slado123
18.05.08,15:26
Ahojte vsetci,

moj problem je nasledovny. Pred par tyzdnami som si objednal plastove okna u jednej firmy. V zmluve bolo napisane, ze sa jedna o kovanie Winkhaus. Zlozil som zalohu a cakal zhruba dalsi tyzden. Po tomto case som si pre okna prisiel - montovali sme si ich sami. Ako ale boli namontovane, vsimol som si, ze kovanie rozhodne nie je Winkhaus (mame na dalsich oknach a toto bol iny mechanizmus), ale G-U od nemeckej firmy Gretsch-Unitas.
Moja otazka znie:
Mam sa s tym zaoberat, kedze som dostal nieco ine ako som si objednal (resp. ako bolo v zmluve vytvorenej predajcom)? Nenasiel som vela nazorov na toto kovanie, preto neviem, ci je horsie ako Winkhaus alebo je to jedno a nema do toho zmysel rypat.
Mam vzniknutu situaciu u predajcu reklamovat a ziadat nejake odskodnenie? Ak ano, mam ziadat o vymenu kovania alebo o nejaku financnu kompenzaciu?
Dakujem za vsetky pripomienky a rady.

Pekny den vsetkym.
Heni
19.10.08,16:09
Ahojte vsetci,

moj problem je nasledovny. Pred par tyzdnami som si objednal plastove okna u jednej firmy. V zmluve bolo napisane, ze sa jedna o kovanie Winkhaus. Zlozil som zalohu a cakal zhruba dalsi tyzden. Po tomto case som si pre okna prisiel - montovali sme si ich sami. Ako ale boli namontovane, vsimol som si, ze kovanie rozhodne nie je Winkhaus (mame na dalsich oknach a toto bol iny mechanizmus), ale G-U od nemeckej firmy Gretsch-Unitas.
Moja otazka znie:
Mam sa s tym zaoberat, kedze som dostal nieco ine ako som si objednal (resp. ako bolo v zmluve vytvorenej predajcom)? Nenasiel som vela nazorov na toto kovanie, preto neviem, ci je horsie ako Winkhaus alebo je to jedno a nema do toho zmysel rypat.
Mam vzniknutu situaciu u predajcu reklamovat a ziadat nejake odskodnenie? Ak ano, mam ziadat o vymenu kovania alebo o nejaku financnu kompenzaciu?
Dakujem za vsetky pripomienky a rady.

Pekny den vsetkym.
povedz, ako si to doriešil, zdá sa, že u nás sa črtá podobný problém... :cool:
220870
19.10.08,17:19
O takom kovaní som ešte nepočul. To bude zas nejaký madein Poland ,vyrobené v Číne.Rozhodne reklamovať.
220870
19.10.08,17:24
po zadaní v google hned druhý odkaz.niečo podobné ako Rnault thalia (vyrába sa v Turecku),odtiaľ nieje dobré nič.!!!

Gretsch-Unitas Yapı Elemanları San. ve Tic. A.Ş.



Tento podnik vznikol v roku 2001 fúziou lídra na tureckom trhu v oblasti okenného kovania a tureckého obchodného zastúpenia firemnej skupiny Gretsch-Unitas.

Dnes sú produkované vo výrobných závodoch GU vysokohodnotné kovania za pomoci najmodernejšej technológie.

Gretsch-Unitas Yapı A.Ş. medzitým vyrástol na jedného z najvýznamnejjších členov firemnej skupiny Gretsch-Unitas. Tento podnik je nielen lídrom na tureckom trhu, ale aj otvára prístup na nové trhy na Blízskom a Strednom východe a v centrálnej Ázií.
Nedá sa mi spýtať a dajú sa tie okná vôbec otvárať?čo je to firma ktorá vám predala to čudo.
branislavp
23.10.08,00:53
po zadaní v google hned druhý odkaz.niečo podobné ako Rnault thalia (vyrába sa v Turecku),odtiaľ nieje dobré nič.!!!

Gretsch-Unitas Yapı Elemanları San. ve Tic. A.Ş.



Tento podnik vznikol v roku 2001 fúziou lídra na tureckom trhu v oblasti okenného kovania a tureckého obchodného zastúpenia firemnej skupiny Gretsch-Unitas.

