besnavila
16.05.08,15:46
Dobry den všetkým poraďákom.....

Poprosila by som o radu.
Tri týždne robim v jednej malej firme, ale jednoducho šéf je detailista a chce mať všetko urobené perfektne, nemá trpezlivosť a všeličo mu vadi......Dnes mi povedal,že ma v pondelok preskúša z danných veci a ak nebudem vedieť tak ma vyhodí. Pričom za ten čas čo som tam nemôže očakávať že budem robiť všetko perfektne.
Podotýkam že v našej pracovnej zmluve nie je dohodnutá skúšobná lehota....Ja sama odmietam odísť, bude ma musieť vyhodiť on....

Mam niake práva? ako narok na odstupné???? Či si budem musieť zbaliť slivky a odísť????

Ďakujem za všetky nazory...prosím poraďte mi...:confused::confused::confused:
Chobot
16.05.08,19:34
Dobry den všetkým poraďákom.....

Poprosila by som o radu.
Tri týždne robim v jednej malej firme, ale jednoducho šéf je detailista a chce mať všetko urobené perfektne, nemá trpezlivosť a všeličo mu vadi......Dnes mi povedal,že ma v pondelok preskúša z danných veci a ak nebudem vedieť tak ma vyhodí. Pričom za ten čas čo som tam nemôže očakávať že budem robiť všetko perfektne.
Podotýkam že v našej pracovnej zmluve nie je dohodnutá skúšobná lehota....Ja sama odmietam odísť, bude ma musieť vyhodiť on....

Mam niake práva? ako narok na odstupné???? Či si budem musieť zbaliť slivky a odísť????

Ďakujem za všetky nazory...prosím poraďte mi...:confused::confused::confused:

AK nemáte dohodnutú skúšobnú dobu, tak skončiť PP môže s tebou jedine na základe výpovede z nejakého dôvodu, ktorý umožňuje ZP. Až ti dá výpoveď, tak sem napíš, z akého dôvodu ti ju dal a poradíme ďalej. Teraz sa nedá povedať, na čo bude mať nárok a na čo nie. Záleží od dôvodu výpovede.