Zuzana2
16.05.08,09:47
Zdravím všetkých, prosím potrebujem súrne radu.
Do firmy prišiel list, že v pondelok príde exekútor ak nezaplatíme určitý dlh (čo nezaplatíme) - bude predaný pozemok aj budova, ktorú vlastní spoločnosť. Účet máme obstavený. Nevieme, ako sa máme zachovať. Šéf nám kázal v pondelok zostať doma, že sa uvidí - aby sme si zobrali domov počítače. Mne sa to nezná. Podľa mňa nám exekútor musí povoliť vstup do priestorov, aby sme si aspoň mohli dokončiť veci. Veď keď dáme výpoveď - nad čím uvažujeme - musím ísť ľudí odhlásiť zo SP a ZP, nie?
Som z toho úplne hotová. Neviem čo ďalej.
Zuzana2
16.05.08,08:05
Prosíííííííííííííííím neprežili ste niekto niečo podobné?
jery
16.05.08,08:27
Vstup do priestorov vam samozrejme povolit musi. Ono je to naopak - sucinnost poskytuje povinny, cize povinny musi umoznit exekutorovi vstup do budovy, obhliadku a podobne. Nie naopak.
Skor mi to pripada, ako keby majitelovi firmy slo o to, aby co najviac veci nebolo spisanych (ked ste si pocitace mali zobrat domov ;) ) a nebolo predanych...
Exekucia sa ma vykonat aj na hnutelne veci, alebo len na nehnutelnosti? Co je na vyzve exekutora? Spisovanie hnutelnych veci a ocenenie nehnutelnosti uz prebehlo?
Zuzana2
16.05.08,08:30
Nečítala som to až tak pozorne - len úchytkom. Ale je tam napísaní, že ak nezaplatíme, predá sa pozemok a budovy patriace spoločnosti.
Juj, nemám z toho vôbec dobrý pocit.
jery
16.05.08,08:45
Postup by mal byt taky - exekutor vyda exekucny prikaz, nasledne zabezpeci obhliadku nehnutelnosti (so znalcom) ktory spracuje znalecky posudok, vyda sa drazobna vyhlaska, prebehne drazba, rozvrhove konanie...

Povinny samozrejme musi ukony exekutora voci nehnutelnosti trpiet, resp. byt sucinny, umoznovat vstup a pod. Ale pouzivat nehnutelnost moze, ma obmedzene len prava s nakladanim (nemoze ju predat, zatazit a podobne). Ak sa drazba ukonci udelenim priklepu, moze nasledovat zapis do katastra a az vtedy vlastne povinny pride o nehnutelnost.

Vo vasom pripade ide ale zrejme aj o exekuciu predajom hnutelnych veci.
Zuzana2
16.05.08,09:50
Zatiaľ vďaka, musím vypať PC. Veď uvidíme v pondelok - MOŽNO sa ešte ozvem.
No uvidíme, sú v živote aj horšie veci.
Pekný víkend všetkým.