Steven111
18.05.08,22:45
Ahojte poradaci, mám taký problém: zakladáme s. r. o. a vyhotovili sme zakladateľskú listinu s dátumom 05.05.2008 takisto aj overená v ten deň tú sme dali aj na živnostenský úrad za účelom vybavenie živnosti, lenže sme ju overili len raz v prípade, že by nesedela pre živn. úrad (aby neboli zbytočné náklady na overovanie podpisu). ŽÚ nám vydal živnostenský list je teraz možné znova overiť podpisy na zakladateľskej listine s dátumom 05.05.2008 ale s overením podpisov 19.05.2008???prosim pomozte
Steven111
18.05.08,21:05
prosim pomozte
Vranová
18.05.08,22:21
Podľa môjho názoru, tam nie je dôležité kedy ste overovali ostatné zákl.listiny. Už som zakladala aj ja s.r.o.! A veru nikde som sa nestratla s takou podmienkou, že overenie podpisov musí byť v jeden deň! Tam musia byť len overené podpisy!!
zalobaba
19.05.08,05:45
Podľa môjho názoru, tam nie je dôležité kedy ste overovali ostatné zákl.listiny. Už som zakladala aj ja s.r.o.! A veru nikde som sa nestratla s takou podmienkou, že overenie podpisov musí byť v jeden deň! Tam musia byť len overené podpisy!!

Asi zle pochopené...... pri väčšom počte zakladajúcich spoločníkov skutočne nemusia všetci podpisovať zakladateľskú v jeden deň, ALE..... dátumy podpísania na všetkých identických vyhotoveniach sa musia zhodovať...... Asi by ťažko obhájili, že ŽL sú vydané napr. 15.5. a Zakladateľská, ktorú predložia OR podpísaná 19.5.
luciaJ
19.05.08,05:53
My sme taktiež najskôr overili len jednu listinu kôli prípadným chybám v ŽR a neskôr do OR pre zápis sro sme overili ďalšie a nebol v tom žiadny problém.
Celsus
20.05.08,16:42
Na bratislavskom registrovom sude (OS BA I) som sa stretol s tym, ze sud odmietol vykonat zapis spolocnosti do obchodneho registra z dovodu, ze podpisy na spolocenskej zmluve predlozenej sudu boli overene az po vydani zivnostenskych listov. (Podpisy boli pred notarom "uznane za vlastne", pricom ako datum podpisu bol sice uvedeny povodny datum zalozenia SRO, ale v notarskej osvedcovacej dolozke bol ako datum overenia uvedeny neskorsi datum.)

Vo Vasej situacii by som odporucil zapozicat si zo zivnostenskeho uradu spolocensku zmluvu, ktoru ste mu predlozili, a urobit si z nej potrebny pocet overenych kopii. Tieto kopie potom mozete prilozit k navrhu na zapis spolocnosti do obhodneho registra.

Do buducnosti: Setrit pri zalozeni SRO tym sposobom, ze sa urobi len jedno vyhotovenie zakladatelskej listiny, resp. spolocenskej zmluvy skutocne nie je vhodne. (Skutocne usetrit sa da inde.)