skus sa kuknut na znacky V.gas a S.gum. Ja mam osobne model 20 a je super.
pito11
14.12.13,19:20
Ak máš pevnú podložku pozeraj po taštičkových matracoch. Penové a latexové matrace na pevnom podklade rýchlo strácajú pevnosť, navyše pevná doska bráni prúdeniu vzduchu, čo pri pružinových, resp. taštičkových matracoch nie je problém. Len doplním Herkula, že spomínaný predajca J..k ponúka dosť predražené výrobky. Stačí len porovnať zloženie a aj po 50%-nej zľave (neviem síce ako prišli na pôvodnú cenu) je výrobok drahší ako u iných predajcoch. Navyše v cene nie je zahrnutá ani doprava, čo je dnes už takmer bežné. A čo záruky? Napríklad na penové matrace tento predajca ponúka záruku 25 rokov s popisom: "Pri penových matracoch naše záruky garantujú, že penová náplň nestratí svoju pružnosť za normálnu hranicu poklesnutia peny." Znamená to, že keď tá normálna hranica bude za dva roky dosiahnutá, tak záruka padá? Prečo sa pri matracoch spomína "záruka na matrac" a v zárukach (http://www.j..k.sk/madrasser#) je to už len "záruka na pružiny alebo peny"? Sú to veľmi zavádzajúce informácie a pre mňa sa tento predajca týmto stáva maximálne nedôveryhodný. Prepáčte za úprimnosť, ale je to tak. V neposlednom rade treba samotnú konečnú cenu porovnať s kvalitou. Matrace do 200€ sú vyrobené z materiálov, ktoré nemôžu vydržať dlhšie ako pár rokov. Produkt, ktorý má 2 x 1 meter a hrúbku 18-20 cm a má denno-denne držať na sebe 100 kg živej váhy proste nemôže obsahovať kvalitné materiály. Fyzika žiaľ nepustí :(. Osobne odporúčam vyberať z matracov aspoň od 300€. Lacnejšie výrobky bývajú väčšinou tie najdrahšie.
m.pelikan
16.12.13,20:16
Dobrý deň, ja mám napríklad skúsenosť s taštičkovým matracom (http://www.tropico-plus.sk/matrac-anabel.html) a som nadmieru spokojný. Dávam prednosť tvrdšiemu matracu, manželka zase mäkšiemu. Keď sme kupovali matrac, veľmi nás potešilo, že už existujú matrace, ktoré majú z oboch strán rôznu tvrdosť, stačí matrac len otočiť (nie ako pred x rokmi, kedy sme kupovali prvé matrace :)) Spí sa mi na naňom naozaj dobre. Pre mňa ako alergika je veľké plus tiež antialergický poťah.Za mňa môžem vrelo odporučiť:)
pito11
18.12.13,16:41
Dobrý deň, ja mám napríklad skúsenosť s taštičkovým matracom (http://www.tropico-plus.sk/matrac-anabel.html) a som nadmieru spokojný. Dávam prednosť tvrdšiemu matracu, manželka zase mäkšiemu. Keď sme kupovali matrac, veľmi nás potešilo, že už existujú matrace, ktoré majú z oboch strán rôznu tvrdosť, stačí matrac len otočiť (nie ako pred x rokmi, kedy sme kupovali prvé matrace :)) Spí sa mi na naňom naozaj dobre. Pre mňa ako alergika je veľké plus tiež antialergický poťah.Za mňa môžem vrelo odporučiť:)

Ako dlho spíte s manželkou na tomto matraci? Nepochybne je matrac v poriadku, no keďže sme na porade a navzájom sa snažíme si pomôcť, rád by som uviedol odborný pohľad na tento produkt. V prvom rade z uvedených informácií na stránke nevieme presne zistiť aké materiály (hustoty, zloženie,...) sú použité, za druhé je uvedené "jedna strana je do 120kg, druhá do 140kg" (???) - trochu mi v tom chýba logika, pretože materiál buď má nejakú nosnosť alebo nie. Nosnosť nijak nesúvisí s tvrdosťou. Za tretie "7 anatomických zón" je v taštičkovom matraci len marketing, nemá reálny zmysel (na stránke je dokonca uvedené, že tie zóny sú len na vrchnej penovej doske s hrúbkou cca. 2-3cm,čo len potvrdzuje túto hypotézu). A za štvrté podľa dostupných informácií vieš nájsť na trhu veľmi podobný matrac už od nejakých 180€. Plus otázka záruky, na čo sa presne vzťahuje? Pretože osobne si neviem predstaviť, že matrac v tomto zložení vydrží každodenný tlak 140kg viac ako 2-3 roky. Dúfam však, že ti matrace dlho vydržia, lebo 300€ nie je málo peňazí :).
jenny01
01.03.14,14:08
Vedeli by ste mi poradit madrac a rost pre dieta 3 roky. Mame vecsiu postel140x120.
lujza.j
01.03.14,14:13
chod do špecializovanej predajne tam ti poradia....
pito11
02.03.14,15:01
Vedeli by ste mi poradit madrac a rost pre dieta 3 roky. Mame vecsiu postel140x120.

Keďže detská chrbtica sa vyvíja a rastie potrebuje tvrdšiu podložku. Popozeraj sa po matracoch, ktoré sú tvrdšie až tvrdé. Predpokladám, že v postieľke s týmito rozmery dieťatko nebude spať do dospelosti, takže nie je potrebné vyberať matrace s dvomi tvrdosťami, ktoré je časom možné otočiť na mäkšiu stranu. Čo sa týka materiálov odporúčam prírodné materiály (kokos, latex, pružiny,...), ktoré nie sú alergické, sú vzdušné a hlavne majú dobrú životnosť. Penové matrace nie sú pre deti vhodné, pretože sú elektrostatické a časom sa v nich usadzujú nečistoty, z ktorých následne vznikajú alergie. Súhlasím s lujzou.j, navštív špecializovanú predajňu v tvojom meste a matrac si poriadne prezri. Deti je to najdrahšie čo máme :)

Roštov je niekoľko typov, zameraj sa hlavne na to, aby medzera medzi lamelami nebola väčšia ako 6cm, aby sa matrac časom nedeformoval.
Nela25
25.03.14,07:23
[QUOTE="donpeppone"]Nedá mi, no po tom všetkom, čo som si tu prečítal o matracoch by som radšej žiaden kúpiť nešiel. Ako je možné že administrátor dovolí vypisovať priamo tel. čísla na predajcov viď...................

Ahoj, na zaciatok Ta musim vazne pochvalit za perfektne rady, ktore som sa od teba docitala :-) preco som ale "zabludila" v tejto diskusii ma svoj dovod...potrebujem poradit a ty si ochotny poradit ako som si vsimla vyssie. Pred mesiacom sme si s manzelom kupili dost drahe matrace pretoze sme chceli zainvestovat, prestahovali sme sa, mame novu postel tak sme chceli aj nove a konecne v zivote poriadne kvalitne matrace...nechcem menovat znacku tak ti sem hodim strucny popis: je obojstranný matrac - z jednej strany je tvrdší a z druhej strany je mäkší. Dilema mäkký alebo tvrdý matrac je teda už minulosťou, stačí si vybrať stranu, ktorá Vám viac vyhovuje. Navyše pri matracoch širších ako 140 cm má matrac XY dve samostatne otáčajúce sa časti. Na jednom matraci tak môže jeden z partnerov spať na tvrdšej strane a druhý na mäkšej strane. Jadro matraca tvorí 7,5 cm mäkší + 7,5 cm tvrdší špeciálny materiál Ecocell®, ktorý je vďaka špeciálnej štruktúre otvorených buniek veľmi priedušný, čím je zabezpečená perfektná ventilácia matraca. Matrac XY má 3 zóny pre perfektnú oporu tela, 2 cm pamäťovej peny pre perfektné prispôsobenie sa Vášmu telu a poťah, ktorý obsahuje postriebrené vlákna pre dokonalú antibakteriálnu ochranu. Celková výška matraca je 18 cm. Záruka je až 15 rokov...
Moj problem spociva v tom, ze ma este stale (pouzivame ho mesiac, manzel je spokojny), boli hlavne chrbat a najviac oblast krizov, bolest je ako svalovica...dnes som vstala o 2 hodiny skor ako zvycajne lebo som to uz nevydrzala...ledva vstanem z postele a neviem sa rozhybat...no hrozne a teraz neviem ci si este zvykam alebo ci je matrac pre mna nevyhovujuci...skusila som ho z oboch stran, z tvrdsej aj maksej ale stale sa mi zda byt tvrdy...vyrobca poskytuje 30 dnovu moznost vymeny ale mame ich uz viac ako 30 dni...vopred ti dakujem za tvoj nazor...
margot157
26.03.14,06:54
Podobný problém som mala aj ja, ( ale asi opačný ) kúpili sme si nové matrace, ja som si myslela, že na mäkkom matraci sa mi bude spať lepšie ( ako v bavlnke :D ) časom som, nevedela prečo, ale nevydržala som spať do rána, pritom ja som spáč No1, budila som sa stále skôr s tým, že ma už všetko bolelo, hlavne v oblasti krížov, ale nepomáhalo už žiadne prevracanie sa na strany, jedine vstať, po chvíli pobehania bolesť zmizla, len to ležanie nie a nie vydržať. Potom mi môj muž navrhol ( on má tvrdší matrac - vyberali sme podľa hmotnosti ) aby sme si skúsili vymeniť matrace a ako zázrakom bolesť zmizla, vydržím krásne spať až do rána, aj on je vraj v pohode, tak mu verím, ale hlavne som zistila, že všetky tie neprijemnosti boli z mäkkého matraca, myslím si, že sa chrbtica príliš prehýba, nemá oporu v podobe tvrdšieho matraca a pri dlhšom ležaní sa prejavia dôsledky. Neviem či to bude aj Tvoj prípad, ale toto je moja skúsenosť. M
erik555
22.04.14,10:45
vymenili sme matrace nedavno (davali sme http://www.matrace-vegas.sk/vegas-ortopedicky-tastickovy-matrac-model-10a-32) a rad by som sa podelil s jednou celkom "neznamou" radou.

Na ktorej strane spavas? Tam kde je 2cm kokos, alebo na tej o nieco maksej strane s 1cm kokosom? Platil si za jeden 90x200cm tych vyse 300 Eur? Ufff...ani presne neviem, co je na tom matraci ortopedicke, zeby ten 3cm latexu? Lebo som videl podobny za 115 Eur (aj ked bez latexu) http://www.jysk.sk/4/5/12/540/3313032/a/catalog
pito11
23.04.14,10:18
vymenili sme matrace nedavno (davali sme http://www.matrace-vegas.sk/vegas-ortopedicky-tastickovy-matrac-model-10a-32) a rad by som sa podelil s jednou celkom "neznamou" radou.

Na ktorej strane spavas? Tam kde je 2cm kokos, alebo na tej o nieco maksej strane s 1cm kokosom? Platil si za jeden 90x200cm tych vyse 300 Eur? Ufff...ani presne neviem, co je na tom matraci ortopedicke, zeby ten 3cm latexu? Lebo som videl podobny za 115 Eur (aj ked bez latexu) http://www.jysk.sk/4/5/12/540/3313032/a/catalog

Erik555 dovoľ mi odpovedať ti, keďže matrace predávam už vyše 10 rokov a s takými otázkami sa stretávam skoro každý deň :). Tak ako nie je auto ako auto, nie je ani matrac ako matrac. Na prvý pohľad síce vyzerajú rovnako, no je tam niekoľko výrazných odlišností. Asi najlepšie je porovnávať reálne vzorky matracov a materiálov, ale aj z internetu sa dá čo to vyčítať. Tak napríklad počet taštičiek je iný (256 k 229), takže predpokladám, že matrac od V... bude tvrdší a bude mať vyššiu nosnosť. Je taktiež dôležité, kto je výrobcom pružín (či vydržia dlhé roky, alebo časom popraskajú, prípadne povystrelujú von :)) Latex ako správne spomínaš je najdrahšia časť matraca (ak je to 100%-ný latex, nie nejaká miešanina hocičoho), ktorá má životnosť 20 a viac rokov. Pena po niekoľkých rokoch mäkne a stráca svoj tvar, ale je lacná, takže výrobcovia ju radi používajú. Neviem aké kokosové dosky sa používajú v týchto matracoch, ale aj tu je obrovský rozdiel, či je kokosová doska len lisovaná, alebo je aj plne impregnovaná latexom. Keď sme boli vo výrobe kokosu tak nám ukázali jednu dosku, ktorú technik v rukách rozdrvil a potom druhú, ktorú krútil, točil a ona sa vždy vrátila do pôvodného stavu (ako izolovaný medený kábel). Ďalším rozdielom môže byť poťah. Matrac z J... má čisto syntetický poťah. Neviem aké máš skúsenosti s oblečením, ale je obrovský rozdiel si obliecť tričko z bavlny a z polyesteru. Nakoniec by som možno zmienil aj záruku, ktorá sa často vzťahuje len na materiál (nie na preležanie). Predpokladám, že aj tu bude rozdiel, ale to by sa trebalo opýtať priamo v predajni u oboch predajcov (zaujímalo by to aj mňa :)). Takže kvalita a cena je vždy úmerná a podľa mojich osobných skúseností sa mi doteraz nikdy neoplatilo kupovať lacný produkt, vždy som na to doplatil a v konečnom dôsledku aj prerobil :(.
erik555
23.04.14,11:45
Ved to, ci su kvalitne materialy aj u toho "ortopedickeho" :)
Na matrac si neliham bez plachty, tak ci by bol jej potah zo syntetiky, tak by to bolo hadam jedno.
A potom ta cena 115 je v akcii, inak je ten matrac za 249 Eur. Je to uz potom cena, podla ktorej sa udava aj kvalita? ;)
pito11
23.04.14,16:52
Ved to, ci su kvalitne materialy aj u toho "ortopedickeho" :)
Na matrac si neliham bez plachty, tak ci by bol jej potah zo syntetiky, tak by to bolo hadam jedno.
A potom ta cena 115 je v akcii, inak je ten matrac za 249 Eur. Je to uz potom cena, podla ktorej sa udava aj kvalita? ;)

Rozhodnutie musí na konci vždy urobiť kupujúci, tu sa snažíme "len" poradiť :). Áno cena je super, avšak tá pôvodná cena je podľa dostupných informácií, ktoré sú na nete riadne prepálená. To však nie je podstatné, kúp a po čase napíš, aké máš skúsenosti. Každá rada je dobrá :). Čo sa týka poťahu nie je to úplne jedno, pretože v noci vypotíme okolo 0,5l potu, ktorý musí čo možno najrýchlejšie byť odparený do priestoru. Ináč vzniká ideálne miesto pre rozmnožovanie roztočov a baktérií (mimochodom pod matracom by mala byť vetraná podložka - rošt alebo aspoň doska s prevŕtanými dierami). Syntetické materiály nie sú preto v tomto ohľade najvhodnejšie, používajú sa hlavne kvôli nízkej cene. No a čo sa týka názvu "ortopedický" to znamená, že matrac dokáže chrbticu držať v správnej polohe, len vtedy si telo dostatočne oddýchne. Matrac preto vyskúšaj, a pokiaľ bude tvoja chrbtica pri ležaní na boku v priamke, matrac je ok. Otázka potom už len je, ako dlho vydržia použité materiály odolávať záťaži, aby chrbticu držali správne aj po čase, nielen na začiatku :). Prajem správny výber a pekné sny :))))
erik555
24.04.14,09:30
Viem , že diskusia je torchu stará , ale napriek tomu ... Mám len jedinú vec , určite už tu boli povedané . Pri výbere matraca ide len o osobný pocit z matraca , o osobné vyskúšanie . To , že vaša susedka sa dobre vyspí na pružinové matrac , druhá len na latexu a tretiu len na zemi , neznamená , že vám sa bude spať najlepšie na lenivej pene .
Vyberám matrac práve teraz a počítam milióny diskusií a došla som k jedinému - či už to píšu marketéri alebo zákazníci , nikto z nich mi matrac rovnako nevyberie . Je to beh na dlhé trate, ktorý zaberie veľa času . Už som bola asi v 8 predajniach , ležala na viac než 20 matracoch a stále nemám vybraté. Najbližšie som ale práve lenivej pene , drahým ale pre mňa skvelým matracom značky Curem . Proste sa mi na nich dobre leží . A kľudne mi môže niekto tvrdiť , že sú zbytočne predražené , že záruka 10 rokov nič neznamená , apod Mne sa na nich ale spí dobre a asi pôjdem do tejto http://www.curem.sk/curem-c-2000.html a verím , že urobím dobre. Dúfam, že všetci spíte na matraci, na ktoré sa vám spí dobre. To je jednoducho základ.:cool:
Neviem, aky typ postele mate, ale taketo cisto penove matrace sa doporucuju na lamelovy rost...nie na pevny podklad. Tak pozor na to. Pruzinove iba na pevne podklady, a pruzinovy matrac je aj prevzdusneny. Su pruzinove matrace, kde je vrstva lenivej peny, resp. dokupit vrchny matrac z lenivej peny. Ja mam tiez radsej maksi matrac, mam pruzinovy, pretoze mam postel s pevnym plnym podkladom a potom som nan dokupil este vrchny matrac z lenivej peny (4,5 cm). Ceny boli akciove, v auguste bude tomu 5 rokov - matrac + vrchny matrac spolu 150 €.
matqo
11.05.14,12:55
vymenili sme matrace nedavno (davali sme http://www.matrace-vegas.sk/vegas-ortopedicky-tastickovy-matrac-model-10a-32) a rad by som sa podelil s jednou celkom "neznamou" radou.

Na ktorej strane spavas? Tam kde je 2cm kokos, alebo na tej o nieco maksej strane s 1cm kokosom? Platil si za jeden 90x200cm tych vyse 300 Eur? Ufff...ani presne neviem, co je na tom matraci ortopedicke, zeby ten 3cm latexu? Lebo som videl podobny za 115 Eur (aj ked bez latexu) http://www.jysk.sk/4/5/12/540/3313032/a/catalog

momentalne spavam na tej strane kde je latex+kokos. ale uz pri kupe aj vraveli a aj pridali brozurku kde bolo pisane ako sa on starat a ze ho treba po istej dobe otocit - takze si vyskusam obe strany :) zatial plna spokojnost. kde vidim ze sa niekto pyta na matrace tak len odporucam. mne to s bolestami chrbta pekne pomohlo (na rozdiel od tych kadeakych lacnych co sme mali predtym, aj ked ano, nie je to vzdy len o cene)
matqo
15.05.14,18:39
vymenili sme matrace nedavno (davali sme http://www.matrace-vegas.sk/vegas-ortopedicky-tastickovy-matrac-model-10a-32) a rad by som sa podelil s jednou celkom "neznamou" radou.

Na ktorej strane spavas? Tam kde je 2cm kokos, alebo na tej o nieco maksej strane s 1cm kokosom? Platil si za jeden 90x200cm tych vyse 300 Eur? Ufff...ani presne neviem, co je na tom matraci ortopedicke, zeby ten 3cm latexu? Lebo som videl podobny za 115 Eur (aj ked bez latexu) http://www.jysk.sk/4/5/12/540/3313032/a/catalog

Erik555 dovoľ mi odpovedať ti, keďže matrace predávam už vyše 10 rokov a s takými otázkami sa stretávam skoro každý deň :). Tak ako nie je auto ako auto, nie je ani matrac ako matrac. Na prvý pohľad síce vyzerajú rovnako, no je tam niekoľko výrazných odlišností. Asi najlepšie je porovnávať reálne vzorky matracov a materiálov, ale aj z internetu sa dá čo to vyčítať. Tak napríklad počet taštičiek je iný (256 k 229), takže predpokladám, že matrac od V... bude tvrdší a bude mať vyššiu nosnosť. Je taktiež dôležité, kto je výrobcom pružín (či vydržia dlhé roky, alebo časom popraskajú, prípadne povystrelujú von :)) Latex ako správne spomínaš je najdrahšia časť matraca (ak je to 100%-ný latex, nie nejaká miešanina hocičoho), ktorá má životnosť 20 a viac rokov. Pena po niekoľkých rokoch mäkne a stráca svoj tvar, ale je lacná, takže výrobcovia ju radi používajú. Neviem aké kokosové dosky sa používajú v týchto matracoch, ale aj tu je obrovský rozdiel, či je kokosová doska len lisovaná, alebo je aj plne impregnovaná latexom. Keď sme boli vo výrobe kokosu tak nám ukázali jednu dosku, ktorú technik v rukách rozdrvil a potom druhú, ktorú krútil, točil a ona sa vždy vrátila do pôvodného stavu (ako izolovaný medený kábel). Ďalším rozdielom môže byť poťah. Matrac z J... má čisto syntetický poťah. Neviem aké máš skúsenosti s oblečením, ale je obrovský rozdiel si obliecť tričko z bavlny a z polyesteru. Nakoniec by som možno zmienil aj záruku, ktorá sa často vzťahuje len na materiál (nie na preležanie). Predpokladám, že aj tu bude rozdiel, ale to by sa trebalo opýtať priamo v predajni u oboch predajcov (zaujímalo by to aj mňa :)). Takže kvalita a cena je vždy úmerná a podľa mojich osobných skúseností sa mi doteraz nikdy neoplatilo kupovať lacný produkt, vždy som na to doplatil a v konečnom dôsledku aj prerobil :(.

narazil som dnes nahodou na YT na toto video - https://www.youtube.com/watch?v=_jKrHimBK7g takze len na doplnenie - je v nich impregnovana ta kokosova doska :) (dokonca ju tam zenska ohyba jedna radost a ako pises - ani omrvinka)
Barbora Slezáková
24.05.14,19:04
Matrace Vegas sú vážna pecka, ja mám taktiež matrac s kokosovou doskou a nemenila by som ani za nič, aj pochovať sa dám na ňom :D morbídny žart, ale naozaj vrelo odporúčam každému, kto sa chce konečne vyspať ako na obláčiku :)
tereza.jakubcova
07.06.14,10:31
Matrace Vegas sú úžasné. Ja som mala už aj celkom dosť nadváhu. Celý deň som bola ubolená, cvičiť sa ani nedalo, ani nechcelo, ale teraz už keď sa zobudím je mi super, cvičím, cítim sa lepšie, schudla som...dobrý spánok je fakt základ. Na zlom matraci sa len ťažko dobre vyspíte.
cibetkabetka
08.07.14,17:31
Ja som matrac vegas kúpila toť nedávno svojej 80 ročnej mamine a vravela, že ten mala mať už dávno a teraz by sa cítila na 50, takže niečo na tom asi bude.
lujza.j
08.07.14,18:13
skúste zhodnotiť tie matrace Vegas po napr. 5 rokoch.....lebo po vyležanej posteli bude každý matrac pecka .....!
arizona
08.07.14,19:07
skúste zhodnotiť tie matrace Vegas po napr. 5 rokoch.....lebo po vyležanej posteli bude každý matrac pecka .....!
Lui, tie matrace vegas asi nejdu na odbyt,ked sa tu zakladaju nove,podvodnicke nicky-jednoprispevkove, ktore akurat hned po zaregistrovani napisu vychvalujuci prispevok a viac sa tu neukazu :D:D
Nuz ale, aj primitivna reklama je reklama, nie? :rolleyes:
Peggynka
08.07.14,19:17
skúste zhodnotiť tie matrace Vegas po napr. 5 rokoch.....lebo po vyležanej posteli bude každý matrac pecka .....!
Mám vegas,je dobrý,ale je mi jasné,že ak nechcem skučať na chrbticu,tak mu dávam životnosť max.10 rokov.Väčšina ľudí,ktorí trpia bolesťami chrbtice si neuvedomuje,že stačí vymeniť matrac a uľaví sa im.Mnohí ani nevedia,ako dlho ho majú.
lujza.j
09.07.14,04:52
My sme menili celu postel..ked si moj chlap vyvalil platnicku/9mm/ja som sa zviezla pri nom myslim,ze v roku 2006-7 matrace a polohovatelne rosty/hlava,nohy/spevnene ramenna koliska a v mieste krizov sa da pevnost nastavit....praskli sme zato vtedy v akcii v segume 25tisic + ram postele..../ ake ceny su teraz neviem/nelutujem....kedze ja v obyvacke nefungujem....matrac je pouzivany non-stop ak som doma a nic nerobim...som na nom...
Peggynka
09.07.14,05:04
Ja som teraz nahovorila syna na toto:http://www.fines.sk/manzelske-postele-a-jednolozka/manzelske-postele-celocalunene/vezuv-detail
Je veľmi spokojný,posteľ má výšku 60cm,paráda.Najhoršia alternatíva je toto:
http://www.calunnictvovt.eu/katalog-nabytku.php
Po pár rokoch musíš vyhodiť celú posteľ a ani nevieš,čo to tam do tej dekoračky zabalili.Sa čudujem,že to ľudia kupujú...Vôbec nerozmýšľajú.Zásadne voľný matrac a podľa potreby.
lujza.j
09.07.14,05:42
Moje decko sa nedalo nahovorit na zvlast aj,aj,aj.....mna to jedovalo...tiez funguje v posteli.....ale pri jej "riťakoch" co no nej "skace" by sa lamely bud zlomili,alebo vypadli z puzdier...
Hento manžl.dvojlozko ma brat....švagrina ma zdevastovanu chrbticu nevie na tom spat,ked som mu radila...zase som bola za mudru....
Peggynka
09.07.14,05:48
Moje decko sa nedalo nahovorit na zvlast aj,aj,aj.....mna to jedovalo...tiez funguje v posteli.....ale pri jej "riťakoch" co no nej "skace" by sa lamely bud zlomili,alebo vypadli z puzdier...
Hento manžl.dvojlozko ma brat....švagrina ma zdevastovanu chrbticu nevie na tom spat,ked som mu radila...zase som bola za mudru....
To dekoračkové ?
lujza.j
09.07.14,05:50
Moje decko sa nedalo nahovorit na zvlast aj,aj,aj.....mna to jedovalo...tiez funguje v posteli.....ale pri jej "riťakoch" co no nej "skace" by sa lamely bud zlomili,alebo vypadli z puzdier...
Hento manžl.dvojlozko ma brat....švagrina ma zdevastovanu chrbticu nevie na tom spat,ked som mu radila...zase som bola za mudru....
To dekoračkové ?
V tom druhom linku...
Peggynka
09.07.14,05:59
Moje decko sa nedalo nahovorit na zvlast aj,aj,aj.....mna to jedovalo...tiez funguje v posteli.....ale pri jej "riťakoch" co no nej "skace" by sa lamely bud zlomili,alebo vypadli z puzdier...
Hento manžl.dvojlozko ma brat....švagrina ma zdevastovanu chrbticu nevie na tom spat,ked som mu radila...zase som bola za mudru....
To dekoračkové ?
V tom druhom linku...
Môj muž mal 120kg a urobil si posteľ 140x200 z DTDL a pevné dno,vydržala.
arizona
09.07.14,05:59
...

Po pár rokoch musíš vyhodiť celú posteľ a ani nevieš,čo to tam do tej dekoračky zabalili.Sa čudujem,že to ľudia kupujú...Vôbec nerozmýšľajú.Zásadne voľný matrac a podľa potreby.

Spominal mi jeden calunik, ze v tych posteliach a sedackach dovazanych z Polska ponachadzali uz vseliake zazraky. Namiesto molitanu boli matrace vypchate starymi handrami,alebo aj starymi vojenskymi kabatami :-O
lila19
23.07.14,14:32
Dobrý deň, môžem poprosiť o skúsenosti s taštičkovými matracmi, resp. poradiť, či je toto dobrý alebo zlý výber? Ďakujem za ochotu. http://www.matrace-vegas.sk/mattino-akcia-1-1-tastickovy-matrac-prima-373 http://www.raj-matracov.sk/394-jitka-1-plus-1-tastickovy-matrac.html
jeruslan
04.08.14,19:49
@donpeppone

A čo tento matrac?
http://www.prirodne-matrace.sk/eshop/prirodny-matrac-horse-dream-gold/
Ako sa ti javí to zloženie? Písal som im o tom zložení latexu, tak uvidíme čo odpíšu.
jeruslan
05.08.14,18:41
Toto dnes napísali z tej spoločnosti:

Dobrý deň,



podiel jednotlivých zložiek latexu je 30 % prírodný latex a 70 % syntetický latex. Tento pomer vytvára stredne tvrdý latex. Hustota latexu je 60 kg / m3.


Výška jednotlivých vrstiev v matraci HORSE DREAM GOLD:
2 cm latex
2 cm koňská srsť
4 cm latex
2 cm agáve
4 cm latex
2 cm koňská srsť
2 cm latex


Súčasťou matraca je snímateľný poťah Eco spirit, ktorý je prateľný na 60 °C.


Akcia: doprava je zadarmo + ku každému objednanému matracu Vám pribalíme penový anatomický vankúš ako darček za Vašu objednávku.


Výroba a dodanie trvá cca 10 dní.


Matrac môžete objednať jednoducho mailom uvedením dodacej adresy a kontaktného telefónu.
mdorny
11.08.14,21:40
Co si myslite o tomto matrac-multipocket-neapol (http://www.nabytokmirek.sk/spalna/matrace/matrac-multipocket-90x200.html) ?
500 pruzin na m2 je super, ale namiesto zvycajnej kokosovej dosky je tam len hrubsia vrstva latexu (6cm).

Keby sa vyjadrili @donpeppone alebo @pito11 bol by som velmi vdacny :)
donpeppone
17.08.14,17:51
Co si myslite o tomto matrac-multipocket-neapol (http://www.nabytokmirek.sk/spalna/matrace/matrac-multipocket-90x200.html) ?
500 pruzin na m2 je super, ale namiesto zvycajnej kokosovej dosky je tam len hrubsia vrstva latexu (6cm).

Keby sa vyjadrili @donpeppone alebo @pito11 bol by som velmi vdacny :)


Uprimne nie je to nic extra. Tych 6 cm latexu podla mna je skor na skodu ako na efektivne vyuzitie pozencialu jadra s 500 tastickami na m2, Taktiez som sa nedocital nic o poistnej medzivrstve medzi latexom a tastickami. na druhej strane je na neho rozumna cena. Treba vyskusat ci vyhovuje tvrdost.
Gabika Onofrejová
18.08.14,05:09
Dobrý deň, po prečítaní celej diskusie premýšľam o troch matracoch: http://www.segum.sk/sendvicove-matrace/latexgumokokos/dynamic http://www.segum.sk/sendvicove-matrace/latexgumokokos/dynamic-vario http://www.segum.sk/sendvicove-matrace/latexgumokokos/extralat
Hlavne tie posledné dva tvoria môj finančný strop. Čím - okrem vlastného pocitu pri skúšaní (to zistím v priebehu týždňa) - by som sa ďalej mala pri rozhodovaní riadiť? Ktorý z nich by bol najlepší? Vďaka za odpoveď.
Berushka45
20.09.14,18:27
Ahojte baby (ospravedlňujem sa mužom, ale ako čítam, matrace tu rieši hlavne ženy), už ste počuli o tých nových matracoch pre ženy s veľkými prsiami? Údajne majú vydělávací klin, do ktorého keď spíte na bruchu prsia zapadnú a vy môžete spokojne spať. http://www.iba-pre-zeny.sk. Vážne o nej uvažujem, pretože pri veľkosti mojich pŕs som na bruchu nespala ani nepamätám. Nemáte s nimi niektorá nejaké skúsenosti?
lujza.j
20.09.14,18:41
myslím, že chrbtica bola dôležitejšie...kozy si museli zvyknúť:D
Peggynka
20.09.14,19:01
myslím, že chrbtica bola dôležitejšie...kozy si museli zvyknúť:D
...že patentové riešenie...:eek: Ja teda nikdy nespím na bruchu celú noc a keď urobím v noci hladko-obratko,potom čo? :D Alebo sa otočím na bok :mee: .Museli by ma prikurtovať :) Zase nejaká "haluz".
lujza.j
20.09.14,19:08
myslím, že chrbtica bola dôležitejšie...kozy si museli zvyknúť:D
...že patentové riešenie...:eek: Ja teda nikdy nespím na bruchu celú noc a keď urobím v noci hladko-obratko,potom čo? :D Alebo sa otočím na bok :mee: .Museli by ma prikurtovať :) Zase nejaká "haluz".
už som to niekde zazrela.....
....asi zase reklama.....
tiež nikdy neviem ako sa metaxujem:D v noci...horšie je ked sa v noci zobudím a hlava zašrobovaná do iného smeru:eek:
Peggynka
20.09.14,19:13
myslím, že chrbtica bola dôležitejšie...kozy si museli zvyknúť:D
...že patentové riešenie...:eek: Ja teda nikdy nespím na bruchu celú noc a keď urobím v noci hladko-obratko,potom čo? :D Alebo sa otočím na bok :mee: .Museli by ma prikurtovať :) Zase nejaká "haluz".
už som to niekde zazrela.....
....asi zase reklama.....
tiež nikdy neviem ako sa metaxujem:D v noci...horšie je ked sa v noci zobudím a hlava zašrobovaná do iného smeru:eek:
Mi hovor,niekedy krížom cez postele :D
erik555
22.09.14,07:47
Ahojte baby (ospravedlňujem sa mužom, ale ako čítam, matrace tu rieši hlavne ženy), už ste počuli o tých nových matracoch pre ženy s veľkými prsiami? Údajne majú vydělávací klin, do ktorého keď spíte na bruchu prsia zapadnú a vy môžete spokojne spať. http://www.iba-pre-zeny.sk. Vážne o nej uvažujem, pretože pri veľkosti mojich pŕs som na bruchu nespala ani nepamätám. Nemáte s nimi niektorá nejaké skúsenosti?
Ako sa na to pozeram, tak sa na to pozeram a pride mi to velmi neprakticke! Je to uplna hlupost, aby na tom zena spala. Este tak na relax, ale nie na riadne spanie, pretoze celu noc nespis na jednej strane! A vyberat tu cast a potom zakladat cez potah a plachtu...no neprakticke az to boli :D
hornedowl
10.10.14,11:48
Dobrý deň.
Vyberám matrac pre 3-ročné dieťa. Mám čiastočne polohovateľný lamelový rošt. Polohovanie budem využívať iba mierne zdvihnutie hlavovej časti keď budú deti choré - max. 30 stupňov.
Po prečítaní tejto diskusie mi zatiaľ vychádzajú tieto matrace:
http://www.matrace-vegas.sk/vegas-ortopedicky-tastickovy-matrac-model-10a-32
http://www.matrace-vegas.sk/vegas-ortopedicky-tastickovy-matrac-model-9-31
http://www.matrace-vegas.sk/vegas-ortopedicky-tastickovy-matrac-model-20-66
Chystám sa ich vyskúšať osobne v predajni. Dúfam, že tieto matrace sú vhodné na mierne polohovanie. Odporúčali sa tu v diskusii už pred 5 rokmi. Ale stále sa vyrábajú. Zmenilo sa za tie roky niečo? Odporučili by ste mi dnes niečo iné? Ďakujem
hornedowl
11.10.14,22:00
Dobrý deň.
Vyberám matrac pre 3-ročné dieťa. Mám čiastočne polohovateľný lamelový rošt. Polohovanie budem využívať iba mierne zdvihnutie hlavovej časti keď budú deti choré - max. 30 stupňov.
Po prečítaní tejto diskusie mi zatiaľ vychádzajú tieto matrace:
http://www.matrace-vegas.sk/vegas-ortopedicky-tastickovy-matrac-model-10a-32
http://www.matrace-vegas.sk/vegas-ortopedicky-tastickovy-matrac-model-9-31
http://www.matrace-vegas.sk/vegas-ortopedicky-tastickovy-matrac-model-20-66
Chystám sa ich vyskúšať osobne v predajni. Dúfam, že tieto matrace sú vhodné na mierne polohovanie. Odporúčali sa tu v diskusii už pred 5 rokmi. Ale stále sa vyrábajú. Zmenilo sa za tie roky niečo? Odporučili by ste mi dnes niečo iné? Ďakujem

Bol som si vyskúšať matrace v predajni. Tvrdšia strana T4 modelov 10a a 20 sa mi zdala celkom fajn pre deti. Ale predavačka ma presviedčala že pre deti určite potrebujem najtvrdší matrac s tvrdosťou T5, a odporučila mi modely 9 alebo 29. Tak teraz neviem. Potrebujú deti vážne až taký tvrdý matrac? Mne osobne by T5 vyhovovala ale neviem ako to vnímajú malé deti. Neviem to až tak dobre posúdiť.
axeco
12.10.14,09:14
Pred casom som kupil v Kauflande za 39 € a je perfektny
pito11
14.10.14,16:43
Dobrý deň.
Vyberám matrac pre 3-ročné dieťa. Mám čiastočne polohovateľný lamelový rošt. Polohovanie budem využívať iba mierne zdvihnutie hlavovej časti keď budú deti choré - max. 30 stupňov.
Po prečítaní tejto diskusie mi zatiaľ vychádzajú tieto matrace:
http://www.matrace-vegas.sk/vegas-ortopedicky-tastickovy-matrac-model-10a-32
http://www.matrace-vegas.sk/vegas-ortopedicky-tastickovy-matrac-model-9-31
http://www.matrace-vegas.sk/vegas-ortopedicky-tastickovy-matrac-model-20-66
Chystám sa ich vyskúšať osobne v predajni. Dúfam, že tieto matrace sú vhodné na mierne polohovanie. Odporúčali sa tu v diskusii už pred 5 rokmi. Ale stále sa vyrábajú. Zmenilo sa za tie roky niečo? Odporučili by ste mi dnes niečo iné? Ďakujem

Bol som si vyskúšať matrace v predajni. Tvrdšia strana T4 modelov 10a a 20 sa mi zdala celkom fajn pre deti. Ale predavačka ma presviedčala že pre deti určite potrebujem najtvrdší matrac s tvrdosťou T5, a odporučila mi modely 9 alebo 29. Tak teraz neviem. Potrebujú deti vážne až taký tvrdý matrac? Mne osobne by T5 vyhovovala ale neviem ako to vnímajú malé deti. Neviem to až tak dobre posúdiť.

