sibanka
19.05.08,10:06
Ahojte poraďáci

S priateľom sme sa rozhodli stavať dom. Pozdáva sa nám projekt domu IQ 3 na stránke iq-building.sk
Cena v katelógu je 2 385 000, ale moc jej neveríme. Chcela by som poznať váš názor na tento projekt. Mohol by mi niekto približne napísať asi koľko je tak reálna suma tohto domu. Koľko by približne stálo postavenie hrubej stavby svojpomocne a koľko firmou.

Ďakujem za vaše postrehy
Kazu
19.05.08,10:19
Ahojte poraďáci

S priateľom sme sa rozhodli stavať dom. Pozdáva sa nám projekt domu IQ 3 na stránke iq-building.sk
Cena v katelógu je 2 385 000, ale moc jej neveríme. Chcela by som poznať váš názor na tento projekt. Mohol by mi niekto približne napísať asi koľko je tak reálna suma tohto domu. Koľko by približne stálo postavenie hrubej stavby svojpomocne a koľko firmou.

Ďakujem za vaše postrehy

Cenovú kalkuláciu vám neviem dať. Iba som si pozrela projekt a akosi mi nepasuje priečelie. Chýba mi tam ten odskok pri vchode a sprchovej miestnosti na prízemí. V podstate aj na poschodí. Žeby som sa zle pozerala?
Zypsik
19.05.08,12:14
Ten projekt sa mi naozaj paci, ale ta fasada je jednoducho PRISERNA. Ten odskok nema podla mna absolutne ziadne opodstatnenie. S rovnakymi nakladmi si viete o tolko zvacsit plochu domu.
Tych 2,4 miliona je na svojpomocnu vystavbu?
sibanka
19.05.08,18:36
Tá suma je vyčíslená ako dom na kluč
Zypsik
19.05.08,20:13
A je v nej aj DPH a zaklady? Inak sa mi to nezda, ale rad sa necham prekvapit, ze cena vystavby RD sla natolko dole...
KEJKA
19.05.08,20:39
vo všetkých katalogoch som sa zatiaľ dočítala, že ceny sú bez DPH (výnimka sa našla), a bez základovej dosky, bez garaže,,,,
myslím, že aj v tomto prípade je to tak uvedené.
Zypsik
19.05.08,20:57
OK, takze ak zaratam 500 tisic dan + dalsich 150 na jednoduche zaklady, tak je potom ta cena myslim OK. (Samozrejme, ak nebude dodavatel nenazrany) Netreba zabudnut, ze cena pripojky takisto nie je urcite v cene. Bez skriniek, vodovodnej sachty, kopania, zasypavania, revizii je cena cca 1000 korun za meter vedenia.
Nezabudat na cenu finalnych terennych uprav, oplotenie, vstupnu branu a dobre si pozriet v rozpocte polozky, na ktorych sa dobre klame (napriklad hrubka izolacie, najlacnejsie podlahy, "zabudnute" zabradlie na balkone aelbo schodisti, chybajuce vypinace, zasuvky, kovania vnutornych dveri, zaluzie. Pripadne "drobnosti" ako mala velkost radiatorov, miesto na pracku bez zabudovaneho vodovodu a odpadu...)
AndrejG
19.05.08,21:35
Obycajny obdlznik bez vacsich komplikacii(nejake tam samozrejme su), takze 170m2 x 17tis. = 2 900 000+-. To je cena holodomu(bez kuchyne, kupelni, parkiet), bez nejakych nadstandardnych materialov, samozrejme iba hruby odhad. Samozrejme ludia zabudaju na teren, ploty, atd, to moze byt kludne dalsi milion. + kuchyna, parkety, dlazba, kupelne, tam je to hrozne individualne, moze to byt 500tis, milion aj viac. Povedal by som ze 20tis. za m2 je +- hruba predstava o cene, v tom je ale bezny standard.
sibanka
20.05.08,06:39
Pozemok na ktorom chcem stavať má zavedené všetky inžinierske siete a je celý oplotený. Tak sa chcem spýtať, koľko môže stáť hrubá stavba na tento projekt? Myslíte, že je reálne sa zmestiť do 1 700 000?
KEJKA
20.05.08,06:53
ja mám tiež takú dilemu, do čoho sa zmestím.
http://www.porada.sk/t82315-gservis-cz-vase-pripomienky-k-projektu.html

Chápem, že záväzne mi to tu nikto nepovie. A čo si vlastne treba predstaviť pod hrubou stavbou? Ved tá ide vraj rýchlo a je lacnejšia. Peniaze sa začnú točiť, až sa robí vnútro.....
AndrejG
20.05.08,22:49
Myslíte, že je reálne sa zmestiť do 1 700 000?

Ano, dokonca cez firmu.

KEJKA: Skus pouzit moj orientacny prepocet, kedze ide o jednoduchy dom bez komplikacii, mozes nasobit m2 tymi ciframi. Samozrejme presne sa to nacenit neda. :)
KEJKA
21.05.08,10:33
Ano, dokonca cez firmu.

KEJKA: Skus pouzit moj orientacny prepocet, kedze ide o jednoduchy dom bez komplikacii, mozes nasobit m2 tymi ciframi. Samozrejme presne sa to nacenit neda. :)
treba brať zastavanú plochu? v takom prípade mi to vychádza pri 120 m2 na 2040000 Sk, hrubá stavba.
problém mám v tom, že oba domy vyzerajú veľmi podobne, pritom u jedného je tá plocha 147 m2, u druhého 120m2. Izba sú porovnateľné, obáývačka, kuchyna tiež. Tak nechápem. Ledaže pri tom druhom je inak riešená terasa...a to sú tie m2 naviac?. Realizáciu terasy môžem odsunúť, myslím časovo. Len či uvažujem správne?
AndrejG
21.05.08,15:12
treba brať zastavanú plochu? v takom prípade mi to vychádza pri 120 m2 na 2040000 Sk, hrubá stavba.
problém mám v tom, že oba domy vyzerajú veľmi podobne, pritom u jedného je tá plocha 147 m2, u druhého 120m2. Izba sú porovnateľné, obáývačka, kuchyna tiež. Tak nechápem. Ledaže pri tom druhom je inak riešená terasa...a to sú tie m2 naviac?. Realizáciu terasy môžem odsunúť, myslím časovo. Len či uvažujem správne?

Hruba stavba nie, tu si firmy nacenuju vacsinou na 10tis./m2, ja som uz uvadzal ceny za holodom, popripade dokonceny dom v beznom standarde.

Ked je ten dom jednoduchy bungalow, 120m2 zastavanej plochy sa musi dat urobit za 1.2mil+-, bez vlastnej prace. Hruba stavba.
KEJKA
23.05.08,15:33
tak to si ma veľmi potešil. Veľmi.
Tá cena z katalogu je potom slušne nadhodnotená. To ma odstrašovalo.
Vdaka.
AndrejG
24.05.08,18:05
Preco nadhodnotena? V katalogu je asi uvadzana uz cena vo vyssom stave dokoncenia ako hruba stavba, nie?
KEJKA
25.05.08,07:29
som v tomto úplný amatér. teraz som si uvedomila, že oba projekty maju vchod plánovaný na inú svetovú stranu, ako mne to vychádza. Svetové strany treba dodržať, je to projektované tak ako je z istých dôvodov,.... ja mám plánovný vchod J, resp. JV.
Tiež ho chcem postavit po šírke pozemku, čo vychádza len tak tak, ak uvažujem plus 2 m z každej strany od susedov, hm.