stefania71
15.05.08,13:13
Zdravým všetkých. Potrebovala by som poradiť s výpočtom tarifného platu pri kratšom pracovnom čase.
Príklad: organizácia má stanovený týždenný prac.čas 37,5.
Pracovníkovi pri úplnom úväzku patrí tarifná mzda: 9 570,-Sk. Ako vypočítam tar.plat keď má úväzok 30 hodín týždenne.
Ďakujem za pomoc.
blazonko
15.05.08,18:17
Najjednoduchšie asi takto 9570 : 37,5 x 30. To jediné ma zatial napadlo, ale neviem,ci je to spravne,lebo mzdy robi moja kolegyna
anika
16.05.08,05:40
Áno, za predpokladu že to nie je pedagogický pracovník.
judita1971
16.05.08,05:55
ak je to nepedagogický pracovník : úväzok mám prepočítaný na percentá. 30/37,5 *100 = 80 % úväzok. Potom vypočítaš 80 % z tarifného platu.

Ak je to pedagogický pracovník : 30 hodín týždenne ? - musíš vedieť jeho základný úväzok v zmysle nariadenia o rozsahu vyučovacej povinnosti.
takže napíš, či ti ide o nepedagogického alebo pedagogického pracovníka.
Ak ide o pedagogického podala si málo informácií, aby sa dalo správne odpovedať.
stefania71
16.05.08,09:00
Nie, nejedná sa o pedagogického zamestnanca.
Lilu1
18.05.08,16:24
Zdravým všetkých. Potrebovala by som poradiť s výpočtom tarifného platu pri kratšom pracovnom čase.
Príklad: organizácia má stanovený týždenný prac.čas 37,5.
Pracovníkovi pri úplnom úväzku patrí tarifná mzda: 9 570,-Sk. Ako vypočítam tar.plat keď má úväzok 30 hodín týždenne.
Ďakujem za pomoc.
Vypočítaš to veľmi jednoducho:
- 30 hod.vydelíš 37,5 hod. výsledkom bude jeho úväzok v % t.j. 80%
- 7,5 hod. vynásobíš jeho úväzkom dostaneš koľko hodín má odpracovať za 1 deň t.j. 6 hod.
- nakoniec si zoberieš 100% plat a vynásobíš 80% úväzkom vtedy dostaneš jeho tarifný plat t.j. 7656 Sk
stefania71
19.05.08,06:47
Aj ja som podobným spôsobom počítala, ale jedna kolegyňa ma upozornila, že bola na školení, kde lektorka povedala, že nemáme počítať percentá, ale vypočítať hodinovú sadzbu funkčného platu, ale aký tam je postup neviem.
Lilu1
19.05.08,15:52
Aj ja som podobným spôsobom počítala, ale jedna kolegyňa ma upozornila, že bola na školení, kde lektorka povedala, že nemáme počítať percentá, ale vypočítať hodinovú sadzbu funkčného platu, ale aký tam je postup neviem.
Tak to si sa jej mohla spýtať akým sôsobom by to počítala. Funkčný plat je funkčný plat. Zamestnanec ho dostane rovnako či má mesiac 21 prac. dní alebo 23 prac. dní. Nie je platený hodinovou mzdou. Skús navštíviť stránku www.modernaskola.sk sú tam niekedy dosť zaujímavé články. Ja si zvyknem prepočítať ručne každý znížený pracovný úväzok a program mi to vypočíta rovnako.
1gabika1
13.02.09,08:01
dobrý deň, ja by som sa chcela opýtať takú vec ohľadne zvyšovania platov nepedagogických pracovníkov, keď napriklad k 01.03.2009 bude mať odpracované tri roky kedy by som ho mala preradiť do vyššieho platového stupňa?? od 01.01.2010? alebo hneď k 01.03.2009????
malalulu
13.02.09,11:41
Počíta sa prax k 1.1., t.z., že ho preradíš do vyššieho PS až od 1.1.2010
1gabika1
13.02.09,12:08
ďakujem pekne za odpoveď..aj ja som si to tak myslela, ale presviedčajú ma, že to platí iba pri PEDAGOGICKÝCH pracovníkoch a pri NEPEDAGOGICKÝCH plati niečo iné..
pavlinka
13.02.09,12:30
ja si tiež myslim že to plati iba pre pedagogických,tým sa započítava prax k 1.1. a nepedagogickí zamestnanci keď dosilahnu prax,tak v tom mesiaci maju postup do vyššieho stupňa
1gabika1
13.02.09,15:23
Ďakujem pavlinka a prosím mohla by si mi povedať, kde to nájdem v zákone???
mzdarka renca
13.02.09,22:54
Zamestnancom, ktorí sú odmeňovaní podľa zákona 553/2003 sa platový stupeň upravuje v mesiaci, kedy dosiahne odbornú prax. Napr. zamestnanec je zaradený v základnej tabulke a dosiahol by 27.2.2009 odpracovaných 21 rokov, tak sa od 1.2.2009 zvyšuje jeho tarifný plat za odpracované roky. Prečítaj si §27 odst. 5.
Ako je to s pedagogickými zamestnancami neviem (nemám takýchto zamestnancov), ale nepedagogickými (mám zamestnancov zaradených v základnej a osobitnej tabulke) je to takto.
Dúfam, že som vám pomohla.

§ 27

(1) Tarifný plat, zvýšenie tarifného platu a príplatky určené mesačnou sumou sa zamestnancovi poskytujú za prácu vykonávanú v rozsahu ustanoveného pracovného času.

(2) Tarifný plat, zvýšenie tarifného platu a príplatky patria zamestnancovi v pomernej výške zodpovedajúcej odpracovanému času.

(3) Hodinovou sadzbou funkčného platu na účely tohto zákona je 1/174 funkčného platu zamestnanca určeného pre pracovný čas 40 hodín týždenne, 1/168 funkčného platu zamestnanca určeného pre pracovný čas 38 a 3/4 hodiny týždenne a 1/163 funkčného platu zamestnanca určeného pre pracovný čas 37 a 1/2 hodiny týždenne; pri zníženej dĺžke pracovného času pod ustanovený rozsah sa hodinová sadzba funkčného platu úmerne upraví.

(4) Ak je zamestnanec preradený do inej platovej triedy, patrí mu tarifný plat zodpovedajúci novému zaradeniu odo dňa účinnosti tohto preradenia.

(5) Tarifný plat vo vyššom platovom stupni patrí zamestnancovi od prvého dňa mesiaca, v ktorom dosiahol počet rokov započítanej praxe určený pre vyšší platový stupeň.
gabriela2579
14.02.09,09:16
Ako sa určuje plat pedagogickým zamestnancom: zákon 553/2003

§ 7 Tarifný plat - odsek 1
Tarifný plat pedagogickým zamestnancom sa určí podľa odsekov 8 až 12.

odsek 11: Platová tarifa sa pedagogickému zamestnancovi s účinnosťou od 1. januára kalendárneho roka zvyšuje o 1 % za každý celý rok započítanej praxe dosiahnutej k 31. decembru bežného kalendárneho roka až do 16 rokov započítanej praxe. Za každý celý rok započítanej praxe od 17 rokov až do 32 rokov sa platová tarifa zvyšuje o 0,5 %.
iviku7
09.03.09,15:45
Dobrý večer. Prosím Vás, vedel by mi niekto poradit? Momentálne robím na obecnom úrade. Som školníčka, upratovačka (v škole aj v skôlke), kurička a okrem toho aj v školskej jedálni pracujem ako normovačka. Od 1.1.2009 som zaradená do 2.platovej triedy a 10. platového stupňa. Mám započítaných 27 rokov a 271 dní. Absolvovala som strednú školu (gymnázium) a nadstavbovú ekonomickú školu.
Chcela by som sa informovať o tom, či mám dobre vypočítaný tarifný plat (322,50) a či som správne zaradená do 2.platovej triedy a 10.platovného stupňa.

Ďakujem
gabriela2579
10.03.09,07:16
Všetko záleží od náplne práce. Podľa môjho názoru, keď vykonávate prácu normovačky v ŠJ - to znamená, že vykonávate "duševnú prácu".

§ 5 zákona 553/2003 hovorí o tom, že ak zamestnanec má vykonávať pracovné činnosti s prevahou duševnej práce, zaradí ho zamestnávateľ do
niektorej z platových tried 3 až 14.


Takže minimálna je platová trieda 3.
CHARAKTERISTIKY PLATOVÝCH TRIED PRE PRACOVNÉ ČINNOSTI S PREVAHOU DUŠEVNEJ PRÁCE PRI VÝKONE PRÁCE VO VEREJNOM ZÁUJME


3. PLATOVÁ TRIEDA
Kvalifikačné predpoklady: stredné vzdelanie a osobitný kvalifikačný predpoklad, ak je ustanovený osobitným
predpisom.
Obslužné práce alebo rutinné práce podľa pokynov alebo podľa zaužívaného postupu s presne stanovenými výstupmi. Jednoduché administratívne práce, hospodársko‑správne práce alebo ekonomické práce podľa presných
postupov a pokynov.

