pikulik
18.05.08,22:19
Môže mi niekto poradiť? Mám taký problém, že mám leiserovu myš.Často sa však stáva, že práve keď chcem kliknúť myšou, kurzor /šípka/ mi ujde a kliknem celkom inde než som chcela.Vraj to môže byť vírusom.Ale teraz v počítači vírus nemám.Vopred ďakujem za radu.
Chobot
18.05.08,20:45
Môže mi niekto poradiť? Mám taký problém, že mám leiserovu myš.Často sa však stáva, že práve keď chcem kliknúť myšou, kurzor /šípka/ mi ujde a kliknem celkom inde než som chcela.Vraj to môže byť vírusom.Ale teraz v počítači vírus nemám.Vopred ďakujem za radu.

Si si určite istá, že je to laserová myš? Nie je to len "optická" myš s červenou diódou na spodku? Laserová myš by mala byť presná a nemala by sa premiestňovať.

Ja som mal podobný problém s optickou bezdrôtovou, kurzor sám putoval po ploche, aj keď bola myš položená. Ale išlo o lacnú bezdrôtovú myš z Lidlu, takže som sa tomu nečudoval. A optická sa môže trochu posúvať, je to na odraze svetla na podložke. Laserová to nerobí.

Prípadne si kúp inú myš, je to otázka pár sto korún.
pikulik
18.05.08,20:54
Je možné že je to optická myš.Má na spodku červenú diódu.Kupoval ju syn,povedal že je laserova. Ja sa v tom nevyznám.Ale dám na tvoju radu a kúpim novu. Ďakujem.
matulo
18.05.08,20:57
Uplne postaci zmenit podlozku na mys. Na stare gulickove mysi bola najlepsia taka vrubkovana podlozka. Opticky senzor z nej ale celkom slusne blazni a kurzor skace ako chce.

Takze skus vymenit podlozku, mne v sucasnosti postacuje euroobal v ktorom je par papierov. Mys sa po nom dobre klze.
misoft
18.05.08,22:39
Pozor však! Na bielom papieri je optická myš veľmi citlivá, pretože z bielej sa odráža skoro všetko svetlo späť. Postačí obyčajná podložka, ale so svetlejšou farbou (nie čierna alebo tmavé odtiene studených farieb, tiež nie červená - červené svetlo diódy!!!). Vtedy pracuje pomerne prijateľne a presne.
slado123
18.05.08,23:19
S optickou mysou nikdy nespravis to co s laserovou. Opticka je citliva na povrch, ktory snima a este sa mi nepodarilo najst povrch, po ktorom by podobne "neputovala". Laserova mys je o niecom uplne inom (hlavne nesvieti na podlozku) - uz od cca. 600 Sk sa da kupit docela schopna. Ak ti to posuvanie velmi vadi, kup si taku, ak nie, ber to ako fakt :)
sthruska
19.05.08,07:20
Ja mám optickú myš priamo na stole (laminát s imitáciou dreva) a žiaden problém.
Ak máš bezdrôtovú myš, tak je slabá baterka.
U ľudí nezvyknutých na prácu s myšou je problém, že myš držia kŕčovite a pri snahe stlačiť tlačidlo pohnú myšou - majú s tým veľký problém.
Stevo5
19.05.08,07:36
Súhlasím so sthruska. Ja tiež používam optickú myš a nemám problémy s posúvaním kurzora. Ako podklad bežne používam linajkový biely papier A4, na ktorom si zároveň robím aj poznámky.

To posúvanie mi raz robilo, ale vyčistil som diódu a jej okolie a odvtedy je pokoj. Tieto myšky sú tiež robené kvalitne a menej kvalitne. Bude záležať na type. Niektoré sú citlivejšie na podložku, iné nie sú "náročné". Tiež záleží ako je nastavená citlivosť vo Windowse a aj prax v používaní myši.

Takže ako písali vyššie, skús zmeniť podložku, ak to nepomôže, zníž citlivosť (spomaľ si kurzor) - mne napr. najlepšie vyhovuje ak urobím pohyb zápästím zľava do prava, tak aby mi kurzor prešiel z ľavej strany monitora na pravú.
Ak sa to týmto nenapraví, tak si skús ako ti radili vyššie kúpiť laserovú myš.
leti
19.05.08,07:55
Mne prestala fungovať myš -optická.Môže sa pokaziť?Nesvieti v nej svetlo.Keď ju zodvihnem ,tak niekedy blikne.
Chobot
19.05.08,08:18
Mne prestala fungovať myš -optická.Môže sa pokaziť?Nesvieti v nej svetlo.Keď ju zodvihnem ,tak niekedy blikne.

