Renatkak
15.05.08,12:35
Ahojte, mohli by ste mi poradiť, nejak som už do toho zapletená.
Mám potisk na tričká brali by ste to ako službu alebo tovar?
Ďakujem za každú radu
Jara
15.05.08,10:41
Ak si tričko donesie zákaznik tak by som to brala ako službu. Ty mu tam urobiš tú parádu, nie?
Renatkak
15.05.08,10:42
práve, že to tričko aj ten potisk je od nás
Stina
15.05.08,10:59
Ak je aj tričko od Vás, potom by to mal byť tovar.
Renatkak
15.05.08,11:29
aj keď je to na faktúrke faktúrované osobitne
Martin Mocko
15.05.08,11:34
Ak je aj tričko od Vás, potom by to mal byť tovar.

Ja by som to nepokladal za tovar..ale skôr za vlastný výrobok a na faktúre by som to nerozdeľoval. Tovar by to bol v prípade, že sa na zakúpenej veci neuskutoční žiadna operácia a predáva sa bez zmeny.
Renatkak
15.05.08,11:43
No problém je v tom, že ten potisk nám fakturuje iná firma aj tie trička a takisto osobitne na faktúre, fakturanty to fakt. osobitne.
Martin Mocko
15.05.08,11:49
No problém je v tom, že ten potisk nám fakturuje iná firma aj tie trička a takisto osobitne na faktúre, fakturanty to fakt. osobitne.

Aby sme sa dobre pochopili..kúpiš tričko (pre teba je to materiál)..kúpiš potisk (pre teba je to služba - tzv kooperácia) a predávaš výrobok, nie tovar.
Jarka 1
15.05.08,11:49
No problém je v tom, že ten potisk nám fakturuje iná firma aj tie trička a takisto osobitne na faktúre, fakturanty to fakt. osobitne.

Ak to správne chápem, tričká už s potiskom kupujete od inej firmy a ďalej predávate. Ak ich už neupravujete, tak je to tovar.

Tričká s potiskom chápem tak, že už je to na tom tričku pricapené. Ak je zvlášť tričko a zvlášť potisk, nie je to tovar.
Renatkak
15.05.08,11:55
Proste mi im nahlásime aký potisk tam chceme a oni nám to tam dajú.
Martin Mocko
15.05.08,11:58
Proste mi im nahlásime aký potisk tam chceme a oni nám to tam dajú.

Veď to už konečne konkretizuj. Robí popis aj tričká idú od jednej firmy? Ak áno, ide o tovar. Ak popis robí iná firma a tričká dodáva iná..odpoveď je v mojom predchádzajúcom príspevku.
Renatkak
15.05.08,11:58
Ďakujem