peterf1
19.05.08,13:27
Prerábal som bytové jadro bez zásahu do nosných častí bytového domu.
Stavbu som ohlásil na mestskom úrade,prišlo mi povolenie.
Asi po mesiaci mi poslali výzvu aby som im predložil doklad o likvidácií stavebného odpadu. Ja som ale odpad (umakartové steny)daroval známym na stavbu búdky na náradie, vaňu som využil u rodičov v záhrade na
zavlažovanie a staré WC u babky na dedine. Takže ten doklad nemám.
Ako mám postupovať ?
Ďakujem.
luigi72
19.05.08,11:35
Podla mna staci cestne vyhlasenie, ze ste odpad darovali. Osobne zajst na mestsky urad a prekonzultovat problem. Za normalnych okolnosti je treba objednat velkoobjemovy kontajner.
zlatica76
19.05.08,11:51
Ten veľkoobjemový kontajnter nie je potrebný. Ja som robila prestavbu, odpad mi odniesli na jednej multikáre na smetisko, vypýtala som si doklad od správcu smetiska, že som tam odpad odovzdala.

V tvojom prípade asi pomôže len to čestné vyhlásenie.
220870
19.05.08,18:39
Ak sa nič v poslednom čase nezmenilo.Tak podľa našich slávnych zákonov má každý člen domácnosti nárok na vyprodukovanie 1 m3 tzv. malého stavebného odpadu za 1 kalendárny rok. To jest.Počet členov vašej domácnosti krát 1m3 =?
O bezplatnú likvidáciu tohto odpadu je povinná sa postarať ( zo zákona)obec. Samozrejme že konkrétna osoba ktorá má nejký stavebný odpad je povinná túto vec vopred nahlásiť na dotyčný obecný úrad.A obec je povinná zabespečiť jej bezplatnú likvidáciu v rozmedzí daných kubíkov. Ak je tých kubíkov viac tak rozdiel dopláca objednávateľ likvidácie.Viem že ak sa ludia chcú tak sa dohodnú, a viem aj o takom prípade že starosta obce dal odviezť aj viac kubíkov ako mu prikazoval zákon s tým ,že dotyčná osoba niekoľko rokov dozadu túto službu od obce nepožadovla a konkrétne kubíky vynásobili ešte aj ušlími rokmi. Zákon to nezakazuje.
Ak by som vám mohol poradiť .Zožente si nejaký stavebný bordel a nahláste to na obecnom úrade a požiadajte o jeho bezodkladnú a bezplatnú likvidáciu, a následne im doklad o likvidácii pošlite ako potvrdenie o likvdácii vašeho bytového jadra.
NA SLOVENSKU JE TO TAK!
JaDo
19.05.08,22:05
U nás to bez problémov a zadarmo preberie zberný dvor, ktorý má každá obec.
A dokonca tí zamestnanci radi prídu s multikárou pre odpad z byt. jadra, pretože je tam niečo železa a môžu to odovzdať. Nič za tú prepravu nechcú.
Ja by som išla za pracovníkom zberného dvora a dohodla sa s ním.