Samozrejme môžete mať aj vyššiu platovú triedu, všetko záleží na zamestnávateľovi, ktorý je povinný správne vás zaradiť podľa zákona.

A k tomu platu : platová tarifa 2. platový stupeň 10. pri 100 % úväzku vychádza na 331,50 €
iviku7
10.03.09,14:43
ďakujem
iviku7
10.03.09,15:10
A ešte by som sa chcela spýtať na manžela. Aj jeho zamestnávateľom je obec. Vykonáva prácu ako vodič a páleničiar. Má započítaných 29 rokov a 181 dní. Myslíme si, že ani jeho nezaradili do správnej platovej triedy a stupňa.
(je v 6. triede a v 10.stupni, tarifný plat 412,50)

dakujem
mzdarka renca
11.03.09,17:11
A ešte by som sa chcela spýtať na manžela. Aj jeho zamestnávateľom je obec. Vykonáva prácu ako vodič a páleničiar. Má započítaných 29 rokov a 181 dní. Myslíme si, že ani jeho nezaradili do správnej platovej triedy a stupňa.
(je v 6. triede a v 10.stupni, tarifný plat 412,50)

dakujem

neviem síce, čo je to páleničiar, ale podľa zákona 474/2008, ktorý mení a dopĺňa zákon č. 553/2003 je tarifný plat v 6. triede, 10. stupeň 425,00€. Tarifný plat 412,50 je pri zaradení do 6. triedy, 9. stupňa.
mzdarka renca
11.03.09,18:41
Ešte doplním, ak má priznanú odbornú prax na platovom dekréte 29 rokov a 181 dní, tak by mal byť zaradený v 11. platovom stupni a v jeho prípade by mal mať tarifný plat 437,50€.
pavlinka
13.12.10,05:40
Čo hovoríte na zníženie platu nepedagogických zamestnancov od 1.1.2011? Je mi s toho do plaču.
Sabadka
13.12.10,11:16
Čo hovoríte na zníženie platu nepedagogických zamestnancov od 1.1.2011? Je mi s toho do plaču.

Ja by som to ani plačom nenazvala, ale nemôžem to napísať pretože môj názor by bol nepublikovateľný. Nestačí, že sa znižuje nezdaniteľná časť základu dane, teda tým pádom budeme mať vyššie dane, ale ešte aj tie mizerné tabuľkové platy znížia.

PS: a nezabudnime dodať, že nám vo verejnej správe je sveta žiť, veď berieme peniaze za nič :)
blazonko
13.12.10,11:34
Je mi z toho na.......Našťastie, ja vo verejnej správe končím, takže so to vystihla v pravú chvíľu :)
pavlinka
13.12.10,11:38
Teraz tu niekdo hovoril že tabuľkové platy sa nebudú znižovať, ale že školy dostanú o 10% menej do rozpočtu na nepedagógov.Nemôžem k tomu nič nájsť,ale včera v správach som to tiež pochopila že nám znížia tabuľkové platy.
Sabadka
13.12.10,12:39
Teraz tu niekdo hovoril že tabuľkové platy sa nebudú znižovať, ale že školy dostanú o 10% menej do rozpočtu na nepedagógov.Nemôžem k tomu nič nájsť,ale včera v správach som to tiež pochopila že nám znížia tabuľkové platy.

zníženie tabuľkových platov som nikde nenašla, ani len návrh, počula som o znižovaní stavu nepedagogických zamestnancov a o odňatí osobných príplatkov. Uvidíme čo z toho bude pravda.
Ivča
14.12.10,06:08
To je neskutočné, dopriala by som tým čo to navrhli, nech by si prišli vyskúšať jeden mesiac ísť to robiť, napr. na takú školu kde je aj MŠ aj ŠKD, aj jedáleň, a robiť aj účtovníctvo aj mzdy a pomaly za minimálnu mzdu. To sa nás ani nikto nezastane? A čo tí pedagogickí zamestnanci? Veď si bez nás ani neuprd............ Ospravedlňujem sa, ale je mi z toho zle.
Ivča
15.12.10,17:25
Dobra správa, platy sa nebudú znižovať. A má byť zvýšená základná výmera dovolenky o jeden týždeň. Ja nemám kedy vyčerpať ani tú čo mám teraz.
Sabadka
15.12.10,17:50
Dobra správa, platy sa nebudú znižovať. A má byť zvýšená základná výmera dovolenky o jeden týždeň. Ja nemám kedy vyčerpať ani tú čo mám teraz.

dúfam, že to máš zo zaručeného zdroja:D, tú dovolenku + tiež nemusím, radšej nech umožnia preplatiť nevyčerpanú :)