Rozalka
31.07.08,16:34
Ja som sa chcela teraz prihlásiť a toto je na stránke.

Oznam:

V súvislosti s momentálnymi problémami pri zasielaní registračných listov a mesačných výkazov poistného a príspevkov prostredníctvom elektronického zberu údajov (EZU) si Vás dovoľujeme požiadať o trpezlivosť. Sociálna poisťovňa vzniknuté problémy odstráni tak, aby bola opätovne obnovená funkcionalita EZU v plnom rozsahu.


Informácia:

V súvislosti s odoslaním registračných listov Vám oznamujeme, že zatiaľ nie je možné zasielať RLFO v novej schéme 1.7. V priebehu dnešného dňa Vám poskytneme Ďalšie informácie.

Ja by som rada videla, ako by ONI/ONY mali trpezlivosť, keby niečo nefungovalo z našej strany.

Zatiaľ, kým to nefunguje, vám odporúčam do pozornosti Príručku, ktorú si môžete študovať:
https://podatelna.socpoist.sk/Documents/EZU_Prirucka_ext_pouvatelov_v1.1.html
jana074
01.08.08,07:32
dnes som poslelala odhlášku do SP cez EZU a prešla mi.len stále čakám na novu GRID kartu :cool:
Ninna
01.08.08,08:12
Ľudkovia už Vám funguje podateľňa? Ten mesačný výkaz už viem naspamäť.
Paula
01.08.08,09:57
Ten mesačný výkaz už viem naspamäť.


:D:D:D...dík za tú vetičku! Je za 100 bodov:)
Tweety
01.08.08,10:17
Ľudkovia už Vám funguje podateľňa? Ten mesačný výkaz už viem naspamäť.
A možno im v SP práve o to išlo.
Ninna
01.08.08,10:34
A možno im v SP práve o to išlo.
Ale ja som už zúfala:eek::eek::eek:. Ani úhrady cez internetbanking v OTP nejdú:mee:
- a je piatok
-a ja už šediviem
-a všetci sa mi smejú.:mad:
Paula
01.08.08,10:38
-a všetci sa mi smejú.:mad:


Ospravedlňujem sa Ninna, môj príspevok nebol myslený ako výsmech.:)
Ninna
01.08.08,11:35
Ospravedlňujem sa Ninna, môj príspevok nebol myslený ako výsmech.:)
Jasnačka Pauli. ;)
danica
01.08.08,11:49
Ahojte ľudkovia
takže na tej SP EZU nie je to také strašné, ja som sa teraz prihlásila na staru Grid kartu (je možnosť výberu) a všetko o.k, podotýkam že pri odoslaní mesačného výkazu mi dalo XML validácia: Business validácia...súbor je možné uložiť...tak som ho uložila a odoslala zatiaľ je nespracovaný ale akcetptovaný, ibaže nejde mi celý mesačný výkaz ani príloha vytlačiť všade mi chýba polovica posledného stlpca, Vám to tlačí bez problemov?
Rozalka
01.08.08,14:56
http://www.socpoist.sk/aktuality-socialna-poistovna-obnovuje-funkcnost-systemu-ezu-v-plnom-rozsahu/1755s18064c

Oznam
V súvislosti s momentálnymi problémami pri zasielaní registračných listov a mesačných výkazov poistného a príspevkov prostredníctvom elektronického zberu údajov (EZU) si Vás dovoľujeme požiadať o trpezlivosť. Sociálna poisťovňa vzniknuté problémy odstráni tak, aby bola opätovne obnovená funkcionalita EZU v plnom rozsahu. Od 28. júla 2008 až do doby bezproblémovej prevádzky systému EZU nebudú ukladané pokuty za nepredloženie týchto formulárov v lehote ustanovenej zákonom č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov. O opätovnom bezproblémovom fungovaní systému EZU budú zamestnávatelia informovaní.
Ninna
01.08.08,16:32
http://www.socpoist.sk/aktuality-socialna-poistovna-obnovuje-funkcnost-systemu-ezu-v-plnom-rozsahu/1755s18064c

Oznam
V súvislosti s momentálnymi problémami pri zasielaní registračných listov a mesačných výkazov poistného a príspevkov prostredníctvom elektronického zberu údajov (EZU) si Vás dovoľujeme požiadať o trpezlivosť. Sociálna poisťovňa vzniknuté problémy odstráni tak, aby bola opätovne obnovená funkcionalita EZU v plnom rozsahu. Od 28. júla 2008 až do doby bezproblémovej prevádzky systému EZU nebudú ukladané pokuty za nepredloženie týchto formulárov v lehote ustanovenej zákonom č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov. O opätovnom bezproblémovom fungovaní systému EZU budú zamestnávatelia informovaní.
mimotemyRozalka sa ma pýtala či je to príspevok na ocenenie. Pre mňa áno - vysvetlím: dnes som skonštatovala že o deväť rokov ma zoberú na kontrolu a ja si budem figu pamätať že menili gridky a dostanem pokutu. Tak mi to momentálne padlo vhod napísané čierne na bielom;)
Rozalka
01.08.08,16:42
Toto si treba vytlačiť aj zo stránky SP, aj s dátumom a odložiť k mzdám tohto obdobia.
Rozalka
01.08.08,18:51
Ja som už na to prišla, prečo to tak je: veď je uhorková sezóna!!
No predstavte si, že by sa tento problém nevyskytol, bolo by menej tém ...
a už aj Markíza sa tým zaoberala - takže je to jasné, to novinári potrebovali tému :rolleyes:
VladoaKatka
04.08.08,03:03
http://www.socpoist.sk/aktuality-socialna-poistovna-obnovuje-funkcnost-systemu-ezu-v-plnom-rozsahu/1755s18064c

Oznam
V súvislosti s momentálnymi problémami pri zasielaní registračných listov a mesačných výkazov poistného a príspevkov prostredníctvom elektronického zberu údajov (EZU) si Vás dovoľujeme požiadať o trpezlivosť. Sociálna poisťovňa vzniknuté problémy odstráni tak, aby bola opätovne obnovená funkcionalita EZU v plnom rozsahu. Od 28. júla 2008 až do doby bezproblémovej prevádzky systému EZU nebudú ukladané pokuty za nepredloženie týchto formulárov v lehote ustanovenej zákonom č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov. O opätovnom bezproblémovom fungovaní systému EZU budú zamestnávatelia informovaní.
K tomuto oznamu pribudla už informácia:

Informácia:



Mesačný výkaz poistného a príspevkov (MVP) za mesiac júl 2008 a ďalšie mesiace zamestnávateľ zasiela elektronicky v novej XML schéme, verzia 2.7. MVP za obdobia pred júlom 2008 sa elektronicky zasielajú aj po 31. júli 2008 v XML schéme platnej pred 31. júlom 2008, nemôžu byť zaslané v novej štruktúre.
Aplikácia je pripravená do 15. augusta 2008 prijímať formuláre registračných listov fyzických osôb (RLFO) v starej aj v novej XML schéme. Zamestnávateľ všetky druhy RLFO (prihláška, zmena, prerušenie, odhláška, zrušenie prihlásenia) zasiela elektronicky v XML schéme podľa svojho uváženia (pozn. dátum vzniku, zániku alebo prerušenia poistenia, dátum zmeny a zrušenia prihlásenia pre použitie ktorejkoľvek schémy nie je rozhodujúci), t.j. zamestnávateľ sa môže rozhodnúť, akú XML schému použije.
judita1971
04.08.08,06:53
dnes to pre istotu nefunguje vôbec:mad:a Grid karta je niekde na ceste ?
Maruška54
04.08.08,13:59
Teraz to bolo spustené aj sa podarilo.
m.hladka
04.08.08,14:13
Ja som si už niektoré firmy pustila cez novu grid kartu v nedeľu večer a fungovalo to dobre. Dnes som dokončila ostatné firmy a nemala som žiadny problém. Možno som mala len náhodné šťastie.
Paula
04.08.08,14:24
Fachčííííííííííííííí:)
DanielaSL
04.08.08,15:16
Mne fachčilo, ale cez údaje starej grid karty som sa dostala. :) Aj sa mi podarilo poslať, aj akceptovali, ale vytlačiť sa mi to dobre nedalo, čísla boli v čudu..:confused:
Paula
04.08.08,15:25
Dostala som sa cez novú a vytlačené mám ok.....asi škriatkovia z Mrníkova sa bavkajú.:cool:
katka s.
04.08.08,17:48
Mne sa podarilo prihlásiť cez novú na druhykrát. Výkaz som predtým ale poslala cez starú. Akceptované, ale vyhodilo mi to mne nezrozumiteľné chyby. Dúfam, že to bude v poriadku.
Rozalka
04.08.08,19:48
SP oznamuje:

Sociálna poisťovňa už obnovila stabilitu systému EZU
04.08.2008
Sociálna poisťovňa oznamuje zamestnávateľom, že už obnovila stabilitu systému elektronického zberu údajov (EZU), v ktorom sa minulý týždeň vyskytli problémy. Nedostatky, ktoré by sa ešte mohli v jednotlivých prípadoch vyskytnúť, Sociálna poisťovňa bude konzultovať a riešiť s príslušnými vonkajšími používateľmi.
Paula
04.08.08,19:51
s príslušnými vonkajšími používateľmi.


:D:D:D ja sa zmyším, som vonkajší používateľ, to tu eštik nembolo:D
kukučka
04.08.08,20:14
vari nechceš byť vnútorný :confused:
Paula
04.08.08,20:19
Ja len si tak bublem, ten ich čoraz krkolomnejší slovník tíško zakrýva ich totálnu neschopnosť...teda aspoň oni si tým fandia....majú asi špeiálneho hovorcopišcu:D...načisto som si monitorček oprskala, ale utriem si sama:cool:
kukučka
04.08.08,20:28
aj keď budem sprdnutá za zmrníkovanie, vitaj naspäť, tvoj humor tu chýbal :D
/ no čo už, zdravé jadro porady :---/

ozaj a prvý pád? hovorcopisák?
Dáša_
05.08.08,06:46
Mám otázku, posielali ste niekto uz aj subor za 7. mesiac? Je to v poriadku?
Alebo zatial ide odoslat iba vykazy za 6. mesiac?
raya1
05.08.08,10:26
Ja sa snažím poslať dnes od rána a nejde to. Vyhadzuje také nezmyselné chyby a pritom máme len mzdy a 1 PN celý mesiac, už som aj odvody prerátala, neviem......
No tak práve som telefonovala do SP, tak do konca týždňa to vôbec nepôjde, najskôr v piatok
Monika V.
05.08.08,10:34
Ja sa snažím poslať dnes od rána a nejde to. Vyhadzuje také nezmyselné chyby a pritom máme len mzdy a 1 PN celý mesiac, už som aj odvody prerátala, neviem......
Ja sa už týždeň snažím poslať výkazy po novom, stále mi to vyhadzovalo chyby. Skúšala som starý systém a aspoň tak mi to prešlo.;)
m.hladka
05.08.08,10:44
Mám otázku, posielali ste niekto uz aj subor za 7. mesiac? Je to v poriadku?
Alebo zatial ide odoslat iba vykazy za 6. mesiac?
Ja som už posielala 072008 a prešlo mi to v poriadku dňa 3.8.08. Mám MRP program, takže asi sú pružnejší, lebo mi to pekne prešlo.
MIRKA111
05.08.08,10:48
Neviete čo sa dá nastaviť, aby mi akceptované RLFO vytlačilo, tak aby vo vyplnených kolómkach bolo niečo vidieť? Predtým boli iniciály ešte aj zvýraznené hrubým písmom, ale teraz to nieje skoro vôbec vidieť.
dvd
05.08.08,11:26
Na tom papieriku, z ktorého si si "vylúpla" novú GRID kartu, je text:
Vážený klient, na prístup ........atď. a potom tam je veta: musíte zadať jedinečné prihlasovacie meno generované systémom Sociálnej poisťovne: XXXXXXXXXX a kód z Vašej prístupovej karty. Tak to 10-miestne XX je pravdepodobne to SSV. Škoda len, že to nikto nemôže odskúšať, či to tak naozaj je :mee:

pokusame sa prihlasit cez novu kartu. to cislo SSN, co pyta, odkial ho zobrat?
Paula
05.08.08,11:31
pokusame sa prihlasit cez novu kartu. to cislo SSN, co pyta, odkial ho zobrat?



To číslo je napísané na "obálke", s ktorou karta prišla...ak si ju vyhodila, smola.
ALDA
05.08.08,11:31
Neviete čo sa dá nastaviť, aby mi akceptované RLFO vytlačilo, tak aby vo vyplnených kolómkach bolo niečo vidieť? Predtým boli iniciály ešte aj zvýraznené hrubým písmom, ale teraz to nieje skoro vôbec vidieť.

Podávala som presne takýto RLFO a aj firmu a rozčuľovalo ma to, že je to tam slabo vidieť, konštatovali, že to ich programátori tak nastavili a čo sa dá robiť a akceptovali to.
Musia to akceptovať, ved je to z ich stránky.
michelle84
05.08.08,11:33
To číslo je napísané na "obálke", s ktorou karta prišla...ak si ju vyhodila, smola.

Je to označené ako prihlasovacie meno. Tiež som dumala, čo je to SSN, keď predtým to bolo IČZ v starom systéme. Treba len skúšať, ja som zadávala aj správne číslo, aj heslo a aj tak ma vyhadzovalo. Beriem to tak, že je to v skúšobnej prevádzke a len teraz vychytávajú tomu chyby. Snáď keď budem posielať mesačný výkaz, už to pôjde. Registračné listy sa dajú bez problémov poslať.
ALDA
05.08.08,11:42
pokusame sa prihlasit cez novu kartu. to cislo SSN, co pyta, odkial ho zobrat?

Je na lístku :Vážený klinet,
na prístup....................prihlasovacie meno....

Ide mi to bez problémov.
dvd
05.08.08,11:44
To číslo je napísané na "obálke", s ktorou karta prišla...ak si ju vyhodila, smola.

veruže sme obálku vyhodili, nevšimla som si na nej nič dôležité (vtedy), vie niekto poradit? to SSN = ICZ, alebo to bolo nejake nahodne pridelene?
ALDA
05.08.08,11:52
veruže sme obálku vyhodili, nevšimla som si na nej nič dôležité (vtedy), vie niekto poradit? to SSN = ICZ, alebo to bolo nejake nahodne pridelene?

Myslím, že rto nebolo presne na obálke, ale na lístočku, kde si skladala kartičku..ako som napísala: Vážený klient...to ste tiež vyhodili?:eek:
Anja111
05.08.08,11:54
veruže sme obálku vyhodili, nevšimla som si na nej nič dôležité (vtedy), vie niekto poradit? to SSN = ICZ, alebo to bolo nejake nahodne pridelene?
V texte je napísané, že sa jedná o "jedinečné prihlasovacie meno generované systémom Sociálnej poisťovne"...
MIRKA111
05.08.08,12:16
Podávala som presne takýto RLFO a aj firmu a rozčuľovalo ma to, že je to tam slabo vidieť, konštatovali, že to ich programátori tak nastavili a čo sa dá robiť a akceptovali to.
Musia to akceptovať, ved je to z ich stránky.

Kde si to podávala? Ináč majú milých programátorov, nie dosť že im to trvá, kým niečo spravia, ale ešte je to napoli spravené(nedotiahnuté).
Antonia1
05.08.08,15:28
veruže sme obálku vyhodili, nevšimla som si na nej nič dôležité (vtedy), vie niekto poradit? to SSN = ICZ, alebo to bolo nejake nahodne pridelene?
Mne to jedinečné prihlasovacie meno generované systémom Sociálnej poisťovne sa rovná môjmu Variabilnému symbolu, ktoré udávam pri platbách do SP. Ale ešte sa mi nepodarilo prihlásiť novou grid kartou.Stále mi vypisuje, Error page login. Váš pokus o prihlásenie sa bol neúspešný. Boli zadané nesprávne prihlasovacie údaje. Starou Grid kartou sa prihlásim.
judita1971
05.08.08,18:26
ja som sa dnes prihlásila ešte po starom, výkaz mi nechce zobrať, hlási mi chyby : :mad: nesprávne číslo adresy ! minule im bolo dobré, a vypisuje mi chybu u pracovníčky na RP : pritom mám ich dve : obidve majú všade, ale u jednej mi hlási chybu !. čo tam chcú mať. Zajtra zavolám uvidím.
Manual
05.08.08,18:56
Mne to jedinečné prihlasovacie meno generované systémom Sociálnej poisťovne sa rovná môjmu Variabilnému symbolu, ktoré udávam pri platbách do SP. Ale ešte sa mi nepodarilo prihlásiť novou grid kartou.Stále mi vypisuje, Error page login. Váš pokus o prihlásenie sa bol neúspešný. Boli zadané nesprávne prihlasovacie údaje. Starou Grid kartou sa prihlásim.
To sa nerovná, preto ťa to ďalej nepustí. Pri prihlasovaní máš tri kolonky
1. SSN si mala na zadnej strane obálky, tiež som ju konečne našiel:D má 10 miest a to tam treba napísať
2. dáva sa kod z gridkarty
3. tu je IČZ to je VS čo uvádzaš pri platbách
Ak to takto zadáš tak ťa to pustí ďalej, tiež som to teraz asi 20x skúšal a ide to.
lenkak
05.08.08,18:58
No Janko, si šikulka.;)
Manual
05.08.08,19:01
No Janko, si šikulka.;)
Konečne som obálku "odniekial" vytiahol :D:D:D
Paula
05.08.08,19:06
Konečne som obálku "odniekial" vytiahol :D:D:D

Tolik štěstí, tolik štěstíííííííííííííí;)
Rozalka
05.08.08,19:09
Nám dnes MVP za 7/08 prešiel v pohode, RLFO ale nie je celkom "kóšer" - niekedy prejde, niekedy nie. Pritom sa včera už chválili, že EZU je prevádzkyschopná.

mimotemy
Raz som tu čítala od Jožka Mihála, že sa mu nôž vo vrecku otvára pri začutí EZU, čomu sa ja vôbec - ale vôbec - nečudujem.
ALDA
05.08.08,21:04
Kde si to podávala? Ináč majú milých programátorov, nie dosť že im to trvá, kým niečo spravia, ale ešte je to napoli spravené(nedotiahnuté).

BA -vidiek /okolie/
Antonia1
06.08.08,09:54
To sa nerovná, preto ťa to ďalej nepustí. Pri prihlasovaní máš tri kolonky
1. SSN si mala na zadnej strane obálky, tiež som ju konečne našiel:D má 10 miest a to tam treba napísať
2. dáva sa kod z gridkarty
3. tu je IČZ to je VS čo uvádzaš pri platbách
Ak to takto zadáš tak ťa to pustí ďalej, tiež som to teraz asi 20x skúšal a ide to.
áno,mám to prihlasovacie heslo z obálky bolo tam napísané Na prístup Vášmu účtu musíte zadať jedinečné prihlasovacie meno generované systémom Sociálnej poisťovňe: .......... a kód z Vašej prístupovej karty a tých 10 čísel je naozaj môj VS čo si osobne platím poistné do SP ako dobrovoľne poistená osoba a má 10 miest.
Neviem čo dávam zle lebo mňa to ďalej nepustí.
1. nahodím prihlasovacie heslo ukáže sa mi monent prosím načítavam údaje...
2. vyhodí tabuľku kde je už napísané prihlasovacie meno pod tým je kod z gridkarty. pod tým je IČZ ale keď nahodím kod gridkarty tak ma to ďalej nevpustí.
VERONIKA6
06.08.08,10:12
áno,mám to prihlasovacie heslo z obálky bolo tam napísané Na prístup Vášmu účtu musíte zadať jedinečné prihlasovacie meno generované systémom Sociálnej poisťovňe: .......... a kód z Vašej prístupovej karty a tých 10 čísel je naozaj môj VS čo si osobne platím poistné do SP ako dobrovoľne poistená osoba a má 10 miest.
Neviem čo dávam zle lebo mňa to ďalej nepustí.
1. nahodím prihlasovacie heslo ukáže sa mi monent prosím načítavam údaje...
2. vyhodí tabuľku kde je už napísané prihlasovacie meno pod tým je kod z gridkarty. pod tým je IČZ ale keď nahodím kod gridkarty tak ma to ďalej nevpustí.
Tiež som sa s tým dva dni trápila. Keď si nahodíš číslo z grid karty neotvorí sa Ti okienko - elektronický zber údajov a pod tým je ďalšie okienko - odhlásiť?
Dáša_
06.08.08,10:46
a tých 10 čísel je naozaj moj VS, čo si osobne platím poistné do SP ako dobrovoľne poistená osoba a má 10 miest.


nakolko sme sa museli prihlasovat nasim RC, maju teraz velmi dobry prehlad kto robi kolko firiem :(

Snad s tym nemaju este nejaky dalsi umysel...
Jara
06.08.08,11:50
Nepodarilo sa mi spojiť a poslať RLFO. Vlastne ma to stále vyhadzovalo, že som vošla na neplatnú stránku a administrátor bude informovaný... Starou kartou ma to tiež vyhadzuje, tak už neviem ako sa tam mam dostať. Ráno som posielala jednu prihlášku a jednu odhlášku tak mi to akurát vypísalo chyba validácie a asi to neakceptovalo, lebo v zozname nemám nič. Ide ma poraziť... Zlatučký softwer... Určite sa šetrilo ako sa dalo, keď tak skvelo ide. Nikde nevidím ani verziu pre tlač. No teda je to paráda, zdržujem sa a čakajú ma výplaty.
cloe
06.08.08,11:56
Nepodarilo sa mi spojiť a poslať RLFO. Vlastne ma to stále vyhadzovalo, že som vošla na neplatnú stránku a administrátor bude informovaný... Starou kartou ma to tiež vyhadzuje, tak už neviem ako sa tam mam dostať. Ráno som posielala jednu prihlášku a jednu odhlášku tak mi to akurát vypísalo chyba validácie a asi to neakceptovalo, lebo v zozname nemám nič. Ide ma poraziť... Zlatučký softwer... Určite sa šetrilo ako sa dalo, keď tak skvelo ide. Nikde nevidím ani verziu pre tlač. No teda je to paráda, zdržujem sa a čakajú ma výplaty.

