evina313
18.05.08,13:54
Chcem Vás poprosiť o radu. Neviete ako sa dá vyčistit zámková dlažba? Bol na nu vyložený štrk alebo cement a ostali nam tam obrovské biele flaky. Je to na dost velkom priestore a neviem si predstavit ako vydrhnut každu jednu dlaždicu a zbavit ju tej hrozy.
dakujem
Braňo
18.05.08,12:21
Ja by som najskôr dobre pozametal ryžovou kefou a potom poumýval horúcou vodou s trochou Puru a octu (ryžovou kefou)
220870
18.05.08,17:26
Ak sú tie fľaky od cementu , tak kyselinou octovou( rozpúšta cement). Lenže cement nezanecháva biele fľaky ,to bude vápno alebo soľ( v tomto prípade by malo stačiť vystriekanie WAP -kou, možno nejaké chemické svinstvo ktoré mohlo byť v štrku.
dumap
06.06.08,09:02
Vraj sa dá zámková natrieť nejakým impregnačným náterom, ktorý neprepúšťa vodu príp. tekutiny a potom sa škvrny dajú odstrániť ľahšie. Neviete prosím niekto ako sa ten prípravok volá? ďakujem za odpoveď.
Bambulka192
06.06.08,09:05
vraj sa to da natriet vodnym sklom alebo aj duvilaxom
Milan.Žiška
06.06.08,10:47
Nešťastnou náhodou som perfektne vyčistil zámkovú dlažbu po "šikovných" murároch kyselinou chlórovodíkovou. Fľaky nešli ničím dole a náhodou pri čistení garáže vytiekla táto tekutina ( dostať ju ako čistiaci prostriedok v drogérii ) na dlažbu. Nakoľko reagovala s podkladom chcelio sme to zachrániť a oplachovali sme to vodou a vystriekali wapkou. Dlažba sa veľmi pekne vyčistila a farba ostala výrazná. Následne sme povrch ošetrili impregnáciu.(každá serióznejšia firma z tohto fachu má v ponuke impregnačný materiál -náterovú hmotu ).
POZOR! veľmi by som sa divil keby nieto povedal že to bolo ekologické riešenie. Pomohli sme tomu kvantami nachytanej daždovej vody a neutralizáciou.
Neskôr som našiel v stavebných programoch stavebných firiem špeciálny materiál na tento problém, hoci jeho zloženie je obdobné ako som už spomínal akurát koncentrácia je presná a má nejaké prísady navyše.
jaruj
06.06.08,10:56
V hornbachu je dostat pripravok na cistenie cementovych, vapennych a inych skvrn z kamenov a obkladov (pozor maju viac druhov-precitat navod). Po naneseni na spinu len zasycala. Ako sa vola som uz zabudol ale je v oddeleni obkladov. Tam je aj dostat impregnacny nater ktory ozivuje farby a necha kamen dychat. Neviem co su to za chemicke potvory ale funguje to a spotreba nieje vysoka.
dumap
06.06.08,18:28
ďakujem Vám všetkým za rýchlu odpoveď
evina313
06.08.08,09:30
chcela by som este spresnit moju otazku. Dodatočne som sa dozvedela, že tam bol vysypaný Kleber s cementom / robili nam aj plot, tak to využivali tam/ tak neviem.skusali sme aj ocot, aj kyselinu chlorovodikovu, aj nejaký pripravok z Hornbachu na čistenie cementu. aj sme to reklamovali, poslali nam sem 2 robotníkov a tí to čistili bruskou. ale aj tak je tam vidno biele mapy.
tak mi este skuste poradit, co s tým ešte možme urobit? :confused:
Milan.Žiška
06.08.08,10:13
Potom doporučujem, vybrať tú "poškodenú" a nahradiť novou.

Alternatíva ryžiak a čistiť a čistiť a čistiť a čistiť.
mataxx
12.09.09,19:11
Skúste pieskovanie, vysokotlaká voda + piesok. Je to neskutočná sila.
Čistili sme tiež po robotníkoch, zle vyšpárovali dlažbu z andezitu a ostali tam vrstvy cementu až betónu.
Po aplikovaní vysoktlakej vody/250bar/+piesok to išlo dole.
bupi
15.09.09,12:44
Vyber dlazdice a otoc ich naopak.Vyhoda zamkovej dlazby je aj ta,ze sa da bezproblemovo vybrat.