monspa
19.05.08,08:37
Prosím, prosím, vie mi niekto poradiť? Nie som veľmi zručná, čo sa týka počítača a veľmi mi pri čítaní stránok prekážajú reklamy, ktoré sa objavujú aj cez text. Neviem ich odstrániť, alebo odsunúť. Ako sa to robí?
Chobot
19.05.08,07:14
Prosím, prosím, vie mi niekto poradiť? Nie som veľmi zručná, čo sa týka počítača a veľmi mi pri čítaní stránok prekážajú reklamy, ktoré sa objavujú aj cez text. Neviem ich odstrániť, alebo odsunúť. Ako sa to robí?

Mnohé z nich ani neodstrániš ani neposunieš. Jednoducho reklama je súčasťou internetu, je zakomponovaná v stránke, ktorú nemôžeš len tak jednoducho upravovať. Jedine ak je to samostatné vyskakovacie okno, tak je možné ho zavrieť alebo zakázať vyskakovacie okná. Ale tým vyriešiš len jeden druh reklamy a to reklamu vo vyskakovacích oknách.

Na to neexistuje tlačítko "Vypnúť reklamu". Musíš sa zmeriť s tým, že na stránke bude.
monspa
19.05.08,07:20
Vďaka, nepotešil si ma. Totálne ma vie naštvať, keď nemôžem ani otvoriť príspevok, alebo prílohu, lebo práve na tom mieste svieti reklama. No čo už, ďakujem za odpoveď.
Braňo
19.05.08,07:53
Skús si nainštalovať malý programík Ad muncher.
www.admuncher.com (http://www.admuncher.com)
Fero11
19.05.08,07:59
daj link na tu stranku, kde je taka reklama, pozreme sa na to
arizona
19.05.08,18:09
Vďaka, nepotešil si ma. Totálne ma vie naštvať, keď nemôžem ani otvoriť príspevok, alebo prílohu, lebo práve na tom mieste svieti reklama. No čo už, ďakujem za odpoveď.
To vie naštvať viacerých, ale mňa viacej štvú zvukové reklamy:mad::mad:
Hlavne, keď mám zapnuté repráky(z predošlého telefonovania) a zrazu to zhúúkne!!! :D
janetas
20.05.08,11:38
ak sa ti na reklame v pravom rohu hore objavi krizik tak nan normalne klikni.to posuvanie je jednoduche klikni na napis toho co chces posunut a potom to daj na stranu ktiru chces
veva125
20.05.08,11:59
Ak pouzivas prehliadac Mozilla, tam sa da vela reklam (skoro vsetky) vypnut. Aj vyskakovacie okna.
nidoh
20.05.08,15:03
Môžem dať adresu na programček,ktorý pomôže.

http://www.slunecnice.cz/sw/adblock-plus/
HankaS
22.05.08,11:29
O ake reklamy sa jedna? Myslite pop-upy, vyskakujuce okna? Pretoze moze ist o nakazu Vundo.
asto5
22.05.08,17:02
Ak budete používať prehliadač Opera, tam sa dajú veľmi jednoducho, pravým tlačítkom myši priamo na stránke blokovať prakticky všetky druhy reklám, je možne nastaviť blokovanie POP UP okien, zakázať Flash animácie príp.pluginy. Mám s týmto prehliadačom niekoľkoročné skúsenosti a nakoľko mám dátovo obmedzené pripojenie lepší prehliadač v tomto smere nepoznám a rád ohľadom nastavenia pomôžem.
camperSK
28.05.08,16:30
do firefoxu existuje plugin adblock plus

addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1865
KEJKA
29.11.09,22:46
Skús si nainštalovať malý programík Ad muncher.
www.admuncher.com (http://www.admuncher.com)
platí ešte tento príspevok, alebo je niečo novšie?
Chcem blokovať vyskakovacie reklamné okná.... nainštalovala som si toto a čo dalej?
mám niečo nastaviť, alebo nechať tak? Bude to pracovať automaticky?
Charon
30.11.09,16:23
Vyskakovacie okná blokuje už väčšina Browserov. Firefox určite, ostatná verzia od Microsoftu InternetExplorer tak isto. Neviem, či je potrebné za týmto účelom inštalovať ďalší software.

Firefox má veľa pluginov, ktoré vcelku úspešne blokujú ako vyskakovacie okná, tak aj reklamy. Napr. už vyššie spomenutý adblock plus (http://www.mozilla.sk/rozsirenia/adblock-plus-palant/) má jednu dobrú vlastnosť, že filter na reklamu je možné si spraviť užívateľ sám, ako pomôcka je v ďalší plugin pomocník na tvorbu filtrov (http://www.mozilla.sk/rozsirenia/adblock-plus-element-hiding-helper/) a jeho menu položka: Vybrať prvok na skrytie. Po jeho odkliknutí sa a nabehnutí myši na reklamu sa automaticky vytvorí filter na reklamu, a je po reklame. Pri tvorbe odkazu za pomoci masiek (hviezdičky) je možné vytvoriť univerzálny filter. Po čase a cviku je možné odstrániť čokoľvek
zo stránky, nieto len reklamu a stránku si prispôsobiť na svoju potrebu.

