Donda
16.05.08,16:13
Je pravda, že v prípade čiernej stavby, ku ktorej sa dodatočne vybavuje stav.povolenie, platí sa dvojnásobná pokuta, ak sa stavba píše na oboch partnerov ako BPV?
wagner
18.05.08,15:09
Každý vlastník spáchal priestupok, tak každý dostane pokutu :mad:
skypie
18.05.08,17:47
No, my mame nieco podobné. Ale o tomto som ešte nepočula. a dosť ma to vytočilo. zaujímave, že keď sa jedná o št. dotácie, či soc. dávky, tak sa to samozrejme počíta spolu, ale keď sa jedná o príjem pre štát, tak už oddelene. to je sila.
wagner
18.05.08,20:35
Pokuta sa ukladá stavebníkovi. Pokiaľ sú stavebníkmi manželia, tak obom. Pokuta uložená obcou ( alebo mestom) je príjmom rozpočtu obce (mesta). Pokuta uložená inšpekciou je príjmom štátneho rozpočtu.:confused:
misomiso
19.05.08,02:41
Pokuta sa ukladá stavebníkovi. Pokiaľ sú stavebníkmi manželia, tak obom. Pokuta uložená obcou ( alebo mestom) je príjmom rozpočtu obce (mesta). Pokuta uložená inšpekciou je príjmom štátneho rozpočtu.:confused:
Ak dobre ratam, tak pokuty mozu byt teda 4.
Karas Milan
19.05.08,03:33
Ahoj .

A toto mi už pripadá ako v tom vtipe :

Ide policajt večer po parku a spoza kríčkov počuje nejaký šuchot , vzdychanie a tak sa pýta "Čo tam robíte?" .
Mužský hlas " Nič . Iba súložíme."
Policajt " Na trávniku? 50 korún pokuty!"
Mužský hlas " Marienka nemáš päťdesiatku?"
Policajt " Á. Vy ste dvaja. 100 korún pokuty."

Ahoj
Ka Mil
Donda
19.05.08,06:51
...poradíte prosím?
wagner
19.05.08,12:20
Keď sú stavebníci štyria, tak pokuty môžu byť štyri. Záleži od stavebného úradu, či výšku pokuty stanovenú zákonom dá zaplatiť každému stavebníkovi v tejto výške, alebo plánovanú výšku pokuty podelí štyrmi a každý zaplatí pokutu vo výške jednej štvrtiny. Výška pokuty určená stavebným zákonom je pokuta maximálna, ale môže dať každému pokutu aj po sto Sk. Môj názor - záleží od toho aká je to čierna stavba, ako ste sa k problému postavili, či si chybu priznávate a vyhovárate sa na neznalosť zákona a pod., alebo či vyskakujete 2,2m nad zem, čo si to ten stavebný úrad vymyslel, čo si to oni dovoľujú, že nejaká čierna stavba:( apod. Výšku pokuty jednoducho určuje stavbený úrad:mad: