anto
08.04.05,08:52
Poraďte mi .: naša spoločnosť dodávala pre odberateľa - zahraničnú osobu, ktorá je identifikovaná pre daň v Nemecku - montážne práce a materiál pre montáž na území Slovenska - konkrétne do VW Bratislava. Vystavili sme im faktúry v euro .: základ dane a k tomu daň DPH. Teraz mi volal partner z Nemecka, že mu mám tie faktúry opraviť, a vystaviť ich bez DPH. To sa mi zdá, že je to odporuje zákonu od dani z DPH. Práca a tovar boli dodané vo vnútrozemí Slovenska a neopustili územie nášho štátu. Je môj názor správny? Podporí ma niekto?
marta
08.04.05,07:13
Miesto dodania služby podľa § 15 ods. 6 zákona č. 222/2004 Z. z. o dani z pridanej hodnoty v znení neskorších predpisov pri predmetnej službe je v tuzemsku. Nadväzujúc na ustanovenie § 69 ods. 1 zákona osobou povinnou platiť daň pri dodaní služby v tuzemsku je dodávateľ služby. Z uvedeného vyplýva, že platiteľ vyhotoví faktúru s DPH. Váš postup je v súlade s právnym predpisom.
petra:-)
08.04.05,07:29
Ak sa jedná o práce na hnuteľnom hmotnom majetku ide v tomto prípade podľa môjho názoru konkrétne o § 16 ods. 7. Pre stanovenie či fakturovať s DPH alebo bez je potrebné vedieť, či sa tovar po skončení prác prepravil mimo členský štát, v ktorom sa služby vykonali. Ak tovar ostal na území SR, Váš postup bol správny. :)
anto
08.04.05,07:37
Milé dámy, ďakujem Vám za názor, prajem pekný deň a víkend

Anton z Oravy
marta
08.04.05,07:57
Ak sa jedná o práce na hnuteľnom hmotnom majetku ide v tomto prípade podľa môjho názoru skôr o § 16 ods. 7. Pre stanovenie či fakturovať s DPH alebo bez je potrebné vedieť, či sa tovar po skončení prác prepravil mimo členský štát, v ktorom sa služby vykonali. Ak tovar ostal na území SR, Váš postup bol správny. :)
Prvotné ustanovenie je § 15 ods. 6, od ktorého je odvodené ustanovenie § 16 ods. 7 zákona o DPH.