porfin
08.04.05,17:29
Ahojte !
Nie som personalistka ani mzdárka a preto by som Vás múdri poraďáci chcela poprosiť o odpoveď na otázku:
Je potrebné / je to v dákom zákone/ mať od zamestnávateľa písomný súhlas , že budem popri zamestnaní robiť činnosť , ktorú vykonávam v zamestnaní u iného zamestnávateľa???
Alebo mu to stačí iba oznámiť. Alebo je to povinnosť podľa nejakého § ???
Ide o činnosť zdravotnej sestry, ktorá po skončení pracovnej doby, niekoľko krát v týždni robí poobede u súkr.lekárky.

Vďaka za odpoveď
andrej_rv
08.04.05,15:46
Problematika inej zárobkovej činnosti zamestnanca je riešená v § 83 Zákonníka práce, kde sa v odseku 1) píše "Zamestnanec môže popri svojom zamestnaní vykonávanom v riadnom pracovnom pomere vykonávať zárobkovú činosť, ktorá je zhodná alebo obdobná s predmetom činnosti zamestnávateľa len s jeho predchádzajúcim písomným súhlasom."
porfin
08.04.05,15:51
Ďakujem!!!
DanielaSL
08.04.05,20:03
Problematika inej zárobkovej činnosti zamestnanca je riešená v § 83 Zákonníka práce, kde sa v odseku 1) píše "Zamestnanec môže popri svojom zamestnaní vykonávanom v riadnom pracovnom pomere vykonávať zárobkovú činosť, ktorá je zhodná alebo obdobná s predmetom činnosti zamestnávateľa len s jeho predchádzajúcim písomným súhlasom."
Andrej obdivujem ako vieš okamžite vytiahnuť to pravé číslo § príslušného zákona. Daj nám radu ako sa to naučiť.
andrej_rv
08.04.05,20:15
Andrej obdivujem ako vieš okamžite vytiahnuť to pravé číslo § príslušného zákona. Daj nám radu ako sa to naučiť.Veľmi ľahko - pod stolom mám na kope "Zákony 2005" :) :) :)
porfin
19.04.05,05:19
Ahojte.

Chcem sa opýtať, či náhodou nemáte niekto "vzor" ako má vyzerať súhlas/ resp. žiadosť o súhlas/ k §83 Zákonníka práce - pri výkone zhodnej, alebo obdobnej činnosti popri zamestnaní..
Ak ano budem rada.
Vopred veľké ĎAKUJEM
porfin
19.04.05,13:32
Vidím, že nikto nič také asi nemá...
Tak som spustila vlastnú tvorbu:o, snáď je to OK a možno aj poslúži
Mirka D
08.11.05,10:26
Keď má zamestnanec 2 zamestnania, ako to v praxi vyzerá?

Zdaňujeme a platíme odvody obaja zamestnávatelia? T.j.:
- vyhlásenie podpíše iba u jedného
- ZP sa vysporiada ročným zúčtovaním preddavkov?
- SP si zamestnanec požiada sám? (ako?)
Ďakujem.
Mirka D
09.11.05,13:47
Keď má zamestnanec 2 zamestnania, ako to v praxi vyzerá?

Zdaňujeme a platíme odvody obaja zamestnávatelia? T.j.:
- vyhlásenie podpíše iba u jedného
- ZP sa vysporiada ročným zúčtovaním preddavkov?
- SP si zamestnanec požiada sám? (ako?)
Ďakujem.

Pomôže mi niekto?
Daska
09.11.05,19:12
kde
Keď má zamestnanec 2 zamestnania, ako to v praxi vyzerá?

Zdaňujeme a platíme odvody obaja zamestnávatelia? T.j.:
1) - vyhlásenie podpíše iba u jedného
2) - ZP sa vysporiada ročným zúčtovaním preddavkov?
3) - SP si zamestnanec požiada sám? (ako?)
Ďakujem.
1) Ano, a druhy mu normalne vsetko zdani
2) Obidvaja zaplatia do ZP a potom sa to vysporiada v RZ, ak ale nema dokopy viac ako je maximum, nic na tom neziska
3) ako je to so SP ak presiahne maximum neviem, ale ak ho nepresiahne, tak idu odvody od obidvoch