palo1210
18.05.08,13:53
Prajem pekny den vsetkym,

priblizne o tyzden sa chystam na pohovor a chcel by som sa spytat na jednu vec. Urcite padne otazke o tom aku vysku platu si predstavujem.

Situacia je takato:
Pracoval by som pre danu firmu na zivnost, chcel by som mat cisty prijem 19-20 tis. kolko by som musel realne dostavat od zamestnavatela aby som pokryl vsetky odvody, ktore by inak za mna platil on.

Ak by bol niekto ochotny napisat podrobnejsie o tychto odvodoch bol by som mu velmi vdacny.
mladymuz
18.05.08,12:18
o vyskach odvodov pre zacinajuceho zivnostnika v prvom roku sa tu popisalo celkom slusne. Treba trosku pohladat v starsich prispevkoch. Ale v prvom roku to nie su velke tisice.
endrju
18.05.08,12:26
... aku vysku platu si predstavujem ... Pracoval by som pre danu firmu na zivnost ...
:eek: :eek: :eek:
Za prácu na živnosť nemôžeš od objednávateľa prác dostávať plat.
DanielaSL
18.05.08,12:30
:eek: :eek: :eek:
Za prácu na živnosť nemôžeš od objednávateľa prác dostávať plat.
Jedna vec...ako hore Andrej napísal..ty budeš predsa fakturovať a nie poberať plat ....a druhá vec, odvody si budeš platiť podľa toho, čo ti vyjde po prvom roku podnikania z daňového priznania.
palo1210
18.05.08,16:18
tieto veci su my jasne ze budem fakturovat, ale stale je to zamestnavatel do urcitej miery.

o odvodoch viem a viem si to aj spocitat, ale niekde som nasiel calculatory ktore dokazali vypocitat kolko stoji pri beznom pracovnom pomere zamestnavatela zamestnanec.

Teda smerujem moju otazku, ked by som mal ako zivnostnik k mojej odmene pripocitat vsetky odvody budu stale naklady na mna nizsie ako keby som mal rovnaku odmenu a pracoval na bezny pracovny pomer?
Ľuboslav
19.05.08,11:21
Teda smerujem moju otazku, ked by som mal ako zivnostnik k mojej odmene pripocitat vsetky odvody budu stale naklady na mna nizsie ako keby som mal rovnaku odmenu a pracoval na bezny pracovny pomer?

urcite je jednoduchsie (a tym aj lacnejsie) preplatit ti za mesiac jednu fakturu ako vypocitat mzdu. dalej je tu dovolenka, nahrada prijmu pri pn, socialny fond etc.
ludvik
19.05.08,12:55
Práca na živnosť - to nie sú len odvody zo zákona. Ak by ti všetko čo potrebuješ pre výkon práce - prac. pomôcky, prac.odev, kanceláriu alebo pracovisko, náradie príp. kanc. potreby, telefóny, stravovanie - lístky atď. dal zamestnávateľ tak ti treba pripočítať cca 50%.:)