ivancikova
16.05.08,13:41
Dobrý deň, nevie niekto poradiť, aké doklady sú potrebné pri zápise s.r.o. do obchodného registra, pokým sídlo firmy je na adrese trvalého pobytu ale je vo vlastníctve mojich rodičov. Bude treba priložiť výpis z LV a nejaký súhlas alebo bude stačiť aj sa urobí s rodičmi nájomná zmluva? ak by postačovala zmluva musí byť podpísaná u notára oboma vlastníkmi? ďakujem
Celsus
16.05.08,17:05
Obchodnemu registru treba preukazat, ze SRO ma pravo mat v nehnutelnosti svoje sidlo. Preukazat to v danom pripade mozno:

1. bud pisomnou najomnou zmluvou (podpisy na nej netreba overovat)

2. alebo pisomnym suhlasom vlastnikov nehnutelnosti (t.j. rodicov) s umiestnenim sidla SRO v tejto nehnutelnosti (podpisy na suhlase netreba overovat).

V najomnej zmluve alebo v suhlase musi byt uvedena presna adresa nehnutelnosti (v podobe, v akej sa sidlo bude zapisovat do obchodneho registra).
freeiurist
17.05.08,10:08
Vsetko co napisal Celsus sedi.

Len z dovodu opatrnosti a roznej praxe registrovych sudov by som k tymto dokumentom prilozil aj LV na danu nehnutelnost, z ktoreho by vyplyvalo, ze osoby, ktore udeluju suhlas, resp. prenajimaju nehnutelnost su jej vlastnikmi.

Ak chces mozes mi poslat dokument mailom, checknem to.
sol
03.06.08,11:50
Len sa chcem spýtať, či majitelia nehnuteľnosti, kde bude sídlo firmy musia požiadať o zmenu spôsobu užívania stavby.
KEJKA
03.06.08,16:00
nemusia.
freeiurist
03.06.08,16:02
Podľa mňa vzhľadom na súčasnú formálnu koncepciu sídla obchodnej spoločnosti nemusia.