Deti určite potrebujú tvrdé matrace. Neviem ako ty, ale spomeň si ako sme spali v detstve :). Detská chrbtica sa vyvíja a rastie. Ak je matrac mäkký, chrbtica sa počas noci deformuje. Zároveň školopovinné deti nesedia v laviciach úplne zdravo, preto počas noci je potrebné chrbticu narovnávať a vystierať hrudné svaly. Tvrdý matrac je preto OK. Je dobré, že druhá strana bude mäkšia, pretože v dospelosti môžeš matrac otočiť na mäkšiu stranu (cca. po 23 roku by ľudia už mali spať na matraci so "správnou" tvrdosťou). Tvrdosti a ich značenia u výrobcov sú rôzne, preto je dobré, že si bol matrace vyskúšať. Keďže deti netlačia veľkou váhou (vačšinou ich hmotnosť je cca. do 50kg) na matrace osobne si myslím, že tá T4 bude dostatočná, ale skús to prezistiť, takto cez internet sa to nedá vyhodnotiť.
hornedowl
16.10.14,06:00
Tak som nakoniec po odporúčaniach odborníkov a zvážení pre a proti vybraných matracov objednal model 20.
Dúfam že budem spokojný. Teda hlavne deti.
Olgica
16.10.14,07:52
Ahojte. ja si chcem kúpiť obnovujúcu podložku Renew - ako podložka na opotrebovaný matrac. Máte to niekto? skúsenosti? neviem či 6cm, či 3,5cm, či to nie je príliš mäkké, či aké... Ďakujem
pito11
18.10.14,14:32
Daj potom vedieť ako ste spokojní, ako sa matrac správa atď. nech máme spätnú väzbu ;)


Tak som nakoniec po odporúčaniach odborníkov a zvážení pre a proti vybraných matracov objednal model 20.
Dúfam že budem spokojný. Teda hlavne deti.
pito11
18.10.14,14:44
Ahoj :). Podložka má výplň z pamäťovej peny, ktorá uvoľňuje tlak a pôsobením tepla mäkne a výborne obopína telo. Tak ako je tento materiál pre niektorých ľudí príjemný a neodolateľný, mnohí majú na ležaní na ňom pocit straty rovnováhy, "pevnej pôdy pod nohami". Podložku s výškou 6cm je preto pred kúpou určite potrebné vyskúšať, či ti je príjemná alebo naopak. Ten opotrebovaný matrac je len "starý", alebo je preležaný? Ak je preležaný tak ďalšia vrstva nepomôže, bude len kopírovať preležaný podklad a chrbtica bude aj naďalej v nesprávnej polohe, čo znamená zbytočne vyhodené peniaze. Ak je len opotrebený a tlačí ťa niekde na tele, podložka spánok na matraci spríjemní.


Ahojte. ja si chcem kúpiť obnovujúcu podložku Renew - ako podložka na opotrebovaný matrac. Máte to niekto? skúsenosti? neviem či 6cm, či 3,5cm, či to nie je príliš mäkké, či aké... Ďakujem
dancingQueen123
17.12.14,08:27
Dobrý deň, tiež som trpela bolesťami chrbta a lekár mi povedal že je to kvôli môjmu väčšiemu poprsiu, ktoré príliš zaťažuje chrbát. Odporučil mi matrac Silueta z ktorého sa dá ľahko vybrať časť pod prsiami, a tak v noci nikde nič netlačí, hlavne pri spánku na bruchu. Našla som ho na internete www.iba-pre-zeny.sk a som s ním nadmieru spokojná, bolesti rýchlo ustúpili :-)
lujza.j
17.12.14,08:30
Na predchadzajucej strane sme sa uz na tom dobre bavili:D
arizona
17.12.14,09:20
Dobrý deň, tiež som trpela bolesťami chrbta a lekár mi povedal že je to kvôli môjmu väčšiemu poprsiu, ktoré príliš zaťažuje chrbát. Odporučil mi matrac Silueta z ktorého sa dá ľahko vybrať časť pod prsiami, a tak v noci nikde nič netlačí, hlavne pri spánku na bruchu. Našla som ho na internete www.iba-pre-zeny.sk a som s ním nadmieru spokojná, bolesti rýchlo ustúpili :-)
Dobra volovina!
To akoze celu noc spis na bruchu,prsami napasovanymi do tych otvorov a nehybes sa? Ci ako???
lujza.j
17.12.14,09:23
:D....skusam si to predstavit
scaglietta
23.01.15,01:00
Zdravim, mam dvoch favoritov medzi matracmi. Chcel by som asi tastickovy.Viete mi niekto poradit, ktory vybrat? Ten V...s 20 uz mam vyskusany, je super, ale rad by som este vyskusal ten S...m, ma 600 pruziniek na m2, aby som mal istotu. Predsa je to uz dost velka investicia a na dost rokov. Len v blizkom okoli nie je predajna S...m. Latexove matrace som este neskusal, kedze su neni vzdusne, asi by som do nich nesiel. Mam vysku 186cm, vaha asi 95 kg. Bolo by to na pevny rost z dosiek, ale nebol by problem dokupit aj lamelovy, len ci by to uz moc neperovalo. Dakujem za radu.
http://www.matrace-vegas.sk/vegas-ortopedicky-tastickovy-matrac-model-20-66
http://segum.sk/pruzinove-matrace/tasticka-multipocket/komfort-multipocket
lujza.j
23.01.15,04:16
ja mám matrace od segumu..aj polohovatelné rošty
pito11
28.01.15,12:02
Zdravim, mam dvoch favoritov medzi matracmi. Chcel by som asi tastickovy.Viete mi niekto poradit, ktory vybrat? Ten V...s 20 uz mam vyskusany, je super, ale rad by som este vyskusal ten S...m, ma 600 pruziniek na m2, aby som mal istotu. Predsa je to uz dost velka investicia a na dost rokov. Len v blizkom okoli nie je predajna S...m. Latexove matrace som este neskusal, kedze su neni vzdusne, asi by som do nich nesiel. Mam vysku 186cm, vaha asi 95 kg. Bolo by to na pevny rost z dosiek, ale nebol by problem dokupit aj lamelovy, len ci by to uz moc neperovalo. Dakujem za radu.
http://www.matrace-vegas.sk/vegas-ortopedicky-tastickovy-matrac-model-20-66
http://segum.sk/pruzinove-matrace/tasticka-multipocket/komfort-multipocket

Tu nie je čo radiť, treba vyskúšať :). 600 taštičiek znamená vyšší ortopedický efekt, takže by mal byť omnoho pohodlnejší a komfortnejší. Ako dlho však vydržia materiály je otázne, keďže ako pozerám je ešte lacnejší ako ten od V....u. Skús a daj vedieť :)

Lamelový rošt sa odporúča, aby bol matrac ešte komfortnejší. Zároveň sa zvyšuje a zlepšuje vzdušnosť a hygiena. Pozor hlavne na to, aby medzera medzi lamelami nebola väčšia ako priemer taštičky (maximálne taká istá).
minotuni
01.02.15,21:19
Ahojte, veľmi poučná debata...ďakujem.

Zvažujeme kúpu matracu od M...xu. Čo hovoria naši špecialisti na model Queen exclusive? Vrchná vstva je voliteľná, dali by sme si tam latexovú (75kg/m3)..Celková výška 32cm, pocit priamo na predajni veľmi dobrý... Rošt máme výškovo nastaviteľný (inak latkový, pevný), takže by to malo byť ok..

Má niekto skúsenosť?

Vďaka
LubomirD
10.02.15,06:11
@donpeppone
Dobry den. Prosim vas vedeli by ste mi poradit s vyberom matraca? Rost je pevny, latovy, mam rad skor tvrdsi matrac ako makksi. Kupovat budem asi u slov. vyrobcu Ad...c.
Vybral som tieto dva modely :
http://www.aditec.sk/index.php?page=matrac&matrac=54-matrac-triple-green
http://www.aditec.sk/index.php?page=matrac&matrac=29-matrac-latex-prominent
Poradte mi prosim ktory je podla vas kvalitnejsi.
Dakujem
Peggynka
10.02.15,07:11
@donpeppone
Dobry den. Prosim vas vedeli by ste mi poradit s vyberom matraca? Rost je pevny, latovy, mam rad skor tvrdsi matrac ako makksi. Kupovat budem asi u slov. vyrobcu Ad...c.
Vybral som tieto dva modely :
http://www.aditec.sk/index.php?page=matrac&matrac=54-matrac-triple-green
http://www.aditec.sk/index.php?page=matrac&matrac=29-matrac-latex-prominent
Poradte mi prosim ktory je podla vas kvalitnejsi.
Dakujem
Vybrať matrac je na mŕtvicu - 5000 druhov a nakoniec budeš skučať každé ráno :D Ja som teraz objednávala,ale mám výhodu,že syn ho už má odskúšaný cca 4 mes. (odišla frajerka a aj matrace :D ) a keďže mu vyhovovali,tak tieto:http://www.raj-matracov.sk/539-flexi-bio-1-plus-1-sendvicovy-bio-matrac.html Je to taký tvrdší,poťah prateľný,5 rokov záruka.Kukni.
pito11
16.02.15,15:43
@donpeppone
Dobry den. Prosim vas vedeli by ste mi poradit s vyberom matraca? Rost je pevny, latovy, mam rad skor tvrdsi matrac ako makksi. Kupovat budem asi u slov. vyrobcu Ad...c.
Vybral som tieto dva modely :
http://www.aditec.sk/index.php?page=matrac&matrac=54-matrac-triple-green
http://www.aditec.sk/index.php?page=matrac&matrac=29-matrac-latex-prominent
Poradte mi prosim ktory je podla vas kvalitnejsi.
Dakujem

