Riba
16.05.08,12:38
Pekny den prajem.
Potrebujem poradit s nastavenim aDSL modemu.
Zariadenie LinkSys WAG200G (annex B).
Vystup na stene RJ11 vstup DSL do modemu RJ45.
Nastavenie PPPoE VPI=1, VCI=32 + prihlasovacie udaje, pristup odblokovany podla t-com allOK na I-net sa vsak nedostanem (pripojenie na internet po zadani udajov blikne cca na 2 sec cervene a potom zhasne).
Otazka RJ11 do RJ45 pasuje a nala by fungovat kompatibilita (staci vsak bezny RJ11-ovy telefonny kabel alebo nieco extra). T-com potvrdil ze splitter nepotrebujem (nemam hlasovu sluzbu).
Ak ma niekto skusenosti s uvedenym modemom poprosim o radu.

Dakujem.
Braňo
16.05.08,10:51
Splitter potrebuješ, bez neho Ti to nepôjde.
prajvi
16.05.08,11:34
Modem nema RJ11 vstup?(mal by byt oznaceny Line-sem pripojis kabel z miktofitra, nie na RJ45)
Kabel konciaci s RJ11 by som do RJ45 (LAN porty) nedaval (sice to vyzera ze pasuju), pokial nevies aka je tam schema(RJ11 ma 6 konektorov je mensi, RJ45 ma 8)

Pokial viem tak RJ11 vystup spoza mikrofiltra (oznaceny Adsl) spojis kablom RJ11-RJ11 s RJ11 na modeme, nastavis prihlasovacie udaje a ides... Mikrofilter nemusis davat jedine ak uz mas v pripojke na stene zabudovany.
RJ11-RJ11 kabel je vecsinou dodavany s modemom + este jeden RJ45-RJ45 kabel. Kupit alebo spravt sa tiez da...

Ak mas viacej telefonnych pripojek v dome a mas na ne napojene nejake zariadenia potrebujes dat mikrofilter do kazdej pripojky kde je nejake zariadenie.
Fero11
16.05.08,17:48
Zariadenie je tu http://www.omania2.net/avb/attachment.php?attachmentid=34807&d=1205910042 takze vstup do modemu nieje RJ45, ale RJ11 (spliter sluzi na oddelenie pasma, pretoze DSL pracuje na vyssej frekvecii ako tel. hovory).
Ja konkretne nemam tento modem, ale otazka znie, preco davas do zasuvky modemu RJ45 kabel ukonceny s koenektorom RJ11.
Zapojenie je uplne jednoduche. Zo zasuvky ktora je na stene (si pisal, ze je tam RJ11) to das do line na modeme a z modemu z RJ45 do sietovky na PC. Nastavis, jak si pisal a musi to ist (pokial ti uz ten modem pri dnesnej burke neodisiel)
Riba
19.05.08,04:52
Splitter musis mat. - T-com tvrdi netreba (rozobral som krabicku na stene a je tam plosny spoj s kondenzatoron a pod - predpokladam na to aby netrebalo davat splliter t. j. signal na stene je oddeleny aDSL) ak je zapojenie OK.
Vstup na modeme je RJ11 - nehadam sa ale pichnem tam aj RJ45 a preto som predpokladal ze je to RJ45.
Nastavenie PPPoE mam zadane spravne VCI a VRI tiez a ine by tam uz na funkcnost nemalo vplyvat (teda internetu). (uspech v piatok ni LED signalizujuci internet sietil nepretrzite).
Na tel. podpote t-com pre internet "nate tam znacne nesymetricky signal" a vypisal reklamacny protokol. aDSL nie je o nesymetrickosti alebo je to myslene len na UP/DOWN - load. Ako mam vlastne chapat slova "technika" T-comu (hlas sa mu triasol a nebol to ten typicky odbornik mal som z neho zly pocit uradnika).
Keby som chcel vymenit modem aky mi odporucite.
Potrebujem All-In-One aDSLmodem+Wifi. Pripajat sa budem jednym stolovym (WiFi na MB 801.11n) a 2x notebook (WiFi) kable po byte tahat nechcem.
Dakujem.
Braňo
19.05.08,04:57
Fero11
19.05.08,06:44
Splitter musis mat. - T-com tvrdi netreba (rozobral som krabicku na stene a je tam plosny spoj s kondenzatoron a pod - predpokladam na to aby netrebalo davat splliter t. j. signal na stene je oddeleny aDSL) ak je zapojenie OK.
Vstup na modeme je RJ11 - nehadam sa ale pichnem tam aj RJ45 a preto som predpokladal ze je to RJ45.
Nastavenie PPPoE mam zadane spravne VCI a VRI tiez a ine by tam uz na funkcnost nemalo vplyvat (teda internetu). (uspech v piatok ni LED signalizujuci internet sietil nepretrzite).
Na tel. podpote t-com pre internet "nate tam znacne nesymetricky signal" a vypisal reklamacny protokol. aDSL nie je o nesymetrickosti alebo je to myslene len na UP/DOWN - load. Ako mam vlastne chapat slova "technika" T-comu (hlas sa mu triasol a nebol to ten typicky odbornik mal som z neho zly pocit uradnika).
Keby som chcel vymenit modem aky mi odporucite.
Potrebujem All-In-One aDSLmodem+Wifi. Pripajat sa budem jednym stolovym (WiFi na MB 801.11n) a 2x notebook (WiFi) kable po byte tahat nechcem.
Dakujem.No len tam ten spliter pekne daj a do RJ11 nikdy nepychnes RJ45, naopak by to mozno slo, ale aj tak pochybujem. (nikdy ma to nenapadlo skusat). Neviem preco chces hned iny modem, ved ten ti nezhorel, len sa nemozes pripojit. Mozno mas od T-com static IP, potom sa to nastavuje inak, musis zadat vsetky parametre k pripojeniu rucne. (ale o tom by si asi vedel lebo static. IP je spoplatnena). Nastavenie modemu je jednoducha vec, zabezpecenie lokalnej siete je uz trocha narocnejsie, ale zas nie az tak :)
Riba
19.05.08,06:58
Dakujem pekne vsetkym.
Bol u mna technik T-com.
Jemu vsetko bezi.
WAG200G annex-B (teda ten moj) bezi len ked je v rezine Bridge (iba modem).
Ak pozna niekto riesenie ako to rozbehnut na Gateway (potrebujem WiFi koli tomu ze sa na i-net pripajam aj notebookom a to vzdi tam kde v tej chvili nie su moje drahe deti 10mes a 2,5 roka (:)jeden hryzie a druhy rozobera)) poprosim o radu. Firmware na webe je nizsej verzie ako mam v modeme. Linka od T-com ku mne je taka na ktorom by malo bezat aj magio (to pre mna ako laika na siete znamena ze asi nejaka novsia verzia DSL-sluzieb).

