svecova
20.05.08,07:01
neviete mi poradit nejaky dobre rieseny dom na uzky a dlhy pozemok?sirka pozemku cca 5m
lakon
20.05.08,05:19
neviete mi poradit nejaky dobre rieseny dom na uzky a dlhy pozemok?sirka pozemku cca 5m

Ak si uvedomite, ze priemerna izba, aby sme sa v nej necitili stiesnene, ma mat sirku aspon 3m k tomu 2x0.4m mury + 2x0.3 presah strechy, a sme na hraniciach pozemku z jednej aj z druhej strany, co pri veeeelmi dobrych susedoch by nebolo vylucene, ale v takej strudli so vsetkymi izbami priechodnymi by som nechcel byvat, nieto este si to postavit.
Sirka 5m je malo aj na parcelu v zahradkarskej osade.
Fali
20.05.08,05:36
Súhlasím a Lakonom , pri takomto veľmi úzkom pozemku sa bude ťažko hľadať projekt.
Skús sa obrátiť na projektanta.
KEJKA
20.05.08,06:37
také niečo ponúkali kedysi na predaj, keď som sa zaujímala o pozemky. Bolo to veľmi lacné, preto ma to zaujalo, šírku som si všimla až neskôr. Prediskutovala som to doma, skôr ako perličku. Syn na to reagoval..... "Ale bola by to veľmi dobrá plavecká dráha...."
Zypsik
20.05.08,09:50
Nechce sa mi to kreslit, ale v skratke.

Spredu v lavom rohu vstup s chodbou, napravo wc + kupelna/technicka miestnost. Rovno z chodby do kuchyne, ktora je priechodzia. Kuchyna moze byt prepojena s obyvackou/jedalnou. Schodiste z obyvacky z vyustenim nad kuchynou. Priestor pod schodami je zaroven spajzou z kuchyne. Na poschodi vyjde schodiste rovno v strede, takze na obidve strany sa zmestia samostatne izby + pri dostatocnej dlzke domu aj kupelna + wc.
lakon
20.05.08,11:18
Nechce sa mi to kreslit, ale v skratke.

Spredu v lavom rohu vstup s chodbou, napravo wc + kupelna/technicka miestnost. Rovno z chodby do kuchyne, ktora je priechodzia. Kuchyna moze byt prepojena s obyvackou/jedalnou. Schodiste z obyvacky z vyustenim nad kuchynou. Priestor pod schodami je zaroven spajzou z kuchyne. Na poschodi vyjde schodiste rovno v strede, takze na obidve strany sa zmestia samostatne izby + pri dostatocnej dlzke domu aj kupelna + wc.

V pravo v predu na urovni WC a kupelne garaz okolo ktorej sa bude chodit k vstupu v lavom rohu:D.
Dobre, ale aj tak si od jednej hranice k druhej:mee:, este nevies co na to susedia:mad:, a ako sa dostanes do zahrady za domom:eek:.
Gabi03
20.05.08,11:25
Aj keby ste našli vhodný projekt, ste si istý, že sa tam budete cítiť dobre? Asi nenájdete projektanta, ktorý by vám odporučil stavať na takom pozemku. :rolleyes:
Karas Milan
20.05.08,11:46
Ahoj.

Keď preženiem , tak by sa tam hodil domček na stračej nôžke.

Ahoj
Ka Mil
Zypsik
20.05.08,12:51
V pravo v predu na urovni WC a kupelne garaz okolo ktorej sa bude chodit k vstupu v lavom rohu:D.
Dobre, ale aj tak si od jednej hranice k druhej:mee:, este nevies co na to susedia:mad:, a ako sa dostanes do zahrady za domom:eek:.

Samozrejme je to dohnane do extremu, ale aj ten rozmer pozemku je skutocne(na slovenske pomery) extremny.
Poschodie by tiez muselo byt riesene strechou s minimalnym sklonom (kvoli pochodznej vyske miestnosti) a ziadnymi presahmi strechy do stran (cize typicka kocka, v tomto pripade skor obdlznik)
Garaz je uz skutocne divocina, aj ked som v Kosiciach videl aj projekt, kde pod takymto domom bola este garaz (teda pod kupelnou a kuchynou).
Pristup do zahrady nejakou technikou jedine zo zadnej casti pozemku (ak je kadial)
NInive
20.05.08,14:54
My máme ešte jeden stavebný pozemok so všetkými IS, ktorý má cez 7,5m (presne neviem) a ja že je nevyužiteľný:D
lakon
20.05.08,15:11
Pristup do zahrady nejakou technikou jedine zo zadnej casti pozemku (ak je kadial)
A nielen s technikou, ale aj s obycajnym furikom. Ak prihliadnes na extremne podmienky jeden s nejakou motykou sa uz nejak pretlaci medzi plotom a stenou.
Aj pre taketo minimalisticke riesenie je potebna sirka pozemku aspon 7m pri vsetkej ohladuplnosti susedov. 5m sa da oznacit za extremne uz pri sirke domu nie to pozemku.
Ja by som do toho nesiel a radsej by som sa koniec parcely pokusil so susedmi vymenit za nejaku rozumnu vymeru , teda tu parcelu skratit a rozsirit na priestor, kde by sa dalo postavit nieco rozumne, tak aby mi k tomu ostal pristup aj s tou technikou.:cool:
mamina h.
20.05.08,15:38
neviete mi poradit nejaky dobre rieseny dom na uzky a dlhy pozemok?sirka pozemku cca 5m
podla uzemneho planu vies ake odstupy od susedov musis dodrzat? vacsinou to byva 2m, to by nam ostalo na dom 1m :)
titiko20
20.05.08,15:53
nema zmysel nieco riesit. Je to moc uzke, teraz dorabame jeden dom, co sme komplet stavali, ma vonkajsie rozmery 5,5 * 12 m a to je vnutri len tak natesno. A nieje to rod. dom ale polyfunkcny.
mamina h.
20.05.08,16:04
nema zmysel nieco riesit. Je to moc uzke, teraz dorabame jeden dom, co sme komplet stavali, ma vonkajsie rozmery 5,5 * 12 m a to je vnutri len tak natesno. A nieje to rod. dom ale polyfunkcny.
urcite polyfunkcny? polyfunkcia znamena niekolko funkcii spolu (byvanie+obchod atd)
Vova
26.07.08,22:12
My máme ešte jeden stavebný pozemok so všetkými IS, ktorý má cez 7,5m (presne neviem) a ja že je nevyužiteľný:D
NInive, a mozes prezradit, kde mate ten dalsi uzky pozemok?, mozno by som mal zaujem ho kupit.. ak mozes posli sukromnu spravu alebo daj odpoved priamo do fora.. Dik ..