vedec
20.05.08,15:21
Ahjte mam jeden napad ktorý mi leži v hlave a chcem aby sa zrealizoval.
ten nápad sa týka novin ako je to už spomenute v teme. Ale to nebudu take klasicke noviny ako je bulavar sme atď.

Mohol by mi tu niekto poradiť ako na to? Vien že mi treba financie a pracovnikov, ale nieviem ako zacat s čim na koho sa obratiť čo vybavovať? pomohli by ste mi.

Ak sa tu niekto najde a vie ako na to a čo všetko treba vybaviť, potom by sme mohli uvažovať o pripadnej spoluupraci.
Za odpoved dakujem:D
dana9
20.05.08,13:23
ahoj

musíš sa zaregistrovať na ministerstve kultúry, ustanoviť šéfredaktora, bude ti pridelené číslo

noviny napísať/vytvoriť

vybaviť tlačiareň a distribúciu k čitateľom
lacko333
20.05.08,19:07
nieco podobne rozbieham aj ja. Daj vediet viac-region, plany atd. Mozno by sme sa vedeli dohodnut na spolupraci.
rooobert.j
21.05.08,05:45
o téme veľa neviem, iba viem, že (bohužiaľ) sa nebulvárnym periodikám až tak veľmi nedarí. Priemerný Slovák chce čítať radšej prifarbované lži ako pravdu... Napr. u nás v práci každý okrem mňa číta Bleskovky (snáď to nie je reklama keď to napíšem, to určite nechcem). Že by čítali aj niečo iné, o tom neviem...

Ak by to boli nejaké regionálne reklamné noviny, tak sa určite vyhni Bratislave, tu sú toho plné schránky
LucasKE
21.05.08,19:56
Väčšina informácií sa dá prečítať na internete. Je ťažké preraziť pri tlačových médiách. Musel by to byť veľmi zaujímavy obsah...
vedec
22.05.08,08:30
lukasKE.. ale tieto noviny nebudu take ake su teraz.....ziaden bulavar viem ze tam chcem mat trochu ekonomiky a este nieco stale sa rozhoujem ale to co tam budem mat sa neda oprcitať na internete...a lacko333 daj mi tvoj mail a ja ti poslem co budes chcieť vedieť....
vedec
23.05.08,10:10
ahoj rickman tvoja mailova schranka nejde tam ju daj este raz....
Alex_M
24.05.08,15:26
Vedec. Podla mna ak si sikovny a vies co hladas, tak na nete najdes 5x viac ako v novinach ;) Ja preferujem setrenie papiera...vsetky tie letaky a podobne veci by som zakazal. Keby uz daco taketo rozbieham skor by som skusal veci do buducna - vyuzivanie IT a podobne veci...take IT noviny do mobilu by nemusela byt vec na zahodenie...Za nejaky poplatok by mal uzivatel kazdy den v mobile spravy o novinkach.
vedec
26.05.08,10:05
ano mas pravdu ze vsetky veci najdes na nete ale to co ja chcem urobit tak ato tam urcite nenajdes....a ty vedel by si zrobit nieco take ako si sam pisal
Alex_M
26.05.08,18:22
ak myslis na mna tak asi takto. Java program zlozitosti novin ti naprogramuje priemerny student vysokej skoly (kvalitnej). dalej uz len zabezpecit pripojovanie na server odkial by sa stahovali data..cize mobil ktory ma urcitym sposobom online pripojenie (ci uz historicke gprs alebo wifi atd) si moze kedykolvek stiahnut novinky...platba bude za dany program cez licencny kluc k programu. myslim si ze by sa to dalo..v sucasnosti ked uz su viacriadkove a kvalitne displeje...ale myslim si ze najtazsie by bolo zohnat kvalitnych reporterov a redaktorov rubrik. inak technicke prevedenie ked su peniaze je najmenej (to mas tak vzdy ;) )
vedec
31.05.08,08:16
Alex_M diky....tak nasiel by sa tu niekto kto by siel smnou dotoho...
ariame
01.06.08,09:12
ahoj...
tie noviny su celkom zaujimavy napad...
v com presne by si chcel pomoc alebo poradit?
moze mi napisat na moju adresu jupijupi seznam.cz
Alex_M
01.06.08,10:17
vedec - a co zahrna pojem ist do toho ?:) ak mas zakladnu predstavu co by bolo treba tak mi mozes hodit spravu a uvidime
vedec
02.06.08,10:02
alex_m....a co zahrna pojem ist do toho?u mna to zahrna najsť nejakeho vhodneho partnera by mal zaujem o noviny a tento biznis....lebo ako sa hovori viac hlav viac rozumu a viec myslienok ako to cele zdokonalit a tak podobne....a aku spravicku by si chcel hodit...mas nejake skusenosti z týmto biznisom
misomiso
02.06.08,14:00
alex_m....a co zahrna pojem ist do toho?u mna to zahrna najsť nejakeho vhodneho partnera by mal zaujem o noviny a tento biznis....lebo ako sa hovori viac hlav viac rozumu a viec myslienok ako to cele zdokonalit a tak podobne....a aku spravicku by si chcel hodit...mas nejake skusenosti z týmto biznisom

Nie je nad to rozbehnut biznis sam, ak to povaha biznisu umoznuje (zda sa, ze ano).

Ke mi naozaj luto, ked sa musim prizerat tomu, ako sa potapaju zivotaschopne spolocnosti po par rokoch iba preto, ze ich naivne zalozili traja kamarati, ktori koncili skolu. Ked ale pridu prve uspechy, kazdy ma ine predstavy o nutnosti vynakldat dalsiu namahu a pracu, a tiez ine predstavy o vyuziti zisku. Staci jedna "cierna ovca" a je po firme. Jedine, co ostatnym spolocnikom potom z firmy ostane su starosti s likvidaciu, resp. z transformaciou a zachranou toho, co ostalo, sudy, tahanice a papierovacky.
Alex_M
02.06.08,19:52
vedec - skusenosti - osobne ani nie ak myslis ci som pracoval v novinach alebo podobne...
Alex_M
02.06.08,19:53
misomiso - ako kedy..najhorsie je ked sa stretnu rozdielne povahy typu - mame prachy minieme a mame prachy investujeme...vtedy je to najkrutejsie:D teda krutejsie je este ked nemame prachy...
vedec
06.06.08,11:08
no rozmyslal som a prisiel som k nazoru..ze mi treba poriadneho ekonoma ktorý sa staral o financie novin....ked bude mat niekto zaujem staci to tu na porade zavesit alebo mi poslať ss spravu....hlavne aby mal ukoncene min. vš a bol z kosickeho kraja...kto ma zaujem hlaste sa
rickman
06.06.08,12:33
Nerad ti narusam tvoje naborove konanie..
Hladas niekoho s vysokou skolou alebo niekoho, kto by sa staral o financie novin? O financie sa vies starat aj sam, nie? Alebo budes pri zacinajucom projekte platit niekoho, kto bude hospodarit namiesto teba?
:confused:
Alex_M
08.06.08,08:27
rickman mne to pripada asi tak ze nema vobec sajn co chce robit a hlada dakoho kto mu to kompletne zrealizuje...nieco ako - mam napad na zmrzlinu a hladam dakoho kto ju vyrobi, uskladni,preda a este aj zauctuje
vedec
09.06.08,09:44
no rickam si ma teda vystihol.....ale na az na to ze by som mu ponukol partnerstvo a predovsetkym takeho hladam ktorý uz vie nieco o tomto biznise
kabul
09.06.08,16:01
Tie noviny by som si kúpil v novinovom stánku alebo kde?

No neviem z diskusie my vyplýva že noviny by si sám nevedel vytvoriť ani manažovať (čo nechápem ked tam chceš mať ekonomickú rubriku).
V tvojom prípade ak máš nápad ale nevieš ako ho presne zrealizovať potrebuješ vela financií aby si ho mohol zrealizovať na vlastné tričko, no a pre investora dá sa povedať predstavuješ riziko kedže máš len nápad ale nedokážeš ho sám realizovať ani finančne manažovať.

A ked nemáš na to ani financie musel by si isť do podielov. Teda podeliť sa min s manažerom - Ekonómom, Redaktorom. Priprav sa že budú chcieť minimálne 30% s podielu

Predtým si ale napríklad urob fin. plán , podnikatelký plán aby mali istotu že to čo chceš urobiť myslíš vážne a že to niesu len krčmové reči.
vedec
13.06.08,09:33
ta vies tie noviny by si dostal kupit ale nie vsade....( tym mislim obchodne centra hypernovu atd. lebo tam ludia pridu precitaju a idu prec....a ja to nechcem) no ked sa podari tak financia a to cele okolo bude zo zaciatku problem ale dufam ze potom to bude uz lepsie a neboj ja si pomalicky zrobim ten fin.plan aj to ostatne
Alex_M
13.06.08,16:35
ja len stale premyslam co je take genialne co este nie je v novinach. je tu aj zahranicna tlac, bulvar sa tu ma jak v raji, mame 3 tlacove agentury. a este to aj nechces predavat vo "verejnych stankoch" cize obmedzena skupina ludi co to bude kupovat.
rickman
13.06.08,18:01
Je jedna forma, ktora je rozsirena hlavne v hlavnych mestach europskych krajinach a ta tu este nie je. Ale to je uz z inej kuchyne ;).
vedec
16.06.08,12:06
rickman hej a aka....ak vies sup, sup....lebo ak to je nieco take ako chcem ja tak sa pozriem najprv ako to robia v zahranici....
rickman
16.06.08,17:13
Sup sup co? :)
Nie, nemusis sa bat - s najvacsou pravdepodobnostou je to o niecom inom.
Alex_M
17.06.08,10:00
vedec ak to je nieco ako to co robis ty tak google ti to velmi lahko najde ;)
vedec
17.06.08,14:18
mno ale mne sa tazko hlada...ked to neni ani bulvar a ani nic podobne ako je sme a pravda.....rickam ta povedz co to je...
rickman
17.06.08,16:17
Prepac, no akosi ti nerozumiem. Ved tvoja tema zacina takto:

"Ahjte mam jeden napad ktorý mi leži v hlave a chcem aby sa zrealizoval.
ten nápad sa týka novin ako je to už spomenute v teme. Ale to nebudu take klasicke noviny ako je bulavar sme atď."

Ty vies co chces, preto podla toho hladaj...teda ak chces nieco hladat...
Igy
18.06.08,13:13
Ja mam z tohto celeho pocit ze niekto si mysli ze urobi dieru do sveta bez toho aby poznal svet. Trh tlacovin je momentalne na SVK dost presyteny. Noviny ako take bez reklamy alebo inych sponzorskych prijmov nevyziju. Ak sa chces zamerat na specificku skupinu ludi a s obmedzenym distribucnym kanalom, bude pre teba sakramentsky tazke najst niekoho kto by u teba inzeroval. Rozhodujuci v tomto smere je naklad a zasah cielovej skupiny zadavatela reklamy.
Mozno ten tvoj napad je uplne novy a revolucny. V tejto brandzi si vsak myslim ze vela podobnych revolucnych napadov od zavedenia tlaciarenskeho stroja nebolo.
Vo velkych mestach funguje distribucia novin for free. Su to take vycucky z hlavnych dennikov, s reklamou, casto sa tam clovek dozvie co potrebuje bez toho aby musel nieco kupovat. Tieto byvaju distribuovane na najfrekventovanejsich miestach. Tu ale opat rozhoduje prijem z reklamy a naklad. (ako priklad uvediem cesky dennik E15 - mam pocit ze je to v ramci MF Dnes).
Ak chces niekoho presvedcit ze tvojenoviny budu mat uspech tak napis z coho budes financovat ich prevadzku, v akom naklade ich planujes vydavat a co bude ich hlavnou konkurencnou vyhodou. Okrem toho ze budu "uplne ine" ako vsetky ostatne....
misomiso
18.06.08,13:25
Trh tlacovin je momentalne na SVK dost presyteny.


