Assea
20.05.08,07:17
Ahojte,

tento rok v januári sa mi stal taký nemilý úraz a ostali mi po ňom v členku tri skrutky. Cestujem na dovolenku lietadlom a údajne budem potrebovať nejaké lekárske potvrdenie že mám v tele kov... Nemáte s tým niekto skúsenosť?
Ako má takéto potvrdenie vyzerať a aké má mať náležitosti?

Ďakujem za pomoc :o
Dada
20.05.08,05:35
Tak toto zaujíma aj mňa. Mama má zabudnutú ihlu v tele po operácii a tiež sa obávame, že pri kontrole na letisku bude "pípať".
anklar
20.05.08,10:17
Stačí potvrdenie od ošetrujúceho lekára.
Skontaktujte sa však s leteckou spoločnosťou, s ktorou poletíte, musí Vám dať presnú odpoveď. Ak poletíte z BA, rýchlo Vám to zistím.
Dada
20.05.08,10:48
Stačí potvrdenie od ošetrujúceho lekára.
Skontaktujte sa však s leteckou spoločnosťou, s ktorou poletíte, musí Vám dať presnú odpoveď. Ak poletíte z BA, rýchlo Vám to zistím.

A bude stačiť v slovenčine? Netreba aj v angličtine?
veva125
20.05.08,10:54
Ak to budu pytat, tak treba v anglictine, v cudzich krajinach. Ale nie vzdy to pytaju. Znama bola. pipala, ukazala na jazvu, povedala. ze tam ma skrutky a stacilo. Urcite ale zalezi odkial kam cestujete.
anklar
20.05.08,11:00
A bude stačiť v slovenčine? Netreba aj v angličtine?
Dada, zavolala som na LKIB, tak, toto potvrdenie pre dobro veci len, ak letíš napr. do Londýna. Čiže, neunúvajte sa ani jedna kvôli potvrdeniu k lekárovi. Skrutky a iné kúsky kovu ručný detektor málokedy zistí, ibaže by boli priamo pod kožou.
Takže, zabudni, prosím.
Dada
20.05.08,11:02
Ak to budu pytat, tak treba v anglictine, v cudzich krajinach. Ale nie vzdy to pytaju. Znama bola. pipala, ukazala na jazvu, povedala. ze tam ma skrutky a stacilo. Urcite ale zalezi odkial kam cestujete.

Raz to môže prejsť, raz nie, to nikdy nevieš. A moja mama bude ťažko vysvetľovať, že nejaký lekár jej tam zabudol ihlu. :rolleyes:
anklar
20.05.08,11:05
Raz to môže prejsť, raz nie, to nikdy nevieš. A moja mama bude ťažko vysvetľovať, že nejaký lekár jej tam zabudol ihlu. :rolleyes:
Ihlu detektor nezistí, je prihlboko a už je určite obrastená novým tkanivom.
Dada
20.05.08,11:09
Ihlu detektor nezistí, je prihlboko a už je určite obrastená novým tkanivom.

Aj ja si to myslím, že to detektor nezistí. Ale ona má tu ihlu zabudnutú v prsníku a je to tak 1-2cm pod kožou. :confused:
Braňo
20.05.08,11:11
Letel som v roku 2006 so siedmimi šrúbami v kolene, nepípal som vôbec. Zloženie týchto skrutiek je titán molybdén zliatina, prípadne chróm molybdén. Nepípa to ani pri priložení detektora priamo na koleno.
Assea
21.05.08,04:10
Ahojte,

no ja si to idem dať dnes potvrdiť, keďže tak či tak musím ísť k lekárke. Aj v cestovke aj na letisku mi potvrdili že to treba mať a formu akú prikladám mi odobrili, možno niekomu pomôže... (viete radšej to mať ako riskovať nejaké hĺbkové kontroly na letisku).

PS: Moja angličtina nie je bohviečo, ale vraj nezáleží na tom či to bude gramaticky správne, stačí ak to vystihne podstatu.
Dada
21.05.08,07:29
Ahojte,

no ja si to idem dať dnes potvrdiť, keďže tak či tak musím ísť k lekárke. Aj v cestovke aj na letisku mi potvrdili že to treba mať a formu akú prikladám mi odobrili, možno niekomu pomôže... (viete radšej to mať ako riskovať nejaké hĺbkové kontroly na letisku).

PS: Moja angličtina nie je bohviečo, ale vraj nezáleží na tom či to bude gramaticky správne, stačí ak to vystihne podstatu.

Potom nám napíš, ako si na letisku dopadla.
VladoaKatka
21.05.08,07:59
Letela som v r.2005 s 2 šroubami a 6-mi háčikmi v členku a vôbec som nepípala, dokonca som tú slečnu poprosila, aby mi priložila ten ručný prístroj členku ale ona sama hovorila, že to neregistruje. Ale zakaždým pípam kvôli kosticiam v spodnom prádle a to sa s úsmevom hneď vysvetlí.
Rozalka
21.05.08,17:03
Ahojte,

no ja si to idem dať dnes potvrdiť, keďže tak či tak musím ísť k lekárke. Aj v cestovke aj na letisku mi potvrdili že to treba mať a formu akú prikladám mi odobrili, možno niekomu pomôže... (viete radšej to mať ako riskovať nejaké hĺbkové kontroly na letisku).

PS: Moja angličtina nie je bohviečo, ale vraj nezáleží na tom či to bude gramaticky správne, stačí ak to vystihne podstatu.

Po skúsenostiach na letisku O´Hara (keď som v sklenej búdke cca 3x3 m bola takmer vyzlečená a pol letiska čumákovalo na mňa, kým zamestnanec bezpečnostnej služby ma celú poobtieral buničinovou vreckovkou rukavicou a potom som čakala na výsledok "vyšetrenia" = či nemám na sebe zvyšky pušného prachu - nič príjemné!!!) odporúčam nosiť také potvrdenie.
jano varga
30.05.08,06:00
Nemusis mat ziadne potvrdenie.Letel som niekolkokrat s klinom v pistale a dvoma skrutkami a len raz ma zachytil rucny detektor.Stacilo povedat,ze to mam v nohe a poslali ma dalej..takze ziadne zbytocne stresy a prajem skore uzdravenie...
mareko
31.05.08,08:22
Mam v tele dve titanovo platnicky (krcna chrbtica). Stalo sa mi dva krat, ze som pipala. Ako tak som to vysvetlila, pri odlete z Egypta iba mavol rukou (ked videl slovensky pas), ale odvtedy nosim potvrdenie, ktore mi napisal sused lekar (aj v anglictine), poslala som si ho iba opeciatkovat a podpisat neurochirurgovi, ktory ma operoval. Odkedy mam potvrdenie, tak som uz paradoxne vic nepipala ? Tie titanove platnicky sa zaborili a zarastli, tak asi pre to. Istotne by som nechcela zazit daky trapas v Egypte alebo dakej inej exotickej krajine, takze myslim, ze ziskanie toho potvrdenia je ta menej neprijemna vec. Pre kazdy pripad.
Diusa
02.09.10,12:28
Moj priatel ma v sanke titanove sroby a zakratko letime (prvy krat) na dov. do Spanielska.... Cize nemal by pipat ale potvrdenie si radsej zabezpecme???
Excise Duty
02.09.10,17:53
Najviac pípajú tí, čo majú železné zdravie alebo sa pred letom najedli špenátu. :D
misomiso
02.09.10,20:01
Letel som v roku 2006 so siedmimi šrúbami v kolene, nepípal som vôbec. Zloženie týchto skrutiek je titán molybdén zliatina, prípadne chróm molybdén. Nepípa to ani pri priložení detektora priamo na koleno.

A teba neobvinia z terorizmu, ked si toto dal na internet? Co ak si ja teraz vyrobim macetu alebo gulovnicu z chrom molybdenu?:)
jess
08.09.10,10:34
Dcéra má drôtik v ústach, ktorý tam má kvôli strojčeku na zuby. Tiež bude pípať ?
JAJA11
08.09.10,10:46
My sme leteli toto leto a môj muž pípal. Neprišli sme na to prečo, ale teraz rozmýšľam či to nebola tá jeho zadrátovaná ruka :o Ale tiež je to starý úraz. Pípal iba v Blave a potom ho len prehmatali a pustili. Cestou späť už nepípal :o
jess
26.10.10,15:44
Dcéra má drôtik v ústach, ktorý tam má kvôli strojčeku na zuby. Tiež bude pípať ?
V Blave ani v Turecku nepípala :D . Potom som bola ešte na Sardínii a tam sme pípali všetci, tak neviem ako to tam mali nastavené, ale prehmatávali nás všetkých a aj tak nič nenašli :eek: :D
olybaba
26.10.10,16:37
pozdravujem,
po operecii bedroveho klba mam umely titanovy klb, v septembri som bola letecky (4 letiska) na dovolenke a taketo mam skusenosti:
- letisko bratislava na check-ine pri prechode cez bezpecnostnu branu som pipala, nasledne bezpecnostny pracovnik vykonal rucnu detekcnu kontrolu, kde tu som pipla, pustili ma dalej
- letisko London Stansted, bola som zvedava, ci opat pipnem, na check-ine pri prechode cez bezpecnostnu branu som pipala, bezpecnostni pracovnici zbystrili pozornost, vykonali rucnu detekcnu kontrolu, kde som pipala, kontrola obuvi, nasledne bezpecnostna pracovnicka ma rukami poohmatavala, privolala kolegynu, s ktorou ma zaviedli par krokov dalej do kabinky, kde som im ukazala jazvu po operacii, vypisali nejaky formular, podakovali sa a pustili ma dalej
- letisko figari corsica, na check-ine pri prechode cez bezpecnostnu branu som pipala, vykonali rucnu detekcnu kontrolu, povedala som "I have endoprosthesis", podakovali sa a pustili ma dalej
- posledne letisko opat London Stansted, na check-ine pri prechode cez bezpecnostnu branu som pipala, prechadzalo sa bez obuvi, vykonali rucnu detekcnu kontrolu, povedala som "I have endoprosthesis", nasledne bezpecnostna pracovnicka ma rukami poohmatavala, podakovala sa pustili ma dalej

super zazitky z tychto kontrol, urcite kazdy piaty cestujuci pipal
buchač
26.10.10,17:58
Ja inú skúsenosť mám ...

Mám kartičku veľkosti OP .
Na nej mám údaje o tom že mám diabetes .
Samozrejme v jazyku anglickom .

Lenže ....

Budapest - Dublin
Všetky potrebné veci , inzulínové perá , lieky a podobne som mal v priesvitnom obale , ktoré som vyložil na pás ...
Pracovníčke som ukázal aj kartičku , čumela jak puk ...

Dublin - Budapest
......atď ,
Pracovník zbadal na monitore perá , ktoré boli v púzdre podobnom peračníku ...
He , už som bol okamžite na boku a lustrácia fungovala ...
Vyzliekať som sa ale nemusel ...;)