Dnes sú produkované vo výrobných závodoch GU vysokohodnotné kovania za pomoci najmodernejšej technológie.

Gretsch-Unitas Yapı A.Ş. medzitým vyrástol na jedného z najvýznamnejjších členov firemnej skupiny Gretsch-Unitas. Tento podnik je nielen lídrom na tureckom trhu, ale aj otvára prístup na nové trhy na Blízskom a Strednom východe a v centrálnej Ázií.
Nedá sa mi spýtať a dajú sa tie okná vôbec otvárať?čo je to firma ktorá vám predala to čudo.
Aj ja by som chcela vedieť ako sa volá táto "podarená firma". Napíš prosím.
branislavp
23.10.08,14:50
Ahojte vsetci,

moj problem je nasledovny. Pred par tyzdnami som si objednal plastove okna u jednej firmy. V zmluve bolo napisane, ze sa jedna o kovanie Winkhaus. Zlozil som zalohu a cakal zhruba dalsi tyzden. Po tomto case som si pre okna prisiel - montovali sme si ich sami. Ako ale boli namontovane, vsimol som si, ze kovanie rozhodne nie je Winkhaus (mame na dalsich oknach a toto bol iny mechanizmus), ale G-U od nemeckej firmy Gretsch-Unitas.
Moja otazka znie:
Mam sa s tym zaoberat, kedze som dostal nieco ine ako som si objednal (resp. ako bolo v zmluve vytvorenej predajcom)? Nenasiel som vela nazorov na toto kovanie, preto neviem, ci je horsie ako Winkhaus alebo je to jedno a nema do toho zmysel rypat.
Mam vzniknutu situaciu u predajcu reklamovat a ziadat nejake odskodnenie? Ak ano, mam ziadat o vymenu kovania alebo o nejaku financnu kompenzaciu?
Dakujem za vsetky pripomienky a rady.

Pekny den vsetkym.
Napíš prosím názov firmy, až to nepraktizuje aj u ďalších zákazníkov. Dik.
branislavp
24.10.08,03:05
POzdravujem všetkých poraďákov. POzná niekto kovanie AUBI (BEZP2D), profilový systém salamander SAL-ST. Výrobca plastových okien je firma v Handlovej. Táto nemenovaná firma vyrába aj sklo, má na to aj certifikát. Jedná sa o tepelno-izolačné dvojsklo. Ďakujem.
Miroslavz
26.10.08,18:22
jednoznačne kovanie Winkhaus alebo Maco
muller
19.11.08,07:48
Náhodou o tom niečo viem.
GU vyrába vo Francúzku, Nemecku a na Slovensku v Nitre.
Kovanie vyrobené v Turecku sa používa iba v Turecku a Ázii.
V Polsku vyrába skôr Winkhaus....
Kto sa chce dozvedieť viac, obráťte sa na priamo na zástupcov GU Slovensko a nestrácajte čas s mudrlantami čo všetko vygooglia a nič o tom nevedia.
G-U má slovenskú webovú stránku kde nájdete kontakty.
osky
20.11.08,08:25
to je dobre,ze sa s tym zaoberate,
mame nove okna,asi od oktobra ale nezaoberali sme sa takymito detailami.
firma ktora nam to robila je kamaratova tak sme sa spolahli.zatial sme vazne spokojni.

hned som kukla ake kovanie mame my-je to MACO.som rada.

a okna su REHAU-co vy na to???:confused:
Ogma
18.05.09,08:19
Podla mojho názoru kovanie GU ako take co sa tyka okien je beznym standardom,pokial sa neprejavia nejake problemy v prvych mesiacoch, co sa tyka funkcnosti okien resp. otvarania myslim si ze neni dovod sa tym zaoberat, nakolko Vam urcite firma dala na okna zaruku.Pracujem ako technik v oblasti plastove okna,moje doterajsie skusenosti s kovanim GU su len co sa tyka kovania na vchodovych dverach a tam som za 5 rokov co robim s tymto kovanim nemal vazny problem.Ale v konecnom dosledku si myslim, ze postup tejto firmy je minimalne neprofesionalny, z toho titulu, ze Vam ponukaju kovanie Winkhaus,ktore je v priemere raz take drahe ako GU..je to na povazenie, ale zasadny problem by s touto znackou kovania by nemal byt.
Ogma
18.05.09,09:27
A co konkretne ohladom tohto kovania potrebujes vediet?
twat1
17.06.09,11:32
Idem prave kupovat velke vikierove plastove okna. mam od firmy nacenene 8 komorove s 3sklom a kovanie GU.

za tu istu cenu mam 5komorove 2tesnenie a 2sklo s kovanim Winkhaus.

Co je lepsie? :))
poradte. velka vdaka.
pivko
01.06.10,12:55
po zadaní v google hned druhý odkaz.niečo podobné ako Rnault thalia (vyrába sa v Turecku),odtiaľ nieje dobré nič.!!!

Gretsch-Unitas Yapı Elemanları San. ve Tic. A.Ş.



Tento podnik vznikol v roku 2001 fúziou lídra na tureckom trhu v oblasti okenného kovania a tureckého obchodného zastúpenia firemnej skupiny Gretsch-Unitas.

Dnes sú produkované vo výrobných závodoch GU vysokohodnotné kovania za pomoci najmodernejšej technológie.

Gretsch-Unitas Yapı A.Ş. medzitým vyrástol na jedného z najvýznamnejjších členov firemnej skupiny Gretsch-Unitas. Tento podnik je nielen lídrom na tureckom trhu, ale aj otvára prístup na nové trhy na Blízskom a Strednom východe a v centrálnej Ázií.
Nedá sa mi spýtať a dajú sa tie okná vôbec otvárať?čo je to firma ktorá vám predala to čudo.
Ja idem objednat okna FENESTRA z asi najlepšieho profilu Rehau Geneo. Je to jediný výrobca týchto okien na SK a používa kovania GU. Tak neverím že by na tak kvalitné a drahé okná použili nejaký šmejd kovanie;)
220870
01.06.10,15:00
Všimol som si ,že ich používajú viacerí výrobcovia okien.Nemám z to kovania dobrý pocit,zdá sa mi problematické jeho nastavovanie.V odbore plastových okien sa žačal konečný boj o zákazníka veľa firiem postupne zanikne na slovenský trh odhadujú odborníci čo sa tomu rozumejú max 5 firiem zbytok má postupne skrachovať.A topiaci sa bude aj slamky chytať tak pred platením záloh ,treba mať oči na stopkách a hlavne kontrolovať kvalitu .Aj keď pre laika asi nemožné.Referencie,referencie ,referencie .......
lakon
14.06.12,07:50
Mám dve cenovo rovnaké ponuky
Salamander Streemline s kovaním Siegenia AUBY, sklo Nitrasklo 4-14-4-14-4, výrobca Rakystav, Montáž na pásku illbruck i3
Rehau GENEO s kovaním G-U UNI-JET, sklo Nitrasklo 4-16-4-16-4, výrobca FENSTRA, Montáž na penu s paroaktívnymi páskami.

Ako je to s kvalitou uvedených zostáv? Sú kvalitatívne a funkčne na jednej úrovni, a výber závisí len na sympatiách k niečomu, alebo mi niektorá zostava za ten istý peniaz vie ponúknuť viac?
220870
14.06.12,18:59
V tomto nieje problém v materiáli ale vo výrobcoch.
lakon
14.06.12,19:33
V tomto nieje problém v materiáli ale vo výrobcoch.

Aj názor na výrobcov by mi pomohol pri rozhodovaní.
RAKYSTAV má GENEO tiež, ale vychádza o dosť drahšie. Môže to byť tým iným kovaním? Streemline od Salamandra je podľa všetkého nižšia rada, a blueEvolution, ktorý je asi na úrovni GENEA nemá vchodové dvere s otváraním do exteriéru, čo je u mňa podmienkou.
Ale ako píšeš záleží hlavne na výrobcovi. Vedel by ich niekto porovnať? Vyzerá že sa jedná v oboch prípadoch o väčších výrobcov, a aj si to sami predávajú, Fenestramá aspoň pre mňa lepší zvuk, ale Rakystavu zas viac záleží poskytnúť info a predať.