vlado.m
18.05.08,12:02
Vedel by mi niekto poradit ako vypocitam celkove rocne naklady na zamestnanca (plat,odvody,dovolenka a vsetko co musim zaplatit)?
Za radu vopred dakujem.
KEJKA
18.05.08,10:40
12*brutto príjem*1,35 = cena práce. Približne. Pritom reálne odrobí 10 mesiacov..... jeden je riadna dovolenka a druhý - to sú rozne preplácané sviatky a voľné dni.
A ak sa neobídeš bez náhrady, tak si pripočítaj ešte mzdu brigádnika.
Dav
18.05.08,11:08
Dopĺňam - náklady na stravovanie , cca 55% z 89,- Sk, za odrobené dni - približne 11 tis. ročne, a 0,6% z hrubej mzdy, bez náhrad, tvorba sociálneho fondu. Pri 12 tis. plate 72 Sk mesačne, cca 800, -Sk ročne.
JUDDIT
19.05.08,06:46
Aj náhrada príjmu PN sa počíta do ceny práce na výpl. páske?
Tweety
19.05.08,06:51
Aj náhrada príjmu PN sa počíta do ceny práce na výpl. páske?
Nie, nepočíta.
JanoL
19.05.08,10:33
Aj náhrada príjmu PN sa počíta do ceny práce na výpl. páske?

Ak nemyslíš "DPN" podľa §37 zákona 461/2003 o sociálnom poistení, tak súhlasím s Tweety.

Inak náhrada vyplácaná za prvých 10 dní podľa mňa do ceny práce patrí,
viď zákonník práce: § 130 Výplata mzdy (http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-01-09-2007-a.html#130)

Jano
vlado.m
19.05.08,21:30
Za rady velmi pekne dakujem!A nemal by som do toho zapocitat aj cenu za uctovnictvo,BOZP a neviem co vsetko este? Potrebujem spocitat vsetky vydavky a velmi nerad by som na nieco zabudol.Potrebujem urcit cenu/osoba/den.
KEJKA
19.05.08,21:56
chcel si na zamestnanca. Teraz si doplnil otázku, akoby si chcel vedieť všetky náklady na firmu......
Celú skladbu budúcich nákladov musíš vedieť sám - zrejme máš na mysli réžiu. V tom prípade ak ti ten jeden zamestnanec nebude robiť všetko - administratívu i účtovníctvo, tak si pripočítaj ešte 30000-60000 na rok za spracovanie účtovníctva, účtovnej závierky, teda výkazov a daňového priznaia, v tom by malo už byť započítané aj poradenstvo v ekonomickej oblasti.
tiež prichádza do úvahy CESTOVNé....musíš si zvážiť sám.

Tie spomínané náhrady za PN (10 dní) by som nekalkulovala, zamestnanci dnes nechcú byť chorí a ak sa tak stane, tak zasa nebude poberať mzdu, PN má miesto toho. Ledaže by si sa 5-10 dní bez zamestnanca neobišiel a musel by si teda kalkulovať s nejakým brigádnikom na zaskakovanie.
vlado.m
20.05.08,19:10
V podstate by som chcel vediet vsetky naklady na firmu,ale nie tak v konkretnych cislach,ale co vsetko to zahrna.Ale aj tie cisla su dolezite,lebo vobec nemam o nich prehlad.
Dav
20.05.08,19:25
V podstate by som chcel vediet vsetky naklady na firmu,ale nie tak v konkretnych cislach,ale co vsetko to zahrna.Ale aj tie cisla su dolezite,lebo vobec nemam o nich prehlad.
Ja budem uvažovať, a ty počítať podľa svojich aktuálnych potrieb. Zamestnanca sme ako-tak vyriešili v predošlých príspevkoch. Čiže ďalej . Kde chceš podnikať? Aj zemepisné miesto, aj priestory vlastné, prenajaté, požadovaná veľkosť potrebnej plochy. Od tohto sa budú odvíjať náklady na prevádzku firmy. Nájomné,alebo odpisy, vykurovanie, elektrina, vodné, stočné. V čom chceš podnikať - výroba? Služby? Predaj tovaru? Ku každému patria náklady na telefón, zrejme počítač, software, pripojenie na internet.Cestovné náhrady, ak potrebuješ zásobovanie, propagáciu. Registračná pokladňa, ak máš povinnosť ju používať podľa druhu činnosti. Potom náklady na tovar, na výrobný materiál . Pracovné a ochranné pomôcky.Ak si podnikateľ, tvoje odvody. Vieš si už urobiť predstavu na svoje pomery? Aby sme ti vedeli poradiť viac, mal by si spresniť svoju činnosť.
vlado.m
20.05.08,20:37
Tak to skusim spresnit:Chcem si zalozit s.r.o,zamestnat na zaciatok priblizne 6 ludi,ktory budu robit montazne prace niekde v EU.Momentalne potrebujem urcit cenu a preto ma zaujmaju vsetky mozne vydavky.Ak je treba nieco upresnit,treba sa opytat.Dakujem za vsetky doterajsie informacie,ktore mi velmi pomohli.
KEJKA
20.05.08,22:46
v tom prípade cestovné náhrady pre ľudí budú tvoriť podstatnú zložku nákladov na osobu a mesiac.
Stravné, ubytovanie, vreckové, cestovné (auto?, bus? vlak?)

niekde v EU?...rozdiel či pôjde o Rakúsko, Nemecko
rozdiel, či zamestnanca získaš z Humenného alebo Bratislavy.....
vlado.m
22.05.08,16:58
Dakujem za vase postrehy,velmi mi to pomohlo a aj vysledok mi vysiel uplne iny.Este raz vdaka.