Dakujem za kazdu radu.
Braňo
19.05.08,07:04
nastavenie wifi máš tu, avšak neviem, či to bude rovnaké na Tvojom modeme.
http://www.t-com.sk/?catId=2113
klatuu
02.10.08,15:30
mne ten modem funguje. adsl mam od t-com.
napiste mi sukromnu spravu ak sa vam to nedari rozchodit.
Lubk0
02.10.08,18:54
Takze zase som tu, este v T-Come pracujem tak skusim ...

Splitter neni potrebny, ak ma zakaznik iba datovu sluzbu, teda iba internet. Ulohou splitra je laicky povedane, rozdelit telefonny signal, od internetoveho.

Pokial ma zakazni len datovu sluzbu, nie je co rozdelovat, nakolko hlasovy signal mu tam do tej zasuvky nejde... Preto je splitter zbytocny.

Bohuzial som sem prisiel neskor, do 30 septembra platila akcia na model D-Link 2641 , je to novy produkt v portfoliu t-comu, je to komplet router s podporou ADSL 2+, teda staci ty jedno zariadenie na vsetko.

Stal len 1490,- Sk S DPH, a to bola jeho plna cena bez viazanosti. Otazkou je, kedy ty konci viazanost, nakolko teraz sa ten router ponuka uz len v akciovej cene (myslim tym vyhodne, jeho plna suma vzrastla na 2990Sk s DPH).

V akciovej cene stoji 990Sk s DPH. Teraz umoznuju zakaznikom prejst uz 3 mesiace dopredu, pokial sa nemylim, je tam este aj moznost o 5 mesiacov, ale to by som uz klamal.

Tebe by mozno viazanost koncit mohla, nakolko si mal este nejaky linksys, ta znacka uz neexistuje (odkupil ju zyxel)
Takisto pokial mas linksys, tak si ho nedostal od t-comu, nakolku u nas sa davali davno iba Drayteky a Microcomi... Takze to odhadujem na slovanet alebo nextru.

Pokial mas pokazenu v tvojom routeri len modemovu cast, vyriesil by ti ethernetovi modem od t-comu. Predava sa Glitel a TopCom (microcom stiahli), osobne ten top com sa menej kazi. Ale neoplati sa ty to kupovat, jeho plna cena je 1990,- SK s DPH, akciova je 790,- Sk s DPH (co uz by sa v akcii oplatilo radsej zobrat ten router D-Link)

Ak ty akcia nekonci, a nemas si od koho zohnat modem ani lacny router, odporucam to kupit cele nove niekde v PC obchode. Lacnou a velmi kvalitnou variantov je ZYXEL P-600 series, mam ho aj doma. Ma paradny dosah WIFI, vela moznosti manazovania, a je velmi spolahlivy... Osobne by som pri dnesnom trhu v pomere cena/vykon isiel len do zyxelu.

Ja som ho kupil z velkoskladu za nejakych 1900Sk, v obchode bude o nieco drahsie.

A Brano, nechcem ta nejak napadat alebo podobne, ale ten VIGOR 2700 VGST alebo VOIP je varianta len pre ludi, co sa tomu absolutne nerozumia alebo pre tych , ktory vyuzivaju VOIP technologie, ako napriklad Hlas cez Internet od T-Comu, alebo nieco obdobne ako skype. Tj mozu mat takuto vec ako skype alebo hlas cez internet zapojenu ako beznu pevnu linku. V routeri si naprogramuju prihlasovacie meno a heslo, a telefon bezi stale...

Predpokladam, ze VOIP nevyuzivas, vyuziva to totiz len velmi malo ludi, a je to skoda, nakolko ma vela moznosti lacneho telefonovania. Su tam fakt super ceny na volania. Takze mas v podstate len predrazeny router, ktory nijak neprekipuje kvalitou, dosah wifi ma mensi ako spominany zyxel a porovnatelni s D-Linkom, je trocha vecsi a hlavne este raz zbytocne drahy. Za jeho akciovu cenu kupim 2x Zyxel ...

Pokial ho uz mas, pouvazuj na Hlasom cez Internet :) Keby nieco, kludne pis :)
DARSTREM
25.10.08,12:30
dobrí....
ja mám tiež tento modem ale neviem na ňom vobec nič nastaviť lebo je v angličtine ...... neviete kde by som našiel podrobný návod ako ho nastaviť lebo tam je kopa sprostostí miliom IP adries .........

mám net od t-comu je na meno a heslo čiže vytáčací .... už fakt neviem ako naň please poradte .....