valkov
19.05.08,13:19
Dobry den, chcely by som Vas poziadat o radu. nasa spolocnost ma zaujem o nakupovanie jedneho produktu z Polska.
Tento produkt ma kod kombinovanej nomenklatury 2710 19 29 a podľa §4 odsek 8 zakona o spotrebnej dani z mineralnych olejov tento mineralny olej je bez daňovej sadzby a podlieha postupu pri preprave (§23 a 24).
My sa nemusime registrovat ako uzivatelsky podnik, lebo my by sme ho kupovali len na podnikatelske ucely, takze odberne poukazy nebudu potrebne.
Zistili sme, ze nas dodavatel je prevadzkovatelom danoveho skladu a neplatia spotrebnu dan na tento produkt. Z toho nam vyplyva, ze by sme tento produkt prepravovali v pozastaveni dane?
Chcela som sa spytat: Musime registrovat nasu spolocnost na colnom urade? Musime prevadzkovat danovy sklad? Ake dokumenty su potrebne pri preprave?
Dakujem za pomoc.
Excise Duty
20.05.08,15:46
Treba si pozrieť ustanovenie § 25a. Preprava sa uskutoční v režime daňového voľného obehu a pri preprave sa použije zjednodušený sprievodný dokument.
valkov
26.05.08,13:57
Dakujem Vam za odpoved, pozerala som si to ustanovenie a vyplyva mi z toho, ze musime poziadat o evidenciu nasej spolocnosti ako obchodnika na colnom urade a poziadat o odberne poukazy??? Dakujem za vysvetlenie.