Odkedy používam tento plugin reklamy nemám žiadne (až sa niekedy divne cítim - Web bez reklám) a Firefox po zapnutí "Blokovnie vyskakovacích okien" som skutočne žiadne vyskakovacie okno roky nemal.
KEJKA
03.12.09,08:56
ano, prave som si išla inštalovať spomínaný adblock - na MOZILLU som si zvykla až v poslednom čase. Inštalovať sa mi nedá, nakoľko .......
"Adblock Plus" will not be installed because it does not provide secure updates............. takže ešte niečo musím urobiť /asi inštalovať update, čo som nerobila dlho.
Stále mi však lepšie vyhovuje IE - tam to blokovaie funguje ako?
KEJKA
03.12.09,09:57
Vyskakovacie okná blokuje už väčšina Browserov. Firefox určite, ostatná verzia od Microsoftu InternetExplorer tak isto. Neviem, či je potrebné za týmto účelom inštalovať ďalší software.

Firefox má veľa pluginov, ktoré vcelku úspešne blokujú ako vyskakovacie okná, tak aj reklamy. Napr. už vyššie spomenutý adblock plus (http://www.mozilla.sk/rozsirenia/adblock-plus-palant/) má jednu dobrú vlastnosť, že filter na reklamu je možné si spraviť užívateľ sám, ako pomôcka je v ďalší plugin pomocník na tvorbu filtrov (http://www.mozilla.sk/rozsirenia/adblock-plus-element-hiding-helper/) a jeho menu položka: Vybrať prvok na skrytie. Po jeho odkliknutí sa a nabehnutí myši na reklamu sa automaticky vytvorí filter na reklamu, a je po reklame. Pri tvorbe odkazu za pomoci masiek (hviezdičky) je možné vytvoriť univerzálny filter. Po čase a cviku je možné odstrániť čokoľvek
zo stránky, nieto len reklamu a stránku si prispôsobiť na svoju potrebu.

Odkedy používam tento plugin reklamy nemám žiadne (až sa niekedy divne cítim - Web bez reklám) a Firefox po zapnutí "Blokovnie vyskakovacích okien" som skutočne žiadne vyskakovacie okno roky nemal.


ano, prave som si išla inštalovať spomínaný adblock - na MOZILLU som si zvykla až v poslednom čase. Inštalovať sa mi nedá, nakoľko .......
"Adblock Plus" will not be installed because it does not provide secure updates............. takže ešte niečo musím urobiť /asi inštalovať update, čo som nerobila dlho.
Stále mi však lepšie vyhovuje IE - tam to blokovaie funguje ako?
takže mi nedovolí nainštalovať adblock - odporúčaný, lebo vraj neposkytuje zabezpečené aktualizácie - po reinštalácii FF mi to zahlasilo po slovensky.
Ako ďalej? Odinštalovala som muncher, ten mi blokoval aj to čo som nechcela (s tým sa však musím naučiť zachádzať, ešte som neprišla na správny postup), nepomohlo.
==================
doplním - adblock od W.Palanta som nainštalovala, je k tomu aj youtube návod, idem preskúmať aké mám zmeny.
Charon
03.12.09,10:19
Sú dva adblocky - jeden je starý, ktorý s vývojom skončil, a od Palanta - kam odkazujem link vyššie. Neviem, ktorý si skúšala.
V prípade linky mnou uvedenou, je možné, že máš starú verziu FF. Odporučil by som v tom prípade inštaláciu nového a následne inštaláciu adblock plus.

S IE nemám žiadne skúsenosti. Používam Firewall, ktorý nainštaloval do IE plugin a blokuje mi to teda iná aplikácia. S IE by Ti mohol poradiť niekto iný.

Akú používaš verziu IE a akú FF?
KEJKA
03.12.09,10:38
Sú dva adblocky - jeden je starý, ktorý s vývojom skončil, a od Palanta - kam odkazujem link vyššie. Neviem, ktorý si skúšala. oba - Palant funguje
V prípade linky mnou uvedenou, je možné, že máš starú verziu FF.
asi áno-reinštalovala som
Odporučil by som v tom prípade inštaláciu nového a následne inštaláciu adblock plus.

S IE nemám žiadne skúsenosti. Používam Firewall, ktorý nainštaloval do IE plugin a blokuje mi to teda iná aplikácia. S IE by Ti mohol poradiť niekto iný.

Akú používaš verziu IE a akú FF?
asi sme písali súčasne- Doplnila som povodný príspevok, postupovala som presne, ako je tu v citáte napísané.
IE som dlho používala, bola som zvyknutá a synom nainštalovaý FF som ignorovala. Prešla som naň myslím z dôvodu, že som začala chodiž na FB a hrať hry :mee:. Potom mi ktosi poradil, že FF žerie veľa pamúte a preto sa PC spomaľuje, aby som radšej používala IE.
Mám pocit, že PC spomaľjú práve rozne reklamy, vyskakovacie okná atp. a ked ich zablokujem, bude to lepšie aj z hľadiska rýchlosti.
==========
odskúšala som teraz www.porada.sk, na IE mi reklama vyskakuje, na FF nie, čo je super. V ABP som zvolila odporúčaný easylist USA, zatiaľ sa v tom eorientujem nijako, proste to mám spustené a uvidím, čo to bude robiť.
==========
Z mojich pokusov zostala ešte jedna vec - pravdepodobne pri cookies som si nastavila nejaké manuálne odsúhlasovanie, či čo. Stáva sa mi, že musím povoliť pokračovanie načahovaia nejakej webstránky.
Charon
03.12.09,15:59
Cookies kde? V FF?
Ak áno, tak Nástroje/možnosti/súkromie/a tam je menu čo má s cookies robiť... Uchovávať cookies do: ..... A tam si to prepni, na čo uznáš za vhodné.
misoft
03.12.09,21:38
V Nástrojoch>Možnosti>Súkromie si nastav (odfajkni) "Povoliť serverom nastavovať cookies" a vedľa "Výnimky" si môžeš nastaviť tie servery, u ktorých chceš, aby tie cookies nenastavovali (budú žiadať povolenie).