Bionda
08.04.05,12:36
Poprosím niekoho, komu sa stal podobný problém o pomoc.

Náš zamestnanec v inom meste (naša pobočka) mal pracovný úraz (ľahký prac.úraz PN9KD), ja som si povinnosť voči SP splnila vyplnením oznámenia o prac. úraze aj zápisnicou škodovej komisii, poslala som to tak ako som mala-všetkým.
Zamestnanec mi mal doručiť PN, avšak už 4-týždne ma presviedča, že poslal aj fotokópiu 2-hý raz.Nemám ani začiatok a ani koniec PN.
Jeho obvodná (neviem kto to je -na opačnej časti SR) údajne PN poslala na SP , asi v mieste bydliska nášho zamestnanca.
Uvedný zamestnanec začal u nás pracovať od 1.2.2005 t.j. nemá nárok na dovolenku (žeby som mu pokryla tých 6PD -nakoľko nemám PN), na to aby mal Neplatené voľno je už po termíne nahlásiť prerušenie na SP.
Na SP u nás som sa pýtala a PN sa tam nenachádza.
Teraz rozmýšlam ako mu vysporiadam mzdu v marci, takže ak sa už niekto stretol s podobným prípadom, budem rada.
Vďaka
Bionda
08.04.05,12:16
Ste "zlatý" , to mi fakt niekto nevie poradiť? Ja sa už ani s tým nešťastníkom, ktorého sa to týka neviem spojiť, pre istotu vypol mobil. (ale čo s tými dňami?)

Apropó PN existovala na neho náš pracovník BOZP, ktorý robil aj zápis pre IBP ju videl, ale v tom čase už začiatok "bol odoslaný".
Muška
08.04.05,13:22
Bionda, Bionda, vyplácam až keď mám papier v ruke. Neviem Ti poradiť, ale skús cez zdravotnú poisťovňu zistiť ktorá lekárka si na neho píše tzv. "kapitáciu", tá by mu mala aj vystavovať PN. A spoj sa s lekárkou. Ale si sa nadrobila.
DanielaSL
08.04.05,16:47
Ste "zlatý" , to mi fakt niekto nevie poradiť? Ja sa už ani s tým nešťastníkom, ktorého sa to týka neviem spojiť, pre istotu vypol mobil. (ale čo s tými dňami?)

Apropó PN existovala na neho náš pracovník BOZP, ktorý robil aj zápis pre IBP ju videl, ale v tom čase už začiatok "bol odoslaný".
Bionda a aká dlhá je tá PN - viac ako 10 dní? Ja by som mu zaplatila až vtedy, ak by mi dal papier do ruky, aspoň mne sa tak dá urobiť v programe, že zadám ručne PN , ja by som mu ju zadala v dňoch, v peniazoch 0,- a potom keby mi doručil papiere , tak by som mu ju preplatila. Ja som mala niečo podobné , nedoručil mi začiatok ten , čo patrí mne, bola som sa radiť na soc. poisťovni a boli veľmi ochotní , poradili mi , nech ho pošlem ku nim , požičali mu ten papier , čo tam poslal lekár, on si ho prefotil a to mi potom priniesol .

Takže moja rada , choď s tým problémom na SP a ak sú tam takí ochotní ako u nás tak ti určite správne poradia.:)
brm
08.04.05,18:05
Bionda, Bionda, vyplácam až keď mám papier v ruke. Neviem Ti poradiť, ale skús cez zdravotnú poisťovňu zistiť ktorá lekárka si na neho píše tzv. "kapitáciu", tá by mu mala aj vystavovať PN. A spoj sa s lekárkou. Ale si sa nadrobila.prudký súhlas. ako môžeš preboha niečo posielať na sociálku, ak nemáš v hrsti náležité doklady? dúfam, že toto ťa poučí...nikdy never nikomu a ničomu akonáhle sa jedná o pn-ky, tobôž nie o pracovné úrazy...teba budú ťahať za fusaklu...
anto
08.04.05,18:28
keď sa zamestnanec vyhovára, že poslal PN, ja by som sa tiež vyhovoril, že mi ju nedal a hotovo. Keď mal úraz, tak to je v poriadku, hlásenie bolo poslané, a preto nemusí maródovať a brať náhradu mzdy alebo dávky, že..
Bionda
08.04.05,19:35
Ľudia dobrí, ja som mu zatiaľ PN nepreplatila(práve preto ma to tlačí a ja stále tvrdím,že až keď bude PN -"poukaz na peniažky", tak mu ich vyplatím), mne ide o tie dni a fond prac. času .
Znalec ako sa tak pozerám na ten tvoj návrh , začína sa mi to pozdávať (to s tou nulou a PN). Na margo tej SP, som s nimi volala a oni jeho PN nemajú, takže predpokladám, že pani doktorka to asi poslala na SP v mieste bydliska a nie kde sme hlásený mi ako zamestnávateľ.
Karkulka, ohladne tvojho názoru som skúšala či by to neprešlo, ale z právne hľadiskaa zo zákona a BOZP mám povinnosť do 3-och dní nahlásiť telefonicky a do 8 dní písomne. To je povinnosť akonáhle máte hlásený pracovný úraz. Však naši z firmy boli u dotyčného doma. Ten pracovný úraz bol aj tak čiastočne jeho vina a v tom tlačive som mu aj = zavinenia pridelila a jasné, že som aj pripísala, že PN dodnes nedoručená s výkričníkom a nech si to riešia oni s ním.
Znalec tvoj názor sa mi akosi pozdáva, skúsim to či program to zhltne, nie som si s tým 100% istá, ale za pokus to určite stojí.
Vďaka, vedela som , že sa niekto nájde! Ste fajn banda.
DanielaSL
08.04.05,19:44
:) musíme si pomáhať ...

Dosť je ten náš chlebík každodenný drina.