Na pevný latový rošt sa neodporúča penový matrac, pretože nie je pružný a rýchlo sa opotrebí. Vymeň rošty za lamelové, alebo sa poobzeraj po poriadných taštičkových matracoch. Peggynka prepáč, ale matrac, ktorý si navrhla nie je určite vhodný na dlhodobé spanie (maximálne do hosťovskej izby na pár nocí v roku). 90€ za matrac, ktorý musí odolávať váhe tela noc čo noc??? Veď kvalitnejší tenký prehoz je drahší. Ak chceš za každú cenu vyberať z týchto 2 matracov od A...cu, tak osobne by som sa rozhodol pre latex. Je to prírodný materiál, lepšie dýchla, je hypoalergénny, avšak v každom prípade je potrebné ho položiť na pružný lamelový rošt ak chceš, aby ti dlho vydržal. Sladké sny ;)
Peggynka
16.02.15,16:14
Na pevný latový rošt sa neodporúča penový matrac, pretože nie je pružný a rýchlo sa opotrebí. Vymeň rošty za lamelové, alebo sa poobzeraj po poriadných taštičkových matracoch. Peggynka prepáč, ale matrac, ktorý si navrhla nie je určite vhodný na dlhodobé spanie (maximálne do hosťovskej izby na pár nocí v roku). 90€ za matrac, ktorý musí odolávať váhe tela noc čo noc??? Veď kvalitnejší tenký prehoz je drahší. Ak chceš za každú cenu vyberať z týchto 2 matracov od A...cu, tak osobne by som sa rozhodol pre latex. Je to prírodný materiál, lepšie dýchla, je hypoalergénny, avšak v každom prípade je potrebné ho položiť na pružný lamelový rošt ak chceš, aby ti dlho vydržal. Sladké sny ;)

Možno ti ušla informácia,že to je matrac akcia 1+1,ďalšia info je,že matrac tejto kvality bol odskúšaný 4 mesiace k úplnej spokojnosti,nakoľko je to partnerský matrac (jedna strana tuhšia - pre muža,druhá soft-pre ženu).Výrobca dáva na neho 5 ročnú záruku,poťah je prateľný na 60°C,takže spĺňa moje požiadavky.
pito11
18.02.15,05:37
Peggynka, je super, že si spokojná a verím, že ti matrac naozaj vydrží, avšak po niekoľkoročnej praxi v matracovom priemysle nemôžem takéto matrace odporúčať na dlhodobé spanie. Akcia 1+1 je čistý marketing. Tento matrac nenájdeš nikde inde za "bežnú" cenu, jeho reálna hodnota je 90€. Samozrejme v cene je DPH, balenie, doprava, marža obchodníka, takže na samotnú výrobu a materiály ostane maximálne 10€, to je realita a žiaľ bežná prax obchodníkov. To je presne to čo si napísala "5000 druhov a nakoniec budeš skučať každé ráno". 99% matracov na trhu je len preto, aby sa predajcovia od seba odlíšili a ponúkli zákazníkovi niečo "špeciálne". Túto tému však už do detailov rozpracoval Donpeppone, takže je zbytočné o tom znovu diskutovať :)
lujza.j
24.02.15,11:03
Ako dlho ho uz pouzivas....
sosonka
08.04.15,11:03
Podľa toho, čo som sa tu dočítala, som fakt rada, že sme si matrace už kúpili. Manžel je po operácii platničky a matrac mu doporučil "kolega" z nemocnice, tak som rada, že sme nemuseli takto zložito vhodný matrac hľadať. Ponúk je naozaj také množstvo, že laik sa v nich veľmi rýchlo stratí:). Tak držím palce v hľadaní
ReBarca
12.04.15,13:58
My máme doma zónový matrac zo studenej peny a sme veľmi spokojní. Som alergička, takže som hľadala matrace s vysokým hygienickým štandardom a keďže sme obaja trpeli bolesťami chrbtice, chceli sme kvalitný ortopedický matrac, aby sme si v noci poriadne oddýchli a načerpali nové sily na každodenný pracovný kolotoč
zolik2001
19.04.15,09:34
Caute vsetci


rad by somnapisal a svoj nazor of hladom matracov. Takze dnes som si objednal velky matrac od machala. Cena? 980 eur + vyhrievana podlozka plus 2 vankuse plus dve periny. Mam 112 kg a 2 metre takze vyber madraca nebol jednoduchy a vyberam uz pol roka. Moj prvotny favorit bolmatrac z Jysku cena cca 350 chodil som ho tam skusat a polezat si asi 5 min tyzdenne a ked som ho uz mal kupit zmenil som nazor kedze mi prislo nieco ine. Osobne som chcem matrac od Tempur to je spicka a prva firma co vytvorila penovy matrac s pamatovou penou, ten kto ma prehlad vie co vravim, no ked boli peniaze som nekupil a ked uz neboli tak som hladal nahradne no stale vhodne riesenie pre mna. Inac cena tempuru je teraz cca 2700 eur vo velkosti 160x200. No mam aspon vankuse od Tempuru a poviem vam musite si zvyknut no stoja tie peniaze zato. Nie nadarmo sa vravi ze prespime tretinu zivota a ked vyvazame nase zadky v drahych autach preco by sme nemohli vylihovat v drahych a kvalitnych mamatracoch ze?
Osobne by som nikdy nekupil matrac z ikei asko atd so to vsetko lacne produkty, matrac za 150 eur a kupujete ho na 10. Rokov co je doba za ktory by ste mali matrac menit a cakate ze aj vydrzi? Nikdy! To je moj osobny nazor.
PS: ktosi tu spominal drahy vysavac od istej firmy, ja poviem iba na margo veci ze v minulosti sme kupili vysavac od firmy rainbow, cena cca 66000 sk cas asi pred 22 rokmi. Vysavac este dnes patri k spicke vysavacov a stale funguje.a je pre alergikov. Takze debilne nazory ze drahe a prehnane ceny? Ano pripustam no moia skusenost je ina. Mal som moznost ked som prerabal byt kupit vysavac lacny a akoze vykonny. Zivotnost? 3-4 mesiace a nie nevysaval som s nim to co myslite, jednoducho lacne a presne tak aj kvalitne.
Takze prajwm vsetkym vsetko dobre a pokojny spanok ked uz riesime madrace. Ja vam potom napisem ako som spokojny s mojim vyrobkom.
magi1411
21.07.15,18:18
Zdravím, vedel by mi niekto poradiť aký matrac kúpiť? Potrebujem 2ks tak do 500€ obidva, ale po prečítaní všetkých možných príspevkov absolútne neviem aký si vybrať, či pružinový, či latexový, či z pur peny, či od firmy materasso, segum, vegas, ... Nakoľko mám problémy s chrbticou, konkrétne vyskočenú platničku tak by som chcel kúpiť matrac ktorý mi to už viac nezhorší ba keby to bolo reálne, zlepší :)
lujza.j
21.07.15,18:23
je na tebe aký si kúpiš ja s mojou poškodenou a vysunutou platničkou ležím na segum-e,už nejaký ten "rôčik"...
Asi ja
08.09.15,11:07
@donpeppone
Dobrý deň, potrebovala by som radu čo poviete na tento matrac? http://www.matrace-vegas.sk/vegas-ortopedicky-tastickovy-matrac-profit-1125 ..... alebo tento? http://www.decodom.sk/produkty/spalna/matrace/matrac-guarda-supra-set/2000-00-x-210-00-x-900-00 ...Potrebujem matrac tak na 3 rokyale nechcem si pokaziť chrbticu. Alebo viete poradiť niečo zaujímavé do 200 € max 210€ ? Viem že je lepší ten na ktorom sa vám bude lepšie spať :-) a každému vyhovuje iný.....ale niesom odborník.... materasso má asi hustotu 28 - nevyleží sa veľmi skoro? Ďakujem za všetky rady :-)
kupony
08.09.15,17:03
Wow, ja som si doteraz stale myslel, ze Vegas matrace su slovenske. Rozumel som, ze pouzivaju materialy zo vselikadial, ale fakt som bol v tom, ze to kdesi v Poprade robia... a ono je tu v skutocnosti firma z Bieloruska (s pobockou na Slovensku samozrejme).

Najviac ma zarazaju tie neskutocne cenove rozdiely:
Tastickovy matrac Modern 20 (velkost 90x200) u nas v akcii za 431 EUR, v bielorusku bez akcie v prepocte za 227 EUR!
http://www.vegas.by/matras-20.html

Alebo ekolatex model 13 (velkost 90x200) u nas stoji 529 EUR, v bielorusku v prepocte 313 EUR.
http://www.vegas.by/matras-13.html

Chapem, ze dovoz a clo navysia cenu oproti tej bieloruskej (ktora je tiez nadhodena urcite, ved aj oni to tam predavaju s profitom) - ale teda myslim, ze nas slovensky Vegas ma vcelku slusne marze na tych matracoch.
Tomas Smida
24.09.15,19:50
Ktoru z tychto matraci by ste poradili,samozrejme ze viem ze nie je to nic extra,ale rozpocet nepustii, tak do 350 evri za dva matrace.
http://raj-matracov.sk/921-amerika-11-tastickove-matrace.html
http://www.novynabytok.sk/tastickovy-matrac-benab-fyzio-plus-2-0-200x90-cm-t3-t4-akcia-1-1-763306
alebo ak mate iny navrh :)
dravec11
16.12.15,08:40
Dobry den, ma niekto skusenosti s matracmi od firmy Jelinek? Trpím bolestami chrbtice a rad by som si dobre vybral.
Zaujali ma modely SARA max, pripadne Salome... ale necham si poradit...
Zatial sa mi celkom pozdava matrac Sara Max. Ma ho niekto? Pripadne zamerat sa na niec ine?
Olgica
24.02.16,04:26
Nechcem robiť nikomu reklamu ale nám sa osvedčili tieto matrace: http://www.msinterier.sk/-matraco
timca
02.11.16,20:49
@donpeppone @pito11
Tiež vás chcem poprosiť o radu. Potrebujeme kúpiť matrace pre deti, majú síce len 3 a 6 rokov, ale už majú veľké postele 90x200. Postele majú pevný rošt /pevná celá doska/, matrac by mal mať tak 15-16cm výšku. Viete mi poradiť, aké kritéria mám zvažovať? Chcem niečo poriadne, na viac rokov, skôr prírodné, žiadne umeliny.. Boli sme vo viacerých predajniach, ale všade radia niečo iné...
Vopred ďakujem.
SkyCat
19.11.16,23:37
Ola milovnici fajnych postielok! :) Bludila som po nete a nastastie som narazila na tuto diskusiu a dakujem za vsetky postrehy, celkom som sa zorientovala do temy. Hlavne po tom zmatku co som precitala tu a tam na nete... Dakujem najma donpeppone-ovi, mas urcite velmi dobre srdce, ked si najdes cas na tolko neznamich ludi, len aby si nezistne pomohol. Dole klobuk. :) A tiez by som ta rada poprosila o radu, ak smiem. Dla tvojich tipov som si ASI vybrala Ortopedicky tastickovy matrac F2 znacky "mesta hriechu"...?? Ideme ho s priatelom kupovat na postel 180x200 s lamelovym rostom z bukoveho dreva ( tych rostov je len 17, co som napocitala na obrazku, taze dufam s tymto matracom to nebude vadit, ze je ich tak malo. Pripadne casom vymenim.) Nevadi, ze ak ma tento matrac vysku 24 cm, ale ta zarazka na rame postele vyzera, ze ma vysku iba cca 5 cm? Netreba potom spevneny okraj matraca abo tak nejak? Tiez som typ tulkaca, taze spim vacsinou uprostred postele a rozmyslam nad jednym matracom..? Co si myslis? Lebo priatel sa kde tu viac spoti, tak to by som osetrila dajakou ochrannou plachtou na celu postel a kupim rovno dve, na striedacku mozem prat, kedze cely navlek matracu nenapcham do pracky... Mozes mi napisat nejake tipy aj na tuto "plachtu"? Budem ti velmi vdacna za odpoved. Prajem vsetkym pohodovy den :)))
Jozef Kofrda
12.02.17,10:11
Trpím alergiami na ovocie, zeleninu aj na latex. Ten je aj v niektorých matracoch. Aký druh matraca odporúťate pre alergikov ?
pavuckar
09.03.17,09:06
Uff, to bolo vyčerpávajúce čítanie tohoto príspevku. Dlho som bol odhodlaný ísť do V...su ale teraz to zistenie, že sú to Bielorusi ma nejako odradilo a teraz uvažujem nad tromi variantami:
1. https://www.matrace-vegas.sk/vegas-ortopedicky-tastickovy-matrac-modern-m1-1-66
2. http://segum.sk/pruzinove-matrace/tasticka-multipocket/komfort-multipocket
3. http://segum.sk/pruzinove-matrace/tasticka-micropocket/relax-micropocket

Stojí ten vyšší počet pružiniek fakt za to? 600 vs 1100ks/m^2
Pri tej trojke je až 5cm vrstva latexu a tu v diskusii sa písalo, že to je až na škodu (pri 500prušinkách/m^2) neurobí to skôr teda viacej škody ako úžitku a tým pádom dvojka by bola lepšia?
vicktor
14.03.18,15:52
Uz druhy prispevok hned v den registracie - zda sa ze tomu rozumies a si od fachu.
misiak18
30.01.20,08:35
Neviem či to poznáte, ale existujú aj strečujúce matrace: https://www.barige.sk/matrac/magnistretch-sport-9/ :D Takýto mám doma. Normálne to v spánku robí strečing. Je to skvelé na chrbát, ale hlavne ako prevencia pre ľudí, čo pracujú od PC.
buchač
30.01.20,09:06
Takýto mám doma. Normálne to v spánku robí strečing. Je to skvelé na chrbát, ale hlavne ako prevencia pre ľudí, čo pracujú od PC.
Sa neposer...alebo sa môžeš...a kľudne aj do toho fasáckeho matraca.
https://www.porada.sk/t301477-aky-matrac-vybrat.html#post3131552
jacee
03.03.20,07:23
@donpeppone prosim o radu, chcem si kupit kvalitny tastickovy matrac, mam pevny latovy rost z masivu. mame 94kg/190cm a 60kg/160cm. Spime vecsinou na boku. Ktore by som mal vybrat? Alebo aj nieco ine mozete mi aj poradit ked tak.... cenovy strop tak do 400eur/kus. Dakujem pekne!

https://www.vyspimese.cz/pruzinove/materasso-aloe-bio-ex/

alebo

https://www.segum.sk/produkt/apolo-7fyzio-sanitized

alebo

https://www.i-matrace.sk/2057-tastickovy-matrac-five-star/