Podľa Murphyho zákona všetko, čo sa môže pokaziť sa aj pokazí.:D

Ale vážne. Takto ťažko povedať, čo jej je.

Ak je bezdrôtová,môžu byť vybité baterky. A predtým svietila stále?

Skús ju pripojiť do iného PC, či ani tam nebude fungovať. Môže byť chyba aj v konektore. Ako ju máš pripojenú - cez PS/2 alebo USB? Ak je USB, tak vyskúšaj iný USB port. A hlavne - reštartovala si už PC? Drvivá väčšina problémov sa odstráni po reštarte PC.

Ak je staršia, môže byť aj káblik od používania prerušený.
leti
19.05.08,08:37
Keď si spomenul ten káblik,skúsila som ho pomykať a -JE TO ONO.Myš je pripojená cez USB na samonavíjajúcom (bože to je slovo-uf) kábliku.Stále namáhané,tak asi preto.Ďakujem za odpoveď.A na tom Murphyho zákone niečo bude.Myš mi prestala fungovať potom,ako som si prečítala túto tému.:)
pikulik
19.05.08,19:57
Čo sa týka podložky, myslela som že musí byť originál z obchodu.:confused: Nemám teraz po ruke väčší formát papiera ale knihu,ktorá má drsnejšie stránky, ide to zatiaľ bezchybne. Ale chcela by som ešte vedieť ako ,ako sa vlastne čisti dióda.Už som o tom čistení niečo počula. :)
Stevo5
20.05.08,06:58
Čo sa týka podložky, myslela som že musí byť originál z obchodu.:confused: Nemám teraz po ruke väčší formát papiera ale knihu,ktorá má drsnejšie stránky, ide to zatiaľ bezchybne. Ale chcela by som ešte vedieť ako ,ako sa vlastne čisti dióda.Už som o tom čistení niečo počula. :)

Podľa mojich skúseností ako podložka je najvhodnejšie použiť niekoľko listov (blok) papiera A4. Keď sa po čase vrchný papier od používania zašpiní, zahodím ho a pod ním je nový - atd.
K čisteniu diódy na optickej myške - ja na to používam tyčinky na čistenie uší, ktoré navlhčím liehom (len navlhčiť a nie namočiť). Toto čistenie je ale nutné len veľmi zriedka, bežne stačí vyfúknuť z priestoru diódy prach a iné nečistoy, prípadne ich odstrániť jemným stetčekom (napr. malý štetec ktorý je určený na maľovanie pre deti vodovými farbičkami).
mpca
20.05.08,10:02
mno,, co sa tyka laserovej (bezdrotovej) mysi tak nemam s nou najmensi problem,, pri 14-16 hodinovom pouzivani denne,, v robote mam klasicku podlozku pod mys (na gulockovu) a doma biely list A4,,, s tou A4 pri pouzivani sa "zvlni" a nejde to tak dobre,, ale chystam sa kupit konecne riadnu podlozku :)
pikulik
20.05.08,20:04
Stevo 5 ďakujem za radu,diódu som tiež trochu vyčistila štetcom a ako podložku som dala obal zo zošita formátu A4. Vnútorná strana nie je taká hladká ako podložka.Teraz je to už o.k. Všetkým,ktorí mi radili ďakujem.
Stevo5
21.05.08,07:08
Stevo 5 ďakujem za radu,diódu som tiež trochu vyčistila štetcom a ako podložku som dala obal zo zošita formátu A4. Vnútorná strana nie je taká hladká ako podložka.Teraz je to už o.k. Všetkým,ktorí mi radili ďakujem.

Ano, optika nemá rada lesklé povrchy. Som rád že ti to už ide v poriadku. Mnoho zdaru.
seifer
22.05.08,16:47
ak novú a dobrú myš, tak od logitechu, ale sú trošku drahšie(relatívne, myslím však, že sa to oplatí)
a inak, najlepšou podložkou pre optickú myš je textilná podložka, stojí to pár korún(možno tak 30skk)