Iruška
20.05.08,15:17
Prosím o radu dostala som faktúru z českej republiky na pneumatiky. Faktúra je vystavená v Slovenských korunách s vyčíslenou slovenskou DPH. Môžem si túto DPH uplatniť na vstupe ? Som plátca DPH na faktúre nie je uvedené moje DIC DPH Sk. Alebo mám ísť na Danový úrad aby mi DPH vrátili? dá sa to vôbec?
paťuška
20.05.08,13:27
Faktúra môže byť vystavená v akejkoľvek mene, ibaže ak ste platcom DPH (asi áno) bolo to treba pred fakturáciou oznámiť fakturujúcej firme. Tá má povinnosť Vám vystaviť faktúru bez DPH. Vy ako platca DPH na Slovensku si fa samozdaníte tj. bude v priznaní aj na vstupe, aj na výstupe. Zo zahraničnej fa, na ktorej je uvedená DPH si dph uplatniť nemôžete. Skúste sa spojiť s tou firmou, ktorá fa vystavila o opravu faktúry a potom ju zdaníte na Slovensku slovenskou dhp.
Vladimír Ozimý
20.05.08,13:36
Faktúra môže byť vystavená v akejkoľvek mene, ibaže ak ste platcom DPH (asi áno) bolo to treba pred fakturáciou oznámiť fakturujúcej firme. Tá má povinnosť Vám vystaviť faktúru bez DPH. Vy ako platca DPH na Slovensku si fa samozdaníte tj. bude v priznaní aj na vstupe, aj na výstupe. Zo zahraničnej fa, na ktorej je uvedená DPH si dph uplatniť nemôžete. Skúste sa spojiť s tou firmou, ktorá fa vystavila o opravu faktúry a potom ju zdaníte na Slovensku slovenskou dhp.

ja len upravím...nie potom ak ide o intrakomunitárnu dodávku vy ste povinní to zdaniť v tuzemsku bez ohľadu či na faktúre bola vyčíslená česká daň alebo nie. Ak bola potom si treba vyžiadať faktúru bez DPH. v prípade že vám nevyhovejú a vy zaplatíte aj českú dph potom to bude pre vás nedaňový výdavok a nemáte možnosť si nárokovať túto DPH od českej republiky pretože ide o neoprávnené faktúrovanie DPH. To si majú vysporiadať medzi sebou odberateľ a dodávateľ.