bigmartin
18.05.08,19:26
Nadobudol som pozemok na ktorom sa nachadzaju stare zaklady domu ( v podstate len kopa kamenia), s rozlohou 100 m2, ktore boli vybudovane pred niekolkymi desiatkami rokov, ktore su zaznacene na katastralnom urade ako zastavane plochy a nadvoria, bez supisneho cisla stavby( mozte mi vysvetlit co znamena supisne cislo stavby, prosim).Mam vyhotoveny projekt domu, ktory by som chcel postavit na tom istom mieste ako su tie stare zaklady,ale moj projekt ma mensi rozmer zakladov 85 m2. Inzierske siete niesu na pozemku, ale pred pozemkom. Ake povolenia musim ziskat, aby som mohol realizovat moj projekt na tomto pozemku? Potrebujem ziskat aj povolenie na zburanie starych zakladov?Ake povolenie potrebujem ak chcem zaviest IS na pozemok, ktore sa nachadzaju pred pozemkom? Potrebujem k tomu( IS) aj projekt? Bude to problem ak je moj projekt mensi ako su tie stare zaklady? Ako mam postupovat?
Za Vasu ochotu Vam vopred dakujem
wagner
18.05.08,20:47
Potrebuješ dať starú stavbu vymazať z KN. K tomu potrebuješ búracie povolenie. Na základe právoplatného búracieho povolenia (neviem čo k tomu ešte bude KN pýtať) si dáš vymazať starú stavbu. Na nový dom si vybavíš stavebné povolenie, nie je rozhodujúce, že nová stavba bude menšia. To v prípade, že to nie je v území, kde sa nemôže stavať.Tam by si musel žiadať o stavebné povolenie na starých základoch. Súpisné číslo stavby dostaneš na obecnom úrade po predložení kolaudačného rozhodnutia domu a s tým potom pôjdeš do KN si dať zapísať dom so súpisným číslom. Dnes sa súpisné čísla prideľujú aj na napr. stavby garáží a iných neobytných budov. Podľa mňa sú IS drobnou stavbou, potrebuješ projekt a súhlas obce k prípojkám, pokiaľ toto nebude súčasťou stavebného povolenia.
littleboy
19.05.08,18:50
Ak som to spravne pochopil na LV mas uvedeny len pozemok evidovany ako zastavane plochy a nadvoria. Pokial tam nemas uvedenu aj stavbu (a je jedno ci so supisnym ale bez supisneho cisla) tak tie stare zaklady Ta nemusia trapit a nemusis ich dat uradne zburat ale ich jednoducho odstranis skor nez zacnes stavat. Inak supisne cislo + nazov katastralneho uzemia je nieco ako rodne cislo stavby teda nemali by byt na Slovensku dve stavby s takymito rovnakymi charakteristikami.
bigmartin
19.05.08,20:05
na mape je to vyznacene ako budova murovana, betonova
littleboy
19.05.08,20:07
Nie je dolezite co je vyznacene na mape ale co je zapisane na liste vlastnictva. Tym by sme mohli zacat :-)