Barbarka
16.05.08,07:18
Ahojte, mohli by ste mi, prosim, poradit?
Jedna nasa pracovnicka, ktora bola v nasej firme zamestnana od zaciatku, a teda uz dost dlho, ukoncila u nas prac.pomer. Kupili sme jej pri odchode zlatu retiazku - ako taku malu pozornost. Sef to zaplatil firemnou kartou. Za co sa takyto darcek povazuje z hladiska nakladov, prip. mozem to dat zo SF? Ako je to s DPH? Dakujem za skoru odpoved (ide mi to do aprila :o)))
Tweety
16.05.08,05:34
Ahojte, mohli by ste mi, prosim, poradit?
Jedna nasa pracovnicka, ktora bola v nasej firme zamestnana od zaciatku, a teda uz dost dlho, ukoncila u nas prac.pomer. Kupili sme jej pri odchode zlatu retiazku - ako taku malu pozornost. Sef to zaplatil firemnou kartou. Za co sa takyto darcek povazuje z hladiska nakladov, prip. mozem to dat zo SF? Ako je to s DPH? Dakujem za skoru odpoved (ide mi to do aprila :o)))
Z hľadiska nákladov sa považuje za náklad nedaňový, ak by ste ho aj dali zo SF podlieha tento dar dani zo ZČ. Dph samozrejme nie je možné odpočítať.
zuzanna
19.12.11,12:22
kúpili sme zamestnankynám darceky ku koncu roku bude to pre firmu nedanovy naklad je tak???
Tweety
19.12.11,15:03
kúpili sme zamestnankynám darceky ku koncu roku bude to pre firmu nedanovy naklad je tak??? Bude, bude a ich nepeň. príjem.
zuzanna
19.12.11,18:12
twetty ked dame ten darcek zamestnancom je to potrebne niekde uvadzat???