AlaNR
19.05.08,14:25
Ahojte, ak tu je už v niektorej téme rozoberané to čo chcem, tak sa ospravedlňujem, pripojte mi prosím link.

No, potrebovala by som radu:
kúpila som si dve krásne smaragdove tuje. To už len zato, aby som ich kúpila, lebo ich nemám v svete kde zasadiť:D.
Tak som sa rozhodla, že ich dám do kvetináčov. Tie som si kúpila plastové, veľké. štvorcaté, jedna strana má dole 40 cm.
Problém mám ale v tom, že neviem:
- či ich môžem zasadiť aj do obyčajnej zeminy na kvety,
- či ich mám často polievať,
- či ich treba nejak pravidelne hnojiť
a pod.
Ak mi viete poradiť, tak to len privítam.
Nerada by som ich zničila, lebo sú fakt krásne.
Ďakujem!
veva125
19.05.08,13:26
Ja mam tiez tuje v kvetinacoch, nepotrebuju nijaku zvlast opateru. Zeminu mam obycajnu, zo zahrady, polievam ked je zem sucha a obcas (to ma napadne tak 3x do roka) prihnojim, ale nijako ich nerozmaznavam...
arizona
19.05.08,18:31
Ahojte, ak tu je už v niektorej téme rozoberané to čo chcem, tak sa ospravedlňujem, pripojte mi prosím link.

No, potrebovala by som radu:
kúpila som si dve krásne smaragdove tuje. To už len zato, aby som ich kúpila, lebo ich nemám v svete kde zasadiť:D.
Tak som sa rozhodla, že ich dám do kvetináčov. Tie som si kúpila plastové, veľké. štvorcaté, jedna strana má dole 40 cm.
Problém mám ale v tom, že neviem:
- či ich môžem zasadiť aj do obyčajnej zeminy na kvety,
- či ich mám často polievať,
- či ich treba nejak pravidelne hnojiť
a pod.
Ak mi viete poradiť, tak to len privítam.
Nerada by som ich zničila, lebo sú fakt krásne.
Ďakujem!

-Do zeminy na kvety radšej nie. Potrebujú ťažšiu zeminu, buď zo záhrady, alebo najlepšia je z lesa , príp. parku(listovku).
-Neprelievať, ale polievať často. Tuje, hlavne prvé 2-3 roky potrebujú viac vody. Veľmi im prospieva aj sprchovanie.
- V lete môžeš častejšie hnojiť, v zime nie. Kúp hnojivo na ihličnany.
-Ešte jedna rada: Keby bola tuhá zima, plast. črepník ich moc neuchráni pred mrazom. Buď ich daj do chladnej pivnce , alebo obal črepník napr. bublinkovou fóliou.
kunkelovaa
20.05.08,13:05
Mne neprezimovali tuje v kvetináčoch, dala som ich do chladnej miestnosti a potom nejako neprežili opätovné vyloženie na terasu.
malalulu
21.05.08,07:16
--Ešte jedna rada: Keby bola tuhá zima, plast. črepník ich moc neuchráni pred mrazom. Buď ich daj do chladnej pivnce , alebo obal črepník napr. bublinkovou fóliou.
...alebo zakop na zimu do zeme, môžeš aj s črepníkom, ale pri terajších teplotách v zime to ani netreba. Ešte sa mo nestalo, aby zamrzol ihličnan v črepníku (a to bývam na Orave). Ešte jedna pripomienka, ihličnany treba aj v zime polievať - ale len keď nie sú mrazy, pretože im ihličie neopadáva.
continuity
21.05.08,16:16
presne tak, ihlicnany v crepnikoch cez zimu skor vyschnu ako vymrznu.
za bezmraznych dni treba poliat.
AlaNR
23.05.08,08:10
Diky za rady, nebola som tri dni na nete, takže dodatočne....

Pôvodne som ich chcela dať do zeme, ale nie je kam, takže sa pokúsim o kvetináčovanie....

Ešte raz diky!