Erikaika
16.05.08,20:39
Podnikateľ začal podnikať od marca 2007, od januára do marca bol evidovaný na úrade práce. Do ktorého oddielu mám vyplniť obdobia, kedy bol evidovaný na úrade práce. Budem vyplňať tlačivo typu B?
Andyke
16.05.08,18:51
Tlačivo B,
obdobie : uchádzač o zamestnanie evid. na úr.práce vyplniť IV. oddiel dátum od- do a dôvod uviesť písmeno P.
Erikaika
16.05.08,18:56
Ďakujem, tak som to vyplnila.
Marti.ka
22.05.08,11:43
Mám podobný prípad. Tlačivo som vypĺňala cez www.rzzp.sk. Tiež som vyplnila v oddieli IV. len p. 31 od-do a dôvod. Ostatné časti sa už nevypĺňajú? A tiež mi pri "skontrolovaní formulára" označilo v oddieli VI. dni obdobia a min. základy za mesiace, kedy bol evidovaný na úrade práce, že nie sú v poriadku. Stačí tam dopísať nuly alebo ich len nevypľňať? Ďakujem.
Za obdobie kedy bol poistenec na úrade práce stačí doložiť doklad o evidencii alebo potrebuje nejaký špeciálny doklad?
Erikaika
22.05.08,17:00
Mám podobný prípad. Tlačivo som vypĺňala cez www.rzzp.sk (http://www.rzzp.sk). Tiež som vyplnila v oddieli IV. len p. 31 od-do a dôvod. Ostatné časti sa už nevypĺňajú? A tiež mi pri "skontrolovaní formulára" označilo v oddieli VI. dni obdobia a min. základy za mesiace, kedy bol evidovaný na úrade práce, že nie sú v poriadku. Stačí tam dopísať nuly alebo ich len nevypľňať? Ďakujem.
Za obdobie kedy bol poistenec na úrade práce stačí doložiť doklad o evidencii alebo potrebuje nejaký špeciálny doklad?

Nie ostatné časti už nevyplňaš v oddieli IV. Ak bol celý mesiac na úrade práce dopíš tam nuly, ak bol časť mesiaca evidovaný na úrade práce, musíš presne vyčítať dni SZČO a k tomu prispôsobiť základ /7600 : počet dní mesiaca/ x počet dni SZČO = základ za daný mesiac
Za obdobie evidovania na úrade práce stačí doklad potvrdzujúci obdobie od do evidovania na úrade práce.

Tak som to odovzdala a bolo to dobre, ZP to prevzala.
Katy a R
22.05.08,17:23
Nie ostatné časti už nevyplňaš v oddieli IV. Ak bol celý mesiac na úrade práce dopíš tam nuly, ak bol časť mesiaca evidovaný na úrade práce, musíš presne vyčítať dni SZČO a k tomu prispôsobiť základ /81OO : počet dní mesiaca/ x počet dni SZČO = základ za daný mesiac
Za obdobie evidovania na úrade práce stačí doklad potvrdzujúci obdobie od do evidovania na úrade práce.

Tak som to odovzdala a bolo to dobre, ZP to prevzala.

Erika, nepredbiehaj (až búdúci rok), teraz stačí hádam 7600 :D;)
Marti.ka
23.05.08,04:09
Ďakujem Vám veľmi pekne.