zuzanapuchlova
16.05.08,15:41
Dobry deň, chcela by som sa opýtať keď firma, ktora nema žiadne príjmy a ani žiadne výdaje v podstate je nečinna tak mám podať danove priznanie z prijmov po alebo len čestne prehlasenie spoločnikov? Je to smiešna otazka ale vačšinou pišem čest. prehlasenie pre szčo a pri firme som si nebola istá. Ďakujem
Zoltán Kovács
16.05.08,16:15
Dobry deň, chcela by som sa opýtať keď firma, ktora nema žiadne príjmy a ani žiadne výdaje v podstate je nečinna tak mám podať danove priznanie z prijmov po alebo len čestne prehlasenie spoločnikov? Je to smiešna otazka ale vačšinou pišem čest. prehlasenie pre szčo a pri firme som si nebola istá. Ďakujem

A čo urobíš s súvahou, veď minimálne majú základné imanie v pasívach a v aktívach buď v banke, alebo v pokladni?
zuzanapuchlova
16.05.08,16:28
takže potom je jedno, že je nečinna tak či tak treba danove kôli ZI
cloe
16.05.08,16:40
takže potom je jedno, že je nečinna tak či tak treba danove kôli ZI

Určite musíš podať DP, ak nepodáš do termínu, je istá pokuta 2000,--.
zuzanapuchlova
16.05.08,17:14
ďakujem ti veľmi pekne pretože spoločnici mi tvdili, že len čest. prehlasenie treba a keď som volala na daňovy tak mi to tam nedvihali a chcela som mať istotu a pokutu už dostali.
cloe
16.05.08,17:16
ďakujem ti veľmi pekne pretože spoločnici mi tvdili, že len čest. prehlasenie treba a keď som volala na daňovy tak mi to tam nedvihali a chcela som mať istotu a pokutu už dostali.

Je to tak, mám strýka, ktorý je konateľom v jednej firme, ktorá nefunguje už 10 rokov. Tiež dostal pokutu, lebo si myslel, že netreba podať DP.