Presne to isté som išla teraz písať. Už hodinu sa snažím odoslať RL a ide ma rozhodiť:confused: Asi to rozkopem, aj celý EZU...!
VERONIKA6
06.08.08,12:03
Presne to isté som išla teraz písať. Už hodinu sa snažím odoslať RL a ide ma rozhodiť:confused: Asi to rozkopem, aj celý EZU...!
Keď mi bolo ozaj už ťažko, zavolala som EZU Blava č. 02/59248270
ohlásil sa mi veľmi ochotný pán, poradil a podarilo sa. Tak skús. Držím palce.
cloe
06.08.08,12:05
Keď mi bolo ozaj už ťažko, zavolala som EZU Blava č. 02/59248270
ohlásil sa mi veľmi ochotný pán, poradil a podarilo sa. Tak skús. Držím palce.

Ďakujem za podporu, si zlatá:)
Paula
06.08.08,12:06
Nebodaj sociálka uzatvorila tichú zmluvu s tel. spoločnosťami? :rolleyes:
Antonia1
07.08.08,05:17
Tiež som sa s tým dva dni trápila. Keď si nahodíš číslo z grid karty neotvorí sa Ti okienko - elektronický zber údajov a pod tým je ďalšie okienko - odhlásiť?
Nie,neotvorilo sa mi také okienko. No dnes som znova skúšala a konečne sa mi podarilo prihlásiť aj s novou gridkartou.
VERONIKA6
07.08.08,05:20
Nie,neotvorilo sa mi také okienko. No dnes som znova skúšala a konečne sa mi podarilo prihlásiť aj s novou gridkartou.
No vidíš, šikulka.
VERONIKA6
07.08.08,05:23
Nebodaj sociálka uzatvorila tichú zmluvu s tel. spoločnosťami? :rolleyes:
Iba som chcela poradiť. No mám aj zlú skúsenosť, keď som volala v ten istý deň inú sociálku v našom okrese a pani mi drzo odvetila: "Je tam porucha už týždeň" a zložila slúchadlo.
natáliah
07.08.08,07:06
Skúsenosti od niekoľkých mzdárok:
1.prípad: mesačný výkaz neprešiel - neznáma chyba. Opakovane neprešiel niekoľkokrát, aj sme EZU vypli a znova zapli. Až sme pôvodný súbor otestovali na vstupnej obrazovke EZU a bol bezchybný. Potom ten istý súbor na "ostrej podateľni" prešiel.
2.prípad: mesačný výkaz neprešiel - neznáma chyba. Hneď sme na obrazovke s chybovým oznamom dali súbor znova odoslať a už rovnaký súbor prešiel.
Pevne dúfam, že ostatných 10 závodov na Sociálku "nejak silou mocou dostaneme" a budúci mesiac už EZU dá Sociálka "do laty"...N:H
Jara
07.08.08,08:05
No tak dnes sa mi podarilo odoslať aj prihlášku aj odhlášku. Som celá tešivá, ale už teraz sa bojím ako budem posielať výkazy. Komunikovala som s pani Fialovou, tak chybu som urobila aj ja lebo som posielala aj subor xml aj txt - a txt sa už neposiela. Takže je to v pohode. No len keby sa dalo hneď prihlásiť a nevyhadzovalo tak často von zo systému. Včera som sa trápila najmenej 3 hod. a dnes ďalšie 3 hod.
Betina2
07.08.08,14:31
Ja som dnes odosielala bez problémov už nový mesačný výkaz s prílohou. Prihlásila som sa ešte na starú Grid kartu a nebol problém. Po novom sa posiela len xml. súbor.
Dáša_
07.08.08,17:02
Ja som dnes odosielala bez problémov už nový mesačný výkaz s prílohou. Prihlásila som sa ešte na starú Grid kartu a nebol problém. Po novom sa posiela len xml. súbor.

Otazka pre znalych, ten sml subor ma od jula inu struktúru?
Rozalka
07.08.08,18:38
Áno, aj papierový formulár má ďalšie údaje, takže je to zapracované aj do xml, ktorý má tým pádom novú štruktúru.
https://podatelna.socpoist.sk/Documents/EZU_XMLschemy.html
Dáša_
07.08.08,18:55
Áno, aj papierový formulár má ďalšie údaje, takže je to zapracované aj do xml, ktorý má tým pádom novú štruktúru.
https://podatelna.socpoist.sk/Documents/EZU_XMLschemy.html

dakujem
lenkak
07.08.08,19:58
mne dnes všetko fungovalo, prihlásila som sa po novom, prešiel RL aj výkazy.
Centrum
09.08.08,15:55
Nie je žiadny problém, na prvý krát to išlo mne aj starou aj novou grid kartou. Skutočne SSN je číslo,generované systémom SP z obálky, ďalej kód zo súradníc grid karty a IČZ už zadá sám.Keď sa dostanete na tabuľku ELEKTRONICKÝ ZBER ÚDAJOV, nech Vás neodradí "ODHLÁSIŤ, je to iba jedna z možností, nad ňou predsa svieti aj " elektronický zber údajov", to je políčko na pokračovanie a už to fičí....veľa šťastia
AnnaK
11.08.08,09:23
Ešte by som chcela upozorniť, aby vás neprekvapili po odoslaní xml súboru s novou grid kartou veľké červené nápisy, že sa jedná o chyby. Ak sa vyskytli nejaké chyby v odoslanom súbore, sú uvedené v sumáre až pod riadkom:
Riadkov v prílohe: ....
Počet nájdených chýb: .....
Ak je počet nájdených chýb: 0, súbor je možné uložiť a všetko je v poriadku.
Jara
11.08.08,09:42
Aj ja sa teším, že to konečne fičí... Posielala som dnes za 2 firmy výkazy a trvalo to len chvíľku. Tak to konečne spojazdnili.
inuš
12.08.08,04:25
No ja som sa včera potrápila s mesačným výkazom.
Ked som ho dala odoslať, vypísalo mi počet chýb 1 a súbor nie je možné uložiť. Dolu bol riadok na znovuodoslanie, tak som znova odoslala ten istý súbor a ten už prebehol bez chýb a v poriadku. Takže ja mám z toho zmiešané pocity. A mne sa vôbec nedá odhlásiť. Musím zavrieť celé okno, znova ísť cez stránku soc.poisť. kliknúť na podatelnu a tam mi nabehne okno s možnosťou vstupu do EZU alebo odhlásiť. Robí to takto pri odhlásení aj Vám? :o:o
Eulaly
12.08.08,06:18
Mne robí pri odhlásení presne to isté a už mi to dosť lezie na nervy.
nesca
12.08.08,06:26
No mne sa tiež nedarilo odhlásiť, ale potom som prišla na to, že treba stlačiť to slovíčko "odhlásiť", nie krížik :) Potom to išlo,vyskúšajte
A mimichodom, ešte stále nemám nový zázrak zo SP,našťastie stará karta funguje....len dokedy?
VladoaKatka
12.08.08,07:04
Od 11.8.2008 už je spustené aj prihlasovanie sa na IUP (Individuálny účet poistenca). Môžete sa prihlásiť s tou GRID kartou, ktorú vydala SP na Vaše meno a skontrolovať platby za seba na roky 2004,2005,2006,2007.


https://iup.socpoist.sk/Documents/PopisIUP.html

O prístup môže požiadať každý poistenec osobne, vydávajú sa GRID karty na IP totožnosti.
Zoltán Kovács
12.08.08,07:23
Od 11.8.2008 už je spustené aj prihlasovanie sa na IUP (Individuálny účet poistenca). Môžete sa prihlásiť s tou GRID kartou, ktorú vydala SP na Vaše meno a skontrolovať platby za seba na roky 2004,2005,2006,2007.


https://iup.socpoist.sk/Documents/PopisIUP.html

O prístup môže požiadať každý poistenec osobne, vydávajú sa GRID karty na IP totožnosti.

Mohli by sprístupniť kontrolu platieb príspevkov aj na dlhšie obdobie. Totiž 13 rokov kým som platil ako szčo oni nemajú zaevidované. A na informatívnom výpise o započítaných dobách do dôchodku mám iba 204 dni.:mee: :mad: Jednoducho im chýba obdobie od 1995.
VladoaKatka
12.08.08,07:40
Mohli by sprístupniť kontrolu platieb príspevkov aj na dlhšie obdobie. Totiž 13 rokov kým som platil ako szčo oni nemajú zaevidované. A na informatívnom výpise o započítaných dobách do dôchodku mám iba 204 dni.:mee: :mad: Jednoducho im chýba obdobie od 1995.
Mne chýbali všetky roky od 1990. Požiadala som písomne obe pobočky, ktoré ma evidovali, aby mi doplnili údaje a zaslali na ústredie...stalo sa...ale trvalo to priblížne 1,5 roka. Minulý rok som písomne požiadala ústredie o zaslanie opraveného výpisu IUP, po 62 dní som dostala kompletný výpis do konca roka 2003. Ústredie musí vydať, ak o to požiadaš...len to trvá dlho.
P.S.: Jedného syna (30) ústredie vôbec neeviduje:eek: tiež to vybavujem.
Eulaly
12.08.08,08:43
No mne sa tiež nedarilo odhlásiť, ale potom som prišla na to, že treba stlačiť to slovíčko "odhlásiť", nie krížik :) Potom to išlo,vyskúšajte
A mimichodom, ešte stále nemám nový zázrak zo SP,našťastie stará karta funguje....len dokedy?

Vďaka, to ma ani nenapadlo :)
Kartu nemáme stále ani my, opäť som volala na SP, vravela že stará karta bude fungovať do 15.8. a karty, s ktorých prebratím boli problémy, sa budú zasielať na pobočky a klienti vraj po ne budú chodiť osobne. Máme zavolať koncom týždňa, že tam už možno tie kardy dôjdu.
inuš
12.08.08,18:49
No mne sa tiež nedarilo odhlásiť, ale potom som prišla na to, že treba stlačiť to slovíčko "odhlásiť", nie krížik :) Potom to išlo,vyskúšajte
A mimichodom, ešte stále nemám nový zázrak zo SP,našťastie stará karta funguje....len dokedy?

To je samozrejmé, že idem cez tlačidlo odhlásiť, ale PC vôbec nereaguje, tak musím stránku zavrieť krížikom, a ísť znova tak ako som písala predtým. Aj dnes som posielala RL FO, všetko prebehlo OK, akurát odhlásenie mi nefunguje tak ako má.
lenkak
12.08.08,18:53
mne aj odhlasovanie funguje bez problémov.
Maruška54
12.08.08,19:00
Ja som dnes nemala žiaden problém s výkazmi ani s RLFO. Prihlásenie a odhlásenie bez problémov.
cloe
12.08.08,21:26
Vďaka, to ma ani nenapadlo :)
Kartu nemáme stále ani my, opäť som volala na SP, vravela že stará karta bude fungovať do 15.8. a karty, s ktorých prebratím boli problémy, sa budú zasielať na pobočky a klienti vraj po ne budú chodiť osobne. Máme zavolať koncom týždňa, že tam už možno tie kardy dôjdu.

Zas a znovu som sa dnes trápila s odoslaním mesačných výkazov. Na stránke podateľne soc. poisťovne je toto:


Informácia:

Možnosť práce v systéme EZU pomocou starých grid kariet sa predlžuje do 15.9.2008.

Oznam:

V súvislosti s momentálnymi problémami pri zasielaní registračných listov a mesačných výkazov poistného a príspevkov prostredníctvom elektronického zberu údajov (EZU) si Vás dovoľujeme požiadať o trpezlivosť. Sociálna poisťovňa vzniknuté problémy odstráni tak, aby bola opätovne obnovená funkcionalita EZU v plnom rozsahu. Od 28. júla 2008 až do doby bezproblémovej prevádzky systému EZU nebudú ukladané pokuty za nepredloženie týchto formulárov v lehote ustanovenej zákonom č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov. O opätovnom bezproblémovom fungovaní systému EZU budú zamestnávatelia informovaní.
Eulaly
14.08.08,06:38
Zas a znovu som sa dnes trápila s odoslaním mesačných výkazov. Na stránke podateľne soc. poisťovne je toto:


Informácia:

Možnosť práce v systéme EZU pomocou starých grid kariet sa predlžuje do 15.9.2008.

Oznam:

V súvislosti s momentálnymi problémami pri zasielaní registračných listov a mesačných výkazov poistného a príspevkov prostredníctvom elektronického zberu údajov (EZU) si Vás dovoľujeme požiadať o trpezlivosť. Sociálna poisťovňa vzniknuté problémy odstráni tak, aby bola opätovne obnovená funkcionalita EZU v plnom rozsahu. Od 28. júla 2008 až do doby bezproblémovej prevádzky systému EZU nebudú ukladané pokuty za nepredloženie týchto formulárov v lehote ustanovenej zákonom č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov. O opätovnom bezproblémovom fungovaní systému EZU budú zamestnávatelia informovaní.

Všimla som si to už tiež. Včera som pozerala len na hlavnú stránku SP na aktuálne informácie, nič tam nebolo a nenapadlo ma otvoriť ešte aj elektronickú podateľňu. Preto som volala na SP a povedali mi tam to, čo som písala. Tak asi tak :) Ešte mi tam ale tá pani vravela, že sa tam vždy všetko dozvedia ako posledné, takže sa potom ani nedivím, že mi vlastne povedala už starú informáciu :) no, aspoň že je ten termín predĺžený, lepšie pre nás :)
Reprografia
14.08.08,06:45
Moji milí poraďáci,
ja mám nasledovný problém. Novú grid kartu mám, ale nemám prihlasovacie meno(SSN). Skúšala som staré, nedarí sa mi dostať dnu. Pravdepodobne bolo nové prihlasovacie meno spolu s gridkartou na jednom liste. Ale ja som ten list niekde zapatrošila. Viete mi povedať, či sa Vám nejako zmenili prihlasovacie mená, alebo zostali rovnaké. Alebo neviete mi poradiť na koho sa v sociálnej poisťovni obrátiť. Určite ma zahlušia...
PS. Každá pozitívna myšlienka ma poteší. Stále mi to vŕta v hlave a ani na sociálku sa dnes nedá dovolať - nestránkový deň
Zoltán Kovács
14.08.08,06:47
Moji milí poraďáci,
ja mám nasledovný problém. Novú grid kartu mám, ale nemám prihlasovacie meno(SSN). Skúšala som staré, nedarí sa mi dostať dnu. Pravdepodobne bolo nové prihlasovacie meno spolu s gridkartou na jednom liste. Ale ja som ten list niekde zapatrošila. Viete mi povedať, či sa Vám nejako zmenili prihlasovacie mená, alebo zostali rovnaké. Alebo neviete mi poradiť na koho sa v sociálnej poisťovni obrátiť. Určite ma zahlušia...
PS. Každá pozitívna myšlienka ma poteší. Stále mi to vŕta v hlave a ani na sociálku sa dnes nedá dovolať - nestránkový deň

No v tomto ti jedine SP pomôže. Tie prihlasovacie mená sa zmenili a na nové karty staré nebudú platné. Je to 10 miestny číslený kód.
VERONIKA6
14.08.08,06:48
Moji milí poraďáci,
ja mám nasledovný problém. Novú grid kartu mám, ale nemám prihlasovacie meno(SSN). Skúšala som staré, nedarí sa mi dostať dnu. Pravdepodobne bolo nové prihlasovacie meno spolu s gridkartou na jednom liste. Ale ja som ten list niekde zapatrošila. Viete mi povedať, či sa Vám nejako zmenili prihlasovacie mená, alebo zostali rovnaké. Alebo neviete mi poradiť na koho sa v sociálnej poisťovni obrátiť. Určite ma zahlušia...
PS. Každá pozitívna myšlienka ma poteší. Stále mi to vŕta v hlave a ani na sociálku sa dnes nedá dovolať - nestránkový deň
Prihlasovacie meno Ti poslali spolu s GRID kartou a je iné ako bolo pri starom prihlasovaní, tak hľadaj.
Airamz
14.08.08,06:50
Aj mne sa stalo presne to isté. Takže som zavolala na moju pobočku SP, máme tam jednu milú pani, od ktorej som dostala kontrólnu otázku (tú som si zadávala pri registrácii) a po správnej odpovedi som dostala to "moje číslo SNN". V nestránkový deň to je ale fakt problém, asi treba počkať do zajtra. A potom sa mi podarilo odoslať aj 5 mesačných výkazov. Jediný problém bol pri odhlasovaní, toto sa mi nepodarilo ani raz, musela som vždy ukončovať celú prácu s internetom.
Anja111
14.08.08,07:24
Aj mne sa stalo presne to isté. Takže som zavolala na moju pobočku SP, máme tam jednu milú pani, od ktorej som dostala kontrólnu otázku (tú som si zadávala pri registrácii) a po správnej odpovedi som dostala to "moje číslo SNN". V nestránkový deň to je ale fakt problém, asi treba počkať do zajtra. A potom sa mi podarilo odoslať aj 5 mesačných výkazov. Jediný problém bol pri odhlasovaní, toto sa mi nepodarilo ani raz, musela som vždy ukončovať celú prácu s internetom.
Mne ide aj odhlasovanie bez problémov...
A klikáš na slovo "odhlásiť", alebo na šipku? Treba kliknúť na slovo "odhlásiť", nie na šipku.
Reprografia
14.08.08,07:31
Aj mne sa stalo presne to isté. Takže som zavolala na moju pobočku SP, máme tam jednu milú pani, od ktorej som dostala kontrólnu otázku (tú som si zadávala pri registrácii) a po správnej odpovedi som dostala to "moje číslo SNN". V nestránkový deň to je ale fakt problém, asi treba počkať do zajtra. A potom sa mi podarilo odoslať aj 5 mesačných výkazov. Jediný problém bol pri odhlasovaní, toto sa mi nepodarilo ani raz, musela som vždy ukončovať celú prácu s internetom.

Ďakujem veľmi pekne za pozitívnu odpoveď. Budem tam zajtra volať. Len dúfam, že v tomto hektickom čase, som nezabudla aj tie odpovede na kontrolné otázky.
inuš
14.08.08,16:21
Aj mne robí odhlasovanie stále problémy. Na PC musím ukončiť stránku, znova sa prihlásiť a kliknúť na odhlásiť. Ale ked sa prihlásim na notebooku, tak tam ma krásne odhlási hned na prvý šup. Takže budem mať chybu niekde v PC.
VladoaKatka
15.08.08,03:30
Aj mne robí odhlasovanie stále problémy. Na PC musím ukončiť stránku, znova sa prihlásiť a kliknúť na odhlásiť. Ale ked sa prihlásim na notebooku, tak tam ma krásne odhlási hned na prvý šup. Takže budem mať chybu niekde v PC.

Mne sa objavujú takéto problémy, aj na iných stránkach, odkiaľ sa nemôžem plynule odhlásiť, keď mám

- niečo iné otvorené v pozadí na PC,
- dlhšie som "nepoupratovala PC" - nepustila defragmentáciu disku,
Zoltán Kovács
15.08.08,05:04
SKúšam posielať mesačný výkaz ale ešte so starou gridkartou. Všetko ide v pohode, ale keď si pýta číslené políčko z gridkarty, tak jednoducho neudáva koordináty z ktorého políčka mám zadať kód. Takže neviem dokončiť zasielanie. Mate aj podobné skúsenosti?
VladoaKatka
15.08.08,05:24
...prečo neposielaš už s novou? tá Ti nefunguje?
Zoltán Kovács
15.08.08,05:25
...prečo neposielaš už s novou? tá Ti nefunguje?

Veru nefunguje. Aj keď som hneď písal mail o nefunkčnosti do SP, a na moje počudovanie reagovali do 2 hodín (to bolo 29.7.). vypýtali si SSN a moje meno, ale odvtedy nič sa neudialo. :mad:
drobeceva
15.08.08,05:57
Na základe sledovaných príspevkov som mala obavy ako to bude fungovať.
Klobúk dolu, včera som posiela mesačný výkaz, zobrala mi to hneď na prvýkrát bez problémov. Hlásim sa už iba s novou kartou. Aj RLFO prešiel v pohode. Len aby to tak bolo ďalej.
VladoaKatka
15.08.08,06:05
Veru nefunguje. Aj keď som hneď písal mail o nefunkčnosti do SP, a na moje počudovanie reagovali do 2 hodín (to bolo 29.7.). vypýtali si SSN a moje meno, ale odvtedy nič sa neudialo. :mad:
... asi prečítali túto tému ...

Teraz vážne: už od dneska by mali fungovať len nové GRID karty, mal by si sa s ními spojiť telefonicky, lebo aj súbory do konca júla vo formáte SML a teraz vo formáte XML musíme posielať, aj štruktúra súborov je iná, aby Ti nakoniec nezarátali pokutu za oneskorené podanie.
Zoltán Kovács
15.08.08,06:07
... asi prečítali túto tému ...

Teraz vážne: už od dneska by mali fungovať len nové GRID karty, mal by si sa s ními spojiť telefonicky, lebo aj súbory do konca júla vo formáte SML a teraz vo formáte XML musíme posielať, aj štruktúra súborov je iná, aby Ti nakoniec nezarátali pokutu za oneskorené podanie.

Funčnosť starých kariet myslím bola predlžena.... A sľubovali na stránke, že v období (ne)fungovania duálneho zasielania (staré, nove karty) oneskorené výkazy nebudú penalizovať, lebo sú vedomí (ne)dokonalosti systému.
drobeceva
15.08.08,06:08
... asi prečítali túto tému ...

Teraz vážne: už od dneska by mali fungovať len nové GRID karty, mal by si sa s ními spojiť telefonicky, lebo aj súbory do konca júla vo formáte SML a teraz vo formáte XML musíme posielať, aj štruktúra súborov je iná, aby Ti nakoniec nezarátali pokutu za oneskorené podanie.
Skúste pozrieť stránku SP, včera som si tam všimla, že žiadajú o trpezlivosť, termín presúvajú do 15.9. a bolo napísané, že nebudú penalizovať za oneskorené podania /sú si vedomí , že oni zlýhajú/
Zoltán Kovács
15.08.08,06:10
Skúste pozrieť stránku SP, včera som si tam všimla, že žiadajú o trpezlivosť, termín presúvajú do 15.9. a bolo napísané, že nebudú penalizovať za oneskorené podania /sú si vedomí , že oni zlýhajú/


Len dokedy? Aby po 10 rokoch nezačali vyťahovať a penalizovať oneskorené zasielanie. V r. 2018 už nikto si nebude pamätať, že prečo sa posielal vykaz oneskorene.
drobeceva
15.08.08,06:13
No veď práve o to ide. Teraz hovoria tak, do budúcna sa na to zabudne. Ja už mám na to alergiu-pokutami sa vedia vyhrážať pri každej príležitosti, ale že vďaka ním sú často zmätky, to si nepriznajú.
Zoltán Kovács
15.08.08,06:18
Už ide, teda píše číslo políčka, čo treba zadať, pri starych kartách. Huuuurrrraaaaa!!!!
Zoltán Kovács
15.08.08,06:21
Už ide, teda píše číslo políčka, čo treba zadať, pri starych kartách. Huuuurrrraaaaa!!!!

A dokonca už aj nova karta. Jupeeej...
drobeceva
15.08.08,06:26
A dokonca už aj nova karta. Jupeeej...
No tešíme sa s Tebou. Veľa úspechov, nech Ti to ide tak bezproblémovo ako mne /len aby som nezakríkla/
Janiela
15.08.08,06:43
Prosím vás, ako robíte opravné výkazy v EZU? Konkrétne za 6/2008 som nútená dať dodatočný výkaz, no ezu mi vyhlasuje chybu. Neberie staré xml. Mohla by som to dať do EZU manuálne alebo radšej papierovo na soc. poisťovňu? Ďakujem pekne za radu.
VladoaKatka
15.08.08,06:45
... ešte taká perlička z posledných dní:
Tiež som bola osobne odovzdávať dokumenty dňa 8.8., lebo nebola som spokojná s odosielaním, tak som zároveň sa chcela spýtať na IUP a prístup - ako to vlastne je?
Pracovníčka pobočky prišla si po mňa na vrátnicu, že mi spraví prístup, ale nedalo sa jej pripojiť na net. Tak sme sa začali baviť o EZU atď., ona "superaktívna", že mi aspoň zatiaľ skontroluje platby a či sú akceptované tlačivá - aktivita ako ...., už to by ju malo "trknúť", že mám GRID kartu na svoje meno a že systém je nastavený tak, že na jeden IP (občianský) vydajú len jednu GRID kartu, ona kľudným svedomím mi vydala ďalšiu GRID kartu.
Za 3 dni doporučeným listom žiadali späť...
Nemá na starosť toľko zákonov ako my, aj z toho jedného asi len tú časť, čo sa týka jej pracovného zaradenia - informovaná bola menej ako sme my tu na porade ... len hľadala usmernenia v e-maloch ... ale ani tie asi nemá osvojené...alebo ani prečítané...
VladoaKatka
15.08.08,06:49
Len dokedy? Aby po 10 rokoch nezačali vyťahovať a penalizovať oneskorené zasielanie. V r. 2018 už nikto si nebude pamätať, že prečo sa posielal vykaz oneskorene.
Žeby sme do šanonov MZDY za rok 2008 priložilo aj túto tému v tlačenej forme alebo na CD ako dôkazový materiál?
Reprografia
15.08.08,06:55
Ďakujem veľmi pekne za pozitívnu odpoveď. Budem tam zajtra volať. Len dúfam, že v tomto hektickom čase, som nezabudla aj tie odpovede na kontrolné otázky.

Tak včera som tu písala o tom, ako som stratila nové prihlasovacie meno. Keďže bol včera nestránkový deň na sociálnej poisťovni, celá žhavá som tam volala dnes ráno. Tá pani čo to má na starosti najprv začala s tým, že si musím požiadať o vydanie novej grid karty, načo som jej odpovedala, že som dostala odpoveď mailom so SP, že mi to meno s menšími problémami nájdu. Stále som dobiedzala, ale slušne, až mi ho nakoniec dali a bez problémov. Takže chcem povzbudiť takých "nepozorných" ako ja, ktorá som si prihlasovacie údaje vyhodila, keď som si robila v kanclíku poriadok. Teraz sa cítim lepšie a s kľudom odchádzam na dovolenku
Janiela
17.08.08,17:25
Žeby sme do šanonov MZDY za rok 2008 priložilo aj túto tému v tlačenej forme alebo na CD ako dôkazový materiál?
Ja to tak robím, všetko z EZU vytláčam a prikladám. Už o rok si pracovníci SP nebudú nič pamätať, veď oni ani nevedia, že sa vydávajú nové grid karty.
Hansa
18.08.08,08:14
Od rána sa snažím prihlásiť na sociálnej poisťovni či starou grid kartou, či novou grid kartou, ale vôbec sa mi to nedá.
Všetky heslá si to vezme, ale pri prihlasovaní novou grid kartou mi nakoniec napíše text: "Informácia o zablokovaní konta".
Do Bratislavy nie je možné sa dovolať, tiež na sociálke v mieste bydliska mi s tým pracovníčka nevedela poradiť.
Mali ste niekto podobný prípad?
MIRKA111
18.08.08,11:50
mne to dnes tiež nešlo a to som chcela koleginiu ukázať ako to ma odosielať kým tu nebudem. take bude odnášať papierovou formou. Prihlásila som sa dokonce ma pustilo dnu, ale keď som chcela vyhľadať zamestnanca na manuálne odhlásenie tak ma vyhodilo a na druhý krát ma po zadaní hesliel žiadalo znovu dookola heslo...........heslo..........heslo. tak som to vzdala.
Zoltán Kovács
18.08.08,11:55
Asi tak pred hodinkou to ešte išlo, ale teraz to vôbec nefunguje.

Mňa trápi trošku iná vec, ohľadne nových grid kariet. Ak mám grid kartu pre viacero platiteľov, prečo nevyriešili prechod z jedného do druhého voľbou IČZ. Nakoľko ja posielam hromadne pre všetkých naraz, a keď jedného ukončím musím sa najprv odhlásiť a potom sa prihlásiť a vybrať iné IČZ.
Rozalka
18.08.08,16:52
Ja to tak robím, všetko z EZU vytláčam a prikladám. Už o rok si pracovníci SP nebudú nič pamätať, veď oni ani nevedia, že sa vydávajú nové grid karty.
Toto si treba vytlačiť a odložiť (zo stránky SP to rýchlo zmizne):

Informácie

Vážený klient Sociálnej poisťovne, vzhľadom na množiace sa dotazy ohľadne zobrazovania registračných listov (RL) v inom období (072008) namiesto obdobia s dátumom, kedy ste posielali príslušný RL (082008), vám chceme poskytnúť nasledovné vysvetlenie.
RL v starej XML schéme 1.5 bolo možné zasielať iba do dátumu 31.7.2008 a od dátumu 1.8.2008 už iba v XML schéme 1.7. Sociálna poisťovňa, aby vyšla v ústrety požiadavkám klientov, sa rozhodla toto obdobie zasielania v XML schéme 1.5 predĺžiť do 15.8.2008, pričom zároveň bolo umožnené aj zasielanie RL aj v novej XML schéme 1.7. Z tohto dôvodu registračnému listu zasielanému v období medzi 1.8.2008 do 15.8.2008 v starej XML schéme 1.5, je aplikáciou zobrazovaný ako najneskorší možný dátum 31.7.2008 a tým pádom je viditeľný v prehľadoch za obdobie 072008 a nie 082008. RL zasielaný v tomto období v požadovanej novej XML schéme 1.7 je riadne viditeľný v prehľade za obdobie 082008 s korektným dátumom prijatia.
Sociálna poisťovňa zobrazí v aplikácii riadny dátum prijatia aj pre RL zasielané v starej XML schéme 1.5. v období medzi 1.8.2008 do 15.8.2008.
Ďakujeme za pochopenie.
  • Od 16. augusta 2008 (vrátane) aplikácia prijíma formuláre registračných listov fyzických osôb (RLFO) iba v novej XML schéme. Zamestnávateľ všetky druhy RLFO (prihláška, zmena, prerušenie, odhláška, zrušenie prihlásenia) zasiela elektronicky v štruktúre XML verzia 1.7. (pozn. dátum vzniku, zániku alebo prerušenia poistenia a dátum zmeny pre použitie tejto verzie nie je rozhodujúci).
  • Mesačný výkaz poistného a príspevkov (MVP) za mesiac júl 2008 a ďalšie mesiace zamestnávateľ zasiela elektronicky v novej XML schéme, verzia 2.7. MVP za obdobia pred júlom 2008 sa elektronicky zasielajú aj po 31. júli 2008 v XML schéme platnej pred 31. júlom 2008, nemôžu byť zaslané v novej štruktúre.
  • Možnosť práce v systéme EZU pomocou starých grid kariet sa predlžuje do 15.9.2008.
    V súvislosti s momentálnymi problémami pri zasielaní registračných listov a mesačných výkazov poistného a príspevkov prostredníctvom elektronického zberu údajov (EZU) si Vás dovoľujeme požiadať o trpezlivosť. Sociálna poisťovňa vzniknuté problémy odstráni tak, aby bola opätovne obnovená funkcionalita EZU v plnom rozsahu. Od 28. júla 2008 až do doby bezproblémovej prevádzky systému EZU nebudú ukladané pokuty za nepredloženie týchto formulárov v lehote ustanovenej zákonom č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov. O opätovnom bezproblémovom fungovaní systému EZU budú zamestnávatelia informovaní.
  • Dáša_
    18.08.08,17:21
    Mňa trápi trošku iná vec, ohľadne nových grid kariet. Ak mám grid kartu pre viacero platiteľov, prečo nevyriešili prechod z jedného do druhého voľbou IČZ. Nakoľko ja posielam hromadne pre všetkých naraz, a keď jedného ukončím musím sa najprv odhlásiť a potom sa prihlásiť a vybrať iné IČZ.

    Presne toto trápi aj mna. Možno by sme im to mali naznačiť :D
    Zoltán Kovács
    18.08.08,17:59
    Presne toto trápi aj mna. Možno by sme im to mali naznačiť :D

    Aby ešte viac to celé domrvili?
    Budme radi, že to vôbec ako tak funguje. Keď už bude systém funkčný sa môže navrhnúť takéto riešenie.
    michelle84
    19.08.08,07:10
    Jupííí, mesačný príkaz mi prešiel na prvýkrát, aj keď bol menší problém s prihlásením, ale s poslaním výkazu žiadny :):):)
    Janiela
    19.08.08,10:55
    Dobrý deň, ja som dnes dostala grid kartu no nefunguje. IČZ si nemôžem zmeniť. Na tom istom PC už mám jednu registráciu pre sro, ktorá mala grid kartu skôr než ja. Na túto mi prihlásenie ide bezproblémovo, no so svojou na iné fy mám problém. Nedovolí mi zmeniť IČZ. Poradíte?
    Zoltán Kovács
    19.08.08,10:56
    Dobrý deň, ja som dnes dostala grid kartu no nefunguje. IČZ si nemôžem zmeniť. Na tom istom PC už mám jednu registráciu pre sro, ktorá mala grid kartu skôr než ja. Na túto mi prihlásenie ide bezproblémovo, no so svojou na iné fy mám problém. Nedovolí mi zmeniť IČZ. Poradíte?

    Nie je to viazané na pc, ale na osobu. A pri novom zadávaš správny SSN?
    Janiela
    20.08.08,05:01
    Nie je to viazané na pc, ale na osobu. A pri novom zadávaš správny SSN?
    Áno, zadávam. Myslela som si, že to nemôže byť viazané na jeden PC, no ale jeden nikdy nevie. Problém môže byť pri registrácii, pani na poisťovni totiž zmetkoval PC. Ale ináč bola veľmi zlatá. Ďakujem za radu, skúsim to dnes a v prípade neúspechu zavolám na pobočku.
    abel
    20.08.08,05:05
    Dobrý deň, ja som dnes dostala grid kartu no nefunguje. IČZ si nemôžem zmeniť. Na tom istom PC už mám jednu registráciu pre sro, ktorá mala grid kartu skôr než ja. Na túto mi prihlásenie ide bezproblémovo, no so svojou na iné fy mám problém. Nedovolí mi zmeniť IČZ. Poradíte?
    Ja som mala doteraz GRID karty 11 firiem a ďalšie 4 sa registrovali v období jún - júl 2008. Keď sa prihlasujem novou kartou, IČZ tých 11 firiem mi ponúkne bez problémov a z tých nových štyroch mi tam ponúkne len 2. Volala som do SP a vraj tie 2, ktorých IČZ sa mi tam "neponúkne" musia mi dať plnú moc a vlastne to vybavovať znovu. V utorok idem do SP, budem vedieť viac. Ty si to IČZ nemôžeš zmeniť ani doplniť, môžeš si len vybrať z tých, ktoré sa ti tam objavia v ponuke.
    Libusa
    20.08.08,05:52
    Nemôžem odoslať mesačné výkazy do SP za 07/2008 vygeneruje mi to zostavy ktoré systém nezoberie v podstate mi zadá chybové hlásenie na všetky údaje VZ aj jednotlivé odvody u všetkých pracovníkov. Firma od ktorej máme mzdový program tvrdí, že problém je na strane SP. Máte problémy aj viacerí, alebo nám firma nehovorí pravdu. vďaka
    bukovacova
    20.08.08,10:11
    Podľa mňa nie asi, ale určite. A ešte neviem koľko týždňov, mesiacov prebehne kým to začne fungovať tak ako má.

    haha je pomaly koniec augusta a ja stale nemam novu GRID kartu...este ze stale funguje stara, ale aj tak mam jeden problem...pri odosielani RLFO mi vypisuje chybu - zly obsah v "statna prislusnost", uz som vyskusala vsetky varianty a nic. co tam mam dat aby mi to konecne ulozilo? poslala som teda RLFO postou do SP, dufam ze sa svet (myslim tym SP) nezruti ak sa mi to nepodari...
    :(
    Rozalka
    20.08.08,17:54
    Nemôžem odoslať mesačné výkazy do SP za 07/2008 vygeneruje mi to zostavy ktoré systém nezoberie v podstate mi zadá chybové hlásenie na všetky údaje VZ aj jednotlivé odvody u všetkých pracovníkov. Firma od ktorej máme mzdový program tvrdí, že problém je na strane SP. Máte problémy aj viacerí, alebo nám firma nehovorí pravdu. vďaka

    Nám to funguje a aj viacerým tu na porade, takže je asi problém niekde inde...


    ...pri odosielani RLFO mi vypisuje chybu - zly obsah v "statna prislusnost", uz som vyskusala vsetky varianty a nic. co tam mam dat aby mi to konecne ulozilo? ...
    :(

    Štátna príslušnosť = SK (nám to takto funguje)
    bukovacova
    21.08.08,05:03
    Štátna príslušnosť = SK (nám to takto funguje)[/quote]

    zly obsah - subor nie je mozne ulozit
    drobeceva
    22.08.08,05:17
    Minule som tu kdesi čítala, že cez prihlasovanie meno mám aj prístup na svoj individuálny účet /nakoľko je viazané na moje rod.číslo/. Teraz som to skúšala a nefunguje mi to.
    tomare
    22.08.08,05:32
    Štátna príslušnosť = SK (nám to takto funguje)

    zly obsah - subor nie je mozne ulozit[/quote]
    Napíš presné znenie chyby. Možno vôbec nejde o štátnu príslušnosť
    mojto
    22.08.08,09:11
    Veru, väčšinou býva chybný údaj pred tým, ktorý je spomenutý.
    Katija
    22.08.08,12:40
    Minule som tu kdesi čítala, že cez prihlasovanie meno mám aj prístup na svoj individuálny účet /nakoľko je viazané na moje rod.číslo/. Teraz som to skúšala a nefunguje mi to.Najprv musíš osobne navštíviť svoju pobočku SP a vyplniť žiadosť o sprístupnenie individuálneho účtu poistenca. Pracovníčka SP si ťa podľa OP overí a odblokuje tvoj účet. Celé to trvá cca 5 minút. Účet je prístupný okamžite. Vidíš tam svoje vymeriavacie základy a poistné od roku 2004 do roku 2007. Rok 2008 zatiaľ nie.
    __________________
    Katija:):cool:
    Zbaľte nevhodný príspevok pomocou tlačidla http://www.porada.sk/image.php?u=2&type=sigpic&dateline=1200510593
    Viera Klimentová
    25.08.08,05:00
    Tak, dnes mám problém, aký ste mali po niektorí po tieto dni. Neviem za svet odoslať odhláško FO. Ani nová, ani stará G-karta. Raz sa mi podarilo vyplniť odhlášku a keď som ju chcela uložiť - zmizla. A teraz sa opäť úpokúšam bezúspešne prihlásiť. Tak to sa mi ešte nestala. Dúfam, že do večera to stihnem.
    bukovacova
    25.08.08,05:11
    zly obsah - subor nie je mozne ulozit
    Napíš presné znenie chyby. Možno vôbec nejde o štátnu príslušnosť[/quote]

    Chyby :
    ZLY-OBSAH r:20, stl:7; Element 'statP' ma zly obsah
    Načítaný súbor: XXX
    XML schema: RLFO-v1.7.xsd
    Riadkov v prílohe: 0
    Počet nájdených chýb: 1
    Súbor nie je možné uložiť

    cele som to skopirovala...
    tomare
    26.08.08,05:48
    Element "statP"
    takýto element nemám
    mám element "stat", ktorý je použitý v adrese
    a element"statVykPrace", čize kde je práca vykonávaná
    Otvor XML a pozri si riadok 20. Možno je zle uvedený názov elementu. Program element "statP" nepozná a preto ho hlási ako chybný.
    zuzana
    27.08.08,05:21
    Čo sú zase nové výkazy do sociálky???Ako sa mi otvoril výkaz vidím ze uz to nevyplňa samostatne ale treba všetko ručne IP, UP, Rfsol.??
    books
    27.08.08,07:44
    Dobrý deň,ja mám taký problém.
    Keď vytvorím RL FO-prihláška(odhlášku mi zoberie,lebo ju vytvorím už z existujúcej prihlášky),tak mi ho nechce uložiť a vyhadzuje,že mám zle uvedený štát a štát pracoviska.Skúšala som to rôzne vypísať aj doplniť a stále nič,nakoniec som ich vypísala v počítači a poslala poštou.
    Neviete,čo to znamená a viete mi poradiť?
    Ď.
    inuš
    27.08.08,07:51
    No ja sa musím pochváliť, dnes mi šlo odosielanie súborov na jednotku, bez chyby a čo je najdôležitejšie, už mi funguje aj odhlásenie v poriadku. Som taká natešenáááááááá.
    books
    27.08.08,08:44
    Dobrý deň,ja mám taký problém.
    Keď vytvorím RL FO-prihláška(odhlášku mi zoberie,lebo ju vytvorím už z existujúcej prihlášky),tak mi ho nechce uložiť a vyhadzuje,že mám zle uvedený štát a štát pracoviska.Skúšala som to rôzne vypísať aj doplniť a stále nič,nakoniec som ich vypísala v počítači a poslala poštou.
    Neviete,čo to znamená a viete mi poradiť?
    Ď.

    Už som na to prišla,kde som mala ešte doplniť ten štát a to v odstavci: 10.Obdobie poistenia (zamestnanec+SZČO+DPO+FO,za ktorú platí štát) je kolonka,kde je napísané Výkon práce v štáte a tam treba dopísať SK a potom mi to zobralo. Som rada.
    abel
    27.08.08,14:01
    Čo sú zase nové výkazy do sociálky???Ako sa mi otvoril výkaz vidím ze uz to nevyplňa samostatne ale treba všetko ručne IP, UP, Rfsol.??
    Za mesiac 7/2008 sú už nové výkazy
    len treba pri ich manuálnom vypisovaní dať pozor - pri MV treba prekliknúť z opravného na riadny výkaz a z DIČ na IČZ a pri prílohe z rod. čísla na IČZ - nevedela som to upraviť a stiahnuť v takej podobe zo stránky SP.
    abel
    27.08.08,14:37
    Dnes som bola na pobočke SP vybaviť si EZU už pre všetky firmy - vlastne rozšírenie mojej právomoci :rolleyes: Trvalo to cca 10 minút, ale na podpis protokolu od šéfa sme čakali 2 hodiny. Mali problém s výstupom na tlačiarni a tak to šéf odmietol podpísať - namiesto na 2 strany to napísalo na 3. Ja som teraz zaslala RLFO a tiež mi ho vytlačilo na 2 strany !!!! doteraz som to mala krásne bez problémov. Netuším, ako by som si to mala upraviť.....
    IVEB
    28.08.08,09:43
    Idú Vám dnes odosielať odhlášky do SP? J
    Martina Mrmusová
    28.08.08,09:50
    A ak mi zatiaľ neprišla nová grid karta? Písali, že mali problémy s doručovaním, ale mne poštou nič neprišlo?
    IVEB
    28.08.08,16:46
    Po všetkých peripetiách som si pred chvíľou pozrela odoslané registračné listy na SP a čo nevidím . Všetky pokusy , ktoré sa javili ako nesprávne , mám akceptované , takže som jednu zamestnankyňu dnes odhlásila cca 5 x. A to som po viacerých pokusoch aj bola na pobočke v KE . kde mi vôbec nevedeli poradiť čo mám robiť a vrchol toho bolo , že pracovníčka ani nevedela , ako sa RL FO vôbec vyplňuje. A to som už bola v nepríčetnosti. Podarilo sa mi jeden RL stornovať cez EZU ale ďalšie nejdú. Čo s tým mám urobiť? Moje nervy.
    judita1971
    28.08.08,17:22
    A ak mi zatiaľ neprišla nová grid karta? Písali, že mali problémy s doručovaním, ale mne poštou nič neprišlo?


    áno, boli problémy, ani mne karta nedošla, volala som na našu pobočku, čo s tým. Dozvedela som sa, že pošta veľa kariet povracala ústrediu SP v Bratislave. Tá ich v súčasnosti rozposlala na pobočky SP. Bola som si ju vyzdvihnúť na našej pobočke. Tam som videla kopu vrátených listov. Takže len zavolaj pobočke. Ja zatiaľ kartu nemám, lebo po otvorení obálky sme spolu s milou paňou na SP zistili, že karta bola poškodená. Chcela mi vydať novú, ale boli s tým nejaké problémy. Videla som, že sa naozaj snažila, ale asi tak ako sa my trápime s ich systémom, tak ak ony. Takže v utorok tam idem ešte raz, ale predtým určite zavolám....:o
    Martina Mrmusová
    08.09.08,10:57
    Ďakujem, ešte som tam nevolala, ani som tam nebola, tak som zvedavá čo povedia mne.
    cloe
    08.09.08,20:56
    Dnes sa znovu trápim s odoslaním mesačného výkazu.
    Hlási mi toto:
    citujem:
    Chyby :
    Rodné číslo s poradovím číslom riadku 14 : Kontrolná číslica nevyhovuje kontrole modulo 11
    V tom rodnom čísle žiadna chyba nie je, tak neviem.

    Aspoň som sa pobavila, aký majú pravopis ...poradovím...;)
    ZuzanaP
    09.09.08,08:46
    Zase to nefunguje, som v práci po dvoch týždňoch a nechcem sa rozčulovať, ale....

    Potrebujem napraviť svoju chybu, podarilo sa mi prihlásiť dohodára ako riadneho zamestnanca, takže musím zrušiť prihlášku a nanovo ho prihlásiť a nejde to. Úžasný systém...
    Rozalka
    09.09.08,19:49
    Dnes sa znovu trápim s odoslaním mesačného výkazu.
    Hlási mi toto:
    citujem:
    Chyby :
    Rodné číslo s poradovím číslom riadku 14 : Kontrolná číslica nevyhovuje kontrole modulo 11
    V tom rodnom čísle žiadna chyba nie je, tak neviem.

    Aspoň som sa pobavila, aký majú pravopis ...poradovím...;)

    Mno, v niektorých RČ je kontrolná číslica stanovená skutočne nesprávne.
    K výpočtu sa používa tzv. Modulo 11 (ak ťa to zaujíma, prikladám tabuľku - funguje aj pre IČO).
    mimotemy
    Keď sme v r. 1988 prechádzali so mzdami na VT, tiež nám niektoré RČ program ignoroval, vraj pre nesprávny modul. Nakoniec sme sa dozvedeli, že RČ narodených do konca roka 1985 sú mnohé nesprávne vypočítané.

    PS: tabuľka je chránená heslom - len kvôli vzorcom (ENTER).

    Na wikipédii som ešte "vygúglila" toto:

    Prvních šest číslic popisuje datum narození ve formátu rrmmdd (např. 701020 označuje datum narození 20. října 1970), přičemž ženy mají k měsíci připočteno 50 (tzn. 706020 označuje ženu narozenou 20. října 1970). Zbytek rodného čísla odlišuje lidi narozené ve stejný den a zpravidla se odděluje lomítkem.

    Do 1. ledna 1954 za lomítkem následovaly právě jen tři cifry, poté přibyla čtvrtá číslice, která slouží ke kontrole platnosti, jako kontrolní číslice.
    Čtvrté číslo se doplní tak, aby celé rodné číslo bylo beze zbytku dělitelné jedenácti (tzv. modulo); na posledním místě rodného čísla je tak zbytek po dělení devítimístného rodného čísla číslem jedenáct. (Dělitelnost jedenácti lze snadno zkontrolovat i zpaměti: kritériem dělitelnosti jedenácti je rozdíl součtu cifer na sudých a lichých místech a jeho dělitelnost jedenácti, např. u čísla 736028/5163 je součet číslic na lichých místech 7 + 6 + 2 + 5 + 6 = 26, součet číslic na sudých místech 3 + 0 + 8 + 1 + 3 = 15, rozdíl 26 − 15 = 11 je dělitelný jedenácti, takže celé rodné číslo je dělitelné jedenácti a tedy formálně platné.).
    Z tohoto pravidla existuje výjimka: pokud je zbytek po dělení devítimístného čísla roven deseti (a neexistuje žádná kontrolní číslice, která by splňovala předchozí podmínku), jako kontrolní číslice se použije nula (a celé rodné číslo pak dělitelné jedenácti není).
    Například: RČ 840501/1330: 840501133 mod 11 = 10 (a 8405011330 mod 11 = 1).
    Tato výjimka však byla použita jen zhruba u 1000 RČ, přidělování takových rodných čísel bylo roku 1985 podle interního předpisu FSÚ Č. Vk. 2898/1985 ukončeno; není však vyloučeno, že se v minimálním počtu vyskytla i po tomto roce.
    cloe
    09.09.08,20:19
    Mno, v niektorých RČ je kontrolná číslica stanovená skutočne nesprávne.
    K výpočtu sa používa tzv. Modulo 11 (ak ťa to zaujíma, prikladám tabuľku - funguje aj pre IČO).
    mimotemy
    Keď sme v r. 1988 prechádzali so mzdami na VT, tiež nám niektoré RČ program ignoroval, vraj pre nesprávny modul. Nakoniec sme sa dozvedeli, že RČ narodených do konca roka 1985 sú mnohé nesprávne vypočítané.

    PS: tabuľka je chránená heslom - len kvôli vzorcom (ENTER).

    Na wikipédii som ešte "vygúglila" toto:

    Prvních šest číslic popisuje datum narození ve formátu rrmmdd (např. 701020 označuje datum narození 20. října 1970), přičemž ženy mají k měsíci připočteno 50 (tzn. 706020 označuje ženu narozenou 20. října 1970). Zbytek rodného čísla odlišuje lidi narozené ve stejný den a zpravidla se odděluje lomítkem.

    Do 1. ledna 1954 za lomítkem následovaly právě jen tři cifry, poté přibyla čtvrtá číslice, která slouží ke kontrole platnosti, jako kontrolní číslice.
    Čtvrté číslo se doplní tak, aby celé rodné číslo bylo beze zbytku dělitelné jedenácti (tzv. modulo); na posledním místě rodného čísla je tak zbytek po dělení devítimístného rodného čísla číslem jedenáct. (Dělitelnost jedenácti lze snadno zkontrolovat i zpaměti: kritériem dělitelnosti jedenácti je rozdíl součtu cifer na sudých a lichých místech a jeho dělitelnost jedenácti, např. u čísla 736028/5163 je součet číslic na lichých místech 7 + 6 + 2 + 5 + 6 = 26, součet číslic na sudých místech 3 + 0 + 8 + 1 + 3 = 15, rozdíl 26 − 15 = 11 je dělitelný jedenácti, takže celé rodné číslo je dělitelné jedenácti a tedy formálně platné.).
    Z tohoto pravidla existuje výjimka: pokud je zbytek po dělení devítimístného čísla roven deseti (a neexistuje žádná kontrolní číslice, která by splňovala předchozí podmínku), jako kontrolní číslice se použije nula (a celé rodné číslo pak dělitelné jedenácti není).
    Například: RČ 840501/1330: 840501133 mod 11 = 10 (a 8405011330 mod 11 = 1).
    Tato výjimka však byla použita jen zhruba u 1000 RČ, přidělování takových rodných čísel bylo roku 1985 podle interního předpisu FSÚ Č. Vk. 2898/1985 ukončeno; není však vyloučeno, že se v minimálním počtu vyskytla i po tomto roce.

    Rozalka, ty si skrátka poklad. Vypísala som tam to rodné číslo pre kontrolu a vyzerá, že to modulo11 nie je OK. A čo teraz? Ako to riešiť?
    Rozalka
    09.09.08,20:23
    Neviem, čo s tým tvojim prípadom. Skúšala som doplniť RČ mojej rodiny, všetkým to funguje, len mne nie:mee:, zatiaľ naše MVP zasielame "papierové", našťastie.
    Doteraz to fungovalo? lebo ten modul používali aj predtým...
    Na tvojom mieste by som zašla na SP - nakoniec, zato nič nedáš.
    cloe
    09.09.08,20:26
    No, práveže toho zamestnanca som mala aj v predchádzajúcom mesiaci a to mi nejde do hlavy, prečo mi pred tým MV akceptovali.
    Popýtam sa na SP.
    Ďakujem ti. Chcela som ti prideliť bodík ale nedá sa. Že musím aj niekomu inému;)
    Rozalka
    09.09.08,20:34
    Možno majú prísnejšiu kontrolu, veď vieš, že majú nový výkaz a možno už konečne ich stránka pracuje.;)
    endrju
    13.09.08,06:06
    Dnes sa znovu trápim s odoslaním mesačného výkazu.
    Hlási mi toto:
    citujem:
    Chyby :
    Rodné číslo s poradovím číslom riadku 14 : Kontrolná číslica nevyhovuje kontrole modulo 11
    V tom rodnom čísle žiadna chyba nie je, tak neviem.

    Aspoň som sa pobavila, aký majú pravopis ...poradovím...;)


    Mno, v niektorých RČ je kontrolná číslica stanovená skutočne nesprávne.
    K výpočtu sa používa tzv. Modulo 11...


    ... Vypísala som tam to rodné číslo pre kontrolu a vyzerá, že to modulo11 nie je OK. A čo teraz? Ako to riešiť?


    Neviem, čo s tým tvojim prípadom. Skúšala som doplniť RČ mojej rodiny, všetkým to funguje, len mne nie:mee:, zatiaľ naše MVP zasielame "papierové", našťastie.
    Doteraz to fungovalo? lebo ten modul používali aj predtým...
    Na tvojom mieste by som zašla na SP - nakoniec, zato nič nedáš.


    No, práveže toho zamestnanca som mala aj v predchádzajúcom mesiaci a to mi nejde do hlavy, prečo mi pred tým MV akceptovali.
    Popýtam sa na SP...
    K diskusii o rodných číslach si dovolím pridať jednu informáciu o "pravidlách hry" s rodnými číslami vyplývajúcich zo všeobecne záväzných predpisov. Odporúčam nazrieť do zákona 301/1995 Z.z. o rodnom čísle.
    V zákone je uvedené aj to, ako treba postupovať, ak sú pochybnosti o správnosti rodného čísla alebo rodné číslo nespĺňa podmienku "modulo 11".
    Odporúčam preto čítanie tohoto zákona na skrátenie prípadných sychravých jesenných večerov. ;)
    Ninna
    21.09.08,10:23
    Už zasa sa neviem dostať k odhláške zamestnanca, keď tam zadám rodné číslo a dám hľadať vypisuje nasledovné:


    Pristúpili ste na neznámu stránku. Administrátor systému bol informovaný.
    Prejdite na hlavnú stránku.
    Maruška54
    21.09.08,10:32
    Už zasa sa neviem dostať k odhláške zamestnanca, keď tam zadám rodné číslo a dám hľadať vypisuje nasledovné:


    Pristúpili ste na neznámu stránku. Administrátor systému bol informovaný.
    Prejdite na hlavnú stránku.


    Včera mi to išlo, dnes mám taký istý problém.
    Ninna
    21.09.08,10:33
    To je des tieto nové gridky!
    Viera Klimentová
    24.09.08,07:03
    Tak dnes som sa aj ja poriadne nahnevala. Potrebovala som prihlásiť dohodára a .... - problém. Keď sme mali možnosť prihlásiť sa aj starou kartou, nemala som problém prihlásiť sa ani s novou. Teraz keď je už len nová, absolútne ma odmieta. "Nie som oprávnený užívateľ". Zadávam všetky potrebné údaje podľa požiadaviek SP. Je to na porazenie. Len teraz vás všetkých chápem, ktorí nadávate na nové G-karty.
    VERONIKA6
    24.09.08,07:05
    Tak dnes som sa aj ja poriadne nahnevala. Potrebovala som prihlásiť dohodára a .... - problém. Keď sme mali možnosť prihlásiť sa aj starou kartou, nemala som problém prihlásiť sa ani s novou. Teraz keď je už len nová, absolútne ma odmieta. "Nie som oprávnený užívateľ". Zadávam všetky potrebné údaje podľa požiadaviek SP. Je to na porazenie. Len teraz vás všetkých chápem, ktorí nadávate na nové G-karty.
    Možno mám šťastie, ale nerobí mi problém prihlasiť sa novou GRID kartou.
    drobeceva
    24.09.08,07:12
    Tak dnes som sa aj ja poriadne nahnevala. Potrebovala som prihlásiť dohodára a .... - problém. Keď sme mali možnosť prihlásiť sa aj starou kartou, nemala som problém prihlásiť sa ani s novou. Teraz keď je už len nová, absolútne ma odmieta. "Nie som oprávnený užívateľ". Zadávam všetky potrebné údaje podľa požiadaviek SP. Je to na porazenie. Len teraz vás všetkých chápem, ktorí nadávate na nové G-karty.
    Patrím asi k tým "vyvoleným", ale mne to od samého začiatku funguje absolútne bez problémov.
    Viera Klimentová
    24.09.08,09:07
    Aj mne, ale len do dnešného dňa. Poobede idem robiť jednu odhlášku. Tak mi držte palce.
    cloe
    24.09.08,20:04
    Dnes mi to tak krásne fungovalo, jedna radosť.:) Posielala som ešte aj ten výkaz, kde mi vypisovalo chybu: nevyhovuje kontrole modulo 11. Výkaz som nijak neopravovala a dnes som to skúsila a hurá!!!! Žiadne modulo 11 nevadí. Všetko je O.K.;)
    "Kdo si počká, ten se dočká"
    Paula
    24.09.08,20:07
    Dnes mi to tak krásne fungovalo, jedna radosť.:)


    :D:D:D
    cloe
    24.09.08,20:11
    Pauli, Pauli....:) Ale fakt, vás to neteší, keď to funguje? :D
    Paula
    24.09.08,20:14
    Vedved teší, teší, keď to funguje...som si jednu plesla, udelila žltú kartu, utrela monitorček a sublimujem;)
    cloe
    24.09.08,20:31
    Vedved teší, teší, keď to funguje...som si jednu plesla, udelila žltú kartu, utrela monitorček a sublimujem;)

    "Už nám lásko není dvacet let, už nám není ani dvacetpět"... Tak sa tešme!:D
    Viera Klimentová
    29.09.08,05:13
    Ostáva mi, len vám všetkým "závidieť". Dnes už od rána sa pokúšam odhlásiť zamestnancov a nič!!!!!.... chyba systému.Do večera sa mi to snáď podarí.
    Viera Klimentová
    29.09.08,05:57
    Huráá. Ako málo stačí k spokojnosti - aby fungovala SP. Už to funguje. Moja doterajšia prax - ak chceš rýchlo a a bez problémov pracovať na stránke SP, pracuj skoro ráno ,sa dnes nepotvrdila. Želám všetkým pekný dnešný deň a úspech v práci so SP.
    Modroocko
    30.09.08,07:51
    Dnes mi to tak krásne fungovalo, jedna radosť.:) Posielala som ešte aj ten výkaz, kde mi vypisovalo chybu: nevyhovuje kontrole modulo 11. Výkaz som nijak neopravovala a dnes som to skúsila a hurá!!!! Žiadne modulo 11 nevadí. Všetko je O.K.;)
    "Kdo si počká, ten se dočká"

    Nie je to čudné, že sa tešíme z niečoho, čo malo fungovať už veľmi dávno? :confused:
    Llívia
    30.09.08,07:55
    SOS! Čo je prihlasovacie meno - SSN? Keď sa dalo ešte prihlásiť starou GRID kartou, tak po vstupe do systému sa objavilo číslo SSN ako IČZ + užívateľské meno za sebou bez medzery. Teraz to už tak nefunguje. A ešte taká drobnosť, keď sa dávali požiadavky na vydanie novej karty, menilo sa aj heslo?
    Llívia
    30.09.08,09:22
    Asi na 101. pokus sa mi podarilo dovolať na hot-line EZU, takže:

    sociálna poisťovňa posielala nové GRID karty. V spodnej časti je karta, v hornej časti je nejaký text. A v druhom riadku odspodu tohto textu je uvedené: "jedinečné prihlasovacie meno generované systémom Sociálnej poisťovne XXXXXXXXXXXXX".
    ZuzanaP
    30.09.08,10:18
    Llívia, fúha.... Nezaspala si trošku dobu? Keď si sa tak pred cca 3 mesiacmi prihlasovala do EZU, tak ťa to upozornilo na zmeny grid kariet, skús riadne popozerať túto tému...
    bea26
    30.09.08,17:00
    Vážne prečo teraz nefunguje prihlasovanie do Sp pomocou novej grid karty. Už mi to lezie na nervy. Skúšam sa prihlásiť už tretí deň a nič. Stále mi vypíše, že chybné prihlásenie.
    Llívia
    01.10.08,03:10
    Llívia, fúha.... Nezaspala si trošku dobu? Keď si sa tak pred cca 3 mesiacmi prihlasovala do EZU, tak ťa to upozornilo na zmeny grid kariet, skús riadne popozerať túto tému...

    O tom, že bude zmena EZu som samozrejme vedela. Veď tie 2 - 3 mesiace bolo priam zázrakom, ak sa nielen mne, ale aj ďalším ľuďom podarilo prihlásiť. (A niekedy sa to nepodarilo ani skoro ráno :-)
    Ako so písala, tie 2 - 3 mesiace sa ako SSN zobrazovalo IČZ + užívateľské meno. Ale nikde som nevidela, že by Sociálna poisťovňa písala, čo bude nové SSN.
    ZuzanaP
    01.10.08,04:22
    O tom, že bude zmena EZu som samozrejme vedela. Veď tie 2 - 3 mesiace bolo priam zázrakom, ak sa nielen mne, ale aj ďalším ľuďom podarilo prihlásiť. (A niekedy sa to nepodarilo ani skoro ráno :-)
    Ako so písala, tie 2 - 3 mesiace sa ako SSN zobrazovalo IČZ + užívateľské meno. Ale nikde som nevidela, že by Sociálna poisťovňa písala, čo bude nové SSN.


    Aha.:) Nepísala, ale písala, že je to jedinečné prihlasovacie meno, ktoré sa musí zadať spolu s kódom z prístupovej karty, tak to z toho vyplynulo, že je to SSN.
    abel
    01.10.08,05:16
    Vážne prečo teraz nefunguje prihlasovanie do Sp pomocou novej grid karty. Už mi to lezie na nervy. Skúšam sa prihlásiť už tretí deň a nič. Stále mi vypíše, že chybné prihlásenie.
    Najčastejšou chybou býva mýlenie si jednotky a písmena "l" z GRID karty. Možno som šťastlivec, ale v poslednej dobe problémy s prihlásením nemám ( klop, klop, klop).
    Viera Klimentová
    02.10.08,09:48
    Už nemám problém ani ja. Len s tým písmenom "l", keď som sa stretla prvý krát, tiež som chvíľu rozmýšľala čo to je. Jednotka je "podčiarknutá".
    S prihlasovacím menom mám problém. Na moje, ktoré mi pridelila SP sa prihlásiť nedá. Tak sa prihlasujem číslom SSN mojej kolegyni a funguje to.
    evina
    02.10.08,09:52
    Už nemám problém ani ja. Len s tým písmenom "l", keď som sa stretla prvý krát, tiež som chvíľu rozmýšľala čo to je. Jednotka je "podčiarknutá".
    S prihlasovacím menom mám problém. Na moje, ktoré mi pridelila SP sa prihlásiť nedá. Tak sa prihlasujem číslom SSN mojej kolegyni a funguje to.

    Tak to je dobré :D...
    Viera Klimentová
    02.10.08,10:20
    Áno. nemá to logiku, ale funguje to. Máme rovnaké IČZ, možno preto. Musím si najsť čas a "reklamovať" to.
    uzivatel2
    13.10.08,12:24
    Tento mesiac mi nejde zo stránky podatelne SP vytlačiť kópiu podaného výkazu.
    Prihlásenie v poriadku, odoslanie v poriadku ale nedá sa vytlačiť.
    Vám to funguje?
    Kata
    Paula
    13.10.08,12:27
    30.9. večer a 1.10. poobede(obe za september) fungovalo. Asi zasa majú aktuálny mrník.
    Maaaria
    13.10.08,13:48
    caute,
    viete z coho sa sklada SSN??
    lebo ja som si nechala iba tu novu Grid kartu a zbytok som niekde
    zapatrosila.Nevsimla som si ze je tam nove SSN?
    Predtym sa SSN sklada z ICZ a prihl.meno, je to teraz ine??
    Anja111
    13.10.08,13:58
    caute,
    viete z coho sa sklada SSN??
    lebo ja som si nechala iba tu novu Grid kartu a zbytok som niekde
    zapatrosila.Nevsimla som si ze je tam nove SSN?
    Predtym sa SSN sklada z ICZ a prihl.meno, je to teraz ine??
    Áno, je to iné. Je to "jedinečné prihlasovacie meno generované systémom"...