KEJKA
17.05.08,13:55
dávam do pozornosti tento projekt
http://www.gservis.cz/projects/project.jsp?pk=rio&query=isnew>0
garáž nechcem, max. vyznačený prístrešok.

riešenie interiéru........chýba mi tam "technická" miestnosť, akú zmenu navrhujete, aby sa našlo pre ňu miesto?
V porovnaní s iným projektami sa mi vidí odhadovaná cena vysoká, viete mi povedať, v čom to je?
Stavbu by som chcela riešiť ako energetický nenáročný dom - je na projekte z tohto hľadiska nejaký problém?
a pre porovnanie ešte tento...cenovo vychádzajú rovnako:
http://www.gservis.cz/projects/project.jsp?pk=uno2&query=cat='asml'
aké výhody/nevýhody vidíte vy?
Za všetky pripomienky vopred ďakujem.
ninaclaudius
17.05.08,17:26
ahoj kejka, obidva projekty mam v merku, velmi sa mi pacia, Rio - len zmensit trochu tu obyvacku v linii tej steny zadveria, a pri tom UNO - ak nepotrebujes taku velku jedalen, tak zmestit kuchynu tam a dat klasicky stol pre styri osoby, namiesto kuchyne bude "kotolna", (akurat prides o spajzu pri kuchyni) inak som si nakreslila +- nieco podobne, rozmerovo aj poctom miestnosti, a bola tu aj taka mensia diskusia nedavno okolo toho, ak chces tak si najdi moj prispevok podla mojho mena ninaclaudius (nemam este pocet prispevkov na pridavanie adries - ale dufam ze to najdes - bolo to 17.4.2008):rolleyes:
ahoj Z.
mladymuz
18.05.08,07:51
povodne som technicku miestnost chcel pristavat osobitne k domu nakolko chcem aj solarka a urobit jeden zdruzeny/kombinovany system vykurovania Uberat z vnutornych priestorov som v ziadnom pripade nechcel.. Nakoniec to je pivnica pod dvoma izbami odkial to bude riadene a zaroven bude sluzit na odkladanie ostatnych veci potrebnych okolo domu, kedze pristup nie je z vnutra domu.
mladymuz
18.05.08,08:50
mam len nieco taketo..posledna znama fotka zakladov a s malou schemou.
Takmer cela vyska bude navezena hlinou a na urovni stropu pivnice, momentalne vo vyske 1,6m nad sucasnou urovnou terenu bude aj terasa. Pivnica sa este o nejakych 70-80 cm prehlbovala.
220870
18.05.08,17:46
Na tom prvom by som asi zrušil druhé wc ( záleží od toho koľko je členov rodiny a koľko majú rokov , počítajte s tým že zostarnete a budete dom obývať dvaja)Na tom druhom sa mi nepáčia veľmi veľké francúzke okná v detských izbách, nemestia sa pod ne radiátory, a sú to aj veľké tepelné straty.Obidva domi nemajú garáž. Takéto domi by mali mať o niečo väčší pozemok aby sa garáž dala prípadne dostavať.
220870
18.05.08,17:57
Ešte tá cena 3 melony čekých je zrejme aj s pozemkom zariadením , kvetinovými záhonmi a dvomi Superbmi.Inak si neviem predstaviť kde sa tam nabrali.
KEJKA
18.05.08,20:55
ďakujem, v porovnaní s inými projektmi mi to pripadá o 40% nadhodnotené...., ale čo ak je to reálna cena vzhľadom na neustále rastúce ceny materiálu a práce? preto som sem hodila otázku.
Vdaka za pripomienky.
na prvom by som miesto WC mala teda tú technickú miestnosť.
Pokračovanie kuchynskej linky je špajza, čo miveľmi nesedí, nakoľkoje to v priestore obývačky. Špajza by mala byť studená.... Keby som ju zruešila a tak by som mala predlženú tú technicku miestnosť, dalo by sa tam v zime aj sušiť.
Voda a kanalizácia podľa projektu by mohla byť zavedená...pre každý prípad do budúcnosti, ale pre dvoch ludí je to zbytočné.
KEJKA
19.05.08,14:22
môžete mi prosím povedať niečo k týmto projektom?
Ako vidite reálnosť tej ceny? Rada by som ju znížila, len neviem, či je to možné.
V porovnaní s IQ 3, čo sa spomína v inej téme, sa mi vidí cena naozaj premrštená.
Ďakujem za názory.
Zypsik
19.05.08,16:54
3 miliony ceskych na kluc je trochu privela, ale tych 2,4 miliona pri IQ3 je podla mna absolutne nerealnych za tak velky dom. V cene nebudu zaklady, pripojky a zvnutra to budu hole steny bez podlah, obkladov a sanity.
220870
19.05.08,18:54
Môj odhad je niekde okolo 1,5 miliona SKK.1 mil za material a cca 0,5 mil za prácu( zbytok sú marže stavebných firiem pri stavbe na kľúč). Sú to veľmi jednoduché domčeky žiadne rozvikierované opachy ktoré sú vhodné na všetko len nie na pohodlné bývanie.Ja som tých domov už zopár postavil. A ak vám môžem poradiť tak vybrali ste si veľmi dobre. Ak máte dosť veľký pozemok môžete do budúcnosti k tým domom aj niečo pristaviť.
Zypsik
19.05.08,20:03
Prosiiiim, kde dnes nakupim material na 120 metrov stvorcovych zastavanej plochy za milion korun? Najlepsie vychodne slovensko, ale pre velky nakup dojdem kamkolvek v dosahu 250 km od Kosic. Dakujem
KEJKA
20.05.08,22:02
známy mi poradil, že pod základy treba natiahnuť hadicu, či trubku, zasypať a až potom urobiť zákl.dosku. Kvôli kúreniu. No, rozumiete tomu? Týka sa to napojeniu na rekuperačnú jednotku, alebo splietam dve rôzne veci?
AndrejG
20.05.08,22:46
Môj odhad je niekde okolo 1,5 miliona SKK.1 mil za material a cca 0,5 mil za prácu( zbytok sú marže stavebných firiem pri stavbe na kľúč). Sú to veľmi jednoduché domčeky žiadne rozvikierované opachy ktoré sú vhodné na všetko len nie na pohodlné bývanie.Ja som tých domov už zopár postavil. A ak vám môžem poradiť tak vybrali ste si veľmi dobre. Ak máte dosť veľký pozemok môžete do budúcnosti k tým domom aj niečo pristaviť.

Ked vies taky dom postavit za 500tis., tak pri dalsom dome ta hned volam. :)