Mey
15.05.08,18:06
Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť so založením kaderníctva. Sme nato dve, ja už som kaderníčka mam živnosť a svoju pokladnu no zatial si len prenajimam stoličku. So známou si chceme otvoriť kaderníctvo ako s tym že kaderníctvo by bolo jej pretože ma kapital a vybavenie, ale mame taky problem že moja znama nieje kaderníčka, ma len kurz a rok a pol prax, čiže ešte jej pol roka chýba. Dalo by sa to tak že by som si otvorila na seba a ju zamestnala na pol roka a potom to zmeniť, no inak by sa to dalo aj tak že ja by som figurovala ako prevadzkarka a zodpovedná veduca ale musela by ma zamestnať.No ja som živnostníčka a tak chcem pri nej aj pracovať. Da sa to neako sklbiť dokopy? Ak by ma zamestnala da sa to neako tak aby zamna ako zamestnanca neplatila odvody a tak.
Ďakujem !!!!!!!!!!!!!!!:(
Mey
15.05.08,16:45
prosíííííííííím poradte !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
tetrisss
15.05.08,18:34
Myslim, ze ten prvy sposob je cudny, ona da peniaze a ty budes majitel, alebo ako si to predstavujes? Najschodnejsie by bolo, aby to ona otvorila, zamestnala ta a ty by si bola zodpovedny zastupca, preco ti tak velmi zalezi, aby si bola sukromnicka?
Mey
16.05.08,03:59
pretože ja už som a nechcem byť u velmi zamestnaná už mam svoju vlastnu kasu všetko len teraz budem z časti tichý spoločník a robiť u nej na stoličke
Mey
16.05.08,04:51
prosím poradte
Mey
18.05.08,08:08
nenajde sa tu nikto kto by mi poradil?
mengel
18.05.08,08:20
Mey
Bez urážky - pripadá mi, ako by si chcela priatľku zneužiť. Ty sa s ňou nechceš dohodnúť, chceš pracovať ako doteraz, ale využívať jej peniaze a priestory...
Mey
18.05.08,16:39
praveže nie snažim sa jej pomôcť len nevieme ktrorá z dvoch možností bude výhodnejšie, ak by som napísala na seba kaderníctvo tichou dohodou by sme to mali len na pol roka a ked si to bude môcť napísať na seba po pol roku sa to prehodí, to je celé. Ale ak by sa to dalo na nu a ja by som tam pol roka figurovala ako prevadzkarka, a aj by som tam robila len ako prevadzkarku ma musi zamestnať, a to nevieme ako by sa to potom riešilo či to bude dobre lebo tam zas odvody aj čo a ked som živnostníčka.
AnikoAd
18.05.08,17:18
Možeš byt jej zodpovedny zástupca aj formalne, len na dohodu a možeš si pritom podnikat.Ja som mala zodpov. zástupcu a stačila dohoda , aj to je zamestnanecky pomer.
Mey
18.05.08,17:24
a čo sa týka odvodov pri dohode ako to funguje
BXLmiami
18.05.08,17:28
Ked je zamestnanec na dohodu,odvody neplatíš,akurát zdaniš,inak nič.
1Bianka1
19.05.08,17:04
je to hlupost,moja zniama mala nieco podobne a nefunguje to,pretoze najom sa bude platit spolocne a ide o zakaznikov co budete si ich delit ?jeden mne jeden tebe?urcite nie rozmyslaj logicky radsej sama alebo zamestnana je hlupost mat kadernictvo na dve yivnosti poviem ti uz teraz ze to nebude fungovat ona pocka 1,5 roka a moze ta vysackovat a bude zabehnute kadernictvo len jej
1Bianka1
19.05.08,17:06
a kde mas zaruku ze ta tam necha dalej kamaratstvo je ale peniaze su peniaze ked tak to poisti pravnou zmluvou pr.na urcity cas 5 rokov a viac
Mey
20.05.08,18:09
to zmluva bude určite, všetko bude na papiery
Mey
20.05.08,18:11
ešte sa vrátim k tej dohode, podla zákona vraj nemôže byť prevadzkar na dohodu ak zamestnáva živnostník?
da sa na skrátený pracovný čas a neako to vymyslieť so mzdou aby tam neboli skoro žiadne odvody?