Mna by len zaujimalo, aky trh dne su nas (a v podstate rovnako aj vo vsetkych vyspelych krajinach) nie je presyteny.
kabul
18.06.08,19:56
Ja mam tiež super nápad: PORADA NOVINY no nieje to geniálne....
Redaktorom bude zaroven čítateľ - take reality noviny. To tu ešte nebolo.

No ale k veci podla mna táto rubrika "Podn. Nápady je o tom kde máš prezentovať svoj konkretny nápad a nie chodiť okolo horucej kaše. Zatial sme sa dozvedeli ze maš super nápad ale nevieš ako nato po všetkých stránkach.....Mal si to zaradiť do rubriky "Začínam podnikať" Lebo ja tvoj nápad nedokážem nejako spracovať a poradit ti.....
Igy
19.06.08,05:04
Misomiso, podla mna je vela oblasti kde este stale dopyt prevazuje nad ponukou. Hlavne v oblasti sluzieb. Len skus pozhanat sadrokartonara, murara alebo podobne remeslo. Alebo skus si kupit nabytok tak aby si nemusel cakat na dodavku 2 mesiace...
vedec
19.06.08,09:09
kabul...co nebolo na zaciatku teraz sa pomali uz dava do poriadku a myslim ze tak do 2 týž. budem mať vsetky veci potrebne na tie noviny....a kazdy tu chce odomna vedieť aky je to ten napad....ako ze ja to tu ani nemusim pisat...co ked si to tu niekto precita .... apovie si aha ma celkom dobry napad....ked ho nevie zrealizovať co tak mu ho ukradnut...ja si radsej ten napad nechavam len pre seba....igy len tak pre zaujimavosť pozri si clanok v hospodarskych novinach o tatiane repkovej.....
...a este nieco myslis ze je trh presiteny..a suhlsim s misomiso..tak preco este potom funguju bajecna zena alebo preco vysiel ten novy týždenik zana pre mna( tento nazov neviem presne, TO JE PRE TYCH CO SA CHYTAJU KAZDENHO SLOVICKA)
kabul...preco myslis ze by som to mal tam dať...ved predsa je to podnikatelsky napad ci nie....
Alex_M
19.06.08,13:38
vedec - keby si dobre pozries kto tie noviny a casopisy vydava tak by si vedel ze to je niekolko nakladatelstiev a nie ze novy tyzdennik si zalozi skupinka fanatikov so super napadom. To su ludia co uz maju zazemie ktore sa nevybuduje len dobrym napadom ani prachmi.
a btw. robis tu machra ako nas nepotrebujes. Ako ti tu kazdy chce ukradnut temu. Vacsina ludi ti tu praveze radila ako to mas spravit aby sa ti to podarilo a nie aby z teba dostala tvoj napad. Naco tu nieco pises ked vlastne nic nepises.

Tato tema sa hrnie do takeho smeru ze je uplne zbytocna.
Alex_M
19.06.08,13:44
ale tak drzim palce aby si dokazal aspon prve cislo vydat ;) mozno z teba raz bude sef velkeho vydavatelstva a povies nam co to vlastne bolo ten genialny napad ktory zatial nikto iny nemal ;)
Alex_M
19.06.08,13:51
Igy - sluzby su celkovo zle na tom hlavne co sa vychovy tyka. Ked prides do restiky v amerike tak tam ked povies ze polievka je rezen tak je to rezen. Tuna ti povie casnicka ze si sprosty a mas vypadnut.
To iste murari a podobne. Pride ti skupinka a z toho 2 robia a 2 sedia pri pive...Ked nad nimi clovek nesedi tak je to robota onicom. Staci sa pozriet na kontrolorov pracujucich na dialniciach. 6ti su opreti o lopatu a kontroluju 2
kabul
24.06.08,22:06
to vedec:
nemyslel som aby si nám vyklopil tvoj detailny nápad len napr. zameranie napr ekonomicke noviny , vedecké, intelektuálne nech máme nejakú predstavu.
Zrejme tažko by ti poradil bulvárny redaktor ako to chodí v ekonomickom časáku.
Prerazit na trhu nieje velmi jednoduche ved sa o tom presvedčil nie jeden vydavateľský gigant.
Predstav si koľko získaš za jeden výtlačok a tú cestu kým ti zan niekto dá smiešných 30SK A teraz krát xyz výtlačkov aby si uhradil náklady a niečo aj zarobil.
Pri novom produkte na trhu to može vyzerať ako kdeby ho spotrebiteľ hladal v kope sena......
Proste nato aby si predal musíš mať stratégiu predaja ktorá musí byť časovaná tak aby bola efektívna, kdedže čas a reklama su peniaze.
vedec
25.06.08,11:01
jasne kabul....jasne reklama je na prvom mieste....bez nej by sa ani listok nepohol...zo zaciatku to z reklamou pocitam a potom uvidim ako dalej s reklamou....mno mam taky mensí problemik z financiami....nasiel by sa tu niekto kto by mi mohol pomocť....bol som vo vsetkych bankach co mam v meste a vsade ma odbili tým že zaciatocnim podnikatelom velmi neposkytujú uveri aj ked mam dobrý napad...a mal by buducnosť ak sa rozbehne....ma tu niekto s tým skusenosti kam sa obratiť lebo som fakt zúfali....a chcel by som aby tie noviny začali výchadzať už v septembri alebo v oktobri....please
Alex_M
27.06.08,06:50
ak si fakt zufaly a vies ze ti to vyjde skus si pozicat v nebankovom sektore. alebo skus najst venture kapital.
Igy
27.06.08,07:20
vedec a povedal si im vobec co chces robit, alebo si to drzal len v tak vseobecnej rovine ako tu na porade. V tom pripade by som sa ani nedivil ze ti nikto nepozicia. Ja osobne, aj keby som mal, tak ti nedam na zaklade tychto informacii ani halier.
Na to aby si dostal peniaze z banky potrebujes mat dobre spracovany podnikatelsky plan. Ked si tak veris a vies ze to bude fungovat, mozes si zobrat uver na seba ako fyzicku osobu a nie ako podnikatel. Zaloz svoj dom alebo byt, najdi si blazna ktory ti bude rucit za uver a banky ti urcite daju.
A ozaj, kto bude tie noviny pisat? Pretoze u teba je dost velky problem s pravopisom (zaciatocnim podnikatelom, uveri, som fakt zúfali...)
vedec
08.07.08,11:54
igy...nie nedrzal som to len vo vseobecnej rovine plan som ale nemal...zobrať uver na fyz. os. alebo prav. os. bez nehnutelnosti...je tazke...viem co chcem ale ako ho zrealizovať...a bez pomoci nejakeho investora.....a predsa ja nebudem pisať noviny to prenecham iným...ale aj keby staci to dať len do wordu a tam si tie chyby odstranim....
Alex_M
08.07.08,20:01
vsemocny MS Word
maria60
09.07.08,08:56
Môžem poradiť, kontaktujte ma na e-mail:kmjm@pobox.sk
vedec
16.07.08,11:16
maria60 daj mi prosim inu mailovú adresu lebo mi stale vypisuje....spravu nelze dorucit...