erika_H
18.05.08,21:09
Dobrý večer prajem-chcela by som Vás poprosiť-
môžem došlú faktúru za ubytovanie konateľa s.r.o. zaúčtovať takto:

10000 sk je celk.suma faktúry..
avšak na faktúre je rozpísané 5 ubytovaných osôb (4 z nich,ktoré nie sú zamestnanci s.r.o..., 1 je spomínaný konateľ)

podľa môjho názoru mal konateľ tento náklad prefakturovať ostatným ubytovaným.. avšak to mal už v januári.. (aj DPH odviezť..)
doteraz nič-žiadnu faktúru nevystavil..

môžem zaúčtovať..
2000 sk 512/321
8000 sk 335/321
?môže to takto byť prosím?
Ďakujem pekne
Vranová
18.05.08,19:47
Predpokladám, že ste platcovia DPH a faktúra bola vystavená na Vašu spoločnosť.
Ja by som to účtovala všetko na 512/321
343/321
Dala by som si poznámku ku faktúre, že k faktúre sa viaže interný doklad alebo faktúra.
Po zistení, že konateľ nemieni vystaviť faktúr, tak by som vystavila hneď interný doklad, pod ktorý by som dala kópiu faktúry a spravila by som zápis:

1.) 315/512 /tú by som odúčtovala náklady ktoré boli za ostaných/
315/343 / dph - po starom výstup/

Ak si to nespravila, tak to teraz rýchlo zúčtuj a odveď DPH.
Budem rada, keď sa k tomuto vyjadria aj ostatní poráďaci.
erika_H
19.05.08,14:09
Predpokladám, že ste platcovia DPH a faktúra bola vystavená na Vašu spoločnosť.
Ja by som to účtovala všetko na 512/321
343/321
Dala by som si poznámku ku faktúre, že k faktúre sa viaže interný doklad alebo faktúra.
Po zistení, že konateľ nemieni vystaviť faktúr, tak by som vystavila hneď interný doklad, pod ktorý by som dala kópiu faktúry a spravila by som zápis:

1.) 315/512 /tú by som odúčtovala náklady ktoré boli za ostaných/
315/343 / dph - po starom výstup/

Ak si to nespravila, tak to teraz rýchlo zúčtuj a odveď DPH.
Budem rada, keď sa k tomuto vyjadria aj ostatní poráďaci.
Ďakujem.. no faktúra bola naštastie vystavená bez DPH..
tzn. iba 512/321..
takže myslíš,že môžem interným dokladom preúčtovať 315/512 - bez vplyvu na DPH?
Ďakujem
Vranová
21.05.08,16:04
Áno, preúčtuj to cez interný doklad a tým dostaneš pohľadávku za ubytovanie za ostatných účastníkov a z nákladov to bude odúčtované, lebo 512 je účtovaná teraz na strane DAL a pri kontrole nákladových účtov na konci roka to budeš pekne vidieť. Bude Ti to teraz vyskakovať na 315, ako ostatné pohľadávky!!
Daj pozor, aby faktúra bola vystavená na firmu a nie na konateľa, lebo v tom prípade nech spraví cesťák a tam si to uplatní a nebude sa účtovať faktúra a interný doklad!
erika_H
24.05.08,11:42
Áno, preúčtuj to cez interný doklad a tým dostaneš pohľadávku za ubytovanie za ostatných účastníkov a z nákladov to bude odúčtované, lebo 512 je účtovaná teraz na strane DAL a pri kontrole nákladových účtov na konci roka to budeš pekne vidieť. Bude Ti to teraz vyskakovať na 315, ako ostatné pohľadávky!!
Daj pozor, aby faktúra bola vystavená na firmu a nie na konateľa, lebo v tom prípade nech spraví cesťák a tam si to uplatní a nebude sa účtovať faktúra a interný doklad!
Ďakujem moc.
no a na tej 315 mi to ostane... a ke´d to tí ostatní ubytovaní ľudia nikdy nepreúčtujú ani nepraplatia,sa mi to bude prenášať aj 50 rokov,kým bude fungovať s.r.o.?:confused::cool: