dracica
16.05.08,07:07
prosím potrebovala by som sa poradiť.
Robíme jednu firmu v konkurze, daň. priznanie sa bude podávať az v roku 2009 za obdobie 2 rokov. Chcem sa spýtať existuje nejaký software, ktorý nám umožní účtovanie 2 rokov ako 1 účtovný rok ??? Ďaľší problém, ktorý už predvídame môže vzniknúť v deň zav. EURA to je od 1.1.2009
KEJKA
16.05.08,05:10
pokiaľ viem, MRP, ak neuzatvoríš rok, tak prenáša obraty do nasledujuceho roka. V jednej firme takto kumulovali obraty za 4 roky...to bol tiež príklad "odbornej práce účtovníčky". Pre úplnosť - bola to DOS verzia.
dracica
16.05.08,05:18
pokiaľ viem, MRP, ak neuzatvoríš rok, tak prenáša obraty do nasledujuceho roka. V jednej firme takto kumulovali obraty za 4 roky...to bol tiež príklad "odbornej práce účtovníčky". Pre úplnosť - bola to DOS verzia.

hmm to bude asi problém pretože mi to učtujeme v pohode a tam sa da nastaviť iba hosp. rok a to je iba na 12 mesiacov. nerada by som prehrávala PS pretože sme dosť dlho čistili saldo neboli tam nahraté PS salda z min. rokov a navyše nikto nám to nezaplati.
Mirkaska
21.05.08,14:34
Hľadala som si aj ja nejaké veci ohľadom konkurzu v odbornej literatúre, pretože aj ja účtujem firmu v konkurze, ale je tam toho veľmi málo. akokeby na slovensku neboli ani firmy v konkurze.
Pri likvidácii ma zaujala jedna informácia ohľadom zdaňovacieho obdobia a závierky po 2 rokoch. (zdaňovacie obdobie je riešené tak isto v likvidácii ako v konkurze).

V tom článku bolo písané, že k daňovému priznaniu po 2 rokoch firma priloží účtovné výkazy za každý kalendárny rok k 31.12., ale daňové priznanie bude jedno.

Je to zaujímavá informácia, ktorá by riešila softvérový problém s uzatváraním účtovníctva k 31.12.
dracica
31.05.08,18:25
no nie je to celkom tak asi Vas nepotešim pretoze sme si to zistovali na DU a povedali ze nemaju nato system a musi sa to podat za obdobie 2 rokov tym padom hladame riesenie
KEJKA
31.05.08,20:17
no nie je to celkom tak asi Vas nepotešim pretoze sme si to zistovali na DU a povedali ze nemaju nato system a musi sa to podat za obdobie 2 rokov tym padom hladame riesenie
Na DU predsa dávaš výkazy a DPPO. Takže podla mna kludne spracuješ výkazy za dva roky, VZaS sa sčíta - tam je to jednoduché. So súvahou tiež nebudú väčšie ťažkosti.
A údaje sa cez čiastkové výkazy pri kontrole lahko dohľadajú - v zásade je predsa účtovníctvo mesačné.
S príspevkom ohľadne účtovných období plne súhlasím - námietka, že DU nema na niečo soft, ma skôr vytáča.