katarinaX
19.05.08,12:38
Dobrý deň,
mohol by mi niekto pomoct a podrobnejsie mi popisat ako urobit mzdy v POHODE???? budem velmi vdacna....
Nikdy som to este nerobila, takze nemam sajnu ako na to a uctovnicka je PN, takkze je to na mne..
Vopred dakujem pekne
Dada
19.05.08,10:43
Najprv si musíš dobre nahodiť údaje v personalistike, potom neprítomnosti v personalistike a ďalej už by to malo ísť "samo"...
horka
19.05.08,10:49
Dôlezite je zosumarizovat si celu dochadzku. Potom ides do personalistiky a tam kliknes na kazdeho zamestnanca, ktory mal nejake volno, PN a tak to v kolonke nepritomnost doplnis. (umozni ti vybrat o aky typ nepritomnosti ide) ak chces zadat ciastku premii to je tiez v personalistike ale vo vrchnej casti.
Potom ides na prislusny mesiac, t.j. april a ono sa ta opyta ci vypocitat mzdy vsetkym daj si ano a mas to.
V tlacovych zostavach vytlacis vyplatne pasky, vyplatnu listinu a vykazy do poistovni.
Prikaz na uhradu vies vytlacit az ked das zauctovat mzdy a potom ho vytlacis z ostatnych zavazkov.
katarinaX
19.05.08,10:49
a tu nepritomnost treba kde nahodit?
Dada
19.05.08,10:51
a tu nepritomnost treba kde nahodit?

V personalistike je záložka "Neprítomnosť"
beata.b
19.05.08,13:53
Dobrý deň,

pripájam sa tu, nakoľko mám zopár otázok k mzdám v Pohode. Potrebovala by som poradiť, či je možné nejako rozdeliť mzdy (neviem, či na nejaké strediská). Problém mám v tom, že mám dohodárov, kt. pracujú v rámci projektu, kt. realizuje naša neziskovka. A potom má ešte zamestnanca na hl. prac. pomer. Potrebujem to však analyticky rozlíšiť a neviem, aký by bol najvhodnejší postup.
Ešte by som sa chcela opýtať, ako presne sa účtuje stravné, keď robím mzdu za dané obdobie.
Ďakujem veľmi pekne za pomoc, nakoľko so mzdami ešte nemám veľa skúseností.

beata
Kája.
19.05.08,18:58
Ja si člením na strediská a po zaúčtovaní miezd, si opravím zaúčtovanie v internom doklade nakoľko si vediem aj dve analytiky na 521.
beata.b
20.05.08,06:07
Ďakujem pekne, už viem ako to spraviť.
Ešte by som sa chcela opýtať, ako sa účtuje správne stravné v Pohode?

beta
beata.b
27.05.08,05:50
Dobrý deň,
ešte by som sa chcela opýtať na to rozúčtovanie miezd podľa stredísk. Musím to urobiť ručne, alebo to vie rozlíšiť aj sám program? A čo odvody, tiež ich musím rozúčtovať podľa stredísk ručne?
Ďakujem pekne.
beata
Kája.
27.05.08,19:54
Nájdeš si nastavenia - zoznamy - strediská, tam si vytvoríš strediská a v personalistike, každému zamestnancovi nastavíš stredisko.
AMM
07.08.08,06:08
Dobry den, potrebovala by som surne poradit, kde v mzdach v POHODE nahodim vyplatenie cestovnych nahrad zamestnancovi.
Dakujem!
janeb
07.08.08,11:38
Cestovné náhrady nie sú mzda, takže v mzde nie.
Tweety
07.08.08,11:40
Cestovné náhrady nie sú mzda, takže v mzde nie.
A prečo nie? tieto náhrady môžu byť vyplatené cez výplatnú listinu, tu problém nevidím.:)
janeb
07.08.08,11:48
problém je v pohode, ze na to nemá na výplatnej páske priestor
ale dá sa cez nezdanitelne nahrady v tretej zalozke

Iný problém mám - výplatná paska v EUR, ako ju nastaviť aby sa mzda zobrazila duálne
daniek
07.08.08,11:53
v globálnom nastavení v Menu Prechod na EURO si zvolíš obdobie duálneho zobrazovania od 1.7.2008 ak to chceš už na výplatnej páske za 07/2008 a až potom dáš vytvoriť mzdy.
janeb
07.08.08,11:58
dakujem, kurz som zadala, ale dátum asi nie :-)
zlatica76
12.10.08,17:03
Mám (možno) hlúpu otázku:

Robím prvýkrát mzdy v POHODE. Na vela vecí som už prišla, ale nedokážem program donútiť aby mi vypočítal zo mzdy povinné odvody zamestnanca a zamestnávateľa. Sadzby v programe mám, ale jednoducho ich nevypočíta.
jozka56
12.10.08,17:48
Zlatica, nastav sa na mzdy, personalistika a pri každom zamestnancovi si nastav v záložke dane a poistné dátum/mesiac/ napr. odkedy daňovník podpísal prehlásenie, nezabudni dátum/mesiac/ poistenie všetko. Potom by odvody mali byť už v poriadku.
atka4
13.10.08,07:07
Zlatica, nastav sa na mzdy, personalistika a pri každom zamestnancovi si nastav v záložke dane a poistné dátum/mesiac/ napr. odkedy daňovník podpísal prehlásenie, nezabudni dátum/mesiac/ poistenie všetko. Potom by odvody mali byť už v poriadku.

Súhlasím, len doplním, že poistné pre bežného zamestnanca zadáš jednorazovo výberom z ponuky poistenie-všetko (trošku som tiež pomáhala jednej kočke s "naštartovaním" programu a pracne vpisovala všetky poistné jednotlivo) .
jozka56
13.10.08,07:26
Atka4 veru aj mne samoukovi nejaký čas trvalo, kým sa prišla na to, že poistenie nemusím zadávať prácne po riadkoch.
zlatica76
14.10.08,08:03
Dakujem vsetkym za pomoc :)

A presvedcila som sa, ze u mna po 22.00 hod jednoducho vypína mozog :)
eviketa
14.10.08,08:31
Mate niekto skusenost s učtovanim miezd v Pohode v pripade nepretržitej prevádzky a nočnych, nadčasov atď ?
eviketa
20.10.08,07:29
nikto nič ?
janeb
04.11.08,20:42
Viete mi poradiť ako v Pohode preplatiť nevyčerpanú dovolenku pri skončení PP?
janeb
04.11.08,20:45
nočné zmeny - stačí nastaviť nočnú prácu v globalnych nasteveniach - mzdy 1 a potom sa priamo v zdách doplní počet hodín a to isté aj pre nadčasy.
Bohužiaľ z nepretržitou prevádzkou bojujem aj ja, ale nemám k tomu žiaden nápad - čo konkrétne potrebuješ?
eviketa
10.11.08,07:04
to nastavenie v mzdach 1 som nastavila, to je v pohode, ale su to zamestnanci, maju mesacny plat, a smenovky maju na hodiny. takže napr. ma zaklad 12000, ked odrobi fond, tak ma zaklad 12000, ale napr.ked urobi viac (alebo menej) ako je fond PČ, tak zaklad mi nedoráta spravne. takže ho musim doratavat ručne a nahodit správne. detto je to pri počte odrobených hodim a dni, to musim u každeho zamestnanca editovat a prepisovat, takže celu mzdu robiť ručne, dost nechapem, načo si človek kupuje pomerne drahý SW, ked si to počíta sam. ak to nieto viete robit inak, pls. pošlite help.
atka4
10.11.08,13:44
to nastavenie v mzdach 1 som nastavila, to je v pohode, ale su to zamestnanci, maju mesacny plat, a smenovky maju na hodiny. takže napr. ma zaklad 12000, ked odrobi fond, tak ma zaklad 12000, ale napr.ked urobi viac (alebo menej) ako je fond PČ, tak zaklad mi nedoráta spravne. takže ho musim doratavat ručne a nahodit správne. detto je to pri počte odrobených hodim a dni, to musim u každeho zamestnanca editovat a prepisovat, takže celu mzdu robiť ručne, dost nechapem, načo si človek kupuje pomerne drahý SW, ked si to počíta sam. ak to nieto viete robit inak, pls. pošlite help.
Pravdepodobne by mali mať zamestnanci stanovenú nie mesačnú mzdu, ale hodinovú. V prípade, že zamestnanec neodpracoval FPČ, SW to nermá odkiaľ vedieť (pokiaľ nie je zadaná iná neprítomnosť v personalistike....). Ak má stanovenú mesačnú mzdu, tak s ňou ráta...
mimča
13.11.08,11:34
Dobrý deň Pohoďáci,
mám problém so správnym nastavním mzdy pre dohodára vedeného na ÚP... má stanovenú mzdu 80,-sk/hod. pričom odpracuje 5hod/2dni v týždni.. ostatní zamestnanci majú mesačnú mzdu no tu pri hodinovej neviem správne nastaviť odpracované hodiny na záložke v personalistike.. mzdu mám nahodenú 80 - hodinová a ak zadám úväzok 5h 2d vyráta mi to vysokú mzdu cez 9000,- SK nemá s tým niekto skúsenosť?
DARJA22
14.11.08,19:43
Ja som dohodárov riešila tak, že priamo v mzdách som si pracovné dni prepísala na skutočne odpracované (POHODA tam dáva všetky pracovné dni v danom mesiaci).

Neviem či je to správny postup, ale takto mi program dobre vypočítal mzdu.
mimča
14.11.08,19:56
Ja som dohodárov riešila tak, že priamo v mzdách som si pracovné dni prepísala na skutočne odpracované (POHODA tam dáva všetky pracovné dni v danom mesiaci).

Neviem či je to správny postup, ale takto mi program dobre vypočítal mzdu.

dnes som to tiež takto "vyriešila" - presedela som nad tým 2 dni a na nič "múdrejšie" som neprišla ;)
janeb
18.11.08,15:06
ja to robim pri spracovaní mzdy zamestnanca, ručne upravím počet hodín a ono to preráta a myslím, že takto je to korektné. Predsa pri dohode presne nevieme koľko hodín kedy osoba odpracuje limit je na rok.
Marta Dömötörová
19.08.09,10:52
Poradí mi niekto ako mám nastaviť v Personalistike odvody za dôchodcu v pracovnom pomere. Treba nastavovať každý druh samostatne? Díky za súrnu odpoveď
Wanda9
24.08.09,06:53
Poradí mi niekto ako mám nastaviť v Personalistike odvody za dôchodcu v pracovnom pomere. Treba nastavovať každý druh samostatne? Díky za súrnu odpoveď

V časti Dane a poistné je potrebné vyplniť všetky druhy platné pre dôchodcu samostatne, t.j.:
starobný dôchodok
poistenie nemocenské zamestnávateľ aj zamestnanec (zľ+zc)
p. starobné zľ+zc
p. zdravotné zľ+zc
p. garančné zľ
rezervný fond zľ


Pekný deň :)
trenčan
29.08.09,18:55
Dobrý deň,
začal som robiť mzdy v POHODe, máme zamestnancov v 3 zdravotných poisťovniach a pri zaúčtovaní miezd POHODA vygeneruje ostatné záväzky síce na 3 poisťovne, ale vždy s rovnakou predkontáciou (napr. 331010/336010), ktorá je vložená do Nastavenie\globálne nastavenie\mzdy3\zdravotné poistenie zam (resp. firma). Každá ZP má svoju analytiku aj vo Mzdy\zoznamy\zdravotné poisťovne. Čo a kde treba ešte nastaviť aby zaúčtovanie prebehlo korektne ?
Zdenka 0705
30.08.09,04:30
Mal by si mať predovšetkým analytické účty na ZP aj v účtovnej osnove. Potom by si si mal v predkontáciách doplniť v agende ostatné záväzky jednotlivé predkontácie na zamestnancov, firmu a ak máš spoločníkov, aj tam. Pôvodný anal. účet a predkontáciu by som nechala na odvody len do SP. Ďalej v predkontácii - agenda banka si vytvor tiež nové predkontácie podľa úhrad do jednotlivých ZP.
Je to trochu pracné, ale malo by to byť potom rozúčtované korektne.
trenčan
30.08.09,06:13
Ďakujem za propmtnú reakciu. Predkontácie mám nastavené ako píšeš, prvá ZP 33101/336010, druhá ZP 331010/336020, tretia ZP 331010/336030, analytiky záväzkových účtov(v menu Mzdy\zoznamy\ZP) sú priradené správne k jednotlivých ZP.
V menu Nastavenie\globálne nastavenie\mzdy3\zdrav. poist zam.\ mám prednastaviť čo ? Syntetické účty 331000/336000 alebo predkontáciu niektorej ZP (napr. 331010/336010) a POHODA sama rozpozná záväzky voči ďalším ZP a vyberie automaticky správnu predkontáciu? Mám pocit, že moj problém je práve v tomto.
Zdenka 0705
30.08.09,06:36
V globálnom nastavení daj predkontáciu niektorej ZP. Ale idem to vyskúšať, lebo som tiež robila analytiku na viac ZP.
Zdenka 0705
30.08.09,07:12
Tak vidím, že je to aj môj problém:confused:
V globálnom nastavení je položka len jedna a ZP je viac. Išlo by to, po zaúčtovaní miezd - v agende ostatné záväzky - opraviť ručne. Ale to sa mi nezdá, že by to nešlo automaticky:confused:
Kto ešte poradí?
trenčan
30.08.09,07:38
Ďakujem za ochotu mi pomôcť. Vec som opakovane konzultoval so STORMWARE cez hot-line, dostal som viac usmernení, čo mám skúsiť, nič nepomohlo, tak som skúsil PORADu. Problém s vedením miezd to až taký nie je, zápisy do denníka opravím ručne. Ale nechcem uveriť, že to POHODA nedokáže. Niekde musí byť "zakopaný pes".
P.S. Načo potom vo Mzdy\zoznamy\ ZP zadávať samostatné analytiky pre každú ZP
Zdenka 0705
30.08.09,07:52
Skúšam aj ja a nedá mi to. Počkáme na ostatných Poraďákov - Pohoďákov. Možno sa ozvú, bola by som rada.
Zdenka 0705
31.08.09,05:31
V menu Nastavenie\globálne nastavenie\mzdy3\zdrav. poist zam.\ mám prednastaviť čo ? Syntetické účty 331000/336000 alebo predkontáciu niektorej ZP (napr. 331010/336010) a POHODA sama rozpozná záväzky voči ďalším ZP a vyberie automaticky správnu predkontáciu? Mám pocit, že moj problém je práve v tomto.
Posúvam. Nikto nevie?
joki
31.08.09,07:12
Ideš na to dobre - 331000 / 33600x, v osnove si predtým vytvor anal. účty k jednotl. ZP, k zamestnancom nie. Analytiku priradíš - Mzdy / Zoznamy / Zdrav. poisťovne
Zdenka 0705
31.08.09,07:28
To všetko máme. Ide o predkontáciu v globálnom nastavení, je tam možnosť zadať len jednu položku - a ja mám predsa tých poisťovní viac a tým pádom aj predkontácií. Alebo to tak nemá byť?
Zdenka 0705
31.08.09,11:49
Porada neporadila, ale poradila som si sama :-)
Takže pre "trenčana":
Všetko máš dobre, len musíš mať aj syntetiku na účet 336, tj. dať používať aj účet 336000 /nulový/. Do ostatných záväzkov si potom daj predkontáciu s týmto účtom na stranu DAL. Mali by to byť celkovo 3 predkontácie, tj. odvody za firmu, zam-ca a spoločníkov.
V Globálnom nastavení potom použij túto predkontáciu /s nulami pri 336/. Pohoda už rozpozná, o ktorú ZP sa jedná. Ja som to teraz nastavila a funguje mi to. Takže musí aj Tebe.
trenčan
11.09.09,17:23
Elektronická verzia výkazu poistného a príspevkov do SP v Oddieli 3 má samostatnú kolonku pre číslo súpisné a číslo orientačné. Firma má číslo súpisné 1795 a číslo popisné 127. Ak vložím do POHODY reťazec 1795/127, výkaz pri odoslaní do SP je vyhodnotený ako neakceptovaný z dôvodu "chybná dľžka (povolený počet znakov 5)". Má to niekto už vyriešené, alebo zadáva len jedno číslo, napr. popisné.
IMRO
12.09.09,05:27
Tento problém prenasleduje od začiatku. Je to chyba programátorov POHODY.
magnum
21.09.09,06:58
Neviem či mám založiť novú tému tak to skúsim tu:
Pri JÚ v POHODE môžem do personalistiky zaevidovať aj živnostníka ako HPP aby mu generovalo riadky do peňažného denníka na odvody a dane? Ak áno tak na záložke "Dane a poistné" aké riadky vypĺňať?

