evka-janekova
19.05.08,08:25
Dobrý deň,
tak o pnkách sa tu toho napísalo az az.. všetko som si prešla, ale este nieco ma trápi... :confused:
Prišiel ráno zamestnanec, a doniesol mi papiere od lekára o tom že má PN... pracujem krátko, este nikdy som to nevidela, čo mam s nimi robiť. Je to papier II. a II.a.
No až taká blbá som neni, takže ten II.a si nechám a dopíšem tam dátum doručenia zamestnávateľovi...
Ak bude PN na 10 dní tak na SP pošlem ten ružový...
No chcem sa spýtať, ak bude PN pod 10 dní čo s tým ružovým a mam tam poslať aj tento šedy??? Ak bude PN pod 10 dní, na SP nemusím posielať ružový ani škončenie PN..
Veľmi pekne dakujem, dufam ze to pochopíte...

Krásny dník ;)
Tweety
19.05.08,06:31
Dobrý deň,
tak o pnkách sa tu toho napísalo az az.. všetko som si prešla, ale este nieco ma trápi... :confused:
Prišiel ráno zamestnanec, a doniesol mi papiere od lekára o tom že má PN... pracujem krátko, este nikdy som to nevidela, čo mam s nimi robiť. Je to papier II. a II.a.
No až taká blbá som neni, takže ten II.a si nechám a dopíšem tam dátum doručenia zamestnávateľovi...
Ak bude PN na 10 dní tak na SP pošlem ten ružový...
No chcem sa spýtať, ak bude PN pod 10 dní čo s tým ružovým a mam tam poslať aj tento šedy??? Ak bude PN pod 10 dní, na SP nemusím posielať ružový ani škončenie PN..
Veľmi pekne dakujem, dufam ze to pochopíte...

Krásny dník ;)
Keby si trošku pohľadala, odpovedí na PN, čo stým kedy, ako, je neúrekom. Prvých 10 KD prepláca náhradu zamestnáv.,(takže do SP neposielaš nič) potom od 11. dňa prepláca nemocenské SP.(pošleš na to určený diel,aj VZ na preplatenie- SP) Ktoré tlačivko kam, máš uvedené na ňom samotnom.
katka50
19.05.08,06:34
Dobrý deň,
tak o pnkách sa tu toho napísalo az az.. všetko som si prešla, ale este nieco ma trápi... :confused:
Prišiel ráno zamestnanec, a doniesol mi papiere od lekára o tom že má PN... pracujem krátko, este nikdy som to nevidela, čo mam s nimi robiť. Je to papier II. a II.a.
No až taká blbá som neni, takže ten II.a si nechám a dopíšem tam dátum doručenia zamestnávateľovi...
Ak bude PN na 10 dní tak na SP pošlem ten ružový...
No chcem sa spýtať, ak bude PN pod 10 dní čo s tým ružovým a mam tam poslať aj tento šedy??? Ak bude PN pod 10 dní, na SP nemusím posielať ružový ani škončenie PN..
Veľmi pekne dakujem, dufam ze to pochopíte...

Krásny dník ;)
Na základe tlačivka IIa mu vyplatíš náhradu príjmu 10 dní, alebo menej. Ak bude dlhšie PN ako 10 dní-doručíš do SP tlačivko "ružové" II a buď preukaz o trvaní doč.PN ku koncu mesiaca, alebo tlačivko IV Hlásenie o ukončení PN + Potvrd. zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na ND - podklad pre výpočet PN.
abel
19.05.08,06:35
Ak je PN kratšia ako 10 dní, žiadny lístok neposielaš do SP, všetky si nechávaš ty. Len do zdravotnej posielaš hromadné oznámenie o začiatku a ukončení PN ( kód O1 )bez ohľadu na dĺžku práceneschopnosti.
evka-janekova
19.05.08,06:48
dakujem všetkým, no sa s toho uz vysomárim...
:D
evka-janekova
12.06.08,07:37
No zasa otravujem s tou pnkou... mna to raz zabije... vypisujem výkaz na zdravotnú poisťovnu. Teraz neviem, koľko dní mám dať do kolonky "počet dní"...
PNka sa začala 15. mája a 10 dní sme mu ju platili my a potom som to poslala na sociálku.

Tak este toto poprosím... dakujem
ZuzanaP
12.06.08,07:42
No zasa otravujem s tou pnkou... mna to raz zabije... vypisujem výkaz na zdravotnú poisťovnu. Teraz neviem, koľko dní mám dať do kolonky "počet dní"...
PNka sa začala 15. mája a 10 dní sme mu ju platili my a potom som to poslala na sociálku.

Tak este toto poprosím... dakujem

Myslím, že 14.
jankasm
12.06.08,07:43
No zasa otravujem s tou pnkou... mna to raz zabije... vypisujem výkaz na zdravotnú poisťovnu. Teraz neviem, koľko dní mám dať do kolonky "počet dní"...
PNka sa začala 15. mája a 10 dní sme mu ju platili my a potom som to poslala na sociálku.

Tak este toto poprosím... dakujem

Od 15.5.2008 ste predsa poslali na ZP oznámenie o tom, že zamestnanec nastúpil na PN, od toho dňa ste teda prestali platiť odvody. Takže dni počítaš do 14.5.2008. ;)
evka-janekova
12.06.08,08:04
diky, som si myslela.... ste moje zlatíčka
MarcelkaT
12.06.08,08:54
Do ZP môžeš začiatok PN a ukončenie PN poslať na jednom tlačive" Oznámenie....."
jankasm
12.06.08,09:27
Do ZP môžeš začiatok PN a ukončenie PN poslať na jednom tlačive" Oznámenie....."

To síce môže, ale len ak je to vrámci jedného mesiaca. ;)
Anny96
13.06.08,12:00
Posiela nejaké tlačivo do SP aj ošetrujúci lekár, ktorý vystavil PN?
Netka
13.06.08,12:12
Posiela nejaké tlačivo do SP aj ošetrujúci lekár, ktorý vystavil PN?


Myslím, že nie.



Opravte ma, ak sa mýlim.
JanoL
14.06.08,13:27
Myslím, že nie.



Opravte ma, ak sa mýlim.

Ja sa domnievam, že ošetrujúci lekár posiela. Pozri nasl. link. - autor Stina

http://www.porada.sk/t62952-kontrola-zamestnanca-na-pn.html


Ako by SP vedela, že môže niekoho kontrolovať.

Jano