livka_j
16.05.08,20:04
Mam taky problém so zamestnancom neustále mi chodi neskoro do práce o cca 20 - 50 min. rad by som sa spýtal či mu možem tieto časy nesčítať a dať mu absenciu. nezabrali ani vytýkanie listy.
tuta
16.05.08,18:11
V ZP je uvedené:
(2) Za každú neospravedlnene zameškanú zmenu (pracovný deň) môže zamestnávateľ krátiť zamestnancovi dovolenku o jeden až dva dni. Neospravedlnené zameškania kratších častí jednotlivých zmien sa sčítajú.
livka_j
16.05.08,18:38
čiže možem mu iba spočítať chýbajuce hodiny a dať mu to formou dovolenky? nič iné napr absencie sa riešiť nedajú ?
livka_j
16.05.08,18:51
V ZP je uvedené:
(2) Za každú neospravedlnene zameškanú zmenu (pracovný deň) môže zamestnávateľ krátiť zamestnancovi dovolenku o jeden až dva dni. Neospravedlnené zameškania kratších častí jednotlivých zmien sa sčítajú.
a ten zakon mam chapat tak ze spocizam zamestanancovi 8 hod a dam mu zato 1 den dovolenky alebo 2?
veronikasad
17.05.08,08:12
a ten zakon mam chapat tak ze spocizam zamestanancovi 8 hod a dam mu zato 1 den dovolenky alebo 2?
Livka, zle si to pochopila. Tento paragraf hovorí o krátení dovolenky za absenciu. Ak neospravedlnená neprítomnosť v práci - absencia netrvá celý deň, jednoltivé kratšie časti sa sčítajú.

--------
Veronika
livka_j
17.05.08,10:06
Livka, zle si to pochopila. Tento paragraf hovorí o krátení dovolenky za absenciu. Ak neospravedlnená neprítomnosť v práci - absencia netrvá celý deň, jednoltivé kratšie časti sa sčítajú.

--------
Veronika
teraz uz tomu nechapem vobec. ak zamestnanec mi od 1.4.2008 do 15.5.2008 prichadzal pravidelne neskoro po scitani jeho casov to vyslo na 16,5 hod z vytykacky si robi srandu ako to mam riesit? na mzdu mu siahnut nemozem lebo ma minimalnu a prakticky za mesiac a pol ako keby 2 dni nebol v praci
veronikasad
17.05.08,12:46
Prečítaj si pozorne príspevok č. 2. 16.5 hod nasčítanej absencie = 2 dni, za čo mu môžeš stiahnuť 2-4 dni dovolenky. Nemyslím si, že mu nemôžeš siahnuť na mzdu, len odvody do zdr. a soc. poisťovne zaplatíš z min. vymer. základu.

--------
Veronika
killino
25.06.08,17:40
Prečítaj si pozorne príspevok č. 2. 16.5 hod nasčítanej absencie = 2 dni, za čo mu môžeš stiahnuť 2-4 dni dovolenky. Nemyslím si, že mu nemôžeš siahnuť na mzdu, len odvody do zdr. a soc. poisťovne zaplatíš z min. vymer. základu.

--------
Veronika
Ja si myslim že odvody do sociálky sa za čas absencie neodvádzajú, ak sa nemylim