Alebo ich účtovať ručne cez "Ostatné záväzky" keďže priamo do peňažného denníka sa dajú zapisovať len prevody?
Zdenka 0705
21.09.09,07:20
Neviem či mám založiť novú tému tak to skúsim tu:
Pri JÚ v POHODE môžem do personalistiky zaevidovať aj živnostníka ako HPP aby mu generovalo riadky do peňažného denníka na odvody a dane? Ak áno tak na záložke "Dane a poistné" aké riadky vypĺňať?

Alebo ich účtovať ručne cez "Ostatné záväzky" keďže priamo do peňažného denníka sa dajú zapisovať len prevody?
Neviem, či dobre chápem, chceš živnostníkovi zaevidovať povinné odvody do ZP a SP? Cez agendu Ostatné záväzky, tak ako píšeš.
magnum
21.09.09,07:43
OK a tu mi to stačí zaevidovať pod jedným číslom?

Ako dodávateľa dám Sociálnu poisťovňu, ako text pravidelné mesačné odvody, predkontáciu dám ručne a následne do položiek na záložke "Položky dokladu" rozpíšem jednotlivé poistné do sociálnej poisťovne ako garančné, invalidné, dôchodkové... všetko s predkontáciou "Platba do fondov zamestnávateľa"

Z tohto si môžem vytvoriť šablónu na ďalšie mesiace.
bv_alexandra
21.09.09,08:00
Ja si platby do SP a ZP zadávam do ostatných záväzkov, predkontácia - platby do fondov, a potom pri ich uhrade likvidujem banka - ostatné záväzky a mám evidenciu záväzkov a tiež to pekne natiahne do dennika, pri ich úhrade.
magnum
21.09.09,08:45
takže vôbec nepoužívate Položky dokladu?
Zdenka 0705
21.09.09,11:28
Prečo chceš položky? Je to jedna kontácia, odvody do fondov. Zbytočne si to nekomplikuj. Ale ak ich tam vypíšeš, nič s tým nepokaziš.:)
Ja to robím tak, že v júni spravím doklad o výpočte odvodov do SP, ktorý je položkovite. Ten mi potom slúži na nahodenie zápisov do OZ.
Kdesi tu je tu výborná tabuľka.
bv_alexandra
21.09.09,16:04
AMM
06.10.09,14:01
Naši zamestnanci sú odmeňovaní mesačnou mzdou a sviatok im je preplácaný priemerom. Nastal mi problém, keď pracovali aj 1.9.

1. Mala by im byť vyplatená mzda za daný deň priemerom + 50% príplatok?
2. Majú nárok aj na stravný lístok, keď odpracovali viac ako 4 hodiny v daný deň?
3. Ako to nahodím v Pohode?

Prosím, poraďte mi.
bv_alexandra
07.10.09,05:26
Prosím Vás čo všetko je potrebné zadať v personalistike pri dôchodcovi? Vďaka:)
Zdenka 0705
07.10.09,06:19
Prosím Vás čo všetko je potrebné zadať v personalistike pri dôchodcovi? Vďaka:)
HPP alebo dohoda?
bv_alexandra
07.10.09,06:26
HPP alebo dohoda?
HPP;):)
Ančika
07.10.09,06:47
Naši zamestnanci sú odmeňovaní mesačnou mzdou a sviatok im je preplácaný priemerom. Nastal mi problém, keď pracovali aj 1.9.

1. Mala by im byť vyplatená mzda aj zaplatený sviatok t.j. 100% aj nadčasový príplatok, ak nečerpali náhradné voľno za daný deň priemerom + 50% príplatok?
2. Majú nárok aj na stravný lístok, keď odpracovali viac ako 4 hodiny v daný deň?
3. Ako to nahodím v Pohode? Neviem - nepoznám Pohodu:rolleyes:

Prosím, poraďte mi.
Odpoveď zvýraznená v texte.
Zdenka 0705
07.10.09,06:49
Tak to musíš jednotlivo nahodiť všetky odvody.
- nemocenské /zc aj zm
- starobné /zc aj zm
- nezamestnanosť len zm
- garančné zm
- rez.fond zm
- zdravotné zm aj zc
- plus dane
p.s. odpoveď pre bv_alexandru:)
Ančika
07.10.09,06:56
Prosím Vás čo všetko je potrebné zadať v personalistike pri dôchodcovi? Vďaka:)
Všetko ako nedôchodcovi, len neplatí Invalidné poistenie, Poistenie v nezamestnanosti a ak bol dôchodcom k 1.1.2009 nemá nárok na nezdaniteľnú časť základu dane (335,47€). Preto je dobré zadať aj dátum priznania dôchodku (mal by ti predložiť rozhodnutie SP o priznaní dôchodku);)
ivka70
07.10.09,08:48
Odpoveď zvýraznená v texte.
. Mala by im byť vyplatená mzda aj zaplatený sviatok t.j. 100% aj nadčasový príplatok, ak nečerpali náhradné voľno za daný deň priemerom + 50% príplatok?


To urcite nie, priplatok za sviatok je zo zakona 50% /okrem st.spravy/,
ma im byt vyplatena mzda + priplatok za sviatok.
Ak pracovali, nemaju mat zaplateny sviatok ako taky.
AMM
07.10.09,10:25
Odpoveď zvýraznená v texte.

Ďakujem!
A ten príplatok za sviatok nemusí byť 100%, stačí 50%?
ivka70
07.10.09,18:38
Ďakujem!
A ten príplatok za sviatok nemusí byť 100%, stačí 50%?

ZP par. 122
Mzda a náhrada mzdy za sviatok

(1) Za prácu vo sviatok zamestnancovi patrí dosiahnutá mzda a mzdové zvýhodnenie najmenej 50 % jeho priemerného zárobku. Mzdové zvýhodnenie patrí aj za prácu vykonávanú vo sviatok, ktorý pripadne na deň nepretržitého odpočinku zamestnanca v týždni.

(2) Ak sa zamestnávateľ so zamestnancom dohodne na čerpaní náhradného voľna za prácu vo sviatok, patrí zamestnancovi za hodinu práce vo sviatok hodina náhradného voľna. V tom prípade mu mzdové zvýhodnenie nepatrí. Ak zamestnávateľ neposkytne zamestnancovi náhradné voľno počas troch kalendárnych mesiacov alebo v inak dohodnutom období po výkone práce vo sviatok, patrí zamestnancovi mzdové zvýhodnenie podľa odseku 1. Za čerpanie náhradného voľna patrí zamestnancovi náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku.
qwery551
13.01.10,21:32
Dobry vecer

Akurat dokoncujem rok 2009 mzdy. V danom rok bola na dohodu zamestnana dochodkyna. v marci mala zrazkovu dan 12,61 v juni 31 eur.
bude chciet podat danove priznanie aby jej vratili dan.(penzistom kazde euro dobre )

budem jej musiet vydat rozne zuctovanie predavkov na dan . ked som to spravil ako sa to uvadzalo v helpe v danom tlacive za rok 2009 su same nuly. kde moze byt problem ? dakujem, preco tam nebol urh primov co mala ??
v personalistike mam zadane dochodca a aj ze zrazkovu dan ma.
jozka56
13.01.10,22:07
Dobry vecer

Akurat dokoncujem rok 2009 mzdy. V danom rok bola na dohodu zamestnana dochodkyna. v marci mala zrazkovu dan 12,61 v juni 31 eur.
bude chciet podat danove priznanie aby jej vratili dan.(penzistom kazde euro dobre )

budem jej musiet vydat rozne zuctovanie predavkov na dan . ked som to spravil ako sa to uvadzalo v helpe v danom tlacive za rok 2009 su same nuly. kde moze byt problem ? dakujem, preco tam nebol urh primov co mala ??
V personalistike mam zadane dochodca a aj ze zrazkovu dan ma.
Ak chceš zamestnancovi vykonať Ročné zúčtovanie záloh, treba si ho vyznačiť v personalistike pri danom zamestnancovi/vpravo tretí štvorcek od spodu/. Píšeš, že dôchodkyňa si chce spraviť daňové priznanie, treba jej odovzdať Potvrdenie o zdaniteľných príjmoch za rok, nie ročné zúčtovanie záloh.
great.zv
14.01.10,07:52
zdravím pohoďákov, skúšali ste už niekto urobiť Hlásenie..., dátum vyhotovenia mi ťahá rok 2000 ....
Zdenka 0705
14.01.10,09:22
Hlásenie som ešte neskúšala, ale chcela som Ročné zúčtovanie dane pre zamestnacov....ešte nemajú nové tlačivá, kde je zapracovaná zamestnanecká prémia, že vraj v najbližšom upgrade...mimotemy ...asi sa moc všetci ponáhľame :cool::rolleyes:
zuziku
15.01.10,15:54
Chcem sa spýtať Poraďáci z Pohody sa nedajú tlačiť priamo pracovné zmluvy alebo dohody o vykonaní práce ? ako to riešite ?
bv_alexandra
18.01.10,09:59
Chcem sa spýtať Poraďáci z Pohody sa nedajú tlačiť priamo pracovné zmluvy alebo dohody o vykonaní práce ? ako to riešite ?
Nie nedajú, ale Pohoda má základné vzory týchto tlačiv.
Najdeš ich:
Program Files - Stormware - Pohoda - Dokumenty - Šablony - Personalistika
;)
AnnaK1953
22.01.10,09:07
vie mi prosím niekto poradiť, čo všetko treba definovať do personalistiky pracovníčky,ktorá je na rodičovskom príspevku? Musím jej každý mesiac generovať mzdu, aby sa dostala do výkazov SP a ZP? Prechádzame na Pohodu a som v nej úplý nováčik.
Ďakujem
Zdenka 0705
22.01.10,09:57
vie mi prosím niekto poradiť, čo všetko treba definovať do personalistiky pracovníčky,ktorá je na rodičovskom príspevku? Musím jej každý mesiac generovať mzdu, aby sa dostala do výkazov SP a ZP? Prechádzame na Pohodu a som v nej úplý nováčik.
Ďakujem
Musíš uviesť v personalistike - neprítomnosť najprv dôvod: materská /RD/
Potom každý mesiac v kolonke nadväzuje daj "pokračuje" a samé sa to bude už vypĺňať tak, aby si mala pracovníčku uvedenú vo výkazoch s nulovými VZ.
AnnaK1953
22.01.10,11:26
Musíš uviesť v personalistike - neprítomnosť najprv dôvod: materská /RD/
Potom každý mesiac v kolonke nadväzuje daj "pokračuje" a samé sa to bude už vypĺňať tak, aby si mala pracovníčku uvedenú vo výkazoch s nulovými VZ.
ďakujem za radu a posielam bodík
JurickovaKatarina
27.01.10,13:19
Prosím vás, ako môžem zadať dohodárovi odvody úrazového poistenia za zamestnávateľa? Garančné som našla v ponuke Dane a poistné, ale to úrazové nie. A ešte - dohodár si neuplatňuje nezdaniteľnú časť na daňovníka? Vyhlásenie teda k dohode netreba - pochopila som to správne? Ďakujem.
Zdenka 0705
27.01.10,14:38
Prosím vás, ako môžem zadať dohodárovi odvody úrazového poistenia za zamestnávateľa? Garančné som našla v ponuke Dane a poistné, ale to úrazové nie. A ešte - dohodár si neuplatňuje nezdaniteľnú časť na daňovníka? Vyhlásenie teda k dohode netreba - pochopila som to správne? Ďakujem.
Stačí nastaviť len garančné, úrazové Ti vyráta. Veď si skús pozrieť v tlačovej zostave, čo tam zráža - uvidíš, že aj garančné aj úrazové.
Ak si dohodár neuplatnňuje NZČ, tj. nepodpíše vyhlásenie, tak mu NZČ nedávaš /možno má iného zamestnávateľa, kde si ju uplatňuje/.
AnnaK1953
04.02.10,06:27
Kočky poraďte,idem robiť prvý krát mzdy v Pohode. Zdá sa,že personalistiku som zvládla, ale pri generovaní miezd mi hneď pri prvom zamestnancovi žiada doplniť minimálny základ poistenia v úprave odvodov. Kde sa to tam dáva a aká čiastka? Myslela som si,že legislatíva je tam celá nahratá. Chcela by som dnes uroboť duplicitné spracovanie/v pôvodnom programe aj Pohode/ a porovnať si to. Dík vopred za radu
bv_alexandra
04.02.10,06:49
Kočky poraďte,idem robiť prvý krát mzdy v Pohode. Zdá sa,že personalistiku som zvládla, ale pri generovaní miezd mi hneď pri prvom zamestnancovi žiada doplniť minimálny základ poistenia v úprave odvodov. Kde sa to tam dáva a aká čiastka? Myslela som si,že legislatíva je tam celá nahratá. Chcela by som dnes uroboť duplicitné spracovanie/v pôvodnom programe aj Pohode/ a porovnať si to. Dík vopred za radu

zadáva sa to v záložke odvody, tam ťa to popri tej hláške aj prehodí. Ono to zvykne hlásiť napr. ak aj ZC nastúpil v polke mesiace a tým pádom tento VZ nemá. Treba to len prepočítať či je dobre vypočítaný VZ, ak nie tak ručne doplniť. ;)
AnnaK1953
04.02.10,10:00
zadáva sa to v záložke odvody, tam ťa to popri tej hláške aj prehodí. Ono to zvykne hlásiť napr. ak aj ZC nastúpil v polke mesiace a tým pádom tento VZ nemá. Treba to len prepočítať či je dobre vypočítaný VZ, ak nie tak ručne doplniť. ;)
takže to môžem odignorovať, všetko som kontrolovala podľa starého programu a nenašla som rozdiel. Ale mám aj ďalšie otázky,radšej ich zadám sem,lebo keď volám hot-line pripadám si ako blbec, oni si rýchlo odmelú svoje a ja som blbá naďalej.
1. zadala som do neprítomnosti absenciu, potrebujem poslať na SP registračný list - prerušenie, aj by som si ho dokázala vytlačiť,ale neberie mi tam dôvod prerušenia. Treba to niekde nastaviť? Ručne to dopísať nemôžem, musím posielať elektronicky.
2. ak zadám zrážku za SL chce to odo mňa účet,kam to posielam. nedá sa to obísť? Či tam mám zada5 naše č.účtu? To potom vygeneruje aj do prevodného príkazu? Ani ten zatiaľ neviem ako sa generuje, pokračujem pomaly.
3. zrážky vo výplatnej páske - ak ich je viac nerozpisuje podľa typu? Alebo sa to dá tiež niekde nastaviť?
Inak veľké dík za predchádzajúcu odpoveď.
Učeň - mučeň
magnum
05.02.10,11:06
mam v pohode nahodeneho zamestnanca - ťzp na starobnom dochodku a v "dane a poistne" mam nahodene:
- Starobny dochodok
- ťzp nad 70%
- nemocenské /zc aj zm
- starobné /zc aj zm
- nezamestnanosť len zm
- garančné zm
- rez.fond zm
- zdravotné zm aj zc

Asi by to takto mohlo byť správne ale nie som si istý. Nemocenské mi vypočítalo 50% takže toto by mohlo sedieť.

Vďaka

edit: sú niekde tieto položky pre výber na záložke "dane a poistné" opísané, že na čo ktorá položka má vplyv? napríklad som si nebol istý či nemôžem rovno vybrať len "starobný dôchodok" a "ťzp nad 70"...
Zdenka 0705
05.02.10,12:28
Ja som zatiaľ také niečo nenašla a myslím, že to ani nikde v Pohode nie je. Na uľahčenie dali akurát položku "poistenie - všetko" a u ostatných musíš nahadzovať jednotlivo.
Mal by si mať nahodené aj dane, nielen odvody: - "zdaniť zvláštnou sadzbou do limitu, inak zálohovo"
magnum
05.02.10,12:47
prave preto som sa pytal na ten opis tych poloziek napriklad lebo ci dam alebo nedam "zdaniť zvláštnou sadzbou do limitu, inak zálohovo" nic sa nemeni pri vypocte...

inak dakujem velmi ;)
GABAZ
09.02.10,16:00
Robím mzdy za január v Pohode. Zatiaľ mám nastavené prechodné obdobie. Ako je vyriešené v Pohode zlúčenie zdravotných poisťovní?
srska
10.02.10,04:52
Robím mzdy za január v Pohode. Zatiaľ mám nastavené prechodné obdobie. Ako je vyriešené v Pohode zlúčenie zdravotných poisťovní?
Podľa mňa nijako, je potrebné v prsonalistike u zamestnancov zadefinovať novú poisťovňu: APOLLO = Dôvera, Spoločná ZP = VšZP ale treba nastaviť účtovanie v prechodnom období.
GABAZ
10.02.10,06:39
Volala som na infolinku, naozaj to treba opraviť ručne.
antonia111
11.02.10,18:58
Dobrý deň, pracujem v programe Pohoda a prosím vás, ktorí v ňom pracujete o pomoc. Zamestnanci majú minimálnu mzdu, ako to robíte, ak potrebujete doplatiť do min.mzdy.Tento program to zdá sa mi nevie urobiť. Robím to ručne, no pri veľa zamestnancov je to zložité. Vie mi niekto poradiť?Ďakujem. Vaše rady sú nad zlato, v mnohom ste mi pomohli.
jozka56
11.02.10,19:03
Ak máš vytvorené mzdy, v odvodoch do poistenia za jednotlivých zamestnancov máš možnosť úpravy základu. Skús.
antonia111
11.02.10,19:15
Ja to zatiaľ dávam ako doplatok, menej roboty, lebo takto ako píšeš ,by som musela doplňať každú položku poistenia.Inák sa to nedá?Vďaka.
jozka56
11.02.10,19:25
Asi nie.
antonia111
11.02.10,19:30
Nikto nevie či sa da s tým niečo robiť? Som vďačná za každú odpoveď.
antonia111
11.02.10,19:31
Tak to je blbé. Ďakujem veľmi pekne aj tak.
Huta
12.02.10,06:05
Ja to tiež zadávam ako doplatok do HM.
Zdenka 0705
12.02.10,07:37
Ak máš vytvorené mzdy, v odvodoch do poistenia za jednotlivých zamestnancov máš možnosť úpravy základu. Skús.
Ja to robím ako Jožka, ale ide to aj ako doplatok. Ináč asi nie.
antonia111
12.02.10,09:31
Ďakujem všetkým:)
GABRIELA
13.02.10,17:23
V Pohode by som chcela urobiť prvý krát ročné zúčtovanie dane z príjmov zamest. Mam však zamestnancov s dvoma pracovnými pomermi . Prac na nepravidelnú výpomoc a dohodu o prac.činnosti. RZ mi však chce urobiť za každý prac pomer samostatne , nie spolu za zamestnanca. Čo robím zle?
jozka56
13.02.10,17:41
U jedného zamestnanca sa dá v personalistike nahodiť iba jeden druh PP, tak preto máš 1 zamestnaca 2x v personalistike, program ich vníma ako rôzne osoby, preto 2 RZ. Môj názor. Ale môžeš si pomôcť, ak v záložke dane a poistné vyznačíš príjem akože od iného zamestnávateľa. To urobíš napr. pri PP na PZ, ale potom RZ nemôžeš robiť pre toho istého zamestnanca, ktorý je na DoPČ.
Zdenka 0705
13.02.10,18:10
U jedného zamestnanca sa dá v personalistike nahodiť iba jeden druh PP, tak preto máš 1 zamestnaca 2x v personalistike, program ich vníma ako rôzne osoby, preto 2 RZ. Môj názor. Ale môžeš si pomôcť, ak v záložke dane a poistné vyznačíš príjem akože od iného zamestnávateľa. To urobíš napr. pri PP na PZ, ale potom RZ nemôžeš robiť pre toho istého zamestnanca, ktorý je na DoPČ.
Je to tak. Musíš vytlačiť 2x ročné zúčtovanie, a potom to zrátať a vpísať do jedného. Tak isto by si robila, keby chcel zamestnanec, ktorý má HPP aj dohodu Potvrdenie o zdaniteľnej mzde.
GABRIELA
13.02.10,18:33
Ďakujem. Skúsim to dopísať pod jeden prac.pomer. Uvidím. Ak nie tak prepisovačka z dvoch tlačív do jedného. Len je to také kostrbaté. Ešte že ich mám jen 8-mich.
Pekný večer
alex777
02.03.10,13:59
U jedného zamestnanca sa dá v personalistike nahodiť iba jeden druh PP, tak preto máš 1 zamestnaca 2x v personalistike, program ich vníma ako rôzne osoby, preto 2 RZ. Môj názor. Ale môžeš si pomôcť, ak v záložke dane a poistné vyznačíš príjem akože od iného zamestnávateľa. To urobíš napr. pri PP na PZ, ale potom RZ nemôžeš robiť pre toho istého zamestnanca, ktorý je na DoPČ.
ja to robím tak isto. z DoPČ si vytlačím potvrdenie o príjme a potrebné údaje (príjem, poistné, zálohu na daň) vložim k HPP do položky "dane a poistné" akoby to bol príjem od iného zamestnávateľa. a spravím RZD.
AnnaK1953
07.03.10,17:16
prosím o pomoc,
v starom programe,v ktorom som spracovávala mzdy v minulom roku som urobila pre zamestnacov ročné zúčtovanie. Od januára robím mzdy v Pohode. Akým spôsobom mám dostať do výplat výsledky z RZD a prípadné nároky na zamestnaneckú prémiu, aby sa mi to korektne dostalo do štvrťročného výkazu o preddavkoch na daň? Poradíte z vlasných skúseností?
Kája.
08.03.10,19:36
Keď budeš mať vystavenú mzdu za daný mesiac, v poslednej záložke, kde je uvedená zrazená daň zo mzdy, máš kolonku ročné zúčtovanie, ročné zúčtovanie zamestnanecká prémia a ročné zúčtovanie daňový bonus. Tam si pozapisuješ čiastky a tie ti bude ťahať do prehľadu.
AnnaK1953
09.03.10,15:44
Keď budeš mať vystavenú mzdu za daný mesiac, v poslednej záložke, kde je uvedená zrazená daň zo mzdy, máš kolonku ročné zúčtovanie, ročné zúčtovanie zamestnanecká prémia a ročné zúčtovanie daňový bonus. Tam si pozapisuješ čiastky a tie ti bude ťahať do prehľadu.
Ďakujem, moc si mi pomohla. To vieš,učeň-mučeň. Robila som mzdy 10 rokov v Olympe z Krosu, ale šéfovi sa to zdalo drahé a prešiel na iný soft, tak začínam od začiatku. Tu obyčajne nájdem vždy pomoc lepšie ako na hotline. Ešte raz vďaka.
Forest LK
10.03.10,09:54
Prajem pekný deň,
potrebujem poradiť ohľadne RZD v Pohode. Ako nastaviť, aby zamestnancovi uplatnilo zamestnaneckú prémiu len za časť roka.

V záložke Dane a poistné má zamestnanec nastavené:
- daňovník (podpísal vyhlásenie) od 8/2009
- poistenie všetko od 8/2009
- príjem, zálohy na daň a poistné u iného zamestnávateľa od 1/2009 do 1/2009

=> čiže by mu malo zobrať na výpočet ZP spolu 6 mesiacov, ale vypisuje na RZ všetkých 12 mesiacov

Ako riešite podobný problém?
Ďakujem
ewita888
10.03.10,10:05
daj sa do ,,doplnkové údaje,, a tam máš nastavenie počtu mesiacov
Forest LK
10.03.10,11:26
Ďakujem za radu, už to mám v poriadku
libuš
10.03.10,19:29
Chcela by som Vás poprosiť o radu. Máme zamestnankyňu, ktorá si dodatočne uplatnila daňový bonus v žiadosti o vykonanie ročného zúčtovania.
V položke Dane a poistné som si nastavila daňový bonus, zadala som rodné číslo dieťaťa, hodilo mi tam sumu 218,30 Eur a keď som zadala vykonať ročné zúčtovanie, tak mi tam dáva túto sumu (aj keď som ručne opravila správnu výšku daň. bonusu).
Taktiež zamestnankyňa má aj nárok na zamestnaneckú prémiu, ktorú mi do ročného zúčtovania vôbec nedáva (odkedy som tam zadala ten daňový bonus). Ak som ho tam zadaný nemala, zamestnaneckú prémiu mi bez problémov vypočítalo.
Podľa môjho názoru by jej tam malo prirátať daňový bonus spolu so zamestnaneckou prémiou.... Len neviem, prečo to nezráta...
Ďakujem za rady.
libuš
10.03.10,19:40
Opravujem môj príspevok. Dáva mi tam sumu daň. bonusu 231,84 a nie 235,92.
ewita888
11.03.10,05:16
za aké obdobie doplácaš ten bonus..je to celý rok?
Kája.
11.03.10,07:18
Chcela by som Vás poprosiť o radu. Máme zamestnankyňu, ktorá si dodatočne uplatnila daňový bonus v žiadosti o vykonanie ročného zúčtovania.
V položke Dane a poistné som si nastavila daňový bonus, zadala som rodné číslo dieťaťa, hodilo mi tam sumu 218,30 Eur a keď som zadala vykonať ročné zúčtovanie, tak mi tam dáva túto sumu (aj keď som ručne opravila správnu výšku daň. bonusu).
Taktiež zamestnankyňa má aj nárok na zamestnaneckú prémiu, ktorú mi do ročného zúčtovania vôbec nedáva (odkedy som tam zadala ten daňový bonus). Ak som ho tam zadaný nemala, zamestnaneckú prémiu mi bez problémov vypočítalo.
Podľa môjho názoru by jej tam malo prirátať daňový bonus spolu so zamestnaneckou prémiou.... Len neviem, prečo to nezráta...
Ďakujem za rady.


V záložke dane a poistné, si musíš daňový bonus nahrať do dvoch riadkov, v prvom dáš obdobie 1-6 a v druhom 7-12, je to z toho dôvodu, že v priebehu roka sa menila výška daňového bonusu.
libuš
11.03.10,18:00
Áno, daňový bonus je za celý rok... Skúsim to nahrať, ako si mi povedala.
Neviete ale, prečo mi neprirátava ku dańovému bonusu zamestnaneckú prémiu?
Kája.
12.03.10,19:52
A máš zaškrtnuté nárok na zamestnaneckú prémiu?
Heni
20.08.10,05:25
prosím vás, ako si poradiť s odchodným v Pohode?
vypočítať ručne a dať do položky "Peň.zdan.náhrady" ?
či je nejaká iná možnosť?
dakujem
kimart
20.08.10,05:57
dá sa niekde v POHODE nastaviť, aby sa dali vytlačiť prevod. príkazy na úhradu odvodov?
babi2
20.08.10,06:13
dá sa niekde v POHODE nastaviť, aby sa dali vytlačiť prevod. príkazy na úhradu odvodov?
V rolete Fakturácia sú Príkazy k úhrade, tam si treba vystaviť nový PP a potom cez Záznam - záväzky si vybrať položky, ktoré chceš dať uhradiť a následne vľavo hore cez Preplatiť preniesť do PP
Heni
20.08.10,08:20
posúvam toto odchodné ;)


prosím vás, ako si poradiť s odchodným v Pohode?
vypočítať ručne a dať do položky "Peň.zdan.náhrady" ?
či je nejaká iná možnosť?
dakujem
Zdenka 0705
20.08.10,08:30
Heni, ja som to ráno pozerala a vychádzalo mi to tiež len tak, ako píšeš. V "múdrej knižke" som našla toto:
citujem:
V prípadoch, ako je odstupné, štipendium, zlepš. návrhy, kedy sa o príslušnú čiastku zvyšuje iba základ dane z príjmov, avšak základ na ZP a SP nie je ovplyvnený, využíjú sa na zdanenie príslušnej čiastky polia "Peň. zdan. náhrady".
Slavena
30.09.10,09:44
Dobrý deň, potrebujem poradiť, ako mám postupovať, keď mi základ dane za min. mesiac vychádza záporné číslo /-14,97/, teda nevychádza žiadna daň zo mzdy. Neodvedie sa za tohto zamestnanca žiadny preddavok a vysporiada sa to v ročnom zúčtovaní za celý rok?
Zdenka 0705
30.09.10,09:52
To je nie ojedinelý prípad, áno, vysporiada sa to v ročnom zúčtovaní dane a samozrejme žiaden preddavok dane za daný mesiac neodvádzaš.
ewita888
30.09.10,09:54
Dobrý deň, potrebujem poradiť, ako mám postupovať, keď mi základ dane za min. mesiac vychádza záporné číslo /-14,97/, teda nevychádza žiadna daň zo mzdy. Neodvedie sa za tohto zamestnanca žiadny preddavok a vysporiada sa to v ročnom zúčtovaní za celý rok?
Pracovník má menšiu zdaniteľnú mzdu, ako je odpočitateľná položka.. čiže mu nevznikla žiadna daň..
Slavena
30.09.10,09:55
Ďakujem za rýchlu odpoveď ale už teraz sa trápim s tým, ako to vypíšem do toho štvrťročného výkazu. Ale asi nulou, veď inak sa to ani nedá. :)
Zdenka 0705
30.09.10,09:56
Máš pravdu, inak sa to nedá, než nula :)
Laura1
12.10.10,06:21
Zdravím Vás,
v "POHODE" som si vytlačila PREHĽAD o zrazených a odved. pred.....
zamestnávateľ je fyzická osoba živnostník - JU, všetko je v poriadku, len, mám prázdnu kolónku: Fyzická osoba - v tlačive mám len adresu a DIČ.
Viete mi poradiť, ako tam dostať meno a priezvisko FO?
Ďakujem za radu.
Alžbeta.
Laura1
12.10.10,09:02
posúvam...............
ewita888
12.10.10,09:08
cez súbor, účtovné jednotky.. máš to tam zadané?
Laura1
12.10.10,09:40
fyzická osoba

v globálne nastavenie: dane 2: §6 - živnosť
ewita888
12.10.10,09:43
nie... myslela som v: súbor, účtovné jednotky - či tam máš vypísane meno, priezvisko....
Laura1
12.10.10,09:46
Super! ďakujem, mala som meno a priezvisko uvedené len ako názov firmy.:rolleyes:
si poklad!
ewita888
12.10.10,09:47
Super! ďakujem, mala som meno a priezvisko uvedené len ako názov firmy.:rolleyes:
si poklad!
Súhlasím:D
kimart
15.10.10,07:27
Poprosím o pomoc ako ísť na Q. Prehľad v Pohode? Dá sa samostatne vytlačiť? mne ponúka len vpisovanie do originál tlačív, a to tak že mi to nevypisuje všetky údaje. Dá mi sumu dane, ktorú treba odviesť, no nedá mi dátum úhrady, čo tam treba nastaviť?
ewita888
15.10.10,07:31
keď si dáš náhľad zostavy, tam tie dátumy povpisuj..
kimart
15.10.10,08:12
hm, tak som aj robila, len som si myslela, že keď nahrám úhradu cez BV, tak mi to tam automaticky zadá, a len odkontroľujem, ale aj tak pekne ďakujem
Kika69
02.11.10,13:08
Viete mi prosím poradiť, kde sa nastavuje-zapisuje IČZ na mesačný výkaz SP v programe POHODA? A tiež adresa SP? Chcela by som si vytlačiť výkaz a tento zasielať do SP, len mi tam chýba IČZ. Vďaka.
Heni
03.11.10,05:12
Viete mi prosím poradiť, kde sa nastavuje-zapisuje IČZ na mesačný výkaz SP v programe POHODA? A tiež adresa SP? Chcela by som si vytlačiť výkaz a tento zasielať do SP, len mi tam chýba IČZ. Vďaka.

v úvodných nastaveniach...

t.j. Globálne nastavenie --- Mzdy2 --- políčko "Var.symbol"

;)
McMarti
03.11.10,07:35
Zdravim moze mi niekto poradit nakolko sa neviem dovolat do STROMWARE na zakaznicku linku. Potrebujem dostat do vykazu Prehlad o zraz. a odv. preddavkov na dan, zrazkovu dan, mam dve brigadnicky tym dan davam zrazkovo ale do vykazu mi to dava spolu s celou sumou zrazenej dane u vsetkych zamestnanov a nie do Ii. casti vykazu. Vdaka za radu a pomoc.
Zdenka 0705
03.11.10,08:14
A máš v globálnych nastaveniach - Mzdy 2 - uvedený konštantný symbol pre daň zo mzdy /3118/ a pre daň zdanenú zrážkou /1744/ ?
Heni
03.11.10,08:20
Zdravim moze mi niekto poradit nakolko sa neviem dovolat do STROMWARE na zakaznicku linku. Potrebujem dostat do vykazu Prehlad o zraz. a odv. preddavkov na dan, zrazkovu dan, mam dve brigadnicky tym dan davam zrazkovo ale do vykazu mi to dava spolu s celou sumou zrazenej dane u vsetkych zamestnanov a nie do Ii. casti vykazu. Vdaka za radu a pomoc.

mňa ešte napadajú dve veci:
či máš u brigádničky nastavené v personalistike, na záložke Dane a poistné že: "zdaniť zvláštnou sadzbou do limitu, inak zálohovo"
a ešte, či sa to netýka mesiaca september, ked tú zrážkovú daň Pohoda zapíše vlastne už do októbra - t.j. budeš ju mať na výkaze za 4. Q 2010...
McMarti
03.11.10,11:03
A máš v globálnych nastaveniach - Mzdy 2 - uvedený konštantný symbol pre daň zo mzdy /3118/ a pre daň zdanenú zrážkou /1744/ ?
to tak mam nastaveme
McMarti
03.11.10,11:06
mňa ešte napadajú dve veci:
či máš u brigádničky nastavené v personalistike, na záložke Dane a poistné že: "zdaniť zvláštnou sadzbou do limitu, inak zálohovo"
a ešte, či sa to netýka mesiaca september, ked tú zrážkovú daň Pohoda zapíše vlastne už do októbra - t.j. budeš ju mať na výkaze za 4. Q 2010...
ja som mala zdanit podla §43 tak tam som mala chybu
zuziku
03.11.10,19:04
to tak mam nastaveme
KS 3118 je pre sociálne poistenie ak sa nemýlim, pre daň zo mzdy je 1144
Kika69
03.11.10,20:56
v úvodných nastaveniach...

t.j. Globálne nastavenie --- Mzdy2 --- políčko "Var.symbol"

;)

HENI ĎAKUJEM, moc mi pomohla, už mi to funguje. :)
Bubačik
09.11.10,05:53
Dobry den, chcela by som sa opytat Vas, skusenych pouzivatel Pohoda - mzdy nasledovne:
- aky pocet spracovanie miezd je v programe mozny? neobmedzeny pocet zamestnancov? (dohodar, briganik, HPP)?
- je mozne zamestnancovi vytvorit pracovny kalendar? Napr. zmenarovi, ktory ma dlhy a kratky tyzden? Alebo brigadnikovi, ktory pracuje jeden den 2h a napr. dalsie dni po 4h?

Dakujem za cenne rady, ktore mi pomozu pri vybere mzdoveho programu.
ewita888
09.11.10,06:27
počet je neobmedzený, dá sa nastaviť aj dohoda, brigáda, HPP

pracovný kalendár sa nedá, musí sa pri každej mzde nahodiť počet odprac. hodín /pri hodinovej mzde/

takúto verziu mám ja, neviem či existuje iná..
Zdenka 0705
09.11.10,07:47
KS 3118 je pre sociálne poistenie ak sa nemýlim, pre daň zo mzdy je 1144
Máš pravdu, pomýlila som sa. Ďakujem za opravu. :)
antonias
13.12.10,07:38
Ahojte poradaci
prosim vas o 2 rady.
1.robim prvykrat mzdu zamestnancovi v Pohode. v personalistike je nadefinovany ked vsak robim vyplatu tak vyhlasuje ze nema z coho vypocitat priemer v mesiaci totiz boli 2 sviatky a nepusti ma dalej kym mu ho nezadam. Zamestnanec nastupil 1.11. je to jeho prva vyplata z coho mu ten priemer mam pocitat?
2. neviem si poradit s dovolenkou ci mu v personalistike mam zadat tu alikvotnu ciastku ? robi len od 1.11 je v skusobnej dobe alebo az po 3 mesiacoch? cize na vyplatnej paske bude mat nulu? a potom od februara/ked bude po skusobnej dobe a bude mat odrobenych 60dni/ bude mat plny pocet dovolenky plus alikvotnu za 11 a 12 minuleho roku? alebo ako?
velmi pekne dakujem za vase rady! :)
Jana P
26.02.11,16:32
Prosím, poraďte mi, mám zamestnanca, ktorý celý mesiac marodil, mzdu má teda nulovú (keďže to bolo pokračovanie marodky z min. mesiaca) vyšli nulové odvody a soft žiada upraviť minimálny základ poistenia. Ak upravím v odvodoch základ na minimálnu mzdu, vyjdu aj odvody, ktoré má platiť zamestnanec a tým pádom má mzdu v mínuse. Čo s tým? :confused:
ewita888
26.02.11,16:38
Prosím, poraďte mi, mám zamestnanca, ktorý celý mesiac marodil, mzdu má teda nulovú (keďže to bolo pokračovanie marodky z min. mesiaca) vyšli nulové odvody a soft žiada upraviť minimálny základ poistenia. Ak upravím v odvodoch základ na minimálnu mzdu, vyjdu aj odvody, ktoré má platiť zamestnanec a tým pádom má mzdu v mínuse. Čo s tým? :confused:
nič neupravuj, je to chyba programu
Jana P
26.02.11,16:42
Ďakujem, takže za tohto zamestnanca neplatíme žiadne odvody? Ani do ZP?
meggy2806
25.03.11,09:57
ja by som chcela vedieť kde si zadam denný vymeriavaci zaklad pre PN aby mi spravne pocitalo mzdu???
ewita888
25.03.11,11:16
prečo ho chceš zadávať, program si ho vypočíta sám..
meggy2806
25.03.11,12:03
Zabudla som dodať, ze robim prvykrat vyplaty v Pohode, menili sme program
ewita888
25.03.11,12:06
aha... takže keď vystavíš mzdy, tak pri zamestnancovi máš v lište nad ním ,,náhrada príjmu,, a tam to zadaj..
meggy2806
25.03.11,12:22
skúsim, vlastne si tam zadam ten ročný, ktorý som mala este v starom programe
meggy2806
25.03.11,12:45
len mi nejde vytvoriť ten novy riadok. a v personalistike mám neprítomnosť zadanú
ewita888
25.03.11,13:05
cez tú náhradu príjmu to prečo nerobiš?
meggy2806
29.03.11,10:09
Prosím Vás, kde si zadám, že kto vystavil formulár v programe pohoda aby sa mi to prenieslo do výstupných zostáv na Mesačné výkazy?
jozka56
29.03.11,10:16
Prosím Vás, kde si zadám, že kto vystavil formulár v programe pohoda aby sa mi to prenieslo do výstupných zostáv na Mesačné výkazy?
V rolete Nastavenia, prístupové práva.
meggy2806
29.03.11,10:20
ano tam som si zadala svoje meno ale i tak mi to neprenasa do tych vystupov
jozka56
29.03.11,10:28
fíha, tak potom neviem poradiť:)
srska
29.03.11,10:42
ano tam som si zadala svoje meno ale i tak mi to neprenasa do tych vystupov
(nastavenia - prístupové práva - plné meno) a potom uložiť
meggy2806
31.03.11,06:16
ani takto mi to nejde. nerozumiem tomu. a ani mi to nejde vymazat, ten vytvereny zaznam, lebo to admin tam musi byt.
ewita888
31.03.11,09:42
admin je užívateľ..
ty si to zadaj do: plné meno
Dada
06.04.11,08:58
Vystavuje Vám dobre mesačné výkazy zdravotného poistenia? Lebo do počtu dní mi pri PN uvádza plný počet kalendárnych dní za daný mesiac a nie krátený o dobu PN.
srska
06.04.11,09:10
Vystavuje Vám dobre mesačné výkazy zdravotného poistenia? Lebo do počtu dní mi pri PN uvádza plný počet kalendárnych dní za daný mesiac a nie krátený o dobu PN.
to je nič!!! :mad: mne nezobrazuje v zozname ani tlačovú zostavu "príloha k MVZP":mad:
jozka56
06.04.11,09:26
Prílohy k MVZP už nie sú, vo Výkaze preddavkov je dole tabuľka, kde je Zonam zamestnancov, vymeriavacie základy a preddavky. Táto tabuľka je iba pre 2 zamestnancov, lebo podľa nových predpisov od 3 zamestnancov treba výkazy zasielať elektronicky. Tiež nemám ešte dovybavované elektr. podávanie, tak som si na netíku vyplnila tlačivá a odovzdala v ZP, ale neboli nadšení.
http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=263
Dada
06.04.11,09:29
Odpísali mi zo Stormware, že tento týždeň bude update, lebo fakt tam zle nahadzuje počet dní.
srska
06.04.11,09:31
Prílohy k MVZP už nie sú, vo Výkaze preddavkov je dole tabuľka, kde je Zonam zamestnancov, vymeriavacie základy a preddavky. Táto tabuľka je iba pre 2 zamestnancov, lebo podľa nových predpisov od 3 zamestnancov treba výkazy zasielať elektronicky. Tiež nemám ešte dovybavované elektr. podávanie, tak som si na netíku vyplnila tlačivá a odovzdala v ZP, ale neboli nadšení.
nevedel som, priznávam:)
srska
06.04.11,09:31
Odpísali mi zo Stormware, že tento týždeň bude update, lebo fakt tam zle nahadzuje počet dní.
teraz som inštaloval novú verziu 9704.10
Dada
06.04.11,09:36
teraz som inštaloval novú verziu 9704.10

Áno, už je 9704.10 a tie dni v mesačnom výkaze dáva správne. Takže už je to OK.
srska
06.04.11,09:39
Vystavuje Vám dobre mesačné výkazy zdravotného poistenia? Lebo do počtu dní mi pri PN uvádza plný počet kalendárnych dní za daný mesiac a nie krátený o dobu PN.
teraz po update som na skúšku dal 1 zamestnanca pn na 3 dni a je to ok (aj v riadku 3 všzp výkazu)
Betina2
09.04.11,10:05
Ľudia a ked máte niekoho od vlaňajška na rodičovskej dovolenke, tak ako Vám ho ťahá do výkazov.....lebo mne takto jeden zostal visieť a za 1+2/2011 musím opravné výkazy robiť :(. A potrebujem ho spätne odhlásiť zo zdravotného poistenia k 31.12.2010 (novela) a teraz neviem, kde a ako to mám v personalistike zadať, aby mi ale v stave a aj pre SP zostal normálne, len zo ZP ukončiť. Máte to niekto?

A druhá vec, ked mi pracovník začne čerpať neplatené volno od 12.3.2011, tak by som ho mala odhlásiť zo ZP od 1.4.2011 a jeho VZ na ZP bude príjem za 1.-.11.3.2011. Ale čo s človekom, čo čerpal NV od 10/2010 do 6.3.2011. Treba ho odhlásiť zo ZP k 31.12.2010. To je mi jasné. Ale mal nevyčerpanú dovolenku za 2010, prenesenú do 2011. A ukončil PP k 6.3.2011, pričom nevyčerpanú dovolenku mu ideme vyplatiť v riadnom výplatnom termíne za marec vrámci marcových výplat. Čiže to bude mať ako bežný zdaniťeľný príjem, Teda za marec má zdaniteľný príjem a vykáže VZ pre ZP. Čo teraz s tým? Uvažujem, že by som ho mala znovu prihlásiť do ZP od 1.3.2011 (lebo napriek čerpaniu NV mal príjem a teda aj VZ z titulu preplatenia dovolenky vrámci mzdy za 3/2011) a pri ukončení TPP k 6.3.2011 ho znovu odhlásiť zo ZP ako zamestnanca. Uvažujem prosím správne? lebo sa to nejako komplikuje :(
Ď. za každú radu.
Betina2
09.04.11,13:01
Ľudia a ked máte niekoho od vlaňajška na rodičovskej dovolenke, tak ako Vám ho ťahá do výkazov.....lebo mne takto jeden zostal visieť a za 1+2/2011 musím opravné výkazy robiť :(. A potrebujem ho spätne odhlásiť zo zdravotného poistenia k 31.12.2010 (novela) a teraz neviem, kde a ako to mám v personalistike zadať, aby mi ale v stave a aj pre SP zostal normálne, len zo ZP ukončiť. Máte to niekto?

A druhá vec, ked mi pracovník začne čerpať neplatené volno od 12.3.2011, tak by som ho mala odhlásiť zo ZP od 1.4.2011 a jeho VZ na ZP bude príjem za 1.-.11.3.2011. Ale čo s človekom, čo čerpal NV od 10/2010 do 6.3.2011. Treba ho odhlásiť zo ZP k 31.12.2010. To je mi jasné. Ale mal nevyčerpanú dovolenku za 2010, prenesenú do 2011. A ukončil PP k 6.3.2011, pričom nevyčerpanú dovolenku mu ideme vyplatiť v riadnom výplatnom termíne za marec vrámci marcových výplat. Čiže to bude mať ako bežný zdaniťeľný príjem, Teda za marec má zdaniteľný príjem a vykáže VZ pre ZP. Čo teraz s tým? Uvažujem, že by som ho mala znovu prihlásiť do ZP od 1.3.2011 (lebo napriek čerpaniu NV mal príjem a teda aj VZ z titulu preplatenia dovolenky vrámci mzdy za 3/2011) a pri ukončení TPP k 6.3.2011 ho znovu odhlásiť zo ZP ako zamestnanca. Uvažujem prosím správne? lebo sa to nejako komplikuje :(
Ď. za každú radu.

Vyzerá, že mesačné výkazy sú OK, ale neviem ho pri čerpaní NV odhlásiť na tlačive Hromadného oznámenia, už fakt neviem, ako to mám nastaviť v Pohode, som na nervy, treba to odovzdať..... ak dám ukončenie PP, tak ho vyhodí zo všetkého, čo s tým súvisí, ak mám zadané len čerpanie NV v neprítomnosti, tak zase do výkazu vyzerá OK, ale neberie do Oznámenia....Čo s tým? Do pondelka to nepočká :mee:
ewita888
09.04.11,13:26
ja som to robila na stránke ZP manuálne
jozka56
14.04.11,09:26
Mne v pohode neťahá MV preddavkov na ZP pre zamestnanca, ktorý je na mat. dovolenke. Výkazy za január a február boli v poriadku a teraz v marci mi ich vôbec neponúka, hoci k zmene u ZC nedošlo. Pritom v rekapitulácii ZP sa tieto údaje nachádzajú. Čo teraz?
Betina2
14.04.11,09:35
Ak je na materskej, tak by mal byť vo výkaze asi, nie? Ak je na rodičovskej, tak ho treba odhlásiť a nemal by byť vo výkaze.
Mne napríklad človeka na rodičovskej alebo na neplatenom volne už do výkazu neťahá (mám posledný update), ani ho nezahrňa do počtu zamestnancov prihlásených do poisťovňe, avšak nejde mi ich odhlásiť na Hromadnom oznámení, .... musela by som zadať ukončenie PP, a to nemôžem a ani nespravím, kedže PP pokračuje.....takže to asi ozaj manuálne na nete poriešim....ale výkaz za marec je podla mňa OK a za 1+2 musím podať opravný-.....tam to POHODA ešte nezvládala :(....

Inak ostatné SW to zvládajú či nie? lebo ja mám o niektorých (samozrejme cenovo trošku drahších) info, že to ide hladko....ale zase tie SW sú len mzdové špecializované :( a s prepojením na účto (imprt údajov a pod) by to bolo komplikovanejšľie a za príplatok navyše....

PS: Jožka, pre Teba je smerodajné, čo je vo výkaze, čo posielaš elektronicky na ZP, ten si vždy vytlač + časovú pečiatku, nie to, čo Ti soft ako výkaz vytlačí, to je len orientačné pre tento účel :( teraz sa už ani príloha nerobí, všetko je to v jednom.
ewita888
14.04.11,09:44
Beti, nemusíš to robiť manuálne.. normálne ukonči PP, pošli oznámenie a vymaž si to ukončenie ..
jozka56
14.04.11,09:50
Práve, problém mi vznikol pri elektronickom podávaní, nedarí sa mi za moju firmu výkaz odoslať. Ostatné mi prešli OK.
Betina2
14.04.11,10:07
Beti, nemusíš to robiť manuálne.. normálne ukonči PP, pošli oznámenie a vymaž si to ukončenie ..

OK, tak vyskúšam, dúfam, že sa mi tam potom nič nepovrže....ved predtým zazálohujem, keby dačo ;) No ale aj tak by to už sa...ra mohli doriešiť, načo si potom platím podporu? Ved to platí už viac ako 3 mesiace :(
Ja mám robiť a nie dumať, ako obalamutiť program, za ktorý platím :mee::confused:
Betina2
14.04.11,10:12
Práve, problém mi vznikol pri elektronickom podávaní, nedarí sa mi za moju firmu výkaz odoslať. Ostatné mi prešli OK.

Jožka vygeneruj si ho znovu a ulož tam, kam Ti káže, nemeň cestu k uloženiu. A potom si to skopíruj, pozor nepresúvaj myšou, klasicky si to skopíruj do zložky, kam potrebuješ. Mne sa toto už párkrát stalo, ked som súbor vygenerovala do inej než ponúkanej zložky alebo som vo Wind. je pretiahla myšou do inej zložky :( a potom som si to pretiahla na USB klúč, aby som to mohla podať z druhého PC, kde mám pripojenie na net. Odvtedy nepresúvam, ale nakopírujem a nemám problém. Ešte si skontroluj aktuálnosť poslednej verzie, či ju máš nainštalovanú s posledným update (kukni na ich stránku). Ak to nepomôže, neváhaj im volať na infolinku.
ewita888
14.04.11,10:15
OK, tak vyskúšam, dúfam, že sa mi tam potom nič nepovrže....ved predtým zazálohujem, keby dačo ;) No ale aj tak by to už sa...ra mohli doriešiť, načo si potom platím podporu? Ved to platí už viac ako 3 mesiace :(
Ja mám robiť a nie dumať, ako obalamutiť program, za ktorý platím :mee::confused:
neboj, nič sa nedovrže.. odskúšané... :)
jozka56
14.04.11,10:21
idem skúsiť znovu, aj to je pravda, že som presúvala výkaz kade-tade:)
jozka56
14.04.11,11:00
Výkazy odoslané, aj ten nápad s kopírovaním do danej zložky mi veľmi pomohol:):)
Betina2
14.04.11,14:04
Výkazy odoslané, aj ten nápad s kopírovaním do danej zložky mi veľmi pomohol:):)

Ani ja som nevedela, že v tom môže byť pes zakopaný, kým mi môj drahý neoznámil, že takto sa to nemá robiť :( a že sa stáva, že pri presúvaní sa niekedy súbor poškodí alebo niečo sa z neho stratí cestou....
On všetko robí takto cez klasický Norton commander....vraj cez klasický Win presúvanie myšou nie je veľmi spoľahlivé.....tak s snažím aj ja už zbaviť zlozvyku ťahania všetkého myšou :rolleyes:
Som rada, že to pomohlo.
vrabcak
25.04.11,17:06
pekný večer, budem veľmi vďačná skúsenejším za radu:
zamestnanec je zadaný v personalistike na dohodu o pracovnej činnosti. tá končí 27.4.2011, od 28.4.2011 je ten istý zamestnanec prijatý na kratší pracovný čas (25 hodín týždenne). jedná sa o pracovníka s čiastočným invalidným dôchodkom (50 %).
prosím o radu, ako správne postupovať pri zadávaní údajov v personalistike, keďže pracovník z firmy neodchádza, len dochádza k zmene pracovného pomeru a je potrebné zároveň vysporiadať povinnosť voči soc. poisťovni (odhláška, prihláška).

ďakujem za radu
ewita888
25.04.11,18:49
pekný večer, budem veľmi vďačná skúsenejším za radu:
zamestnanec je zadaný v personalistike na dohodu o pracovnej činnosti. tá končí 27.4.2011, od 28.4.2011 je ten istý zamestnanec prijatý na kratší pracovný čas (25 hodín týždenne). jedná sa o pracovníka s čiastočným invalidným dôchodkom (50 %).
prosím o radu, ako správne postupovať pri zadávaní údajov v personalistike, keďže pracovník z firmy neodchádza, len dochádza k zmene pracovného pomeru a je potrebné zároveň vysporiadať povinnosť voči soc. poisťovni (odhláška, prihláška).

ďakujem za radu
dohodu ukonči a nahoď si ho znovu na hlavný prac. pomer s krát. úvazkom
vrabcak
25.04.11,20:48
ďakujem za odpoveď, nevedela som či sa to nedá aj iným spôsobom.
Tania2
03.05.11,06:05
Mne v pohode neťahá MV preddavkov na ZP pre zamestnanca, ktorý je na mat. dovolenke. Výkazy za január a február boli v poriadku a teraz v marci mi ich vôbec neponúka, hoci k zmene u ZC nedošlo. Pritom v rekapitulácii ZP sa tieto údaje nachádzajú. Čo teraz?
Mám podobný problém, mne do výkazu preddavkov na ZP nepotiahne zamestnanca, ktorý je dlhodobo PN (od januára). Za január a február bol výkaz v poriadku, tam ho zahrnul, ale v marcovom výkaze nie je. Asi budem musieť opravu urobiť manuálne cez portál ZP, alebo máte niekto tip ako to upraviť v Pohode ?
great.zv
03.05.11,07:01
zdravím, chcem sa opýtať - zamestnanec = konateľ = spoločník, previdelný mesačný príjem = minimálna mzda, podpísal Vyhlásenie..., poistenie všetko, .... má nárok aj na zamestnaneckú prémiu? a čo všetko zadávate do personalistiky ( samozrejme okrem osobnýzch údajov). ďakujem
mimi
02.06.11,11:07
Dobrý deň, chcela by som z programu POHODA vyexportovať zálohu - ale len časť mzdy. Vie mi niekto poradiť akým spôsobom by som mohla mzdárke vyexportovať len zálohu miezd a nie celé účtovnícvo? Na hotline mi povedali, že sa to nedá. Len sa pýtam či niekto nevie nejakú fintu, resp. neobjavil spôsob ako zálohu vytiahnuť :-) ďakujem
Betina2
02.06.11,11:18
Chceš jej v akom formáte poslať tú zálohu, ako PDF alebo excell alebo ako dátový súbor.....lebo ak ako dátový súbor, tak neviem, že bz sadalo z databázy oddeliť len zálohy miezd. Ak chceš exportovať tlačovú zostavu, v tom problém nie je.
srska
02.06.11,11:22
Dobrý deň, chcela by som z programu POHODA vyexportovať zálohu - ale len časť mzdy. Vie mi niekto poradiť akým spôsobom by som mohla mzdárke vyexportovať len zálohu miezd a nie celé účtovnícvo? Na hotline mi povedali, že sa to nedá. Len sa pýtam či niekto nevie nejakú fintu, resp. neobjavil spôsob ako zálohu vytiahnuť :-) ďakujem
daj mzdy napr. 01/2011, vyber x-kom zamestnanca a exportuj agendu. dá sa to do excelu 97 - 2000 ale nie je to pravá záloha
mimi
02.06.11,13:21
ďakujem za odpoveď. :-) Aspoň niečo jej pošlem - mzdárke.
meggy2806
02.08.11,07:22
Chcem sa spýtať, keď robíte nový záznam do personalistiky (príjmate zamestnanca) v programe POHODA, neexistuje nikde v nej tlačová zostava na pracovnú zmluvu? To naozaj sa dá iba cez tie dokumenty a vypĺňať to? Považujem to za veľký nedostatok tohto programu.
srska
02.08.11,07:30
Chcem sa spýtať, keď robíte nový záznam do personalistiky (príjmate zamestnanca) v programe POHODA, neexistuje nikde v nej tlačová zostava na pracovnú zmluvu? To naozaj sa dá iba cez tie dokumenty a vypĺňať to? Považujem to za veľký nedostatok tohto programu.
no, treba kuknúť tu: pohoda sk/dokumenty/šablony/personalistika
a tam máš zmlúv koľko len chceš;)
Betina2
04.08.11,06:59
...alebo si vytvorit v Report designeri vlastnú šablónu s vloženými poliami (ja som ju tak mala a pekne ťahalo všetky potrebné údaje, stačilo vytlačiť a podpísať), ale už aj Pohoda má v tlačových zostavách od výrobcu svoju vlastnú Pracovnú zmluvu na 3 strany, kdee pekne naťahá údaje z databázy zamestnanca. Treba sa v aktuálnej verzii popozerať.
Heni
04.08.11,07:03
...alebo si vytvorit v Report designeri vlastnú šablónu s vloženými poliami (ja som ju tak mala a pekne ťahalo všetky potrebné údaje, stačilo vytlačiť a podpísať), ale už aj Pohoda má v tlačových zostavách od výrobcu svoju vlastnú Pracovnú zmluvu na 3 strany, kdee pekne naťahá údaje z databázy zamestnanca. Treba sa v aktuálnej verzii popozerať.

ja som to nenašla, kde v tlačových zostavách mám hľadať?
Betina2
04.08.11,07:06
V agende Personalistika, otvoríš ju, postavíš sa na daného zamestnanca, otvoríš zoznam tlačových zostáv a tam by mala byť aj Pracovná zmluva....ak nenájdeš, napíš, pozriem to v druhom PC, tu Pohodu nemám.
Heni
04.08.11,07:11
V agende Personalistika, otvoríš ju, postavíš sa na daného zamestnanca, otvoríš zoznam tlačových zostáv a tam by mala byť aj Pracovná zmluva....ak nenájdeš, napíš, pozriem to v druhom PC, tu Pohodu nemám.

nie, nemám to tam :-(
Betina2
04.08.11,07:31
OK, takže ešte raz:
Máš otvorenú agendu Personalistika, postavíš sa na aktuálneho zamestnanca, alebo ho vyselektuješ. Otvoríš si zoznam talčových zostáv v agende personalistika a vyroluje sa zoznam. Hned hore máš Karta zamestnanca s označením + . Tak klinkneš na to + a otvorí sa zoznam pod Kartou zamestnanca a tam máš potom Zmluva a Dohoda o zmene pracovnej zmluvy.

Ak by si tam Zmluvu nemala, tak by si si mohla vytvoriť novú tlačovú zostavu práve v tej zložke Karta zamestnanca . Klikneš pravým tlačidlom myši na názov tlač.zostavy Karta zamestnanca, potom vyhodí dialógové okno, klikneš na nom na Pridať užívateľskú zostavu. Prepíšeš si názov v strome podla svojiích potrieb, aj názov pri tlači a Názov súboru napíšeš ZAMzmluv. Ten názov musí byť presne takto. Ak aj tlač zostavu nemáš presne takto, ale určite ju máš v zozname tlačových zostáv priemo v zložke Pohody medzi SW v PC.
Heni
05.08.11,05:29
OK, takže ešte raz:
Máš otvorenú agendu Personalistika, postavíš sa na aktuálneho zamestnanca, alebo ho vyselektuješ. Otvoríš si zoznam talčových zostáv v agende personalistika a vyroluje sa zoznam. Hned hore máš Karta zamestnanca s označením + . Tak klinkneš na to + a otvorí sa zoznam pod Kartou zamestnanca a tam máš potom Zmluva a Dohoda o zmene pracovnej zmluvy.
Nemám tam pri Karte zamestnanca označenie +
nebude to v tom, že mám Pohodu len pre JÚ? teda, Pohoda Standard?

Ak by si tam Zmluvu nemala, tak by si si mohla vytvoriť novú tlačovú zostavu práve v tej zložke Karta zamestnanca . Klikneš pravým tlačidlom myši na názov tlač.zostavy Karta zamestnanca, potom vyhodí dialógové okno, klikneš na nom na Pridať užívateľskú zostavu. Prepíšeš si názov v strome podla svojiích potrieb, aj názov pri tlači a Názov súboru napíšeš ZAMzmluv. Ten názov musí byť presne takto. Ak aj tlač zostavu nemáš presne takto, ale určite ju máš v zozname tlačových zostáv priemo v zložke Pohody medzi SW v PC. Tuto tie tlačové zostavy mám, v priečinku DOkumenty / Šablóny, ale predsa len to treba vyplňať ručne, neťahá z personalistiky do týchto zostáv nič...

...
Betina2
05.08.11,08:06
Heni, ak máš vrámci Pohody prístupnú personalistiku a tvorbu miezd, tak určite to máš :)
Len nie v šablónach, ale v priečinku kde máš nainštalovanú Pohodu. Ja to mám takto, tu je moja cesta k tomu súboru:

Mám ju na disku C:
Systém C/Program Files/Stormware/Pohoda SK/TiskSK/Copy/ZAMzmluv.rph

Ja to tiež nemám priamo v zložke TiskSK, možno preto, že niektoré údaje som si v RD zmenila, boli tam nejaké drobné preklepy v origináli....nevadí, skús si to tam pozrieť, ak to tam nenájdeš, pokúsim sa poslať Ti ten môj súbor, ale musíš si to uložiť presne tak ako to mám ja do tej zložky TiskSK/Copy a potom ten nzov súboru presne opíšeš už priamo ked si dáš vytvoriť novú tlačovú zostavu v tlač zostave Personalistika/Karta zamestnanca
Na trej zxostave Karta zamestnanca sa postavíš myšou, klikneš pravým tlačidlo, zadáš pridať užívateľskú zostavu, prepíše podla seba názov v strome, názov pri tlači a ako názov súboru presne opíšeš ten názov súboru, čo Ti pošlem, dáš OK a máš ju tam...otvárať to potom budeš rovnako - Personalistika , + na karta zamestnanca, otvorí sa strom pod Kartou zamestnanca a už len klikneš na Zmluva, alebo ako si to nazveš....ved skús, a skontroluj si tam potom či Ti dosadzuje správne údaje....poprípade si to v RD uprav, vlož potrebné polia a pod. mzslím, že vzorce tam nebude treba, takže by to nemalo byť nejako zložité.
A dôležitá vec:
Ja vždz ked zakladám zamestnanca do PC, tak vyplním všetky dostupné polia údajmi na základe ním vyplneného dotazníka, prípadne, podla čísla účtu atd....a najdôležitejšie: Popis práce, resp. popis náplne práce, popis predmetu činnosti stručne napíšem pri každom zamestnancovi do Poznámky (je to nad zoznamom zamestnancov v tabuľke úplne vpravo, klikneš na to a otvorí sa okno, kde to môžeš napísať - stručne, tak na dve max. 3 vety, aby sa to zmestilo, poprípade písať zaradom, nie pod seba....ved si to skontroluješ v náhlade zostavy a uvidíš, čo treba ešte upraviť, po pár razoch dôjdeš na finty.

Je to zazipované, stiahneš si to do PC a rozbalíš, potom len skopíruješ do uvedenj zložky (TiskSK/Copy). Normálne to má koncovku rph.
Daj vedieť, či to funguje :)
Heni
07.08.11,19:45
Heni, ak máš vrámci Pohody prístupnú personalistiku a tvorbu miezd, tak určite to máš :)
Len nie v šablónach, ale v priečinku kde máš nainštalovanú Pohodu. Ja to mám takto, tu je moja cesta k tomu súboru:

Mám ju na disku C:
Systém C/Program Files/Stormware/Pohoda SK/TiskSK/Copy/ZAMzmluv.rph

Ja to tiež nemám priamo v zložke TiskSK, možno preto, že niektoré údaje som si v RD zmenila, boli tam nejaké drobné preklepy v origináli....nevadí, skús si to tam pozrieť, ak to tam nenájdeš, pokúsim sa poslať Ti ten môj súbor, ale musíš si to uložiť presne tak ako to mám ja do tej zložky TiskSK/Copy a potom ten nzov súboru presne opíšeš už priamo ked si dáš vytvoriť novú tlačovú zostavu v tlač zostave Personalistika/Karta zamestnanca
Na trej zxostave Karta zamestnanca sa postavíš myšou, klikneš pravým tlačidlo, zadáš pridať užívateľskú zostavu, prepíše podla seba názov v strome, názov pri tlači a ako názov súboru presne opíšeš ten názov súboru, čo Ti pošlem, dáš OK a máš ju tam...otvárať to potom budeš rovnako - Personalistika , + na karta zamestnanca, otvorí sa strom pod Kartou zamestnanca a už len klikneš na Zmluva, alebo ako si to nazveš....ved skús, a skontroluj si tam potom či Ti dosadzuje správne údaje....poprípade si to v RD uprav, vlož potrebné polia a pod. mzslím, že vzorce tam nebude treba, takže by to nemalo byť nejako zložité.
A dôležitá vec:
Ja vždz ked zakladám zamestnanca do PC, tak vyplním všetky dostupné polia údajmi na základe ním vyplneného dotazníka, prípadne, podla čísla účtu atd....a najdôležitejšie: Popis práce, resp. popis náplne práce, popis predmetu činnosti stručne napíšem pri každom zamestnancovi do Poznámky (je to nad zoznamom zamestnancov v tabuľke úplne vpravo, klikneš na to a otvorí sa okno, kde to môžeš napísať - stručne, tak na dve max. 3 vety, aby sa to zmestilo, poprípade písať zaradom, nie pod seba....ved si to skontroluješ v náhlade zostavy a uvidíš, čo treba ešte upraviť, po pár razoch dôjdeš na finty.

Je to zazipované, stiahneš si to do PC a rozbalíš, potom len skopíruješ do uvedenj zložky (TiskSK/Copy). Normálne to má koncovku rph.
Daj vedieť, či to funguje :)

DAKUJEM. Ja som v tom priečinku TiskSK/Copy mala len ZAMkarta.rph a nič viac, asi preto mi to nešlo...
srska
07.08.11,19:57
DAKUJEM. Ja som v tom priečinku TiskSK/Copy mala len ZAMkarta.rph a nič viac, asi preto mi to nešlo...
stormware to ani nedodáva (ani v pohode komplet). to si vytvorila betina v rd sama.
Heni
07.08.11,20:09
stormware to ani nedodáva (ani v pohode komplet). to si vytvorila betina v rd sama.

ale pozri tento príspevok: http://www.porada.sk/1814183-post192.html
Betina2 píše, že to je od výrobcu...
Betina2
07.08.11,20:27
Dievčatá, malo som kedysi svoju mnou vyrobenú verziu Zmluvy v RD na 1-2 strany a išlo to bez problémov, ale teraz asi od nového roka fungovala v novej verzii pre Komplet už aj táto nová 3 - stranová z výroby, akurát len preklepy som tam prepísala a bolo to ...ja už si fakt nepamätám, ako som ju tam dostala, zrejme s inštaláciou nového Upgradu z CD v januári....viem, že som sa tomu ešte čudovala a tešila sa tomu, ja som tu moju pôvodnú totiž mala v zložke , kde je zostava pre zápočet rokov a nie v zložke Karta zamestnanca, ako je tam táto "nová". Podstatné je, že to funguje. Teraz sa mi zobrazujú obe, ale v rôznych tlačových priečinkoch. Tú starú ale už nepoužívam.
joseph0307
10.08.11,07:47
Dobrý deň,

poradí mi niekto výpočtu miezd v POHOD. Mám nasledovný problém.
Zamestnanec má dovolenku, prípadne inú náhradu. Nakoľko všetky zložky, ktoré vstupujú do HM, sa zaokrúhľujú v prospech zamestnanca a VZ sa zaokrúhľuje matematicky, tak vzniká rozdiel medzi HM a VZ pre poistenie. Ide síce o jeden cent, ale pri výpočte poistného je rozdiel.
Čo navrhujete? Upraviť VZ v poličku "úpravy" o ten jeden cent?
Ďakujem.
great.zv
15.08.11,08:44
ja by som potrebovala poradiť s týmto problémom: dohodári - v personalistike, /okrem iných údajov/ - je mesačná mzda na počet hodín... ak dohodár pracoval menej - ako a kde zadávam počet odpracovaných hodín?...
ďakujem
kimart
15.08.11,10:27
ja by som potrebovala poradiť s týmto problémom: dohodári - v personalistike, /okrem iných údajov/ - je mesačná mzda na počet hodín... ak dohodár pracoval menej - ako a kde zadávam počet odpracovaných hodín?...
ďakujem
nerobím teraz zrovna v danom programe. Ale ja postupujem tak, že si dám spraviť výpočet miezd za mesiac a potom sa nastavím priamo na daného zamestnanca a tam sa dajú niektoré údaje upravovať, ako napr. počet odpr. hodín....
great.zv
15.08.11,10:46
ďakujem, vyskúšam
cathyna
30.08.11,19:27
prebrala som účtovanie miezd po inej účtovníčke, ktorá používala iný softvér na mzdy, keď som si nahodila mzdy všetkých zamestnancov z výplatných lístkov od začiatku roka do softu POHODA vôbec mi nesedeli priemerné hodinové zárobky. POHODA mi vyrátala oveľa nižšie priemery, teraz neviem čo je správne, či softvér predchádzajúcej účtovníčky alebo POHODA? nestretol sa niekto s tým? alebo vie mi niekto povedať z čoho vyráta POHODA priemer? (mzda zamestnancov je hodinová,+nadčasy+diéty)
Betina2
31.08.11,05:47
Priemerové hodinové zárobky v 1.kvartáli Ti pohoda určite nevyrátala, lebo nepoznala zárobky za 4.Q minulého roka. V tom prípade si tam mala "natvrdo" zadať priemerný zárobok pravdepodobný. Resp. ak si aj presne nahodila mzdy aj priemery od predchádzajúcej účtovníčky presne podla jej výstupov, tak by ste to mali mať zhodné. Ich účtovníčka zrejme pracovala už vlani v danom programe a tak tie priemery jej program dokázal vyčísliť....ak máš o výpočte miezd v pohode pochybnosti, kontaktuj technickú podporu Stormware telefonicky, iste Ti radi poradia. Niektoré SW automaticky vedia vyčísliť pravdepodobný priemerný hodinový zárobok aj bez predchádzajúcich údajov. Pohoda žial nie, a to ja osobne vidím ako jeden pomerne významný nedostatok.
Prejdi si ešte raz všetky nahodené údaje, či si ich zadala do správnych políčok (aj tu môže byť pes zakopaný) a tiež si odkontroluj nahodené priemery. A ak naozaj všetko sedí, kontaktuj technickú podporu.
Betina2
31.08.11,05:52
cathyna
31.08.11,05:55
Nahodila som všetko správne, pri prvom kvartáli som to pochopila, ale ďalší by mi mal hádam vypočítať dobre, skúsim ich ešte prepočítať ručne, možno to bude v tom, že jej prirátalo aj diety do priemernej mzdy...
Betina2
31.08.11,06:00
Ešte doporučujem prejsť si túto tému,
http://www.porada.sk/t1695-p24-dovolenkovy-priemer.html prípadne zadať dotaz priamo tam, tam sú mzdári :). Ale popíš to tam konkrétne aj s číslami a postupom výpočtu bez ohladu na SW, určite Ti tam niekto poradí :) a Potom prosím napíš, ako si dopadla :)
Betina2
31.08.11,06:02
Nahodila som všetko správne, pri prvom kvartáli som to pochopila, ale ďalší by mi mal hádam vypočítať dobre, skúsim ich ešte prepočítať ručne, možno to bude v tom, že jej prirátalo aj diety do priemernej mzdy...

tu si treba jednoznačne overiť, čo všetko definuje mzdu, teda čo všetko vstupuje do výpočtu miezd.
pripájam aktuálne znenie zákona:

§ 118
Mzda
Na začiatok

(1) Zamestnávateľ je povinný poskytovať zamestnancovi za vykonanú prácu mzdu.

(2) Mzda je peňažné plnenie alebo plnenie peňažnej hodnoty (naturálna mzda) poskytované zamestnávateľom zamestnancovi za prácu. Za mzdu sa nepovažuje plnenie poskytované v súvislosti so zamestnaním podľa iných ustanovení tohto zákona alebo podľa osobitných predpisov, najmä náhrada mzdy, odstupné, odchodné, cestovné náhrady, príspevky zo sociálneho fondu, výnosy z kapitálových podielov (akcií) alebo obligácií daňový bonus, náhrada príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca a náhrada za pracovnú pohotovosť. Za mzdu sa nepovažuje najmä náhrada mzdy, odstupné, odchodné, cestovné náhrady vrátane nenárokových cestovných náhrad, príspevky zo sociálneho fondu, príspevky na doplnkové dôchodkové sporenie, príspevky na životné poistenie zamestnanca, výnosy z kapitálových podielov (akcií) alebo obligácií, daňový bonus, náhrada príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca, doplatky k nemocenským dávkam, náhrada za pracovnú pohotovosť, peňažná náhrada podľa § 83a ods. 4 a iné plnenie poskytované zamestnancovi v súvislosti so zamestnaním podľa tohto zákona, osobitných predpisov, kolektívnej zmluvy alebo pracovnej zmluvy, ktoré nemá charakter mzdy. Za mzdu sa tiež nepovažuje ďalšie plnenie poskytované zamestnávateľom zamestnancovi zo zisku po zdanení.

(3) Ako mzda sa posudzuje aj plnenie poskytované zamestnávateľom zamestnancovi za prácu pri príležitosti jeho pracovného výročia alebo životného výročia, ak sa neposkytuje zo zisku po zdanení alebo zo sociálneho fondu.

§ 119
Na začiatok

(1) Mzda nesmie byť nižšia ako minimálna mzda ustanovená osobitným predpisom.


resp. tu máš presné znenie aj s aktualizáciou :) a vyznačním zmien
http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-01-09-2011-a.html#118

diéty a cestovné náhrady tam podla mňa nepatria :(
cathyna
31.08.11,19:05
Potvrdilo sa, že diety nepatria do výpočtu priemeru, ale prepočítala som si to ručne a zistila som, že softver predchádzajúcej účtovníčky vyrátal priemer nasledovne: mzda za odpracované hodiny+mzda za nadčas+príplatok za nadčas+náhrada za sviatok / odpracované hodiny+hodiny za sviatok

a POHODA mi to vyrátala nasledovne: mzda za odpracované hodiny+mzda za nadčas+príplatok za nadčas+náhrada za sviatok / odpracované hodiny+hodiny nadčas+hodiny za sviatok

len teraz neviem čo je správne
Betina2
04.09.11,18:28
Potvrdilo sa, že diety nepatria do výpočtu priemeru, ale prepočítala som si to ručne a zistila som, že softver predchádzajúcej účtovníčky vyrátal priemer nasledovne: mzda za odpracované hodiny+mzda za nadčas+príplatok za nadčas+náhrada za sviatok / odpracované hodiny+hodiny za sviatok

a POHODA mi to vyrátala nasledovne: mzda za odpracované hodiny+mzda za nadčas+príplatok za nadčas+náhrada za sviatok / odpracované hodiny+hodiny nadčas+hodiny za sviatok

len teraz neviem čo je správne

Neviem, čoi som správne pochopila prvý SW, ked nebral do uvahy skutočne odpracované hodiny vrátane hodín nadčasu ale len kvázi normované odpacované hodiny na rozdiel od Pohody, ktorá rátala s hodinami normovanými plus hodinami nadčasu, tj. reálne odpracovaným množstvom hodín ? Odporúčam Ti obrátiť sa SS.kou napr., na Mzdárku Renču alebo pani Motyčkovú, z mojich postrehov sú velomi kompetenté, myslím, že ma tento problém ja neviem odpovedať, pretože podobnú problematiku neriešim.....
Betina2
04.09.11,18:39
§ 135

Priemerný zárobok zamestnanca za rozhodujúce obdobie, ktoré predchádza dňu nadobudnutia účinnosti tohto zákona, sa zistí z hrubej mzdy zúčtovanej zamestnancovi na výplatu v rozhodujúcom období a z času odpracovaného zamestnancom v rozhodujúcom období zníženého o hodiny zodpovedajúce trvaniu prestávok na jedenie a oddych v rozhodujúcom období. Rovnako sa na zisťovanie priemerného zárobku v ďalšom rozhodujúcom období zníži počet hodín odpracovaných zamestnancom od začiatku rozhodujúceho obdobia do nadobudnutia účinnosti tohto zákona, ak tento zákon nadobudne účinnosť v priebehu rozhodujúceho obdobia.



Nenašla som v znení zákona zmienku o tom, že by sa hodiny nadčasov vylúčili z výpočtu priemerného zárobku. :(
korduľa
18.12.12,10:34
mam zamestnanca, ktory je cely mesiac PN, ale potrebujem mu v tom mesiaci doplatit rozdiel z predchadzajuceho mesiaca. ked to zadam v pohode do doplatkov tak mi z toho nerata odvody do SP, len zdravotne a dan. neviete mi poradit preco?
joseph0307
18.12.12,11:19
mam zamestnanca, ktory je cely mesiac PN, ale potrebujem mu v tom mesiaci doplatit rozdiel z predchadzajuceho mesiaca. ked to zadam v pohode do doplatkov tak mi z toho nerata odvody do SP, len zdravotne a dan. neviete mi poradit preco?

A môžeš takto zamestnancovi doplácať za predchádzajúci mesiac? Nie je náhodou potrebné opraviť predchádzajúci mesiac a dať opravné výkazy, nakoľko to mal dostať v predchádzajúcom mesiaci?
joseph0307
18.12.12,11:21
mam zamestnanca, ktory je cely mesiac PN, ale potrebujem mu v tom mesiaci doplatit rozdiel z predchadzajuceho mesiaca. ked to zadam v pohode do doplatkov tak mi z toho nerata odvody do SP, len zdravotne a dan. neviete mi poradit preco?

A môžeš takto zamestnancovi doplácať za predchádzajúci mesiac? Nie je náhodou potrebné opraviť predchádzajúci mesiac a dať opravné výkazy, nakoľko to mal dostať v predchádzajúcom mesiaci?
V programe POHODA pri mzdách je záložka poistné a tam je aj kolónka "úpravy". Pri dopísaní požadovanej sumy do tejto kolónky, program vypočíta odvody.
korduľa
18.12.12,18:24
A môžeš takto zamestnancovi doplácať za predchádzajúci mesiac? Nie je náhodou potrebné opraviť predchádzajúci mesiac a dať opravné výkazy, nakoľko to mal dostať v predchádzajúcom mesiaci?
V programe POHODA pri mzdách je záložka poistné a tam je aj kolónka "úpravy". Pri dopísaní požadovanej sumy do tejto kolónky, program vypočíta odvody.

volala som aj do stormware, no a ze je to v poriadku, lebo ked je zamestnanec cely mesiac PN tak neplati na SP ani on ani zamestnavatel, preto to tak vyratalo. podla pragrafu 140, odst 2.
v podstate mas pravdu, logicky by to malo byt, tak, ze ak je to doplatok za nejake konkretne obodbie, mali by sa to obdobie opravit. ale ak je to tak, ze zamestnavatel sa rozhodol zamestnancovi doplatit za december nejaku sumu, ale on bol cely mesiac PN, moze mu vobec tuto sumu vyplatit? ak ano je to vporiadku, ze sa odvedie z toho len ZP, dan a urazove poistenie?
co sa tyka tych uprav, tak v stormware mi povedali, ze takto natvrdo to nie je v poriadku, nakolko je to spravne podla zakona, ze nema vtedy ked je cely mesiac PN odviest okrem ZP, dane a urazove nic
dakujem za kazdu radu
joseph0307
18.12.12,18:51
volala som aj do stormware, no a ze je to v poriadku, lebo ked je zamestnanec cely mesiac PN tak neplati na SP ani on ani zamestnavatel, preto to tak vyratalo. podla pragrafu 140, odst 2.
v podstate mas pravdu, logicky by to malo byt, tak, ze ak je to doplatok za nejake konkretne obodbie, mali by sa to obdobie opravit. ale ak je to tak, ze zamestnavatel sa rozhodol zamestnancovi doplatit za december nejaku sumu, ale on bol cely mesiac PN, moze mu vobec tuto sumu vyplatit? ak ano je to vporiadku, ze sa odvedie z toho len ZP, dan a urazove poistenie?
co sa tyka tych uprav, tak v stormware mi povedali, ze takto natvrdo to nie je v poriadku, nakolko je to spravne podla zakona, ze nema vtedy ked je cely mesiac PN odviest okrem ZP, dane a urazove nic
dakujem za kazdu radu

Prepáč, ale nestotožňujem sa s tým, aby sa zamestnancovi nemali stiahnuť odvody do SP, nakoľko ide o zárobkovú činnosť - závislá činnosť a podľa zákona o sociálnom poistení sa z takejto činnosti platia sociálne a zdravotné odvody. Neplatia sa:
- z príjmov, ktoré nie sú predmetom dane,
- z príjmov oslobodené od dane (okrem podielov na zisku vyplateného obchodnou spoločnosťou alebo družstvom zamestnancovi bez účasti na základnom imaní tejto spoločnosti alebo družstvu),
- príspevky na doplnkové dôchodkové sporenie, ktoré platí zamestnávateľ za zamestnanca,
- z príjmov zamestnanca poskytované zamestnávateľom podľa osobitného predpisu, napr. § 50a zákona č. 5/2004 Z. z. o službách zamestnanosti).

Ak ide o doplatok za daný mesiac, tak dal by som opravné výkazy, prípadne by som mu to doplatil v mesiaci, v ktorom dostal príjem (nebol práceneschopný).
Skús sa ešte poinformovať na sociálnej poisťovni. Nejde mi to nejako dokopy, aby sa neplatili z príjmov zo závislej činnosti odvody.
korduľa
19.12.12,05:43
Prepáč, ale nestotožňujem sa s tým, aby sa zamestnancovi nemali stiahnuť odvody do SP, nakoľko ide o zárobkovú činnosť - závislá činnosť a podľa zákona o sociálnom poistení sa z takejto činnosti platia sociálne a zdravotné odvody. Neplatia sa:
- z príjmov, ktoré nie sú predmetom dane,
- z príjmov oslobodené od dane (okrem podielov na zisku vyplateného obchodnou spoločnosťou alebo družstvom zamestnancovi bez účasti na základnom imaní tejto spoločnosti alebo družstvu),
- príspevky na doplnkové dôchodkové sporenie, ktoré platí zamestnávateľ za zamestnanca,
- z príjmov zamestnanca poskytované zamestnávateľom podľa osobitného predpisu, napr. § 50a zákona č. 5/2004 Z. z. o službách zamestnanosti).

Ak ide o doplatok za daný mesiac, tak dal by som opravné výkazy, prípadne by som mu to doplatil v mesiaci, v ktorom dostal príjem (nebol práceneschopný).
Skús sa ešte poinformovať na sociálnej poisťovni. Nejde mi to nejako dokopy, aby sa neplatili z príjmov zo závislej činnosti odvody.

suhlasim s tebou, ale ak aj urobim opravne vykazy, tak rozdiel mu chce zamestnavatel vyplatit za december, kedze zamestnanec na tom trva a je to v podstate mzda za rok 2012 takze to nechce vyplatit v mzde za januar, ale v decem.je cely mesiac PN a podla toho zakona co som spominala sa odvody nemaju platit. nie ze by zamestnavatel nechcel, ale nepusti ma to a v stormware mi slecna povedala, ze na tvrdo by sa to nemalo robit, kedze je to tak nastavene podla legislativy, ale radsej si to overim na tej socialke, som zvedava na odpoved. v kazdom pripade dakujem za ochotu
korduľa
19.12.12,05:59
nasla som tuto staru diskusiu, podla toho, by to malo este platit, aj ked je to starsieho data...
http://www.porada.sk/archive/index.php/t-412.html
joseph0307
19.12.12,07:35
nasla som tuto staru diskusiu, podla toho, by to malo este platit, aj ked je to starsieho data...
http://www.porada.sk/archive/index.php/t-412.html

Ďakujem za info. Ešte by ma potešilo keby si napísala, čo Ti povedali na sociálnej poisťovni.
Veľmi pekne ďakujem.
korduľa
19.12.12,07:50
plati sa len ZP, dan a urazove poistenie
joseph0307
19.12.12,07:55
plati sa len ZP, dan a urazove poistenie

Stále mi to vŕta hlavou. Prečo by sa nemalo platiť, keď ide o mesiac, v ktorom pracoval zamestnanec. :)
Ide fakt asi o tú fintu :)
korduľa
19.12.12,08:07
ale on nepracoval, on bol cely mesiac PN a podla §140 ods 2,neplati poistne ani zamestnavatela ani zamestnanec - do SP, /len urazove/, kedze napriklad teraz v dec. nepracoval ale bol PN cely mesiaca a budu dostavat vianocne tak z toho neplati do SP
joseph0307
19.12.12,08:20
ale on nepracoval, on bol cely mesiac PN a podla §140 ods 2,neplati poistne ani zamestnavatela ani zamestnanec - do SP, /len urazove/, kedze napriklad teraz v dec. nepracoval ale bol PN cely mesiaca a budu dostavat vianocne tak z toho neplati do SP

Ak ide o vianočný príspevok a je PN, tak tomu rozumiem, ale Ty si vravela o doplatku za mesiac, kedy pracoval :)
korduľa
19.12.12,08:29
to bol priklad, ale kedze by sa konkretne v tomto pripade doplacal rozdiel a musi sa vyplatit v dec. tak v tom mesiaci nebude platit rozdiel, mozem urobit opravne prehlady, vykazy ale doplatit to tak ci tak musim teraz v 12-tom mesiaci, na a kedze pn-kuje tak sa postupuje podla toho paragrafu,
korduľa
19.12.12,10:33
to bol priklad, ale kedze by sa konkretne v tomto pripade doplacal rozdiel a musi sa vyplatit v dec. tak v tom mesiaci nebude platit rozdiel, mozem urobit opravne prehlady, vykazy ale doplatit to tak ci tak musim teraz v 12-tom mesiaci, na a kedze pn-kuje tak sa postupuje podla toho paragrafu,

to som teda dobre zamotala. uz som asi vypnuta....ked spravim opravne tak sa mu samozrejme vyplati rozdiel uz v cistom takze to je pase. :) ja len, ak by sa to vyplatilo napriklad ako odmena, co by islo do decembra.
KatarinaNR
27.12.12,15:04
chcela by som sa opýať, umožňuje Pohoda elektronické zasielanie mesačných výkazov do zdravotných poisťovní, (niečo podobné ako do SP?) a príhlášky odhlášky?
ďakujem
srska
27.12.12,15:19
chcela by som sa opýať, umožňuje Pohoda elektronické zasielanie mesačných výkazov do zdravotných poisťovní, (niečo podobné ako do SP?) a príhlášky odhlášky?
ďakujemumožňuje. exportujú sa dávky 514, 601 a tie sa načítajú podobne ako v sp alebo na portáli drsr
KatarinaNR
27.12.12,15:24
fuuuuuuha, a mohla by som ťa veľmi pekne srska poprosiť o stručný prehľad ako?
ďakujem
srska
27.12.12,15:31
fuuuuuuha, a mohla by som ťa veľmi pekne srska poprosiť o stručný prehľad ako?
ďakujem
dávka 601: navoliť zamestnanca (cov + prihl. alebo odhláška) pred odhláškou musí byť ukončený PP potom: mzdy/personalistika/tlač_zost/oznámenie_zam/export (pred exportom zvolíš mesiac);)
srska
27.12.12,15:35
fuuuuuuha, a mohla by som ťa veľmi pekne srska poprosiť o stručný prehľad ako?
ďakujem
dávka 514 - mes. výkaz: mzdy/ zvoľ obdobie/tlač_zostavy/zvoľ MV preddavkov na ZP/zvoľ typ - napr. riadny/odfajkni údaje prihl. užívateľa/export
KatarinaNR
27.12.12,15:37
čiže od 1.1.2013 by sa to malo dať robiť aj s dohodármi?
srska
27.12.12,15:40
pred exportom si to katka skontroluj v náhľade
srska
27.12.12,15:42
čiže od 1.1.2013 by sa to malo dať robiť aj s dohodármi?veď je nový upgrade, v ktorom sú napr. nové rlfo do sp platné od 27.12.12 ale či sú tam aj zmeny ohľadom zp - netuším. zatiaľ som inštaláciu upgrade odložil.
KatarinaNR
27.12.12,15:44
ešte jedna otázka Vladko, ide to urobiť do všetkých zp, aj do Unionu a Dôvery? lebo v hlavičke mám stále VŠZP aj keď som nastavená za zamestnanca, ktorý má inú ZP.
srska
27.12.12,15:47
ohľadom dohodárov a novej verzie z 19.12.12 čítaj tu: http://www.stormware.sk/pohoda/verze10200/update/
srska
27.12.12,15:53
ešte jedna otázka Vladko, ide to urobiť do všetkých zp, aj do Unionu a Dôvery? lebo v hlavičke mám stále VŠZP aj keď som nastavená za zamestnanca, ktorý má inú ZP.pokiaľ je všetko v personalistike ok, tak po exporte dávky 601 máš zložku na zvolenom mieste v pc s názvom "OznameniaZP", v ktorej sú potom podzložky union, dôvera, všzp (ak máš takých poistencov) a po exporte dávky 514 máš v pc zložku ""ZdrPoistovne" tiež s podzložkami. a v podzložkách sú jednotlivé dávky - 601 alebo 514 ako txt súbor
srska
27.12.12,15:56
ešte jedna otázka Vladko, ide to urobiť do všetkých zp, aj do Unionu a Dôvery? lebo v hlavičke mám stále VŠZP aj keď som nastavená za zamestnanca, ktorý má inú ZP.skontroluj u toho zamestnanca v personalistike na karte zamestnanca - "Poistenie". tam musí byť zadaná správna zp
srska
27.12.12,16:16
fuuuuuuha, a mohla by som ťa veľmi pekne srska poprosiť o stručný prehľad ako?
ďakujemdaj vedieť ako ti to išlo:) - idem ta het
KatarinaNR
27.12.12,16:30
Vladko popozerala som, v tom ozn.zam. sú tie výkazy, majú teda tieto moje 4 strany dve strany majú hlavičku VŠZP a dve majú Dôveru, unionku asi nemá nikto, nepozerala som to, ale podľa toho čo som si zbežne prečítala na tej stránke pohody, budú sa dať aj tieto veci za dohodárov robiť elektronicky, lebo by som sa inak zbláznila. Vladko, čiže je si v tlačových zostávách načímať ozn.zam. uloží mi to na súbor a potom sa to podobnými súborom načíta ako v SP?
ďakujem
KatarinaNR
27.12.12,16:52
ešte Vladko, možno aj iných by to zaujímalo, ako zistím, ktorá dávka je 601, ktorá je 514 a pod. kde je to číslo dávky???
srska
27.12.12,16:56
Vladko popozerala som, v tom ozn.zam. sú tie výkazy, majú teda tieto moje 4 strany dve strany majú hlavičku VŠZP a dve majú Dôveru, unionku asi nemá nikto, nepozerala som to, ale podľa toho čo som si zbežne prečítala na tej stránke pohody, budú sa dať aj tieto veci za dohodárov robiť elektronicky, lebo by som sa inak zbláznila. Vladko, čiže je si v tlačových zostávách načímať ozn.zam. uloží mi to na súbor a potom sa to podobnými súborom načíta ako v SP?
ďakujemoznámenie zamestnávateľa je dávka 601 - tá je vždy vztiahnutá k dátumu zmeny (prihláška - 2Z, odhláška-2K, pn - 1OZ, 1OK, .....)
mesačný výkaz je dávka 514 - riadny, opravný vzťahuje sa k mesiacu.

po prihlásení na ep jednotlivých zp načítaš uložený súbor a odošleš (do všzp sa podanie podpisuje prideleným certifikátom)
srska
27.12.12,17:25
ešte Vladko, možno aj iných by to zaujímalo, ako zistím, ktorá dávka je 601, ktorá je 514 a pod. kde je to číslo dávky???
číslo dávky je u MV v názve súboru - N5141211.001 = MV za 11/2012
číslo dávky 601 je priamo v súbore lebo dávka 601 sa odosiela vo formáte ičo+dátum zmeny (rrmmdd) napr.: 43214321+121125 = 43214321121125
korduľa
28.12.12,10:08
ano, v personalistike chod na konkretneho zamestnanca, oznac si ho a potom v tlacovych zostavach oznamenie zamestnavatela, zadaj mesiac, za ktory je prihlaska, alebo odhlaska a daj export /dole v tej zostave su moznosti ako nahlad, vytlacit , export../ uloz si to niekde a potom cez elektronicku podatelnu odosli - to su prihlasky, odhlasky
mesacny vykaz: - konkretny mesiac - urobis mzdy - tlacove zostavy- mesacny vykaz preddavkov na ZP - export- ulozit. potom odoslat cez ZP-elektronicka podatelna
korduľa
28.12.12,10:10
este som zabudla- pri odhlaskach - najprv v personalistike oznac ukoncenie pracovneho pomeru zamestnanca
korduľa
28.12.12,10:11
union ide tiez bez problemov,
KatarinaNR
28.12.12,10:18
veľmi pekne vám Ďakujem za rady, budem skúšať :-)
som veľmi rada, že netreba mesačné výkazy do zdravotných poisťovní "ťukať" každý mesiac ručne, a tiež teraz keď bude niekoľko prihlášok a odhlášok za dohodárov, že to pôjde elektronicky :-)