beo_lysá
20.05.08,06:30
Ahojte.

Aký je postup, keď už mám projekt nakreslený, ale stavať by som to chcel inak?

Konkrétne sa jedná o:
- zmenu vchodu, vďaka čomu by som ušetril asi 2 priečky, ale musel by som urobiť malú prístavbu
- zámenu kúpeľne s inou izbou - musí sa meniť aj nákres potrubí?
- zmenu umiestnenia komína
- nosné priečky ani rozmery domu by sa nemenili.

Ďakujem za info.
jankazb
20.05.08,04:53
Ja riešim podobný problém, chcem zmeniť strechu. Nie nadstavený vikier nad vchodom na klasickej sedlovej streche, ale iba vytiahnuť časť strechy plynule nad vchod a vlastne po celej dlžke domu. Podopredné to stĺpmi bude ako bolo aj pôvodne plánované. Krytina bude plech. Vidíte to ako problém pri kolaudácii? Prerábať projekt-stratený čas aj ďalšie peniaze,...
Ďakujem za radu. J.
lakon
20.05.08,05:04
Pokial uz mate stavebne povolenie je potrebne poziadat o zmenu stavby pred dokoncenim, a k tomu potrebujete upreveny projekt. Bez tohto (pri uvadzanych zmenach) neskolaudujete.
Fali
20.05.08,05:39
Ak ešte nemáš stavebné povolenie , musíš mať súhlas projektanta a zakreslené úpravy v projekte .
220870
20.05.08,17:37
Pozor na to ! Neskolaudujú vám to, a ak áno , tak to bude stáť kopec peňazí na úplatky nenažraným úradníkom.
220870
20.05.08,17:39
Pozor na to ! Neskolaudujú vám to, a ak áno , tak to bude stáť kopec peňazí na úplatky nenažraným úradníkom.
AndrejG
20.05.08,23:16
Ja ked pozeram na povodny projekt a aktualnu stavbu, tusim nic nezostalo uplne rovnake ako v projekte. Ono ked clovek uz stoji v tom dome, napadne ho kopec veci, ktore treba zmenit. Dokonca aj strechu som nechal zmenit, atd...proste sa to prekresli pred kolaudaciou a hotovo.