student_vs
19.05.08,11:58
Stalo sa mi nasledovne:
Bolo mi oznamene, ze podla novely skolskeho zakona platnej od septembra 2007,(na co prisli az teraz po 8-mich mesiach) nemam narok na soc. stipendium (kedze som uz druhy krat na skole na bakalarskom studiu, a poberal som studium pocas prveho studia). Poberal som soc. stipendium vo vyske 6000 na mesiac, a bolo mi vyplatene za 8 mesiacov. Skola odo mna ziada vratenie vyplateneho socialneho stipendia (48 tis.), co v mojej sitacii je dost vela penazi, co dokladuje aj vyska v ktorej som soc. stipendium poberal.
Chcem sa opytat ake su dalsie moznosti ?
Je sanca ze nebudem musiet soc. stipendium vratit v plnej vyske ?
Dakujem za vsetky odpovede
BXLmiami
19.05.08,10:08
Môžeš si dohodnuť splátkový kalendár.Ale inak myslím,že ho vrátiť budeš musieť.
Chobot
19.05.08,10:09
Stalo sa mi nasledovne:
Bolo mi oznamene, ze podla novely skolskeho zakona platnej od septembra 2007,(na co prisli az teraz po 8-mich mesiach) nemam narok na soc. stipendium (kedze som uz druhy krat na skole na bakalarskom studiu, a poberal som studium pocas prveho studia). Poberal som soc. stipendium vo vyske 6000 na mesiac, a bolo mi vyplatene za 8 mesiacov. Skola odo mna ziada vratenie vyplateneho socialneho stipendia (48 tis.), co v mojej sitacii je dost vela penazi, co dokladuje aj vyska v ktorej som soc. stipendium poberal.
Chcem sa opytat ake su dalsie moznosti ?
Je sanca ze nebudem musiet soc. stipendium vratit v plnej vyske ?
Dakujem za vsetky odpovede

A prečo by si nemal vrátiť soc. štipendium v plnej výške, keď ti ho vyplatili neoprávnene? Ak si niečo dostal, čo ti nepatrilo, tak to treba vrátiť.

Jedine dohodnúť sa na nejakom splátkovom kalendári.