Nandrolon
20.05.08,09:04
Zdravím.

V 5/2008 sme zakúpili do súťaže osobný automobil + motorku /do 30000/.

Ako mám účtovať? - bude "čakať" na obstaraní, alebo sa bude od mája odpisovať??

Auto bude odovzdané výhercovi v septembri, ale bude v máji na značkách, vystavené v našej pobočke.

Ďakujem za pomoc.

ps: podľa mňa ak bude už v máji na značkách, tak by sa malo začať normálne odpisovať v súlade s naším odpisovým plánom a v septembri nejako vyviesť a keďže je to auto osobné, nebudem účtovať o DPH... síce jazdiť sa na ňom nebude, ale zabezpečovať príjem podľa mňa bude ako "reklama", len neviem či sa správne domnievam...
jana
20.05.08,07:19
Auto aj motorku si kúpil za účelom darovania, tak by si to mal zúčtovať na 543
Nandrolon
20.05.08,07:33
Práve ešte momentálne v tejto chvíli neviem či sa to dá výhercovi ako dar, alebo nejakým iným spôsobom /mám iba faktúru../....
Ak to teda pôjde jednoznačne darovacou zmluvou, ako sa bude účtovať a kedy??
Našu kúpnu cenu auta vrátane DPH na 543? v piatom mesiaci?
jana
22.05.08,13:46
Podľa mňa to hneď daj na 543 aj s DPH aj keď to odovzdáš neskôr, tak je to určené na odovzdanie cien.
My máme v podstate také iste akcie, kúpime nejaké darčeky... foťák, konvicu... napr. v marci, ale akcia prebehne v priebehu dvoch mesiacoch a po dvoch mesiacoch výhercom odovzdáme výhry. A hneď to zaúčtujeme na 543 dary a audítorka nemala námietky.
Nandrolon
02.06.08,07:42
lenže 543 sú daňovo neuznané náklady.
My po porade s audítorom sme sa priklonili zúčtovať to na účet 518 ako reklamu v súlade s paragrafom 19 odsek 2 písmeno K zákona o dani z príjmu, pričom ceny budú vystavené v pobočkách a bude priložený určitý "marketingový plán" aby bolo jasné, akým spôsobom táto reklama zabezpečuje príjem so závislej činnosti.
čo vy na to??
horka
02.06.08,08:27
lenže 543 sú daňovo neuznané náklady.
My po porade s audítorom sme sa priklonili zúčtovať to na účet 518 ako reklamu v súlade s paragrafom 19 odsek 2 písmeno K zákona o dani z príjmu, pričom ceny budú vystavené v pobočkách a bude priložený určitý "marketingový plán" aby bolo jasné, akým spôsobom táto reklama zabezpečuje príjem so závislej činnosti.
čo vy na to??


My sme tiež v rámci kúpy predmetov ako výhier neúčtovali na 543, ale 518 a aj nám to preslo auditom