mamminta
18.05.08,21:03
celkom dobre som sa pobavila na niektorých menách v téme "aké meno dieťaťu" a keďže mi to do ZDRAVIA nepasuje, vložila som to sem.... ale ak som mimotemy , alebo som zlezaradil tak "ma" kľudne preložte :D

ja poznám : Damián a Noel Pihík
Dav
18.05.08,19:23
Bývalá hlásateľka Izabela Pažítková. Alebo aj Ingeborg Mrkvová je pekná kombinácia.
jozka56
18.05.08,19:44
Mamminta, vieš zvoliť "vyhovujúce, vhodné, pekné, milé, krásne, ....."meno dieťaťa k priezvisku je dosť náročné. Ja som tiež mala problém s názvom mojej sro, kde som chcela dať začiatok názvu JB /podľa iniciálok/, každý sa najprv rehotal a potom jednoznačne zamietol. Preto moja sro začína BJ, zvíťazil zdravý rozum. j ":---
nika224
19.05.08,09:21
My sme sa na stredoškolskom internáte vždy zabávali na mene Blanka Rozkošová. Chúďa tiež je mohli dať iné meno, keď už má také priezvisko...
Potom sme sa občas vedeli zabávať na priezviskách klientov pri výkupe cenných papierov. Jedno priezvisko nezabudnem asi nikdy, lebo som si povedala, že keby som sa tak volala ja, tak si ho určite zmením. Bol to pán Seregul. :D
zuzik29
19.05.08,12:21
Moja svokra mala 9 deti, a uz po prvom jej dosli inspiracie na mena. Prvy syn sa vola Jan - po otcovi. Druhy sa narodil v siedmom mesiaci a doma, takze nemala vybrate, a volal sa ako doktor co sa o neho staral - Ivan. Potom sa narodil treti syn, a ako inak este sa nestihla rozhodnut ake meno. Ako lezi na stole, sestricka kricí na doktora: Milan pod sem, ona uz rodí! Tak si povedala, Milan - ake pekne meno. Uz bolo rozhodnute. Potom sa narodila prva dcera a bola Eva. Potom prisla dalsia a zase mala svokra problem. Doma si vymyslela meno Daniela, lenze ked prisla do nemocnice a spytuju sa jej na meno, tak zabudla ake mala vybrate, sestricka jej poradila meno maria lebo akurat bolo svatej marie. Potom sa narodil moj muz, a to svokra este nevedela ze budu dvojicky. Moj muz je Mirolav, po babkinom svagrovi a jeho sestra - dvojicka je Milica. O necele dva roky boli na ceste dalsie dvojicky. Aj tie vyberala sestricka v nemocnici - Kata a Hana. Ked o tom rozprava tak sa vzdy idem popukat lebo mi to pride cudne, ze ona na mena nejako vobec nemyslela, a to uz nehovorim o dedkovi. Ten k tomu vzdy prisiel : Ako sa vola?
Takze v manzelovej rodine sa mena bud dedili, alebo dostali mena po doktoroch alebo svatych.
milagros208
19.05.08,12:25
U nás prevážili apoštoli. Moji bratia sa volajú Tomáš, Lukáš a Jakub.
zuhl
19.05.08,12:27
U nás žili jedni a volali sa Panenský a dcére dali meno Blanka..
Leila2006
19.05.08,12:31
U nás žili jedni a volali sa Panenský a dcére dali meno Blanka..

To snáď nie:eek: