ajinka
16.05.08,19:57
Môžete mi poradiť?
Zúčastnila som sa školenia a zamestnávateľ žiada okrem správy o pracovnej ceste a potvrdení o účasti aj vyplnenie cestovného príkazu, hoci cestovné mi nepreplatí. Má na to právo? Chcela by som vedieť, či je v takomto prípade nutné vypisovať cestovný príkaz?
zlatica76
16.05.08,18:01
Cestovný príkaz by mal slúžiť ako doklad o tom, že si bola v ten den mimo svojho pracoviska (predpokladám, že si vtedy nerobila, a teda chce mat nejaký podklad pre to, aby ti tento deň uznal ako odpracovaný).

Čo ma zarazilo, že ti nechce uznať cestovné - na to nemá nárok, ak si na školenie cestovala, tak minimálne máš nárok na to, aby ti toto cestovné (t.j. lístky na verejnej preprave, resp. použitie os. auta) preplatil. Čo sa týka diét - úplne teoreticky, ak si mala zabezpečené kompletné stravovanie v rámci školenia, tak tie ti vyplatiť nemusí.
ajinka
16.05.08,18:35
Ak berie cestovný príkaz ako doklad za odpracovaný deň, tak už tomu rozumiem, ale ako si mám uplatniť nárok na preplatenie cestovného, ak to zamestnávateľ odmieta?
Okrem toho, školenie sa konalo v deň štátneho sviatku a v deň, keď mali ostatní pracovníci mimoriadne voľno. Mám v tomto prípade nárok na náhradné voľno? Nájdem to niekde v zákone alebo o tom rozhoduje zamestnávateľ?
Chobot
16.05.08,20:04
Ak berie cestovný príkaz ako doklad za odpracovaný deň, tak už tomu rozumiem, ale ako si mám uplatniť nárok na preplatenie cestovného, ak to zamestnávateľ odmieta?

Jednoducho mu povedať, že v zmysle zákona o cest. náhradách máš na uhradenie cest. náhrad (uhradenie nákladov na dopravu) nárok a že to žiadaš.

Okrem toho, školenie sa konalo v deň štátneho sviatku a v deň, keď mali ostatní pracovníci mimoriadne voľno. Mám v tomto prípade nárok na náhradné voľno? Nájdem to niekde v zákone alebo o tom rozhoduje zamestnávateľ?

To je ako keby si pracovala v ten deň, takže buď ti preplatí nadčas, alebo by si mala dostať náhradné voľno.
Lucida
18.08.08,07:24
Ahojte!

Prosím vás je nejaká lehota dokedy musí byť vyúčtovaný cestovný príkaz?


Ďakujem!
endrju
18.08.08,07:39
Ahojte!

Prosím vás je nejaká lehota dokedy musí byť vyúčtovaný cestovný príkaz?


Ďakujem!
Ano, je. Pozri http://www.porada.sk/t18030-zakon-o-cestovnych-nahradach-od-01-09-2007-a.html (§36)
nedielka
07.03.12,08:14
Prosim Vas, pokial sme prepravna spolocnost, a potrebujeme vodicom vystavit cestovny prikaz,staci ked vystavim kazdemu vodicovi jeden cest.prikaz za cely mesiac,kde bude nahrada stravneho.. alebo musim na kazdy den vystavit cesto.prikaz kazdemu vodicovi?
nedielka
07.03.12,08:27
prosim Vas,kto mi pomoze?
Tweety
07.03.12,09:10
Prosim Vas, pokial sme prepravna spolocnost, a potrebujeme vodicom vystavit cestovny prikaz,staci ked vystavim kazdemu vodicovi jeden cest.prikaz za cely mesiac,kde bude nahrada stravneho.. alebo musim na kazdy den vystavit cesto.prikaz kazdemu vodicovi?Na každú cestu vystavíš samostatný príkaz.
nedielka
07.03.12,11:18
Prosim Ta a potom vyuctovanie staci raz do mesiaca?
Tweety
07.03.12,11:21
Prosim Ta a potom vyuctovanie staci raz do mesiaca?

V prísp. č 6. máš link, skús pozrieť tam, alebo do Zákona o CN.