vilob
19.05.08,00:57
ahojte. môj problém: sro podnikajúca už pár rokov so službami oslobodenými od dph, začala v apríli ponúkať aj služby, ktoré dph podliehajú. táto sro mala za rok 2007 príjmy vyše 2 miliónov (z činností oslobodených od dph). a tu začína môj chaos v hlave. pokiaľ viem, tak doteraz sa registrovať za platcu sro nemusela, keďže všetky príjmy ktoré dosiahla sú od dph oslobodené (panebože, dúfam, že je to naozaj tak). ale keďže v apríli dosiahla ešte aj príjmy z činností, ktoré podliehajú dph (cca 40 000,--), je už povinná registrovať sa? alebo len keď nadobudne príjmy podliehajúce dph v hodnote 1,5 milióna? Ďakujem všetkým za odpovede už vopred
Vladimír Ozimý
19.05.08,08:10
ahojte. môj problém: sro podnikajúca už pár rokov so službami oslobodenými od dph, začala v apríli ponúkať aj služby, ktoré dph podliehajú. táto sro mala za rok 2007 príjmy vyše 2 miliónov (z činností oslobodených od dph). a tu začína môj chaos v hlave. pokiaľ viem, tak doteraz sa registrovať za platcu sro nemusela, keďže všetky príjmy ktoré dosiahla sú od dph oslobodené (panebože, dúfam, že je to naozaj tak). ale keďže v apríli dosiahla ešte aj príjmy z činností, ktoré podliehajú dph (cca 40 000,--), je už povinná registrovať sa? alebo len keď nadobudne príjmy podliehajúce dph v hodnote 1,5 milióna? Ďakujem všetkým za odpovede už vopred

nebojte sa :)....treba si pozrieť par. 4 ods. 9 kde máte zadefinované čo je obratom. Ak takýto obrat prekročí 1,5 mil za 12 posebe idúcich mesiacov vzniká povinnosť registrovať sa. Väčšina oslobodených sa do obratu nezahŕňa až na nejaké výnimky ako prenájom, finančné služby...

podľa toho čo píšete vám povinnosť registrácie asi nevznikla
Zoltán Kovács
19.05.08,08:14
Pripájam odpoveď z DR SR na totožný problém. S.r.o. poskytujúca zdravotnú starostlivosť (oslobodené od DPH) a iné služby (podliehajúce DPH), a kedy na registráciu za plátcu DPH:

http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=509
vilob
19.05.08,20:25
ďakujem za odpovede. preštudovala som si aj príspevok z DRSR, ale asi sa ešte predsa len obrátim na nejakého daňového poradcu- i keď vyzerá byť všetko jasné. no ale pre pokoj duše..
vilob
19.05.08,20:33
a vy, skúsení poraďáci, máte aký názor na danú problematiku?