mathew272
18.05.08,17:41
Dobry den,

zhanam napady, podnety a kriticke ohodnotenie mojich poziadaviek na rekonstrukciu 1izb. bytu. Byt sa nachadza v BA a je klasickeho panelakoveho typu + lodzia.

Prikladam aj link na zakladny navrh, pripadne treba pozriet prilohy:
http://www.modrastrecha.sk/album/album.php?vAlbumID=146489

Hlavne poziadavky na rekonstrukciu:

Uvazujem, o uplnom uzatvoreni lodzie, ktoru chcem zateplit a ako zasklenie pouzit plastove okna (rad by som, aby z lodzie vznikla mala izba, ktora bude plne obyvatelna a bude sluzit ako otvoreny preistor medzi obyvacou izbou a lodziou - stare okna a dvere chcem uplne zrusit). Kuchynsku linku budem urcite premiestnovat z kuchyne do obyvacej izby (vid priloha 3), nakolko chcem aby mi vznikol priestor pre mensiu spalnu. V pripade WC a kupelne dojde k ciastocnemu vyburaniu priecky a zamurovaniu vchodovych dveri do WC. Pristup bude len z kupelne.

Zaujimam sa teda o informacie, ci je takyto sposob prerabky technologicky mozny, ci neporusim statiku a vzhlad budovi a hlavne ci mi to nakoniec neznehodnoti byt ako celok, ked pridem o balkon. Nie som znaly stavebneho zakona, ale viem, ze budem potrebovat posudenie od statika a stavebne povolenie, nakolko budem robit zasahy do lodzie a burat cast priecky. Poziadal by som o radu, co vsetko ma caka a ci je takato prestavba vobec mozna a realizovatelna. Na tejto stranke som sa uz nejake tie infos dozvedel, ale ani jedna nebola vycerpavajuca. Taktiez hladam niekoho, kto podobny problem uz v minulosti riesil a ma s tymto skusenosti (ceny, pouzity material, technologie, spokojnost atd....).

Vopred dakujem za kazdu radu.

Martin
Candy
27.05.08,09:03
Statika záleží aj na tom, na ktorom si poschodí, resp. koľko je nad tebou.
mathew272
27.05.08,09:21
Dakujem za odpoved, nado mnou je dalsich 6 poschodi .. ja som na 3tom
bea
27.05.08,09:29
Neviem Ti poradiť, ale možno Ti pomôže skúsenosť so zrušením balkóna. Moja dcéra si kúpila už prerobený byt, vyzeral dobre, ale teraz zisťuje nedostatky. Z kuchyne bola lodžia pri prerábaní zrušená, bola zväčšená kuchyňa. Vyzerá to dobre, ale dlažba v mieste lodžie je v zime veľmi studená, zráža sa na nej para a na strope v mieste lodžie sa tvorí plieseň.
Predpokladám, že existuje riešenie, aby sa tomuto predišlo. Preto upozorňujem na náš poznatok.
Jara
27.05.08,09:36
Poradiť ti neporadím, ale páči sa mi tento návrh. No určite by som sa obrátila na odborníka, lebo pri takejto prerábke už týmto nemôžeš stratiť, len získať.
mathew272
27.05.08,09:49
Dakujem vam za odbovede ... lodziu planujem uplne zateplit (vsetky steny) - otazne je, ci taketo nieco vobec mozem spravit. Hlavne ma zaujimaju skusenosti s takouto prerabkou.

Martin
Zitulda
30.05.08,16:11
Nechcem ťa znechutiť, aj mne sa to páči, "ale" Obdobne (len ona mala loggiu v kuchyni aj v izbe a chcela tak zväčiť priestor kuchyne) ma požiadala riešiť rekonštrukciu moja známa, aj keď som jej vravela, že to nepôjde. Až potom, keď som srostredkovala stretnutie so statikom, ktorý jej vysvetlil že sa to naozaj nedá,ani za predpokladu, že sa celá loggia zateplí zo všetkých strán. Na úpravy takého druhu musí byť vypracovaný projekt obdorníkom- statikom 100 % on dáva svoje požehnanie, udať musí aj postu prác a za statiku aj zodpovedá. Dajú sa uvedené úpravy previesť za predpokladu, že urobí sa kompletne v celej sekcii bytov pod aj na tebou - t.j. od prízemia (samozrejme aj so základami pre čelo loggie do nezamŕzajúcej hĺbky) vrátane bytu na 9.podlaží.(ak som dobre čítala, máš ešte 6 podlaží nad sebou).
mathew272
09.06.08,06:24
Zita, dakujem za radu. Od prerabky loggie som uz upustil. Je tam viac problemov ako som ocakaval a bolo by to az moc nakladne.